Уууу, а я думала, то лише я придумала таке гарне ім"я - Устим (ну так....гіпотетично...жіночі мріяння), а більше ніхто не здогадається Таке воно мені якесь мужнє, українське і "козацьке".
От цікаво мені, як люди, не зговорюючись, в один період починають називати дітей одними і тими самими іменами більше ніж іншими. От у мене малий - Владислав, то наших однолітків-Владиків повно, таке враження, що кожен другий. З старшою я теж виявилась не оригінальною, теж Ян багато. Хотіла ще Вікторією і Максимом назвати, але їх ще більше виявилось. В період мого навчання в школі, найпоширенішими були Андрій, Ігор, Оля, Наталя. От звідки та мода на імена береться?
Ми другого синочка назвали Устимом. Кличем Устимко, Устимчик. Цей варіант з'явився в мене ще на початку вагітності, але ще розглядали інші варіанти. І вже якось останній місяць на цьому варіанті й зупинились. Дуже він мені подобається і до старшого пасує В нас Марко і Устимко
@raspberry , погоджуюсь . Ми також маєм Владка. Ім*я знала ще задовго до вагітності, просто хотіла подивитись на маля і тоді називати. І другий випадок- свого племінника назвала Роман, (йому вже 30 минула)то в садочковій групі було 7 Романів. в школі вже тільки 4, ну і наш 5.
То мабуть тільки так здається, що "не зговорюючись", а насправді та інформація навколо витає, є ж навіть такі штуки, як "банк ідей", воно здається, що само придумалось, а навіть несвідомо такі речі сприймаються + тенденції суспільні, соціальні знаходять свій відбиток в іменах, як от зараз мода на ці давні українські імена, тобто так проявляється тенденція по відродженню свого, забутого, національній самоідентифікації, люди вишукують, як в кого прадідів звали і т.д., та й таки мода - це періодичне пригадування призабутого, бо одне набридає, хочеться нового, колообіг, як з усім іншим. Впевнена, буде знову "епоха" Романів-Оксан-Наталок, і аристократичних імен, і мода на "закордонні" імена, а зараз якраз такими свіжими і оригінальними здаються оці давні імена, прийшов їхній новий час. Але, взагалі, мені виглядає, що у нас тут досить таке консервативне коло імен розповсюджене, не дуже велика різноманітність, якщо не враховувати оцю тенденцію останніх років вищезгадану.
Мода на імена все таки є. Хтось назвав, хтось комусь передав, соц мережі теж багато дають інформації, фото з хрестин, з дитячим іменем. Мабуть так інформація і поширюється. Моя сестра 5 років тому назвала малого Марко, ми так дивувалися, яке не звичне ім'я, і зараз яке поширене, з року в рік так називають. Так і з Максимами. В 2012 році народжені хлопчики серед знайомих, 4-ро діток, і всі Максими. Зараз знаю 2-х Давидів, 2 роки, і ще один 4 міс. Устимчиків - 2 - є хлопчиків теж. Захарчиків штук пять мабуть. Марків так само. Маємо дівчинку 2 місяці, назвали Оксанка. І хлопчиків народжених 2014-2015 - Андрійчиків.
і я думала, що це рідкісне ім"я, почали ходити на англ. мову і там зустріли аж 2 Устимка, бабця одного з яких дуже була здивована, що окрім її онучка є ще один хлопчик з таким іменем. І мені воно до вподоби, якоюсь мужністю і силою віє від цього імені. Вперше це ім"я почула по тб за сумних обставин ( Устим Голоднюк) і так воно мені запам"яталося...
В нас на майданчику є хлопчик з таким іменем. Мені подобається. Мама кличе Яремчик. А ще є Юльчик, не знаю, яке повне ім'я - Юлій чи Юліан.
Я також саме тоді вперше почула це ім'я, про наступну дитину ми ще навіть не думали, але я сказала чоловіку, що як буде в нас колись ще один синочок, то назву його Устимом. А через пів року наші друзі так назвали свого сина. І ось тепер має бути хлопчик в нас і дуже хочу його так назвати, але якось трохи ніяково перед друзями, не хочеться копіювати. Ще розглядаю імена Тимофій, Матвій, Дем'ян, але чоловік від них не в захваті, а своїх варіантів не пропонує, віджартовується.
А в мене старший синочок Максим - ще вагiтною захотiлось так назвати, лише потiм дiзналась що в тому роцi було найпоширенiше , а менший Святослав - кiлька разiв по життi зустрiчалось менi те iм'я, та й наша форумлянка @jalla так нiжно свого синочка Святиком кличе , що припало менi до душi, чоловiк вiддав iнiцiативу в називаннi дiтей менi До речi як вам iм'я Северин ? Кiлька раз, останнiм часом, чула що так називають дiтей.
Дівчатка, я вже однією ногою в роддомі, а навіть натяку на імя не маю. В когось таке було? І чим більше мені починають радити, тим більше в мене до тих всіх імен відраза з'являється.
У нас Северин. При чому це ім'я ми собі придумали, коли я ще навіть вагітна не була. Вирішили що як колись буде у нас синочок, то буде Северином. Правда я , як малий народився розглядала ще варіанти Марко і Ярема, але чоловік пішов і записав Севенином ))) Спочатку думала що ми одні такі, а бачу так тепер називають, схоже, ми теж у модну хвилю потрапили ))) --- дописи об"єднано, May 30, 2015 --- Мені дуже Меланія подобається, а ніжно Мелася ))) а ще Ксенія.
Ми доцьку ще 3 тижні після пологового кликали "доня" бо ніяк не могли визначитись) З хлопчиками легше- заготовок було багато Хоча вибрали зовсім-зовсім інше, яке раніше і не входило до списку Якось обставини навіяли Можна спробувати шукати по значенню. Спробуйте придумати-розгледіти в свого чада якусь характеристику, може щось знайдете
А ми так і не змогли придумати, добре що старший син є, трохи нам допоміг в тому питанні --- дописи об"єднано, May 30, 2015 --- Нас старший си має друге церковне ім"я Остап, охрещений як Євстахій
У мене Остап, хрестили в православній церкві, священники думали чи є таке ім'я у церковному календарі, є, Євстахій. Це типу як цековне Діонізій, а хрестять Денисом. А чому тоді плдвійним не захотіли? Дивно...
Мені це ім’я дуже подобається, воно так солодко звучить. Коли ми вибирали ім’я для донечки, чоловік пропонував саме це ім’я, але тоді воно мені не подобалося і ми його не розглядали. Але якщо колись буде ще одна донечка, то точно буде Мелася.