я з того приводу, яка англійська в школі не переживаю- у чоловіка сестра- сама викладач англійської з багаторічним стажем в одній з дуже відомих гімназій . Так що хоч тут на репетиторі зекономлю при потребі ех,в усіх школах і гімназіях- одне і те ж : як повезе , і як підготують дитину у випускних класах репетитори. --- дописи об"єднано, Mar 8, 2015 --- з 4 по 12 квітня ( тобто 4- це субота, а 12- це неділя Великодня, так що до 13 виходить) --- дописи об"єднано, Mar 8, 2015 --- З КГ в основному якщо йдуть, то в хіміко-біологічний клас. В фіз-математичний -меншість --- дописи об"єднано, Mar 8, 2015 --- та і сенсу немає. Залишилося 2 місяці навчання, а далі- і так маєте в планах інший заклад. Якщо дитина дійсно має знання, то успішно пройде у фізмат .Так що тут якраз знання відіграють роль, а не те, що вчителі намалюють в атестаті.
6 чи 7 років? На початку вересня я досить вагалась. Моїй в жовтні виповнюється тільки 6. Але в Суботню школу на підготовку пішла, в школу на підготовку записала, ходить. Це я зробила все на всякий випадок. Так, я налаштована була давати дитину до школи, але не 100%. На даний момент, я однозначно знаю, що вона цього року іде до школи. Психолог тільки це підтвердила, що в нашому випадку не варто зволікати. І не тому, що супер-пупер розумна, а тому, що їй потім це буде не цікаво і в школу вона не захоче ходити. А зараз їй це реально цікаво. Посидючості в неї нема. І ще можна знайти багато чого, що їй бракує щоб іти до школи. Але ще більше факторів є чому вона іде до школи.
В суботній. У вересні вона сказала, що на даний момент вона не готова, але за рік все може помінятись.
дівчата, а є окрема тема про підготовчі заняття до школи? якщо так, то скеруйте мене, якщо ж ні, то тут спитаю - чи є якась підготовка до школи в р-ні кінцевої трамваю 2(Личаківська)?
Є підготовка при церкві Покрови, є підготовка при 63 школі(але там діти ходять з жовтня чи листопада ніби) Підійдіть запитайтесь. Тай в принципі при всіх школах вчителі, майбутніх перших класів, беруть дітей на підготовку.
Флешка, я теж даю в 7. Хоч вчителі і вихователі мені все те саме говорять, що і решти мамусям: як то ще рік тримати дитину вдома?? ага, в клітці і на привязі, і ніяк інакше! А от "звичайні" люди не такі категоричні, більшість вважає що чим пізніше тим краще. І хоча в доні моєї весною в садочку випускний, я зовсім не переживаю що цей рік буде марно втрачений, хочу дати її на хорошу підготовку, можливо також на англійську і якісь танці. А в школу ще встигне, хіба ні?
В школі-садку Провесінь мали би бути. По якості не можу нічого сказати за жоден, бо ми в 70 школу ходимо. Ще в Горішок на підготовку можна возити (р-н початоку Личаківської). За Горішок чула гарні відгуки
В Лідері ( бічна Личаківської) також є підготовчі заняття щосуботи! --- дописи об"єднано, Mar 10, 2015 --- В Лідері ( бічна Личаківської) також є підготовчі заняття щосуботи!
там є так, що готують дітей в садку. Є заняття до школи у визначені дні.А потім вони плавно в школу майже всі переходять ( у сестри дитина в цьому садку, якраз цьогоріч йде до школи. І хоч школа "Провесінь" далеко не найкраща, але оскільки вона найближча для багатьох в тому р-ні - не всі мають змогу вранці возитися у 63 чи 70 ( а це моя рідна , то йдуть у Провесінь. З їх групи садочку теж цьогоріч більшість сюди і переходить. люс батьки не завжди хочуть вже "відривати" дітей від сталого колективу, тому принаймні в молодшу дають сюди підготовчі заняття є у всіх школах- і в 70, і в 63, і в Лідері- просто треба дізнаватися, коли початок в кожній з них. Одні школи починають підготовку з жовтня, інші- з лютого.
Я взагалі при школі не хотіла малого водити(в жовтні починалась підготовка), бо ми їздимо на студію і там є підготовка до школи. А зараз наша перша вчителька в школі знову проводить заняття, то вирішила малого завести, по перше- не зашкодить, по друге - з першою вчителькою познайомиться, по треттє- познайомиться з майбутніми однокласниками. То тепер получається ходимо на дві підготовки: в 70 школу, і в Росинку.
Дівчата, є ще хоч одна школа у Львові, де в 2 класі на математиці досі не починали множення?! В нас така цікава методика, що мені спочатку було дивно, а зараз вже дуже дивно. Додають-віднімають вже з різних сторін і різними способами, а множення вперше має бути тільки за декілька уроків. Чоловік каже: чого переживаєш - скільки там того множення: вивчив табличку та й по всьому.
З нашого досвіду по 2-х дітях: почнуть множити зараз від 1 і до 5 дійдуть так, щоб кінець навчального року якраз прийшов. Потім на літо попросять батьків вивчити табличку від 6 до 10. --- дописи об"єднано, Mar 11, 2015 --- Важко не так в 1- му класі, (коли ідуть в 6 років), як в 4-му, коли ще хочеться на гуртки ходити- їздити, встигати треба в школу все зробити ( і ще в кожної вчительки різні вимоги від мінімуму до фантастики), також + підготовка до дпа ( чи що там тепер придумають) чи до вступу в гімназії. От тоді важко, бо дитина якщо має все осилити, то вже і фізично- психологічно має бути витривала. І якщо зайти в школу і порівняти дітей з 3- го кл і 4-го -- то вже та різниця в рік часу помітна неозброєним оком.
Напишете нам потім, на скільки задовго було цікаво в школі після 1 -го вересня. Хоча вам ,можливо, пощастить...
В 6 р (і неповних 6) дитина може банато чого вже вміти і знати, але вікові особливості психо-емоційного розвитку не сприяють ще з головою в шкільне навантаження пірнати. Цей стрес накопичується поступово до 3-4 класу, і потім зриви в дітей і наслідки стресу. Старша в мене йшла в 6 р і 3 міс, вміючи вільно читати, рахувати, психолог давав рекомендації, що логіка достатньо розвинена, тим більше ми на той час вже два роки в старшій групі були. Я, як мама, навіть не сумнівалася, що треба йти. Але тільки тепер бачу (зараз в 4 класі), що емоційна незрілість була, і рано було ще. Хоча навіть не уявляю, що би ми ще рік вдома робили. Синові 'пощастило' в тому плані більше, бо він з листопада, тобто підемо майже в сім, без сумніву не раніше (не знаючи ще навіть, який він буде в 6).
@Oddly, майже все аналогічно. Але я вміла( вмію) дати дітям вихідний день замість школи, якщо там "не важливий" день, або бачу, що вже є потреба. І це виправдовує себе, бо не відпочине вчасно, то за кілька днів вже хворе дитя на тиждень -- перевірено. А цей рік- то навіть не знаю. що таке-- всі діти знайомі зиму відмучили у вічних кашлях, шмарклях і голова болить. --- дописи об"єднано, Mar 11, 2015 ---
А ми тої зими жодного разу не хворіли. І по темі, підемо в 6,9. В 5,9 могли б, бо мала росла, читає, рахує, ходим на підготовку, висиджує спокійно. Але, в класі будуть діти, яким більше семи років, а тут ще толком шести не буде. То ж дідівщина почнеться. Бачу зараз на підготовці, малій 5 і їй не комфортно з дітками, яким майже 7. Ну і пам"ятаю свій перший клас в 6,3. Вірніше пам"ятаю тільки як я ту школу ненавиділа і вічно плакала. З часом попустило). А Софійчину подружку мама так і даватиме в 5,10. Не розумію куди спішити
у нас якраз 4 клас " на одному диханні пройшов"_ дуже легко і непомітно. І ДПА, і вступ ( особливо і не готувалися, хіба за останній місяць перед іспитами вдома самі додатково трішки математикою займалися). Перший клас, хоч теж переживала, пройшов теж легко. Можливо, тому що багато чого пройшли вони ще на підготовці і не було складно ні вчитися, ні висиджувати, ні домашні робити, і в школі подобалося. Найважчим виявився 2 клас. Власне не в плані навчання, а психологічному. Бо до 2 класу ентузіазм щодо школи якось погас- дитина усвідомила, що школа, то надовго . І йшов спротив у багатьох речах, особливо- "нащо вона мені здалася і ще так багато років". В третьому класі - ще по іншому. Уже прийшло "змирення" . А 4- узагалі непомітно промайнув, попри те, що завантаженість найбільша була дідівщина чи ні , але в 5 класі різницю між дітьми в рік- видно взагалі колосальну. Особливо між дівчатами і хлопцями. У дівчаток якраз і так активно починається період статевого дозрівання, а ті, хто на рік старші- то як 8-класниці з хлопчиками 5 -класниками .Та і між дівчатками теж різниця у півтори голови . ( Та і я собі зараз важко уявляю свого малого, який зростом уже майже мене догнав, якби він був ще у 4 класі).Психологічно вже навіть не розглядаю- я коли тихенько залізла на сторінки дітей , яких знаю,у "ВК", то там інтереси 12-річних далекі від інтересів 11-річних( про фото, як виставляють- узагалі не говорю, лиш дивуюся, невже батьки не контролюють те, що дитина в мережу викладає)- у одних ляльки-братци, у других- статуси "про кохання" ,фото у всіх ракурсах в купальниках і топіках і під цим -коментарі хлопців " ах які ніжки, ах які губки..." .