В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Стосовно ведення зошита"прихід розхід".Я таким бавилася років 10 тому,як підбила суму за місяць--плакала цілий вечір.Запропонувала чоловікові викреслити зайве - він викреслив на 10 гривень і сказав не страждати самі знаєте чим. Але я не транжира (вибачте не знаю українського синоніму), а голодні 90-ті навчили харчування планувати завчасно. П.С. як знайшла той зошит недавно,то наче в дитинство повернулась: батон 1,60, масло 7 грн.
Ми ведемо програму, де вносимо всі наші доходи і витрати. Чесно каучи, для нас вона корисна тим, що в будь який моментт можемо проаналізувати, скільки ми витратили по тій чи іншій статті витрт, особливо корисно нам в плані того, що ми чіткознаєм суму яку витрачаємо на будівноцтво. Якщо використовувати більше функцій тої програми, то можна і бюджет планувати і аналізи ще інші робити. Хоча в теперішній час щось планувати дуже складно, важко спрогнозувати ціну того чи іншого товару. Ніхто не скаже, де зараз є ще акції на каву? І яку зараз брати? бо в ашані були, там розгребли всю каву "Галка", лишилися паро якобзів, жокей москалячий, чорна карта і та ашанівська їхня.Вартує брати? хтось пробував?
телефону я закріпила собі рядок А (перелік) і рядок 1 (дати), так вони зфіксовані, дуже зручно гортати дні і при тому бачити завжди дати і перелік.[/QUOTE] часто купувала ашанівську каву навіть до того здорожчання, мені нормальна, ясно, що нічого особливого, при такій ціні, але далеко не гірша від тих, що Ви перелічили. порадила коліжанці, то вона тільки її тепер і купує ))))
я тим вже бавлюся напевне рік... а толку з того як такого немає...позаписувала я свої витрати, в кінці місяця підбила підсумки, для себе не винесла того, на чому я маю економити. Для мене ця штука мало ефективна. Хіба що цікаво, скільки я потратила грошей на їсти, одяг, косметику і т.д. Раз правда, підрахувавши всі витрати, вирішила для себе, що з цього дня не буду купляти печенюшок різних, та де там, так і дальше його купувала
Я таку штуку зробила один місяць просто з метою ознайомлення. І то більше для того, щоб побачити реальний прихід грошей. Бо я все сі думаю, що у нас є тільки ЗП мужа. А так- я теж не бачу ефективності від неї. У мене працює інша схема- я на певні види витрат маю певний % від ЗП. І УСЕ. Звісно я можу собі дозволити +_ лавірувати. Та основна суть мене дуже пре. Легко, просто і без напрягу для голови.
То мабуть як для кого. Мені наприклад дуже помічна, бо завжди задавалась питанням: "А куди ж поділись мої гроші?" Ну і так я знаю який в мене дохід, скільки є в гаманці, чи я можу собі дозволити якусь більшу покупку в тому місяці, чи я вже занадто багато протринькала і т.д.
Я вже років 7 веду домашню бухгалтерію, почала колись не так заради контролю витрат, як заради зведення доходів, бо була оформлена на 4х фірмах, відповідно було 4 зарплатних картки, дві кредитних, плюс час від часу отримувала гроші за продаж своіх особистих непотрібних речей. Мала ще кілька депозитів і депозитну картку ( ех, були часи) то хотілося чітко знати, якою сумою я на даний момент володію і без такого обліку було просто ніяк. Ну а потім втягнулася і витрати щодня записувати, правда рідко іх по-справжньому аналізувала, але знала чіткий процент по відношенню до зарплати таких витрат, як пальне для авто, робочі обіди, досі можу знайти в програмі в скільки мені обійшлися компютер, фотокамера, телевізор, дублянка і кожен одяг і взуття Останні роки халявлю з тим, бо маю небагато доходів і цілком нормально тримати в голові всі ці суми Але все ж раз-два в тиждень записую в ту програму за звичкою.
Користуємося з чоловіком додатком Тошл. Зручно, що можна синхронізуватися один з одним. Зручно, що можна вносити доходи і формувати бюджети, бачити баланс на данний день і чи є його перевищення - є дуже стимулючим не витратити більше. Теги самі придумали для себе. Ну і завдяки цій програмці бачимо куди і нащо йдуть кошти https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thirdframestudios.android.expensoor&hl=ru
Чи є можливість в цій програмі відфільтрувати по категорії витрат? (Наприклад, записую клей, плитку, ламінат в загальну директорію "Ремонт", а потім фільтрую по стрічці "Ремонт" і бачу, в яку суму він мені обійшовся?)
Я користуюся додатком Finansisto (на андроїді), то там є така можливість. Я записую туди витрати щодня, сортую по категоріях, потім вкінці місяця чи року (чи в будь-який час) можна подивитись, скільки витрачено на ремонт, наприклад, скільки в липні на продукти, в жовтні на косметику (умовно) і т.д. Тобто фільтрування досить гнучке. 3 рік нею користуюся і 4й рік як веду облік витрат і доходів. І ще, категорії створюєте самі, які вам потрібно, і можна створювати підкатегорії: наприклад, категорія "харчування", підкатегорії "продукти додому", "обіди на роботі", "солодке" і т.д. , кому що потрібно. Цією програмою я теж користувалася спочатку, десь 2 місяці, але мені не вистачало в ній функцій, тому перейшла на Фінансісто.
я бачу в тому смисл як в інструменті до планування, тобто проаналізувати свої доходи-витрати, знайти "пожирачів", яких можна позбутись, а потім, оперуючи реальними сумами на певні категорії, складати собі план на місяць, пів року, рік, і дотримуватись його, звичайно. Так зручно, відкладаючи певний відсоток, назбирати без напрягу на відпустку, великі покупки, навчання. Просто підбивати підсумки неефективно, хоча, все таки дає бачення, куди гроші тікають.
і це допомагає жити в гармонії зі своїми доходами і купувати те, що справді можеш собі дозволити, а не замахуватися на занадто дорогі речі, а потім сидіти впроголодь чи позичати гроші.
так, можна самим придумати назву тегів(категрій) і дивитися витрати або по тегах або по даті. Такаож кожну внесену витрату в любій категорії можна коментувати
От прочитала на Фейсбук, думаю якраз в цю тему: https://www.facebook.com/sasha.danchak/posts/801059809988210
Ще на рахунок економії на ліках. Поділились зі мною посиланням, ділюсь і тут: https://www.facebook.com/photo.php?...06263091680.1073741838.100004669244059&type=1
Цитую уривок із фейсбуку: Скажу Вам друзі так: Заперечувати що в країні мягко кажучи "велика дупа" неможна, але для сильних духом і позитивно думаючих це шанс змінити свій стиль життя, виховати в собі звички такі як: 1. Здоровий образ харчування 2. Відмовитись від шкідливих звичок 3. Правильно планувати свій робочий час 4. Отримання задоволення від спорту 5. Проведення часу з сім'єю та родиною. Хотілось висловити своє ставлення оцих основних звичок: другий, третій і п'ятий пункти вважаю є важливими до того, щоби почати їх дотримуватись, проте навіть приділити більше часу сім'ї направду не так просто, навіть не піддаючих масовій споживацькій істерії. Бо споживацький кошик кожної сім'ї завдяки масовій істерії став дорожчим, і, на жаль, доводиться більше працювати (якщо є можливість), щоби дозволити собі покупку хоча б частини того, до чого привикли бо ми всі заручники ситуації, що склалась Здоровий спосіб харчування: так, він не включає в себе борошно, сіль, макарони, цукор, який на сьогодні масово виносять із усіх торгових точок. Проте від включає різного роду крупи, овочі, фрукти, сири, які на фоні загальної істерії теж коштують ледь не захмарні гороші. І думаю, багато хто погодиться, що здорове харчування і в "хороші часи" було більш вартісним, ніж буденне і звичне для багатьох людей Отримання задоволення від спорту: я тільки ЗА, і розумію, що завжди можна знайти можливості, а можна і шукати перешкоди, але в період, коли не так сильно вистачає на основні продукти, комунальні послуги (які в дуже близькому майбутньому обіцяють коштувати захмарні гроші), важко дозволити собі тренажерний зал, кімнатний тренажер або й велосипед, ціни на які теж почали "казитися" з подорожчанням долара. ВИбачайте, що розписалась тут, просто не стрималась і захотілось висловити свою думку.
ну, спорт може бути і бюджетним - качання пресу вдома, біг в парку і т.д., але треба мати велику силу волі...