в нас вітрянка ще триває, але вже присихають прищики, перший прищик я побачила у вівторок, в середу не було багато прищиків, але у волоссі були, а от в четвер і п"ятницю посипало багато і температура була 37,5. мала чухалася і погано спала. останні висипи були в суботу-неділю. я теж думала що легка форма, але трохи було тих прищиків.
Те, що заразитись можна навіть пройшовшись по сходовій клітці після хворого сусіда, то згідна. Але дивує трохи, як можна не захворіти, коли перебуваєшу тісному контакті з вітряночним хворим? Наш Сашко ще в перший день, коли висипу не було і ми не знали, що то вітрянка (він тільки був блідий і ослаблений), і в двір гуляти виходив до дітей, і в школу ходив ще на перший урок. То ж він вже був повним ходом заразний, хіба ні? А після нас в дворі тільки одна дівчинка хворіла, більше ніхто, в школі теж перехворіло тільки двоє з класу.
Напишу ще тут, можливо знаючі мами відпишуть Маю питання відносно вітрянки. Спілкувалась я з мамою дитини в якої вітрянка. На вулиці хв 5, передавала їй гроші, брала вітаміни банку з її рук. А через добу в неї з'явився перший прищик. Незнаю чи можу заразитись і як тоді дитина і грудне ? Чи та інтоксикація на молоко вплине ? Чи заразиться доця від мене і як такі малюки переносять таку бяку? Може хтось просвітить. Вікіпедія пише що заразні якраз за 24 год до появи першого прищика, ще знайшла інфо що до 7 ми годин від появи першого. Я тим не хворіла і страх бере. Дитина повність на грудному молоці і читала що до трьох місяців не заражаються. Нам якраз так буде з інкубаційним періодом
Зі свого досвіду. За день до першого прищика контактувала з багатьма дітьми. Ніхто не заразився. Тому більше схиляюсь до заразності за 7год. до висипання а не 24. Заражаються. В знайомої дитина 1,5 міс перехворіла, заразилась від старшої дитини. Перенесла легко. Годувати потрібно, навіть необхідно, бо якщо ви захворієте, то ваш організм почне боротись з хворобою і виробить необхідні антиніла, які ви передасте через молочко дитинці, тим самим створите для неї захист. (Хоча ще в однієї знайомої, котра мала грудну дитину, і під час хвороби годувала груддю, дитина таки теж захворіла, перенесла легко )
я думаю що дітки до 3-х місяців не хворіють якщо мама хворіла і передала антитіла, а якщо ні то може захворіти і на грудному вигодовуванні. але ви себе не накручуйте, може ви не захворієте і не передасте дитині.
Я не накручую. Лиш сьогодні час знайшовся написати, пройшов тиждень після контакту з тою подругою. Але чесно боюсь, перенести в 31 рік вітрянку певно складно і за дитину переживаю, але тут хіба чекати ще два тижні до... імунітет після пологів, плюс грудне, ослаблеий все таки.
та нелегко, судячи з відгуків, я от чекаю в малого вітрянку, і не знаю з якого дня іекубаційний період рахувати? чи від 1 дня як мала захворіла, чи від любого з 10 днів поки вона заразно+21 день інкубаційний період. мала ж захворіла через 14 днів після контакту в садочку.
якщо в певний момент імунна система дитини дуже сильна, він може не заразитися. Коли ми ходили на підготовку, то з нами за партою сидів хлопчик, який захворів на вітрянку і був заразним вже в день занять. Але в той момент не підхопили. Зате вхопили в 1 класі, і не зі школи. В той же час, коли вже був перший висип ( а він був атиповий , одиничний і мені в голову не могло прийти, що то вітрянка), з нами в контакті був наш молодший брат. А також- 5 однокласників. Ніхто не заразився. Правда, виявилося, що днокласники вже мали вітрянку. Але ж племінник то її не мав. І не заразився.Це як в садку буває- вітрянка гуляє по 2-3 роки, а дитина спокійно відходжує садочковий період без неї. Зате підхоплює в школі і не під час тотальних епідемій. Як кажуть самі лікарі, зараз вірус вітрянки дуже мутований. ТОму непередбачуваний. до 6 місяців, але у випадку, якщо мама сама вже мала вітрянку. Дитинка тоді отримує мамині антитіла, які до 6 місяців поступово зникають.Якщо дитинка на ГВ- ці антитіла тримаються довше ( до тих же 6 міс).Якщо не на ГВ- антитіла все-рівно є. Просто їх кількість зменшується скоріше. Якщо мама сама не хворіла на вітрянку, то у дитини загальний ризик з народження. --- дописи об"єднано, May 27, 2015 --- крайній проміжок- в 21 день після 10-11 дня малої ( ото пояснила). Тобто дитина перестає бути заразною на 6 день після появи останнього висипу, і ось від цього дня ще можливий 21 день. --- дописи об"єднано, May 27, 2015 --- Комаровський каже, що малюки до року вітрянку переносять легко. Не буду стверджувати, але маю приклад знайомої, де от буквально цієї весни перехворіли 6-річна старша дитина і 10-місячна молодша. То молодша перенесла дійсно легше.
А в моїх навпаки- Сашка в першому класі дуже легко - мав висипку ,але не таку сильну як менший й без температури, а менший у своїх 8-9 міс. тоді набагато важче - з температурою й дуже сильною висипкою по всьому тілі..Й у старшого жодного сліду, а в меншого є кілька рубчиків - на ніжці, на личку й на спинці.
На той момент імунітет був сильним. Я заразилась в Яни в садку, будучи вагітною, а сама Яна не заразилась ні в садку, ні від мене. Зате перехворіла через рік, коли знов вітрянка в садку гуляла. Ви можете заразитись і дитина теж, але такі малюки легше переносять ніж старші. А можете і не заразитись, якщо імунітет сильний. Я в 28 років заразилась, будучи вагітною меншим. Перенесла досить легко. Через рік, коли захворіла старша, менший не заразився, я йому мабуть антитіла передала. Він ніби зі мною перехворів. Тепер цікаво чи заразиться чи вже має імунітет
От не має жодного, кожного дня перглядаю. Взагалі, нових висипів не має, деякі вже підсихають, прищиків до 20-ти, але дуже сильний свербіж, тому даю пити феністил, наче краще. Хоча, такі плямки, як при пітничці, ще присутні, особливо в області геніталій. Дивна в нас вітрянка.
може в легкій формі? А може це не вітрянка ? Зараз є і купа вірусів, які протікають з висипом , схожим на вітряночний( один з них- вірус Коксакі. Там схожі зудячі герпевисипи, але їх локалізація- в основному руки, ноги і область геніталій.Також щоки ( особливо внутрішня поверхня))
У моїх починалося з одного прищика, водяного майже одразу. А сильно сипало вже через день. На голові і за вухами (що типово) теж були. Так що цілком то і не вітрянка може бути. А те, що малого ізолювала, то ж не одразу всеодно. Доця ж була в контакті з ним при початках хвороби.
я не медик, але по вищеописаному чомусь теж схиляюся, що це може бути не вітрянка. Бо якщо при вітрянці є Т, то вона співпадає із періодами підсипань.Якщо спочатку є всі ознаки вірусної інфекції з характерною біллю в горлі, а коли Т через кілька днів падає- вже тоді йдуть підсипання, то це скоірше якась інша група герпевірусів. В принципі, відрізнити буває важко навіть педіатру, особливо на початках. Той же Коксакі вони часто діагностують спочатку як вітрянку.Та і власне різні герпервіруси активізуються саме в цей час- від травня до вересня. Але то не вітряночний різновид ( не вірус Зостер)
моя мама будучи вагітна мною хворіла вітрянкою. лікар сказала,що в мене має бути імунітет. але будучи в класі здається 9, я хворіла вітрянкою. правда в дуже легкій формі, з невеличкою Т і кількома прищиками, штук може 20.
має значення, на якому терміні вагітна хворіє.Тому що не завжди вітрянка у вагітної передається внутрішньоутробно немовляті. Мало того, якщо дитинка хворіє внутрішньоутробно , то на ранніх термінах в третині випадків вагітність переривається, а в інших- дитинка народжується вже з ознаками перенесеної вітрянки ( є сліди на шкірі) і супутніми патологіями.. Але вітрянка внутрішньоутробно передається дуже рідко. Відповідно, дитинка, яка не хворіла, не виробляє власних антитіл.А від мами ( яка перенесла вітрянку і має свої антитілаа) отримує стандартно- материнські до 3 (6) місяців .І може в подальшому у своєму житті хворіти вітрянкою. Якщо ж мама хворіє вітрянкою за 3 і менше тижні до пологів,тоді може відбуватися плацентарна передача дитинці. І дитинка одразу після народження отримує всю симптоматику. Тоді вона хворіє стандартною вітрянкою після народження і виробляє вже власні антитіла.
вище ж написала- вітрянка внутрішньоутробно передаєься дуже рідко ( якщо не помиляюся, то 2% і то в основному при умові, що мама нею хвірє в перших 16-20 тижнів)).А якщо передається- тоді дитинка може народитися із певними нюансами, залежно від терміну: вітрянка до 4 місяця- може призводити до патологій розвитку ( ембріонофетопатій). Ураження плоду вітрянкою безпосередньо перед пологами- до стандартної вітрянки, яка протікатиме легко, оскільки свою порцію перших антитіл дитина встигає отримувати внутрішньоутробно. Плацента є сильним бар єром. ТОму вона добре захищає плід від вірусу. Ризики зростають у перших 16 тижнів ( коли ще плацента не до кінця сформована і ще повноцінно не виконує усіх функцій); у тих, хто має раннє старіння плаценти з появою інфарктів, а також- перед пологами ( через те, що плацента вже фізіологічно старіє і не може повноцінно виконувати свої функції. Тоді можлива плацентарна передача.) Одним словом- вітрянка для плоду є небезпечною, якщо мама нею заражається в перші 16 тижнів вагітності. ТОму якщо таке відбувається, то є спеціальний імуноглобулін, який можуть вколоти для профілактики ускладнень.Вітрянка ж після 20 тижня- є абсолютно безпечною. Перенесення вітрянки на 8 місяці- ризик для плода всього 0,4%.
Всім привіт...Скажіть будь-ласка хто хворів вітрянкою у дорослому віці,коли почали відпадати прищі??? В мене вітрянка вже 2 тижні і лише декілька прищів відпало менших((