Не можемо зрозуміти чим займатися у майбутньому. Перекваліфікація

Discussion in 'Бізнес-леді' started by Panadolka, Jul 25, 2009.

  1. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Цікава статистика: а які таланти люди найчастіше не цінують в собі? Отак, як ви кажете: є то й є.

    Надіслано від мого HTC Desire C, використовуючи Tapatalk
     
  2. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Чого зразу тупі? Просто треба реально дивитися на речі іноді. Програмування (саме програмування), а не супутні сфери не таке просте, як людям здається. Тут не досить мати лише бажання, тут треба мати і певний тип мислення. Інакше для чого це все? Щоб потім мучитися все життя, бо воно не йде?
    Я такого не писала. Я хотіла сказати, що людина може заробити хороші гроші будь-де, якщо дійсно докладе зусиль і буде професіоналом. Іноді треба перекваліфікуватися, так. Але вірити, що художник, наприклад, просто прочитавши книжку по паскалю стне айтішником - це на грані казки. Тому не варто просто бігти кудись, треба думати як стати професоналом, і це не конче айті.
    Якщо людина розумна, пробивна і має бажання - вона всюди проб"ється і матиме достойні гроші. А якщо людина посередня, то їй хоч айті, хоч медицина, хоч вагони грузити - вона матиме мінімальну з/п і по всьому.
    Тому я і не розумію того повально ажіотажу, чесно. Так, дійсно. деякі професії не мають перспектив. Але чому люди думають, що якщо вони в своїй галузі не можуть чогось добитися, то вони доб"ються в айті? Я не маю на увазі людей, які мають до того хист. А звичайних людей. Ну от я, наприкла, може і хотіла б стати фізиком-ядерщиком, але я реально оцінюю ситуацію, що не буду я хорошим фізиком-ядерщиком)))) А я маю знайомих, які до айті взагалі жодним боком ніколи не були, зато всі вчать, хоча їх сфери діяльності теж дуже переспективні.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  3. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Може, люди просто не вважають деякі речі талантами. Наприклад, вміння знаходити підхід до людей... Дехто це має і вважає буденною річчю, але як на мене це талант. Те саме і про вміння бачити перспективи якихось речей.... Вміння переконати людину. Та навіть комунікабельність - це талант))) Просто ті, хто це мають, вони це не помічають в собі.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  4. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Нема статистики як такої))).
    У кожного воно своє.
     
  5. casablanka

    casablanka Щаслива особистість

    Не можу погодитись з @Neverland щодо думки перенасичення ринку. Ви наводили приклад, що 10-15 років тому було популярно вчитись на економістів і що зараз є перенасичений ринок. А чому виникло перенасичення? - А тому, що в нас економіки немає. Скільки за той час побудувалось нових заводів та підприємств? Відповідно і склалась така ситуація що кадри є, а працювати немає де. Зараз ІТ сфера розвивається з шаленим темпами, просто в геометричній прогресії, тому що є на неї попит. Колись мобільного навіть не було, а зараз в звичайному телефоні безліч додатків на любий смак та гаманець (це просто один з прикладів популярності та затребуваності я навожу). А підтримка старих проектів також не виключення, адже постійно все потрібно вдосконалювати. Зараз я лише спостерігаю, що ІТ компанії розширюються дуже стрімко, набираючи все більше і більше людей. Звісно, конкуренція присутня, без неї ніяк, але ця галузь, на мою думку, буде тільки розвиватись та розширюватись.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  6. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Не факт що в нас.
    Індуси набагато менше хочуть за +- ту ж роботу джуніора. І не вони одні.
    Так- на толкові проекти їх ніхто і не візьме(це далі будуть зливати таким спецам як наші), та манкіклікання і все в тому роді- стрімко йде туди..
    Та то таке.
    Я ще раз повторюся- як є схильності- то чому б і да. Пропаде попит- можна далі щось шукати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Порівняйте мінімальний рівень зп для посередніх, як ви кажете, людей у ІТ і медицині чи розвантажуванні вагонів, і ви зрозумієте ажіотаж щодо перекваліфікації в програмістів.
    І що дійсно зараз така тенденція, що прямо всі валять на айтішників? Навіть через "не хочу"? Щось не віриться. Все одно людина має мати до того принаймні зацікавлення.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    От уявіть собі. 2 мої друзів: екскурсовод і маркетолог, почувши з/п іншого нашого друга, через тиждень почали вчити джаву... Хоча їм то не йде ніфіга, але вчать, бо думають що то легкі гроші. І по моїх підрахунках десь половина! моїх друзів чи то вже почали айті вчити, чи то збирається. Це не повально? Якщо врахувати що в них ні бажання цим займатися нема, ні навичок... Тупо "з думкою про легкі гроші". Але як ж вони там легкі. І я тут згідна із Серою: індуси і китайці просто переберуть ринок на себе. Бо "простим" програмстам з ними нема що конкурувати, вони всеодно дешевші. А щоб бути спецом, треба не тільки бажання, а і талант.
     
  9. Haidee

    Haidee Well-Known Member Staff Member

    І що їм того буде? Щоб бути розробником не досить знати англійську і якусь програмну мову, і взагалі навчитися програмувати (на мою скромну думку) майже неможливо без особливого складу розуму. Можна, звичайно, піти в тестери і т.п., але то нудно (імхо), якщо нема смикалки придумувати щось нове. Ну і так "по-секрету": ніц їм з того "вченя" не світить, бо щоб піти працювати в нормальну компанію, треба пройти величезний конкурс на курси (2 місяці тому на 500 претендентів було 20 місць в одній перспективній компанії), потім провчитися 2 місяці, знову пройти відбір, довчитися ще 2 місці і чекати, чи буде місце на проекті. То я про девелопера, за інші напрямки не знаю. Я не думаю, що прям так сильно зроблять погоду ті джуніори, бо працювати на результат будуть одиниці. Опустять зп молодшій ланці, то перестануть масово йти, а на професіоналів то не вплине ніяк.
    А те що йдуть люди. Всі хочуть нормального рівня життя, в тому нема нічого дивного. От моя коліжанка 6 років працює в великій компанії, має гарну посаду, купу роботи, а на зп ті старання не дуже відбиваються, скільки б не розвивалася і не росла. Ну не хочуть українці платити працівнику нормальні гроші, краще керівник собі на нову хатинку відкладе, чим підвищить зп. А хочеться і житло власне, і відпочинок, і багато чого, бо ж робота не легка. Я, до прикладу, не розумію, для чого займатися якоюсь роботою і не мати матеріальної вигоди. Нє, ну є там любов до професії і все таке, але їсти хочеться все одно. То хіба варіант, коли чоловік добре заробляє, а жінка "бавиться", або є якась конкретна перспектива через рік-два-три. Якщо нема віддачі матеріальної - то волонтерство, а не робота. Я не кажу, що то зле, але то не для всіх. Тому для мене логічно виходити не тільки з точки зору захоплення чимось, але і з т.з. вигоди.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  10. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Ну звичайно, вигода - то в роботі чи не основне, а інакше це дійсно хобі. Мені здається, Стів Джобс якраз з вигоди і починав, з бажання підзаробити грошенят, а захоплення трохи згодом вже прийшло. Найкраще, коли поєднується і добрий заробіток і душа лежить до професії. Думаю, роботу, яка приносить реальні гроші, можна полюбити.
    А за копійки ходити на роботу в своє задоволення, чесно, я б вдома сиділа краще.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  11. Jabka

    Jabka Active Member

    Я теж не говорю про те,щоб усі йшли в ІТ, а про те що у бажанні чомусь новому навчитись немає нічого смішного і сумного.Цілком очевидно, що всі програмістами не стануть. За часів СРСР всі хотіли стати космонавтами, і що з того?
    І не завжди, достатньо розуму чи таланту, щоб заробляти багато...А пробитись можна іншими способами...які з розумовими здібностями не мають нічого спільного, це напевно більше відноситься до талантів)
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. casablanka

    casablanka Щаслива особистість

    Так індуси дешевші, але і якість в них відповідна. Тут вже замовник обирає, дешевше і з гемороєм чи заплатити дорожче і мати спокій. І все ж багато хто обирає другий варіант і з індусами зв'язуватись не хоче.
    Та нехай і вчать. У мене знайомий також вчить. Сам зі сфери енергетики, дуже розумний і толковий хлопець, але баче що його робота не приносить того доходу що потрібно. І я, впевнена, що з часом у нього все вийде і буде в ІТ галузі достойний девелопер. І якщо решта людей читають джаву, то ще не означає що вони будуть джавістами. На певному моменті вони зрозуміють що то їм не йде, ніц з тої затії доброго не вийде і самі кинуть те діло. А якщо в них буде все виходити, їх то затяне і буде подобатись, то можливо і справді чого б не перекваліфікуватись?
     
    Last edited: Jun 27, 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 2
  13. Siania

    Siania Love Life

    Це не означає що вони стануть хорошими програмістами. Але так було, є і буде у всіх сферах. Люди пробують, промацують, вчаться, одним підходить, іншим ні, не бачу тут нічого поганого. Жодна наука ще нікому не завадила, це хороший досвід і нові знання.
    Мені більше подобається те що люди вчаться, пробують, а не сидять на дивані і не плачуться "то все не моє".
    У всіх сферах ринку праці є багато бажаючих, але залишаються працювати далеко не всі. Я колись вчилась на перукаря, свято вірила що то моє. Навчилась, накупила інструментів, попрацювала 1 день в перукарні, і в той момент знайшла набагато більше оплачувану роботу в офісі ніж в перукарні. Чи я жалію втрачений час, гроші на навчання - ні :girl_smile: Чи я хочу колись працювати в перукарні - ні :girl_smile: Чи я зможу стригти людей в складні часи для мене, якщо не зможу знайти роботу - так :girl_smile:
    Тому, якщо Ви хочете вчитись - вчіться, пробуйте. Це набагато краще ніж сидіти на низькооплачуваній роботі, ще й з поганими умовами праці.
    Також не можу погодитись що ринок ІТ-спеціалістів через кілька років перенасититься. Зараз все стає комп'ютеризованим (нам ще до того огого! В Осло платять за заправку автомобіля через телефонний додаток!). І не забувайте, програмісти працюють на цілий світ, там ще багато проектів і роботи :)
    Але, в будь-якому разі, всім бажаю знайти роботу яка буде в кайф :girl_in_love:
     
    • Подобається Подобається x 12
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  14. Apelsynka

    Apelsynka Well-Known Member

    Так, не перенасититься, але конкуренція буде ще вища, тому багатьом прийдеться свої знання підтягувати та розширювати, щоб мати більше цікавих і більш оплачуваних пропозицій.
     
  15. unsure

    unsure Well-Known Member

    100% як не перенасититься то буде купа купезна людей які вміють щось непонятно що, а дійсно спеціалістів дуже і дуже мало. Маю з чого робити висновки. Коли я з моїм чоловіком закінчували інститут, з цілого потоку (а нас було 120 чоловік), тільки один був обдарований для цієї справи (я взагалі вважаю що програмісти, лікарі, вчителі, це професії від Бога), його після навчання зразу з його дипломною роботою(програмою) яку купили іноземці для свого заводу (ви собі представляєте маштаби цієї програми) забрали на роботу. Так є ще пару десь до 10 чоловік які і дальше працюють по спеціальності, і всі решта практично поміняли сферу діяльності.
    В цій професії є також мода,стиль написання, популярність програм. Розумійте навіть написаний сайт по шаблону або через відповідну програму, і написаний вручну (а це можуть одиниці, томущо це не тільки важка праця а купа купа часу) дуже відрізняються в ціні. Тут потрібно постійно вчитися, випадеш на рік з цього процесу і вже доганяти важко. Як писали дівчата вище, це має бути відповідний склад розуму, це не кожному дано. Чи потрібно попробувати - однозначно так. А от лізти просто через гроші, думаю зцього нічого не получиться.
    Повірте якщо в Вас получається краще говорити, малювати, співчувати людям (це також не всі вміють робити) то буде на землі більше життєрадісних і задоволених (а головне при грошах) людей.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  16. padesnig

    padesnig Well-Known Member

    Що то за ВУЗ і факультет що люди вчились-вчились і не пішли в ІТ? З нашого курсу майже всі працюють за спеціальністю, багато працювало ще до закінчення університету і було це 13 років тому коли ІТ ще тільки починало розвиватись :)
     
  17. padesnig

    padesnig Well-Known Member

    Взагалі якщо робота не подобається і хочеться себе спробувати в чомусь новому, то починати зі сфери яка є добре оплачувана дуже навіть правильно. Так можна витратити багато сил і часу і тоді вирішити потрібно воно вам чи ні, і переходити то наступної справи якщо ця не підходить. Просто багато людей не знають чим зайнятись поки не попробують.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  18. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    до речі, справді, навіть з IT, якщо людині і не вийде/не захочеться працювати в тому, якісь знання і вміння звідти будуть, може згодитися в іншій діяльності, так чи інакше це досвід, навіть зрозуміти остаточно, що це не твоє, - це теж результат, який допоможе знайти свій шлях.

    а фізики і художники?:girl_haha:
    на жаль, не завжди ці поняття йдуть в парі...
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. unsure

    unsure Well-Known Member

    Не повірите Львівська політехніка))) Ну а я закінчила 7 років тому.
    --- дописи об"єднано, Jun 28, 2015 ---
    І що всі іменно програмісти? Сумніваюся. В цій сфері може і так але ж не весь курс всі програмістами працюють.
     
    Last edited: Jun 28, 2015
    • Подобається Подобається x 1
  20. Apelsynka

    Apelsynka Well-Known Member

    Якщо людина займається улюбленою справою, то попит на такого спеціаліста завжди буде. Десь читала таку цитату Конфуція «ВИБЕРІТЬ СОБІ РОБОТУ ДО ДУШІ І ВАМ НЕ ПРИЙДЕТЬСЯ ПРАЦЮВАТИ ЖОДНОГО ДНЯ У СВОЄМУ ЖИТТІ» . Щось в тому є:girl_curtsey:
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Оптимістично Оптимістично x 1