а хіба лляну олію можна в принципі робити гарячим способом? Вона ж тоді не те що не корисна, а ще й шкідлива стає? Лляна олія ціниться як джерело омега-3, а це найкращі жирні кислоти для формування мозку. Лляна олія знижує рівень ліпопротеїдів низької щільності (які власне і плавають потім в судинах як бляшки), але не ліпопротеїдів високої щільності, які здатні повертати невикористаний клітинами холестерин до печінки, який там переробиться на жовч. Тобто знижується так звиний "поганий" холестерин, а "хорошого" організм собі візьме, скільки потрібно, ну, принаймі я так розумію цей механізм. А те, що, Ви кажете, що не можна дітям - то дуже мене дивує, треба буде пошукати відповідну інформацію. Почитала я статтю за посиланням, що Ви дали, може йдеться про небажане використання олії для дітей в лікувальних цілях (тобто у більших дозах)?
Є багато суперечливих продуктів харчування, але люди вживають їх і нічого летального не стається. Треба і пшеницю сюди додати, і м"ясо, і навіть дуже улюблені червоні буряки. Ще є така думка, що льон, соняшник, мак мають великий вміст кадмію, тому не варто їх багато вживати, а кадмій - метал, який має властивість накопичуватися в організмі і є дуже отруйним. З такою версією, чому не варто їсти багато льону, я швидше б погодилася. Але тих 20 грам шкоди точно не зроблять. Ну, якщо ви вже нагріту олію споживаєте, в якій дуже багато вітамінів і корисних речовин зруйновано, то можна і насіння просмажити на сковорідці. Також для мене не аргумент не їсти саме насіння. Люди саме тому лляну олію холодного віджиму і купують, бо вона корисніша. А ще при гарячому відтисканні там і хімічні речовини вживають, щоб більше витиснути- бензол і гексан. Ви впевнені на 100% в олії, яку споживаєте? Я- ні. Раніше купувала лляну олію, але не з"їдала, вона гіркла- виливала. Набагато швидше і дешевше- кинула зернята в кавомолку( привезла собі з дому, ще таку радянську), і маю найсвіжішу олію, і точно без хімічних добавок. І зернята купую екологічні( біо), а екологічна лляна олія в нас дуже дорога. Зернята також знижують холестерин і також виводять шкідливі речовини ще й за рахунок харчових волокон. А слиз, наприклад, захищає слизову шлунка чи кишок від подразнень. Дорослим холестерин також потрібен, хоч і не в такій кількості. Для вироблення жовчі, статевих гормонів, вітаміну Д, мембран клітин. А дітям лляну олію, як джерело омега-3 кислот також рекомендують для кращої роботи мозку. І ще організм, навіть, якщо не дістає достатню кількість холестерину з їжею, сам починає виробляти холестерин. В Німеччині рекомендують лляну олію додавати до сиру чи йогурту, тобто їсти з білком, так вона має мати ще кращу дію( або насіння льону).
Колись за жири була мова Обезжиренный творог? Йогурт с 0% жирности? Котлета на пару? Салат без масла? Многие люди в погоне за здоровьем и стройной фигурой полностью исключают все жирные продукты из своего питания… И это – большая ошибка! Почему? Да хотя бы потому, что без жиров вы будете чувствовать постоянную усталость! И очень скоро приобретете нездоровый вид: бледный цвет лица, сухую кожу, ломкие ногти, тусклые волосы… А еще – ваш иммунитет ослабнет, и вы начнете чуть что шмыгать носом и чихать… Но дело не только в этом. Если не употреблять жиры, начнутся и другие проблемы: волосы и ногти станут ломкими, кожа – сухой, нарушится гормональный фон… Жиры просто необходимы нашему организму!
Можливо хтось знає. Подруги казали, що з нежирного творогогу не засвоюється кальцій, тому вони купують жирний, ну і він ім смачніший. Я не люблю жирного сиру, сметану та молоко беру також з мінімальним вмістом жиру - просто мені не смакує, лишається той жир якось на язику, неприємно. Чи дійсно не засвоюється кальцій без жиру?
я їм сир обезжирений для білку,і теж не люблю отого жиру на губах і піднебінні після жирного сиру. а от Вам про кальцій творог с пониженной долей жирности дает нам меньше возможностей для усвоения содержащегося в нем кальция, для всасывания которого необходим жир. С точки зрения диетологии, идеальным источником этого минерала является 9 % творог, где содержание кальция и жира идеально сбалансировано. Хотя, если человек регулярно потребляет и другие источники кальция, например, мясо или рыбу, то ему можно не опасаться дефицитного состояния, связанного с употреблением маложирного творожка – он получит необходимый элемент и без него. Другое дело – если человек съедает в день пачку обезжиренного творога, пару стебельков спаржи и дольку яблока. В этом случае на диете, вообще практически лишенной жира и питательных веществ, ему может явно не поздоровиться. Второй минус обезжиренному творогу мы поставим в связи с тем, что в нем содержится слишком мало полезных фосфолипидов лецитина и кефалина – компонентов молочного жира, которые имеют питательную ценность, входят в структуру мембран клеток и их микрорецепторов, участвуют в передаче нервных импульсов. Чтобы не испытывать дефицита в подобных веществах, молочные продукты – жирный творог, молоко, сметана, сливки – очень нужны. Третий недостаток: за счет меньшего содержания жирорастворимых витаминов обезжиренный творог является более бедным их источником, нежели обычный. Но и это не беда: в твороге этих веществ и без того мало, так что лишнего Вы не потеряете. Для животных продуктов часто бывает актуально следующее наблюдение: чем жирнее – тем вкуснее. Следующая претензия состоит в том, что в обезжиренный творог иногда кладут добавки, улучшающие его вкус, например, сахар. Отсюда и разница в калорийности: ее высокие показатели могут говорить о том, что творог подслащен. Источник: FoodLover.Ru
Ого!!Ви молодець.А я ніяк не може себе змусити випивати хоча би 1,5 л води в день...Як ви це робите? --- дописи об"єднано, Apr 29, 2015 --- Я так робила 2 тижні(тут на форумі вичитала,для очищення організму)То брала 1 дес. ложку льону молола в кофемолці і заливала кефіром чи то класичним йогуртом і випивала.Так тиждень,а на другий тиждень то вже брала столову ложку.
Я давав)) Холодний настій льону можна, але я, після того, як прочитала статтю, дуже відчувати присмак мигдалю стала) Допила курс, вдруге навряд чи стану.
Мене от що цікавить. Робимо майонез самі з олії. Чи є такий домашній майонез таким де корисним в свлатах, як і проста олія? Бо така поширена думка, що майонез шкідливий, а олія корисна!
Думаю, такий самий. Питання в тому, скільки його кладете в салат - виходить більше оліі і більш калорійний.
Хто знає,якою мукої можна замінити пшеничну для випічки,щоб було смачно і корисно?А то без хлібобулочних виробів ну ніяк не можу))
Цільнозернову візьміть. Буде як мінімум корисніше. Але вона не підходить для налисників і не знаю, як працюватиме в бісквіті. Ще можна вівсяні пластівці молоти і частину борошна заміняти.
Так вівсянку пробувала молоти і роблю з неї налисники досить не погано.А от випічка щось не дуже бо вона така робиться клейка... Вона продається у кожному супермаркеті?