В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
а при чім тут гостре, смажене і жирне? Ір, вживання доброї сирої олії-це якраз і є здорове харчування!
як ваші малявки п'ють? я своїй завжди коли п'ю сама даю зробити пару ковточків (вона хоче). але мала то все одразу випльовує. тобто нахиляється до кружки, сьорбає трошки і одразу "витискає" назовні. таке продовжується вже десь з 7 міс. ще навчиться чи по-іншому давати якось?
жири є життєво важливими для людини, просто вони є "добрі" і "погані", найгірший жир - гідрогенізований (маргарини). Дорослим радять обмежувати споживання насичених жирів (це, умовно кажучи тверді жири, тваринні - смалець, масло), а вживати ненасичені - олії, рибу, горіхи, насіння. Ну і ясно, що не літрами ту олію. Дітям до двох років рекомендують не обмежувати тваринні жири, тобто молоко цільне, жирний сир і масло. До речі, кількість жирних кислот омега-3 (тих, що містяться в ненасичених жирах) в грудному молоці залежить від їх кількості в раціоні мами. Одним словом, ці жири дуже потрібні діткам для розвитку мозку.
А ви не розбавляєте дитині? Бо я десь читала, що треба слабше давати, наприклад чай, компот. Відповідно, я зі своєї чашки відливаю йому в його горнятко, розбавляю кипяченою водою і даю пити. Спочатку трошки на 2-3 ковтка давала, тепер більше, але зараз почав дуже розливати, то мушу горнятко притримувати, бо інколи і забагато перехиляє, то давиться проливає на себе.
Моя не хотіла пити десь до 11 місяців. Зата зараз хлебче з кружки як має бути. Ніяких проблем. Значить тоді вона не мала потреби в питті, а зараз має. Пє все що і я.
Жаль, не маю можливості цитувати((( Щодо здорової їжі - я не харчуюся "здорово", наразі з появою дитини пробую, взнаю, як то правильно має бути. Я виросла на хлібі, макаронах, рисі і то все на смальці. Сама такого не готую. Якщо відкинути канапки, то їжа наша не є жирна. Завжди була переконанв, що жир то зло. Сестрі з гастритом так і казали, жирного не їсти. А тут масло дитині... виходить, якщо я весь той час обмежувала дитині жирну їжу, то він недоотримував щось корисне? Рибу-м'ясо старалась пісненьке, сир - з нежирного молока (зібрані вершки в каву давала), якщо вареники наприклад розігрівала - то відпарювала...
Наприклад, вітаміни А, Д, Е є жиророзчинні, тобто без жиру вони не засвоюються, а просто виводяться з організму. Тобто, жири є теж необхідними для організму, як і вітаміни, білки і вуглеводи. І зовсім виключати їх з раціону не варто. Десь вичитала, що для дитини 2 років нормально зїсти і пів пачки масла на раз, бо там є холестерин, який дуже важливий для формування мозку. (То якась мама описувала, що її дитина так зїла, а її заспокоїли, що то нормально)
ні, не розбавляю. я п'ю неміцний чай або воду. нема шо розбавляти. ну ше каву, але переважно коли мала спить.
А мені поясніть,пед прикорм то ж по ідеї,дитина їсть все те що і мама?бо мені вже страшно стає,бо от наприклад робила я безе,їла його,ну і малому давала мікродозу і так зі всім,що не є геть шкідливим... Маю ще питання,як рідина з супу(юшка),то рахується як окремо,малий так любить то їсти? Що робити з надмірним "апетитом",коли ніяк не можна відволікти від їжі,даю йому певну норму, на землю спускаю,а він до ніг повзе і прямо кричить до мене,ще даю тпошки,то усміхається? З питтям питання,часто бачу що губки в нього пересушені трошки,і як даю пити п'є і п'є,навіть не знаю скільки давати води тої?
Коли чогось боїмося, йдем в перший допис цієї теми і читаємо )))) --- дописи об"єднано, Mar 30, 2015 --- І там є отаке Ну а свіжа олія в приципі корисна. Не плутайте харчування для хворих (парові овочі, пюре , тощо) зі здоровим харчуванням.
В молодшої почався період маслоїдження. Пів пачки ще не подужає, але чверть за раз може злизати. Мене нудить від того видовища, а вона примовляє "мммм, ням-ням"))) ще хліба хоче.
якось дивлюсь: Віруся ходить по кухні така задоволена, і наче нічого кримінального не робить. Потім дивлюсь на тарілочку зі шматком масла, яка підчас обіду стояла на столі... все ясно. Там слід від цілої ручки Мурахи, вона не пальчиком колупала, а пригорщею. часом не хоче. Але здебільшого - маслоїдствує по повній.
Малий став підїдати за папугою. Тобто, другий десь згори горішки або яблучка точив, нападали крихти й перший то зідає. Питання, то я таки погана господиня, і дитина з підлоги все підряд їстиме? Чи таки синочок зрозуміє, що то лиш вдома можна?
Чи треба дитині навмисно щось готувати? Наприклад, не хоче гречку, хоч бачу по ньому що чогось би зїв. Пропоную інші зготовані додатки до каші- сир, салатик, мяско. Може щось дзьобнути, але все одно не те що він хотів. Знаю, від зупок не відмовляється ніколи. То треба весь час мати йому супчик, чи й без того нормально?
маємо трохи проблему з догодовуванням ситуація така: тижня три тому, попробувала прикорм, зразу все було нормально, через тиждень після введення прикорму, почав сильно зригувати, дуже сильно, таке в мене враження склалось, що все що з*їдав, все було на підлозі! припинила прикорм, думаю, що може ще не справляється ШКТ. тиждень без прикорму, тільки ГВ, все нормально зригування припинились. і що то зараз робити не знаю, даю вдень крихти від пасочки-хліба, поки не зригував такими порціями, як тоді! почекати ще трохи і знову пробувати вводити прикорм?