Це з опери "ржунемагу". І це вони хочуть економіку вивести з тіні? Да уж. Дякую дівчата за хороше розтлумачення. Теперь вродь зрозуміла.
вибачте, бо повний лузер в таких питаннях. хочу уточнити. якщо взяти до прикладу таку діяльність як комерційна темка на нашому форумі з продажами чи комерційні сторінки в соцмережах. там часто прибуток дуууже маленький 300-500 грн в місяць. як бути в такому випадку. без оформлення пп то є незаконно? чи то просто платиться податок і подається декларація?
з точки зору законадавства, таки незаконно, бо все одно отримуєте якийсь дохід і ухиляєтеся від сплати податків. Я вам в карму скинула посилання на статтю, де гарно описано про всі ньюанси реєстрації такого виду діяльності
там наче була якась межа, яка уже не потребувала декларації в податковій, чи то там 1000 грн, чи що (умовно, не пам"ятаю). коли суміщала викладання і роботу на іншій фірмі - то мої сукупні доходи були менші на тій додатковій роботі, ніж треба було декларувати
на рахунок суми нічого не чула, але тут є перелік доходів, які можна не декларувати http://www.online.km.ua/igs/deklar.html#_Toc342535276
"не партесь тим" держапарат фізично не встані шукати тих хто по 300 грн на форумі збирає місяць) (13 дол/міс то серйозний тіньовий бізнес) Ви ж бачите яка система непродумана і бюрократизована. Інше діло коли діяльність ведеться активно, багато реклами але сплата за товар іде на картку фізособи. тут вже можуть бути запитання, але все залежить від об*єму.
А яка зараз ситуація з добровільною реєстрацією платником ПДВ? Чи можна ФОПу стати платником цього податку?
Так, звичайно - 1. фізичні особи-підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування та відносяться до третьої групи у разі реєстрації платником ПДВ сплачують єдиний податок у розмірі 2% доходу, у разі включення ПДВ до складу єдиного податку - 4% доходу. 2. платники єдиного податку першої - другої груп, які перевищили у календарному кварталі обсяг доходу, визначений для відповідної групи платників у пункті 291.4 статті 291 розділу XIV Кодексу, та з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, що встановлена для третьої групи і передбачає сплату податку на додану вартість, реєструються платниками ПДВ з урахуванням особливостей, передбачених пунктом 293.8 статті 293 розділу XIV Кодексу
Хочу знов повернутися до своїх баранів))). Вичитала в неті, що можуть не оформлятися як ПП, а встати десь на реєстрацію, самому собі заповнювати книгу доходів і витрат і раз в рік по результатам цієї книги платити 15% чи 17% з чистого доходу, просто заповнюючи податкову декларацію. Я щось упустила? Чи так воно і є?
ага, ще ЄСВ. Теж раз в рік подаєте звіт до 1 травня і сплачуєте 34,7 % із суми доходу тоже до 1 травня за результатами року ніби (перевірте). Це практично прирівнюється до ПП на загальній системі оподаткування.
Але Ви врахуйте, чи Ваша діяльність попадатиме саме під цю - там є певний перелік - приват. нотаріуси, адвокати, аудитори й т.д., плюс потрібно отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право на ведення незалежної професійної діяльності. Й цей документ має певний термін дії, потім його потрібно поновлювати, але то вже таке. Плюс тут все повинно бути підтверджено первинними докуентами, в інакшому випадку податки з доходу рахуватимуться не з чистого доходу (Доходи -витрати), а просто з доходу, без врахування цих витрат, якщо Ви їх документально не підтвердите. Майте це на увазі.
Це типу 50% віддають люди). Цікаво, да уж. Дякую за інфо. Слухайте- а де то можна детально взнати? Є консультанти по тому ділу чи як? --- дописи об"єднано, May 31, 2015 --- Там в переліку я бачу є купа людей, включаючи навіть приватних вчителів. От тільки де брати те свідоцтво про реєстрацію- я не вкурила. Поновити- не питання. Дякую). --- дописи об"єднано, May 31, 2015 --- Я правильно розумію- головне все це вписувати в книгу? Що означає "правильно підтвердити"?
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2464-17 http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE26953.html http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/ediniy-sotsialniy-vnesok/ http://zir.minrd.gov.ua (телефони за якими можете отримати консультацію) ще можете переглянути цей ресурс https://taxer.ua/uk/kb
Підтвердити - то мати на такі витрати документи, чеки, накладні, акти, бо якщо дохід ваш можуть перевірити по надходженнях на банківський рахунок, то витрати, які ви собі просто впишите з голови ніхто враховувати не буде, то так грубо.
Серо, якщо ви все ж вирішите стати ПП на єдиному податку, то платитимете десь біля 700 грн в місяць податків (але це незалежно від того, чи провадите діяльність чи ні) і вас більше нічого не цікавитиме. Бо на загальній системі дійсно віддаватимете половину від свого прибутку. Як не будете мати підтверджених витрат, то ще й від всього доходу вам порахують податки.
Так от власне, що я зрозуміла, що то ніяка не загальна система. А просто декларація доходів, з якої тільки 15 чи 17 % знімають і все. Тому й спитала тут. Яссно. Дякую. З вівторка позвоню по номеру, що написала Solana і детально виясню що й до чого.
наберіться терпіння там буває складно додзвонитися. І ще як маєте бажання, можете завітати до податкової. На першому поверсі надаються усні консультації.
з 2015 року трохи змінено критерії. 3 група - річний ліміт доходу - дo 20 000 000 гривень. 2) ставка - 2% (платники ПДВ) тa 4% (НЕплатники ПДВ). 3) ліміту кількості найманих працівників НЕМАЄ. 2 група - річний ліміт доходу - дo 1500000 гривень. 2) ставка - дo 20% мінімальної зарплати (тoбто в 2015 році - дo 243,60грн).