ясно, що не обов*язково по-перше, діткам найкраще їсти те, що росте в наших широтах і рідне нам, так би мовити, генетично по-друге, харчові звички сім*ї - ви не їсте, живі-здорові, то і не треба воно дитині
Ага, і так думаю. Як то ті діти виживали років 100 тому не тільки без манго-авокадо, але і без бананів-апельсинів-гранатів.
Ми їмо авокадо щодня, манго по сезону, але живемо в інших широтах. Тобто для нас це не заморська ягода. Взагалі авокадо містить дуже багато корисних речовин і омега3, що найголовніше
Скажіть мені яка величина порції у дітей в 1,5 року? Тільки не в грамах, а наприлад у відсотках від дорослої порції, чи хоч у склянках. У мене Влад тепер майже щоразу добавки прость, отак поїсть, а тоді тарілку простягає і каже "а ще", як покладу добавки так трошки - одну ложечку, то з"їсть і знову "а ще", а як досиплю добряче то з"їсть і вже не просить. От тепер думаю чи то я спочатку йому мало накидаю чи що? Дитина може переїдати? Бо ми вже 16 кг важимо (але і зросту має десь до 90см), баби пиляють щоб я його не перегодовувала. Але з іншого боку Влад голодним теж не буде сидіти - або піде сам собі щось на столі шукати, або буде за мною бігати і "сіська-сіська" кричати.
Мій Влад любить поїсти. Першого може два черпаки з'їсти. Кашу роблю на 100 гр. молока чи води даю 2 ст. л. вівсянки. Омлет - 4 перепелиних яйця і 50 гр. молока. Жменьку сиру з цілим яблуком їсть. Другі страви кладу на око, десь більшу половину тарілки глибокої. Важить 12 кг., грубим не виглядає.
А ми порівняно з вами, дівчата, просто неїдаки якісь.. В кінці квітня малому буде 2 роки, а їсть стільки скільки їв коли йому рік був, та ще й припрошувати треба. Сідає за стіл ніби голодний, але з"їдає буквально декілька ложок чи то першої чи то другої страви і все, голод заморив і пора вилазити за столу, біжить кудись, спішить і т.д., короче поїсти нормально нема часу... Як я не заговорю і не підгодую ще, то так їсти і не буде, за те потім молоком "доганяється", ходить за мною по хаті і каже: "мама, цицю дай!!!". Не знаю чи в нашому віці молоко ще є у діток джерелом насичення, але мій малий, дай йому волю, то провисить на циці цілий день.
в цій коротенькій статті ГВ є першим пунктом, що не може не тішити Основні принципи здорового харчування дитини від року: Продовжувати годування грудьми і на другому році життя дитини; У раціоні дитини щодня повинні бути присутніми різноманітні продукти, в значній мірі овочі та фрукти, переважніше у свіжому вигляді; Краще вибирати нежирні сорти м'яса, птицю (без шкіри), рибу, яйця, печінку, а також іноді замінювати м'ясні продукти бобовими: квасолею, горохом, сочевицею. Декілька разів на день дитина повинна отримувати хліб, крупи, макаронні вироби та картоплю. До двохрічного віку в раціоні харчування дитини молоко та молочні продукти повинні бути звичайної жирності (3,2 % або 3,5 . Після цього віку рекомендується молоко і молочні продукти зі зниженим вміст жиру. Для профілактики дефіциту йоду при приготуванні їжі вибирайте йодовану сіль. Або ж не соліть їжу додатково, вибирайте їжу з низьким вмістом солі. Для збереження здоров'я зубів обмежуйте частоту і кількість споживання солодких напоїв, солодощів, рафінованого цукру. Рекомендована кількість годувань не менше 5 разів на день: три основні прийоми їжі і 2 додаткових у вигляді другого сніданку і підвечірка.
о, мені таке від Тедді-клубу прийшло. Замість звичного "згортати ГВ до року, досить" Щось в мене криза якась настала, з готуванням. Я так і не навчилася їсти "здорову" їжу, готую дитині щось таке, що сама би не їла, або їла б трошки (вівсянку з добавками, сирок з фруктами, печено-парені ябка, зупу гречану), а сама на канапках чи готових пельменях. Зрідка якоїсь бульби зварю. Он з приготваного деруни є, то ж не для дитини. І салат з плавленого сирка. Не знаю, нащо я то пишу. Копніть мене хтось...
моя дитина деруни в 1,1 попробувала, дідусь підсобив тепер їх не готую взагалі, бо криком за ними кричить
всмислє, ви б не їли вівсянки чи сиру з фруктами? приготуйте трохи більш і самі їдте з дитиною. чи той же суп. в чому проблема? вам не смачно?
гарним варіантом для всієї сім'ї можуть бути пасти з різними соусами: просто бешамель, томатний, сирний, вершково-овочевий (напр., з болгарським перцем, броколі, цв. капустою), вам би мало сподобатись
Дівчата, а нам вже можна бульйон з м'яса? Можна варити вже повноцінну зупку, а не м'ясо окремо? І у мене те саме Кожен день варю малій щось свіже. Треба переводити її на загальний стіл чи шо. Але так боюсь щось нове їй давати, наприклад наше пюре картопляне вона може їсти? Де є магазинна сметана, молоко ,сіль? Печену картоплю можна? там теж приправи, розсольник? там огірок квашений, шось я в печальці ,і от те готування добиває.
Незнаю скільки Вашій дитині, моя напевно з 1,2 року все їсть що ми, теж боялась давати, але почучуть-почучуть)
Я таки копну і можете навіть ображатися. Ну нафіга вам ті сирки? Воно ж стільки гадості має в собі. Деруни. Ну деруни. Я б дала трошки, якби сама їла. Але я вже давно їх не робила. Наш раціон (всієї сім’ї, але ми з чоловіком крім того часом їмо солену рибу, п’ємо каву - то дітям не даю) зараз виглядає приблизно так: Сніданок: яйця (роблю собі і дітям на сметані, колись тут прочитала пораду - смачно!), сир зі сметаною або каша (молочна рідко, просто роблю на воді з маслом), чай з хлібом і маслом, або щось печене, якщо маю настрій звечора. Обід: суп або борщ. Варю на нежирному м’ясі. Капусняк і розсольник теж їдять і дуже люблять. Вечеря: щось м’ясне чи рідше рибне (нема в нас доброї риби, на жаль), на гарнір картопля чи гречка, рис, паста з різними соусами. Квашені овочі. Маринованих дітям не даю, ми їмо. Влітку завжди є свіжмй салат, зараз овочів не беру. Десь двічі в тижднь роблю вареники, або пельмені, або голубці чи тефтелі. Все те діти їдять. На перекуси печиво, банани, яблука, сир тверий, діти просять часто натерти яблуко з морквою і так їдять. З магазинного грішу дитячими йогуртами - не дуже добре, але мені лінь робити часто з заквасок. Я вже давно забула, як то мати в холодильнику майонез, готові соуси, ковбасу, продукти з добавками. На готування витрачаю годину, максимум півтори в день. Часто і пів години вистачає. То реально треба копати. Хоча б з тої точки зору, що дитині треба здорова мама. Я, до речі, вважаю себе далекою від здорового харчування))
ну ви даєте а що поганого в картопляному пюре, нежирному бульйоні з макарошками твердих сортів чи навіть печеній картоплі? я б радила переставати мучити себе і дитину, і потрохи вводити вже нормальну їжу дрібка солі чи цукру теж не зашкодить. моя дитина, то все, що ви описали, їсть вже давним-давно. а за квашеними огірками помідорами то взагалі атас - треба ховати хоча зі старшою я подібно себе поводила, ну але з року вже починала давати їй нормальну їжу. а з меншою так вийшло: 6,5 міс - категорично не їсть кашку/печене яблучко/пюрешку 7 міс - не їсть... 8 міс - далі нічого не їсть 8,5 міс - починаю давати зі своєї тарілки, бо прям з рота видирає, сталось чудо - наминає за обі щоки з того часу їмо "дорослу їжу", ну але ясно що не пересолене/переперчене, без хімічних приправ.
А моя дитина не їсть картоплі, ні в якому вигляді тому в нас криза з гарнірами. Варю гречку, макарони, рис чи кус-кус. Від гречки теж не дуже в захваті. Та й макарони тепер через раз їсть. Не знаю, що ще придумати. Які гарніри ви своїм діткам готуєте? Sent from my iPhone using Tapatalk