В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
оце ключове слово - д стоїть програматор. а в інших кімнатах яке співвідношення підтриманні температури до основної? де найкраще його ставити?
а в інших ставиш термоголовки на батереї (в кімнаті/приміщенні з програматором термоголовка не потрібна) програматор, якщо не вмонтований можна носити по хаті програматор безпровідний коштує орієнтовно 50-60 дол., термоголовки гривень 200 за шт (не знаю які ціни з теперішним курсом), казали, що за рік окупиться, а з теперішніми цінами на газ, то ще швидше
А який поверх? Взагалі-то коридори і не опалюються. Достатньо того тепла, що йде з кімнат. А щоб ходити було комфортно, килим можна кинути.
якби зараз зібралася купляти девайс для випічки то обрала б пічку МХВ з конвекцією і грилем . Час випікання дуже малий , не потрібно затрачувати енергію на розігрів духовки, маса переваг.
нуненаю. у мами давно. Пече ідеально - шарлотка 12 хв, пиріжки десь так само. Розморожує краще ніж проста, можна ставити металічні предмети ( протвені), риба-м"ясо чудові ( кілька хвилин, залежить від шматка), не потребує, знову ж таки, розігріву ( на що йде велика кількість енергії) . І я собі таке дуже хочу.
наша перші 3-4р була ідеальна. тепер вже всьо. у нас самсунг а так як чоловік не жалує мікрохвильовки, то я навіть найпростішу не брала
на цю тему є різні думки. Стосовно економії електроенергії і часу, як на мене, гарно виглядає саме ця пічка .
так, але часто зустрічала потім фразу - 5 років, і все. то для нашої просто як в 10 а духовка то не 5 служить))) і печеньок миску в ній не напечеш, місця мало
Повторюся ( писала у відгіку)- залежить від моделі. не зрівнюй всі пічки, є різні моделі. ми і не печемо, мисками. А треба? Достатньо бритванки. Ну то вже таке, хто до чого.. я про економію енергії, якшо шо.
нові - може і так, я не знаю. в духовку я запихаю 2 бляшки з печеньками - у батьків, а там яка бандура має бути, щоб одна влізла?
маю мікрохвилівку -пічку зі всіма наворотами- грилем,конвекцією і великим літражем ( купувалася не в Україні) . Реально використовую її хіба на розігрів їжі, розморожування м яса або коли треба швидко-швидко бурячки чи моркву приготувати ( в миску, під плівку і на 7 хвилин). Для приготування їжі вона мені зовсім не подобається. Навіть крупи відмовилася в ній готувати ( хоч за 10 хвилин готується і рис і гречка).Шарлотка з неї виходить забита, порівняно з духовкою, пиріжки- тим більше. Як і інша випічка. Омлети- запіканки- гумові.Принцип приготування їжі у мікрохвилівці , навіть на режимі конвекції -інший, ніж у мульті чи духовці, і випічки- в тому числі. Знов-таки, може це справа смаку, і я привередлива, але приготована їжа з мікрохвилівки для мене має неїстивний смак .
ти про економію? чи про кількість випеченого печення? всі переваги написала вище --- дописи об"єднано, Mar 4, 2015 --- о, ми ще не пробували. а нащо там каші варити? крупа потребує трохи часу, зерно по іншому готується ніж м"ясо і випічка. шарлотка- неймовірно пухка і смачна)). Краща ніж в печі ( електричній), зважаючи на економію часу- ще смачніша)) Ще спробуємо хліб спекти.
крупи готуються не на конвекції. А на режимі звичайних мікрохвиль. За 10-12 хвилин розварені , як на плиті . ТОму- для економії часу. І коли немає можливості пильнувати. Як екстренний випадок.Наразі для себе вже в кухні по девайсам зробила чіткий розподіл, що і де краще готується і що особисто нам з чого краще смакує. Для чогось- мультя, для чогось- скороварка, для чогось- духовка чи плита, для чогось- мікрохвилівка-конвекційна піч. Без надобності пішла на горище хіба пароварка - колись було модно- набавилися То вже так і готую ( п.с. але у мене все сімейство привередливе до смаків .
Ми ставимо за відчуттями: якщо на вулиці холодно, мінусова температура, то розміщуємо у кімнаті, де прохолодніше завжди, якщо потепліло, то в теплішу переносимо. На ніч виставлена нижча температура (любимо спати в прохолоді) і котел взагалі не вмикається, якщо сильних морозів нема, а колись, пам'ятаю, всю ніч гарував. Термоголовок немає, не бачу в них необхідності.
А в нас програматор не прижився. У нас провідний то могли тримати його лише на 1 поверсі . Плюс його в тому що вмикає батареї наприклад 5:30 і на ранок тепло. Але нас не влаштовувало те що він вмикає котел на повну потужність -зимовий режим ,батареї дуже гарячі а потім повністю вимикає котел батареї холодні . Було або жарко або прохолодно ,як при пічному опаленні .Економили хіба електроенергію. А от про те що не поставили термоголовки шкодуємо ,дуже складно краном відрегулювати температуру в кожній кімнаті. Термоголовки тепер по 500 грн приблизно ,але ми хотіли викидати батареї на 1 поверсі робити лише підігрів підлоги. Ну але тепер живемо по-новому про ремонт треба забути ,напевне будемо ставити термоголовки.
А ми все-таки включаєм-виключаєм котел за потреби, але останнім часом встановили собі режим, що зранку включили, підігріли квартиру, поки там на роботу збираємось, снідаємо і т.д.; на день виключили; ввечері повернулись з роботи, годинку-дві погріли хату, і знову через ніч виключили. Економія значна - більш ніж у два рази (але то певно поки нас тільки двоє).
побачила на УП http://www.pravda.com.ua/news/2015/03/4/7060430/ щось я зовсім не розумію тої економіки...