значить не так то і потрібна саме та людина. саме на тому місці.Якщо це дійсно незамінний працівник- я йому і оплачуватиму відповідно. Щоб у нього не виникало думки про те, щоб кинути цю роботу. Або, якщо він погоджується працювати на мінімум-або це не такий і важливий спеціаліст і заміна йому завжди знайдеться. Або він працює за ті кошти , бо у нього просто немає іншого виходу ( і з якої радості тоді працедавець має йому піднімати з\пл, якщо той погоджується працювати і на меншу)
о так, 100%. ну не можуть хворіти люди кожен місяць по тижню-два. Якщо, дівчата, хто проти лікарняних пише про такі крайнощі, то і я проти цього. Але я тут обговорюю нормальну ситуацію, а це до 3 разів на рік людина може прихворіти. І то якщо імунітет не дуже добрий. І людина має право на лікарняний і людське відношення працедавця.
Пишу з боку працедавця - щоб не прийшлось офігівати, треба спершу розібратись як слід в законодавстві, що тобі чекати, які ризики присутні і як себе від них забезпечити. Навіть наука є така - управлінський облік називається Я за чесність і порядність зі всіх сторін
можуть, особливо коли відсутнє опалення в офісі, і людям доводиться працювати в таких умовах, і т.д. іноді працедавці вважають, що за "честь" працювати на них - людина повинна і при +4 бути яко морж
Ну того ніхто не відміняв. Я б не ризикнула брати на повну ставку жінку з малою дитиною, якщо робота вимагає постійної присутності, то є мій спосіб себе застрахувати. Але якщо ви прочитаєте дискусію з самого початку, то побачите, що ідея працевлаштувати таку жінку на пів ставки, щоб була можливість підміняти, була прирівняна до дискримінації - хочуть повну зайнятість і оплату лікарняних, бо платять внески і мають право. Але ж зі своєї зп працівник сплатить 3,6% на фонди, а працедавець зі свого доходу ще в середньому 45% тої зп. Виправте, якщо я зле рахую. Я взагалі така людина, що швидше себе обділить, ніж когось, хто від мене залежить. Тому з таким законодавством страшнувато щось починати, бо у всіх права, а гроші то свої треба вкласти.
Дівчата, я чогось не розумію. Тобто що означає власне "тримай декретне місце". Те місце по суті ніхто не тримає, беруть людину і якщо жінка з дерету виходить на іншу роботу, чи звільняється, то здебільшого так буває, що та людина залишаєтся на тому місці працювати далі на постійно. Хіба ні? Часто знаю (ну, може то тільки на великих підприємствах так), коли людина працює на декретному місці, добре себе зарекомендує, то навіть при виході жінки з декрету, роботодавець доброго спеціаліста не відпускає, а пропонує йому якусь альтернативу. У мене ситуація схожа, ніж в амаретто, з/п тисяча з невеличким гаком, робота в іншому кінці міста. Так, декретне місце не пустує і не чекає мене 6-ий рік звісно... так що може втратити роботодавець? Зараз у мене є шанс змінити роботу, більша з/п, близько від дому. Правда у мене дилема- я не маю з ким залишити свою молодшу дитину, але якщо вирішу це питання і знайду вихід з ситуації, обов"язково піду на співбесіду і спробую працювати.
Тому то й бізнесом не всім дано займатись, бо мислити треба стратегічно а не так як всі. А в нас звикли, кожен третій хоче бути бізнесменом, платити людям копійки, зате їздити на крутій тачілі і бідкатись, що оформити людей не може бо дорого, а лікарняні то взагалі, нехай людина буде роботом, тоді вона достойна отримувати аж 2000 гривень. Якщо той бізнесмен не вміє організувати грамотно роботу, то краще хай і не рипається.
питання: а чому люди погоджуються працювати в таких умовах? Працюють, значить у них немає іншого варіанту. В протилежному випадку би не працювали- звільнилися і знайшли інше місце. Працедавець відноситься до працівників відповідно .
А це чисто по-нашому мислення Та якщо всі будть платити людям трошки більше то й економіка підніметься, всі будуть у виграші, і той роботодавець також.
штати зараз не роздуті. Якщо працівник , який працює на декретному місці, зарекомендував себе краще попереднього, то в інтересах працедавця не створювати ще одне робоче місце, а звільнити попередню працівницю, яка тільки вийде з декрету і залишити нову. А оскільки мам з дітьми звільняти не за "власним бажанням" завжди проблематичніше, то нащо йому цей менінгіт? --- дописи об"єднано, Mar 12, 2015 --- повірте, що хорошим спеціалістам ( реально хорошим)- платять і за них тримаються. Але їх в загальній масі не так і багато. А решті- за просто так піднімати зарплати немає сенсу.
так, коли зарплата нормальна, а "опалення" обіцяють що буде, зроблять, куплять обігрівачі, ой та ми тут ще не зимували, а вам що зимно?, та тут тепло, то вам здається, а, у вас термометр?, та я б так все працював і т.д. Загалом ясно що "приватник" в одному місці мав то все, і обігрів, і лікарняні.
Розумію... але не розумію одного, яким чином роботодавець може знати, що жінка ближчим часом не піде в декрет. Та цього навіть сама жінка зачасту передбачити не може.)) Пам"ятаю як мене приймали на роботу, шеф трохи крутив носом, бо я тільки нещодавно вийшла заміж, але запитався мене просто лиш одне- чи я не вагітна.)) При тому я на даному місці відпрацювала 3,5 роки. А сусіднє місце було як перевалочна база, тільки прийшла дівчинка, яка вродь ще і заміжня не була, бах-бах, весілля, а там же і пузик видніється, декрет іт.п. Я чогось дуже в це хочу вірити, але на жаль не вірю... Реалії наші чомусь говорять інакше. Або тоді виходить, що всім тим людям, котрим в наш нелегкий час не то шо не піднімають, а й зрізають з/п не хочуть працювати- мало віриться. Хоча звідки брати роботолавцю на це гроші, якщо стан економіки в загальному цьому не сприяє теж не зрозуміло...
так тут є відповідь: значить є те, що все-рівно тримає на цій роботі.В даному випадку- "зарплата нормальна". Дійсно хороших , незамінних, спеціалістів-мало. Всіх решта- завжди є можливість замінити. У мого чоловіка багато років була така бухгалтер, за яку він руками і ногами тримався при любих умовах. І власне їй єдиній готовий був оплачувати ті кошти і погоджуваися на ті умови, на які вона претендувала. Але це дійсно була спеціаліст- високого класу ( і при цьому- дуже приємна, скромна і порядна людина).
Сумно таке читати, направду. Я маю ідею і маю потенційну можливість організувати невеличкий бізнес в районному центрі. Мені не треба ні крутої тачили, ні роботів за 2000 грн в місяць. Я до тої ідеї придивляюся з різних сторін, але от є маса людей, які думають, що "організувати грамотно роботу" - то виконувати всі захцянки працівника. Я все одно буду придивлятися, але поки що прості підрахунки кажуть, що платити високу зп і одночасно давати повний соціальний пакет працівнику буде збитково. А працювати аби як я не вмію. Ну то таке, мені ще треба багато в чому розібратися, щоб наважитися на такий крок. Ваша порада "не рипатися" - дуже символічна. В нас більшість не рипається, сидить роками на низькооплачуваній роботі і скиглить.
Дівчатка, допоможіть будь ласка. Маємо таку ситуації : чоловік (держслужбовець) звільнився з роботи в січні місяці. Зарплатню отримав в січні,не використаних відпусток не було за попередні роки . І ось приходять йому вчора гроші на його зарп. карту, подивившись у приват24 з"ясував: кошти з його відомства (єдине припущення , що це гроші за відрядження, яке було ще у листопаді- тому що його так і не оплатили) Тому виникло запитання : як з"ясувати чи провело всі розрахунки відомство з ним?
Я ще раз повторюсь- зараз при нових цінах на КП з 1 квітня, і при подальшому їх піднятті- реально потребуючих стане море. Далеко ходити не треба- мої мамі це теж світить. Світить власне неспроможнсть платити за то все. Бо пільги я так розумію їй навіть зробити не вийде. Бо там прописана я, яка не працює, та все одно при обрахунку загального доходу мені і його звідкись припишуть. І так- я яко дочка буду їй допомагати. Цікаво- хто буде допомагати мені? Ну вас не має. Когось хвилює. Всі люди різні. Я тому й писала, що і там є недоліки. І пора нам робити щось своє, а не тягнути зі світу все погане. Ну та ясно. Як ж вони сміють))). Найкраща відпустка з точки зору деяких працедавців- це час після НР, коли вже всі звіти здадені. І то нічо, що на їх ЗП далеко в Єгипти і т.д. не розженешся. Моєму було все одно. Бо Я досі в шоці від того, що ПП-шники не хочуть давати законного місця відпустки. І що люди з цим миряться. Серйозно)? Ви мене випередили. Якраз прийшла зробити теж саме. І подякувати ще раз Богу за те, що мої місця праці суттєво відрізнялися\відрізняються від того, що я тут читаю...
Та я це чудово розумію, але. В мене пп і аж 3 працівники. Я і так останнім часом працюю тільки аби покрити всі видатки і протриматися до кращих часів. А зараз, якщо мені держава вальне ще якогось податку для малозабезпечених, для ато чи куди там ще, вже не знаю, то єдине що я можу сказати: звиняйте хлопці-дівчата, бананів нема, ми згортаємось. І ще на 3 потребуючих стане більше. І що доброго? Ніц доброго. Я все чудово розумію, мені теж дуже і дуже болить що все у нас зараз так зле. Але що робити? Може взяти у всіх забрати гроші і роздати бідним? Чи як? Ну просто треба розуміти, що давши одним, забереться у інших. Ну і в кого забирати будем? Тут є нюанси. Якщо штат пп - це 5 працівників, то що буде робити підприємство, якщо ключова люди піде на місяць у відпустку? Ну, зрештою, вибираючи роботу людина погоджується або ні з умовами. Якщо працівнику не подобається - він може звільнитися. У великій компанії простіше. Але і потрапити туди складніше.
Ну нам в компанії на місяць не давали підряд, треба було розбивати по 14 днів і можна було потім 10 одразу або ж по 5 днів найчастіше брали. Я так і зрозуміла, що більшість тут пише з позицій власника невеличкого бізнесу, оформленого на пп. І дійсно саме тут найгірші умови праці. У мене так працює родичка в квітковому магазині: про оплачувану відпустку чи лікарняний ані мови не йде. Зарплату само собою закривають мінімальну. Але ж попри це фопи мають спрощену систему оподаткування і платять всього трохи більше 200 гривень єдиного податку місяць.
Та власне, зараз це є проблемою, ото велике податкове навантаження, яке кудись йде, а куди..... В нас проблема не в лікарняних, в нас проблема з законодавством і прозорістю бізнесу. Я маю приклад своїх знайомих, які "втекли" зі своїм бізнесом з України в іншу країну, і щасливі, і заробляють чесно сплачуючи податки, і бачать куди ті податки йдуть.