Кожному по заслугах,або рівень нашої зарплати

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем viltis, 29 Січень 2010.

?

Моя зарплата

  1. заслужено висока

    26,0%
  2. незаслужено низька

    48,5%
  3. а що це?

    25,5%
  1. Анута

    Анута Well-Known Member

    В мене біла ЗП і я цьому рада. І питання зовсім не в пенсії - щодо пенсії ілюзій не маю жодних.
    Але от лікарняний виглядає гарно. З моїм стажем 100%.

    Як оплачують лікарняний пр ЗП у конверті? А як з відпусткою? Скільки днів і як оплачується?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  2. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. Skifia

    Skifia миється в бані

    @Fast Я вважаю, що в нормальній державі взагалі не повинно бути такої маси працюючих пенсіонерів. Ви хоч уявляєте, скільки через це молодих спеціалістів не можуть влаштуватись на роботу?! А скільки наших з вами податків з зарплат йдуть в тойпенсійний фонд для "працюючих пенсіонерів":girl_impossible:? От запропонували зменшити їм пенсію на 15% і вже який кіпіш підняли)) Так, бо хочуть мали дохід і з пенсій, і за роботу тримаються. Те, що в нас в краіні на разі самоі пенсіі на життя малувато, то ще інше питання. Але в нас і сама пенсійна система нездала. Тому є категорія пенсіонерів з великими пенсіями і з зарплатами плюс пенсіі (знаю в деяких установах такі пенсіонери навіть з керівництвом "домовляються" щоб іх рік за роком на роботі тримали), і бідні чесні люди, що пропрацювали важко купу років є з невеликими пенсіями. Той наш пенсійний фонд треба реформувати, нараховувати старість має кожен сам, по типу євртпейських краін, де в людини кожної є своя програма пенсійного страхування, а не залежиш від бюрократів, копупціі, щоб "вибити" собі нормальну пенсію. І міняти то треба кардинально, бо так молоді буде не легко, і старшим теж. І про айтішників -наскільки знаю, вони працюють серйозно, і сплачують податки теж, які також йдуть, в тому числі отим "працюючим пенсіонерам". Колись не раз сама бачила як, на роботу не можна прбитись, бо більшість місць займають пенсіонери. Це звичайно добре, до мають здоров'я ще працювати, але порядок з тим треба новодити, тоді і молодь працевлаштується. І ще підрахуйте скількох пенсіонерів працюючі фактично утримують з своіх зарплат? А ще обурює як деякі чиновники чи хитрі начальники, депутати, професори, полковники та інші певні касти собі в свій час зробили останню високу зарплату, щоб з неі мати потім відповідну пенсію. Був такий закон тоді, і вони й досі отримують по 10 тисяч пенсіі, і радіють. А що тоді казати не таким "проворним і обізнаним":girl_impossible: ? Те саме з субсидіями і пільгами - доки то є порядку і налагодження не буде. Тоді і в конвертах оплат не буде, і так, хто на це йде має усвідомлювати своі ризики про майбутнє також і про лікарняні та інші нюанси:girl_yes2:. Їм роботодавець фактично нічого не винен)) Держава має то все відмінити, а платити нормальні з/п, зробити нормальні пенсійні програми. А поки бардак, одним словом.
     
    Останнє редагування: 8 Березень 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 8
    • Подобається Подобається x 2
  4. Fast

    Fast Well-Known Member

    Молоді спеціалісти які не можуть влаштуватись на роботу, певно такі спеціалісти, Ви про це ніколи не думали. Я далеко не про всіх, але дуже багато таких.
    Працюючі пенсіонери мозолять вам очі? А в інших країнах який пенсійний вік? А податки працюючі пенсіонери не платять, не платили? І на місця моїх рідних працюючих пенсіонерів, повірте, ніхто не претендує і претендувати не може, бо вони самі собі створили робочі місця. То чого їм це кидати? Що вони поганого зробили, сплачуюючи шалені податки державі в надії, що таки вони зможуть отримати гідну пенсію. Отримавши ветерана праці, вони далі працюють. А скільки вибирають роботу молодих спеціалістів (мам), щоб можна було безкінечно на лікарняні бігати. Розкажу кошмар, я на офіційній роботі, з офіційними лікарнянами, навіть коли дитина в лікарні лежала, на роботу на декілька годин виходила, бо треба було так. Правда мені в лікарні не видали лікарняного, бо бачте я не була в лікарні 24 год на добу, але то інше. І молодим спеціалістом після інституту (10років тому) я змогла влаштуватись на роботу офіційну і мій чоловік теж це зміг зробити. І ні я, ні він не там де починали.
     
  5. Svjatkova

    Svjatkova Well-Known Member

    Як це бігати?? якщо дитина хвора і лікар відкриває лікарняний лист по догляду ( кладе в лікарню) , то що треба казати: " ні-ні - не відкривайте мені лікарняне, нехай хвора дитина з температурою ходить в садок, бо на роботі будуть казати, що я бігаю безкінечно на лікарняні??" = що за брєд?
    для мене особисто здоров"я дитини важливіше, ніж чиїсь там криві погляди на роботі , тим більше у моєму випадку ніхто, крім мене мою роботу не робить в час моєї відсутності, просто працюю подвійно після виходу із лікарняного.
    ну то значить у вас було із ким залишити хвору дитину..
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
  6. Fast

    Fast Well-Known Member

    Не без того. Звісно, що б саму в лікарні не залишила. І про хвору дитину в садок ні слова не було сказано (надіюсь ясно, що так не роблю). Я про критерії роботи - тільки щоб на лікарняний можна було ходити молодому спеціалісту важко знайти роботу. Я теж хворію, маю лікарняні, але якщо роботу треба зробити вже і негайно - значить треба зробити незалежно, що з тобою. А лікарняний нехай триває.
     
  7. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    ой, та різні ситуації бувають. Добре ще, як такий лікарняний, що можна термінову роботу зробити і під час лікарняного. Але ж буває і посерйозніше, що далеко не до роботи.
     
  8. Fast

    Fast Well-Known Member

    Навіщо придиратись, якщо тяжкий випадок, то по нормальності ще тобі допомогти можуть. Людяність ніхто ніколи не відміняв. Надіюсь.
     
  9. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Не у кожній галузі. В таких технічних, як моя, знання, які отримуєш у ВУЗі, мають дуже мало спільного з майбутньою роботою, так, якісь ази хіба що. В основному нас вчили вчитися, а вже хто яким спеціалістом стане, показував тільки час. Чесно скажу, мене на роботу влаштував тато (це було майже 15 років тому, причому до того я декілька разів рипалася влаштуватися самостійно: раз натрапила на афериста, другий - на копійчану зарплату, третій - взагалі поставили перед фактом, що молоді дівчата їм не потрібні, хіба що треба було мало не підписувати контракт, що в декрет не підеш, працювати будеш мало не без вихідних і все це за якусь смішну зарплату), у нас взагалі "з вулиці" довший час нікого не набирали, та й зараз не дуже беруть. Мені пощастило, бо саме в той момент шукали людину для специфічного технічного перекладу, на той час такі були рідкістю. Звичайно, я проходила співбесіду, і якби була безнадійною, то не думаю, що мені би щось там світило, але залишається фактом: яка би у тебе не була світла голова, просто так на тебе навіть би ніхто не подивився. Половина моїх однокурсників пішли працювати не за спеціальністю або влаштувалися з величезними труднощами, і були вони аж ніяк не тупими чи ледачими.

    Мені неймовірно пощастило, що у випадку чого на роботі є кому підстрахувати. Що мене підміняли, що я підміняла інших, і робота не завалилася. Звичайно, ніхто не зловживає, але всі ми живі люди, особисто для мене таке ставлення є хорошим стимулом краще працювати.
     
    Останнє редагування: 9 Березень 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  10. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Ну, так, молоді спеціалісти йдуть на роботу, щоб тільки на лікарняних сидіти.
    Біла ЗП для розрахунку декретних добра, бо інакше заплатить тобі держава аж 500 грн. Так, зараз напишуть, що працівники шукають роботу, щоб по декретах ходити:girl_in_dreams:
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Ну по декретах-не по декретах, але жінки, в переважній більшості (ну ок, певна частина жінок, статистикою не володію) таки шукають роботу, де не особливо "доколупуються" в разі чого. А оте "чого" - це декрет, діти, хвороби і пішло-поїхало. Це не є зле, бо і так зрозуміло, що жінка, яка має дітей, буде мати більше нюансів із хворобами-школами, ніж чоловік. Є доволі мало жінок, які успішно поєднують роботу і родину, це вже мистецтво, де є багато нюансів. Але до чого тут ЗП не в конвертах і пенсіонери я так і розумію :) Я ще не бачила жодної роботи, крім державної, де б працювало більше 20% пенсіонерів... Чим вони взагалі завинили то? Ну працюють та й працюють собі, як мають здоров"я.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  12. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ну багато є такого. Навіть мене після ВИШу сватали в школу, бо ж будуть діти, будуть хворіти і треба буде з ними сидіти. Я ставлю себе на місце роботодавця. Припустимо, я беру на роботу молоду маму (хай буде офіс-менеджер, щось таке), а її дитина хворіє тиждень через два. Звичайно, я як мама розумію потребу бути з дитиною, але що мені в той час робити? Самій займатися її обов’язками? Тому є два варіанти: або брати двох дівчат на половину зайнятості і платити їм половину, або хай та мама шукає собі няню для дитини і працює повний робочий час. Я не маю рації? Але ж здебільшого таке не підходить жінкам, всі хочуть оплачувані лікарняні.
    Словом, я напевно занадто мудра і в мене полетять тапки, але я не розумію, коли молоді дівчата чи жінки шукають роботу, аби полегше і можна було звалити коли треба. На роботі треба викладатися незалежно від статі і наявності дітей, а якщо не викладатися, а просто відбувати години, то які претензії можуть бути? А якщо вже є реальна потреби для мами з малою дитиною працювати, то логічніше шукати роботу, де фізична присутність не обов’язкова і можна було в разі форс-мажору працювати з дому. Ну і якщо молода мама вибирає державну низькооплачувану роботу з можливістю бути з дитиною, коли треба, то є її власний вибір на даний момент, бо не можна сидіти на двох стільцях одночасно. Підросте дитина, можна буде думати про вищі заробітки.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Мають повне право, хіба ж не соцстрах їх оплачує?

    Стосовно роботи аби полегше і звалити, у чому проблема? Зазвичай така робота і не є високооплачуваною. Інша справа, що навіть при такій часто на ту жінку косо дивляться.
    А няня - скільки ж то треба тій жінці заробляти, щоб ще й няні платити? Тут вище писали, що для Львова 4000 грн - дуже хороша зарплата. Давайте вирахуємо з неї комунальні послуги, продукти, голим також ходити не будеш, - про яку няню може йти мова? Зрештою, не вічно ж та нещасна дитина буде хворіти.
    У мене на роботі було декілька онкологічних хворих, місяцями були на лікарняному, то що, директору треба було їх звільнити? Інші розділили між собою їх обов"язки і якось собі було, ніхто не нарікав - бо хто знає, у кого як обставини можуть скластися.

    Моя похресниця зараз працює в одній з ІТ фірм, у них там мало того, що зарплата з нуля вища, як моя з вислугою і стажем (тим більше тепер, коли, гривня обвалилася, а у неї прив"язка до долара), то ще й соціальний пакет ого-го який: відпустка досить велика, за лікаряні ніхто не вбиває, лікування оплачується страхівкою, і увага! - є щось 5 чи 7 відгулів на рік, це коли, наприклад, себе погано почуваєш або за сімейними обставинами. Ще й графік гнучкий: можеш відпрацювати свої години коли завгодно, головне, щоб роботу вчасно виконав.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Fast

    Fast Well-Known Member

    Все класно, але чого перевели стрілки з того, що працюючі персіонери очі так мозолять, і податки ваші ідуть на утримання їх, що тетреба зрімати з них 15%. Долю правди бачу коли це роблять з держслужбовця. Їх дофіга, третину можна легко скоротити і це все автоматизувати.
    І за лікарняні - перші 5 днів оплачує не соцстрх, а підприємство. Часто хворієте більше? Мене просто дуже дістала та довбана система. І просто після того як кидають зараз пенсіонерів, в мене виникло питання нащо платити ті податки. А роздулося взагалі не в ту сторону.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Svjatkova

    Svjatkova Well-Known Member

    Не знаю як по власній хворобі працівника, а по догляду за хворою дитиною всі дні оплачує соцстрах..
    --- дописи об"єднано, 10 Березень 2015 ---
    Вчора бачила уривок якоїсь програми по ТВ про зарплати нар.депутатів, то виходить, що, поприте, що вони скоротили собі оф.зарплату, тепер вони отримують більше коштів із держбюджету, ніж раніше - а все за рахунок додаткових компенсацій-доплат-премій і т.д. От Вам і показуха! :girl_devil: А скільки ще всього нам невідомо про різні корупційні схеми..
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    А соцстрах то така віртуальна баночка з грошима, звідки можна їх брати і не думати, хто їх туди кладе? Ну от є в людей мулька обдирати самих себе і думати, що то вони беруть в міфічної істоти держави.

    Давайте ще в якісь крайнощі повпадаємо. Люди з обмеженими можливостями (тимчасово чи постійно) ясна річ, що повинні працювати на особливих умовах. Державі вигідно, щоб вони були хоча б частково зайняті замість виплачувати пенсії по інвалідності.
    Для мене то такі очевидні речі, що навіть дивно їх обговорювати. Але постійно стикаюся з думкою, що "мені мають дати, в мене є право". Ну та добре, що є право, а оплачувати хто то має?

    Так, там реально круто. Певно і робити при тому нічого не треба. Оте все вами описане - то є нормальна взаємодія роботодавця і працівника. Роботодавець розуміє, що не можна з людини витиснути все і нічого не дати. Працівник розуміє, що оцінюватися буде результат, тому має і стимул, і бажання. До речі, з тими відгулами то є чудова ідея. Можна день-два побути вдома і не треба потім витрачати час і ходити по лікарях, щоб дали якусь писульку, що були соплі (сорі), бо гроші пропадуть. Але то не означає, що хтось зробить твою роботу за тебе. Гнучкий графік теж супер річ, але є кількість годин, які треба відпрацювати і вона не менша, ніж в інших. Тобто (в руслі теми) молодій мамі теж не вийде працювати на повну на такій чудовій роботі.
    Але хто заважає українському роботодавцю створити такі умови? Так ні - він думає, де на працівникові зекономити, а працівник - де схалявити. А держава хай розбирається.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  17. Oduvashka

    Oduvashka Well-Known Member

    @Haidee ну так соцстрах ми як раз і наповнюємо, кожен місяць йдуть відрахування з зарплати, і тому в разі лікарняного я можу на ту оплату розраховувати
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я це розумію, але мова йде про те, що хтось постійно (часто) на лікарняних і вважає це нормальним. Такий типовий ланцюжок: піти на державну роботу - через рік в декрет - через три вийти з можливістю брати лікарняні, коли треба - потім можна знов в декрет - і т.д. При тому всьому постійно нарікати на низьку платню, але триматися за місце, бо йде стаж і ще є низка соціальних переваг. А підприємцю ясно, що не вигідно наймати працівника з такими вимогами до місця роботи.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  19. Bulavka

    Bulavka Можу приколотись, вколоти, підколоти...

    Я також не вважаю, що працюючі пенсіонери повинні піти бо нема робочих місць для молодих спеціалістів. Не пенсіонери в тому винні. Буде у всіх достойна пенсія - може й більше будуть йти на пенсію повністю, але потрібні серйозні пенсійні реформи. Не кажу за високих чиновників, а за простих людей - більшість з них продовжують працювати не від доброго життя. А якщо хтось і має хорошу пенсію, але має сили, розум і бажання працювати і, маючи ще й зарплату хоче мати трохи більше і жити трішки краще - то чому він повинен відмовлятися від того?
    Зарплату депутаів треба прив"язати до мінімальної зарплати. Ну, наприклад, зарплата депутата=5 мінімалок. От і були б зацікавлені.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Oduvashka

    Oduvashka Well-Known Member

    Ну так а що ви пропонуєте робити? Від лікарняних і декретів ніхто не застрахований. Вийде людина з лікарняного і буде собі працювати. Чи як, завагітніла-звільнилась, і дитина може хворіти і в 3 і в 9 років, то до того часу не працювати? А може і не хворіти.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1