В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
А я й не заперечую, але там йшлось саме про отримання задоволення від спорту, а не спорт заради підтримання форми ну і може написала більше з орієнтиром на себе, бо найбільше люблю на велосипеді кататись і басейн (на щастя велосипед купила ще минулого року, а тепеп "ОПА" - то я ще й на транспорті періодами завдяки йому зекономити зможу. А яке то для мене величезне задоволення проїхатись хвилин 20-25 в хорошу погоду на роботу велосипедом - і спорт, і настрій, і економія
А то хіба спорт чи навіть та сама зарядка? Дуже сумніваюсь. Хоч більше року ходжу на роботу та з роботи пішки ( разом годину часу), толку...значно гірше себе почуваю, ніж коли не працювала. Навіть по сходах підіймаюсь - відчуваю навантаження, а раніше такого не було...Можливо пов’язано з тим, що сама робота сидяча, але все одно, не думаю, що "прогулянка" пішки щось дає. Хіба мінімум йти годину часу в одну сторону
Вже всі чули про здорожчання електроенергії з квітня в три рази але обіцяють поступово, а там може буде, як з газом. Тепер і про сонячні батареї прийшов час думати
Моя мрія вже кілька років - це будинок з сонячними батареями, твердопаливним котлом і свердловиною на воду в дворі... Ех, мєчьти-мєчьти...
Ну та спорт спорту різниця. Велосипедом покататись чи поплавати 2 рази на тиждень - то комусь спорт, а комусь забавки. Думаю автор поста, в контексті сучасної економічної ситуації, заохочував читачів отримувати задоволення від безплатної активності. А прогулянки, пробіжки, сходи, походи - це ж рух, активність, і її може бути достатньо для підтримання тіла в тонусі, і це гарне безкоштовне часопроведення.
а я сьогодні вирішила купити ще кілька літніх лашок для манюні, на виріст так би мовити. Знайшла на базарі магазинчик з дит. одягом, літні речі звісно запхані десь там на задній план, зате продають їх ще по тій старій ціні, думаю свіжий завіз в сезон буде відчутно дорожчим.
Коли настають "важкі" часи для людей, знаходяться кмітливі та спритні, і влаштовують різні тренінги (звичайно не безкоштовно) як навчитися економити, жити та "вижити" у нелегкий час, завдяки соціальним мережам, хто допитливий, має можливість багато почерпнути безкоштовно. Ось деякі поради, як можна пережити кризу (можливо комусь стане у нагоді): 1. Узяти себе в руки. Якщо ви хаотично бігаєте від обмінника до супермаркета – ваш човен перекинеться. Зрозумійте, головним ворогом українців є криза довіри, що провокує паніку. 2. Спитайте себе: “А що я можу зробити?”. Зробіть невеличкий внесок в стабілізацію ситуації. У вас є десять доларів, які лежать у шухляді від поїздки на море? Поміняйте їх на гривні, а гривні покладіть у банк. Навіть, якщо ви втратите ці 10 доларів, на вас це не вплине. Але коли так зробить кожен, це врятує країну. 3. Не користуйтесь кредитними картками (не плутати з платіжними). Та не позичайте більше 20% вашого заробітку. 4. Відмовтесь від шкідливих звичок. Сьогодні мій колега приїхав на роботу на велосипеді, а нещодавно кинув палити. 5. Готуйте ваш візит до магазину. Пишіть список і обов’язково його дотримуйтесь. Це, а також використання домашньої бухгалтерії, економить до 20% вашого бюджету. 6. Відмовтесь від зайвого. 7. Заощаджені кошти намагайтесь вкладати в ліквідні активи. Для цього вам допоможе самоосвіта, особливо, в фінансовій сфері. 8. Якщо у вас є заощадження, не кваптесь купувати “непотрібне”. Новий телевізор, чи телефон – це чудово. Але вам потрібно інвестувати в себе! Цей товар не втратить ціни ніколи. Радимо заплатити за навчання. Все що вам цікаво, від програмування до перукарської майстерності. Криза – це той час коли варто змінювати життя! 9. Ваш стан залежить не лише від купівельної спроможності. Займіть себе тим, що зможе відволікти від проблем. Це дасть вам сили їх вирішити. 10. Навколо вас є люди які потребують допомоги. Як би вам не було важко – робіть добрі вчинки.
Здорове харчування крупами може бути не дуже дорогим. Вчора купила кг пачку пшеничної крупи за 4.50грн. Смішна ціна, а ще враховуючи, що нам її на енну к-сть порцій вистарчить.
А в нас пшеницю, пшоно і інші бюджетні крупи діти і чоловік не їдять. А я от в дитинстві любила. Вівсянку і манку то ще так сяк змушую їсти, а рис і гречка найходовіші крупи.((( Тому тут економія відпадає.
Я дуже соррі, але, бл*ха, де та довіра візьметься??? Так, я не маю довіри, маю ще якусь манюпусіньку надію і віру у простих людей. До держави, яка по суті є апаратом насильства (ще з уроків правознавства) в мене довіри нема. Я просто в шоці, як Гонтарєва, як баба-панікьорка, приймає рішення (хай і з справедливими намірами зупинити зловживання по купівлю валюти на міжбанку), "всьо, нічо бізнесу не продаємо". Люди не дурні, все іде тоді на "чорний ринок", а тому тільки "і снова здраствуйтє", і пішла ціна... Не звертати уваги на курс? Ну да, життя вже навчило, що за курсом ціни підтягнуться на ВСЕ. І це правда. Робити вигляд, що мене це не має обходити - просто нерозумно. Бо те, що ти планувала, думала купити через місяць-два , стане у 2-3 рази дорожче (а твоя зарплата навряд на стільки виросте). Це як з купонами пам'ятаю, що треба йти за них купувати зранку, бо ввечері вже стане у півтора рази дорожче, і тих купонів не вистачить. О да, я вже довго живу. А ви підприємці нічо, давайте працюйте, "залучайте інвестиції" (див. вище Гонтарєва) і не дай Боже не втрачайте довіру. Ви знаєте скільки зараз фірм з іноземними інвестиціями у процесі закривання? А скільки готувалися до відкриття і заморозили чи, дай Боже, на пару років чи скасували своє відкриття? Боляче на то дивитися. А тут ще тому бізнесу, що є, такі палки в колеса вставляють і податкова реформа - по суті пшик, і нацбанк - апофеоз апогею. А знаєте, що ще мене бісить? То ж є спеціалісти з ЄС, антикризові консультанти і ціла система підтримки спеціалістів Європейських організацій. То що за ф*гня? Відкрийте очі, реформ нема. І наші ЛЮДИ мусять "копати в д*пу" політиків, бо їх і не буде. Тому я не відчуваю негативу і розумію людей, які зараз скуповуються. Самі тільки встигли купити гарнітур у ванну кімнату. Були б ще вільні гроші, купили б холодильник, чи ще щось. Недавно, на Оксани, вітала свою кращу подружку і розговорилися. Вона, як і я з простої сім'ї, але сама вивчилась, має хорошу роботу. І вкололи її слова: "Знаєш, Надя, не дадуть нам у наші кращі роки нормально, спокійно жити. У дитинстві криза батьків, хронічне безгрошів'я, черги за всім, дефіцит, бартерний обмін за зарплату. І зараз, здається, вже заробляєш сама, можеш НАРЕШТІ собі щось дозволити, і починається війна і така криза..." Пробачте за купу слів, але набридло, що простих людей, які бояться (і чесно? - справедливо!) знецінення своїх гривневих заощаджень роблять винними у кризі економіки. Що робити? Допомагати військовим і добровольцям - перш за все, копати і не вірити "на слово" політикам (контроль і ще раз контроль), вкладати гроші у свою освіту (дітей), валюту і золото. І перестати у чомусь переконувати москалів, агресору все-одно на чужий біль, переконувати треба друзів чи нейтральних у Європі і світі. Дякую, хто дочитав, я сьоні зла.
Мене ота вся ситуація з продуктами наштовхує на думку, що будемо ми цього року заводити індокачок. А ще хочу город посадити, хоча цього ніколи не робила. Маю під вікнами кавалок землі, то буде там моя улюблена рукола рости. А ще кріп, петрушка, квасок. Може щось ще насію. Аж руки зачесались))).
Розкажу про наш спосіб малої економії. Маємо свою жінку, яка приносить молоко в банці. Молоко дуже жирне ( корова дає жирне+не збирає господиня ті вершки для себе). От воно в холодильнику відстоїться, і збираємо вершки з 3-х літрів майже 0,5л сметани виходить. Так, не є аж така екстра як на базарі, але все ж фактично по ціні молока. До випічки, вареників, чи до сиру домашнього цілком нормальна
нас схоже) молоко домашнє беру правда тільки від своїх з села. збираю сметану. якщо не випиваєм і не встигаю кип"ятити, то ще й сир відігріваю.
А нам хіба в село за 100 км. від Львова переїжджати, щоб город садити. Бо з тими цінами на паливо, та городина золота буде...
ну так, але якщо в людини ділянка простоює, то можна її з користю використовувати, я так вважаю а я про кроликів задумуюсь, батьки тримають, малому завжди передають, то може б собі завести...
У випаку наших реалій не країну, а власників банків, а реально краще ці гроші дати на потреби АТО. А чи багато у нас людей купую то зайве? і як визначити, що саме зайве? Ага , 2 місяці тому Яценюк бився в груди і глаголив, що хто купить долар по 13 грн дуже пошкодує...Шкодують усі ,що не на всі гроші купили.
То така смакота!!! Найбільше нам смакує з птиці. А ще вона дуже легка у розведенні та вигодовуванні, і ніби яйця в неі добрі. Почитайте в неті, там досить про неі інформації.
Підтримую на всі 100%. Так і роблю. Мало того, що це файний вклад в майбутнє- так ще й автоматом отримую.