то від дитини скоріше залежить, а не від віку. У мене племінник в неповних 6 років стоматологів узагалі не боїться ( а він клієнт стоматологів вже давно). І це при тому, що йому вже купу процедур робили- і видаляли зуби з уколом ( які не хиталися і ще з величезними коріннями були),і пломбували і пластинку ставили. Він то все сприймає просто по геройськи і спокійно ( та я, доросла тьотка, панічно боюся стоматологів, а він спокійно рот відкриває на любі процедури. Отака молодчинка). А мій малий в 2 роки категорично навіть рот відмовлявся відкривати стоматологу ( це при тому, що нічого не треба було робити- лиш подивитися). Що вже тоді вона не робила-він не істерив, але просто навідріз не відкривав рота і все. В результаті- просто зліз з крісла і пішов з кабінету. Якби в тому віці нам довелося щось робити із зубами- то було б анріал
І моя не відкриє рота навіть для мене, теж не уявляю, що б робила з нею, якби довелось іти до стоматолога. Останнім часом навіть зуби не хоче чистити ні в яку. Такий дикий протест на чищення, що я капітулюю. Не знаю чим то закінчиться, зараз споглядаю зуби тільки коли дурачимся і вона сміється і відкриває рота, ніби нічого підозрілого, але всеодно переживаю. І хочеться вже показатися спеціалісту хоч раз, щоб глянув і все відкладаю, бо знаю, що не дасть. Коли вартує вперше повести дитину до стоматолога, якщо нічого не турбує?
Пишу сюди розтроєна, позавчора помітила у меншої доньки (3 рочки) дірочки на двійці і трійці верхній. При тому, що ще недавно їх точно не було, бо після чищення я часто прошу показати які біленькі зубки і вона любить показувати. Але ми хворіли і може це посприяло. Може десь носа заклало і дихала ротиком, а ті бактерії так і чекали. А може я не помічала початкову стадію. А ще гірше те, що після того як помітила, на двійці і трійці то почала вже усі розглядати, і побачила що на верхній п"ятірці теж коричневе пятно. Так переживаю, щоб дала полікувати, і щоб там не було все дуже запущено. Йдем завтра до лікаря... Цікаво що усі уражені зуби зліва. Може вона більше жує правими і ті краще очищались? Ех...
Сходили ми до лікаря. Знайшли нам ще один зуб поганий - п"ятірочку нижню. Сказала, що поки-що можна пофторувати, і щомісяця спостерігати... І так вичекати хоча б півроку, а там вона підросте і може дозволить запломбувати... Я щось почитавши цю гілочку трошки, думаю, чи правильна така тактика... Пофторувати вона далась з трудом. Коротше кажучи, я в роздумах.
Не панікуйте передчасно. Зубки ще можуть самі вирівнятись. Я особисто цьому приклад. Моя мама також була в паніці, але все стало на свої місця без пластин і брекетів. Дорослі зуби лізли коли молочні ще не випали, і так само один ззовні другий всередину, боком. В 12 точно мала вже рівні зуби. Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
згадалось мені я мала зверху діастему: сірника спокійно могла в ту дірку запхати між передніми зубками, а в 5му класі абсолютно випадково помітила, що її вже нема
На вихідних синок, 2,8р, поскаржився на зубний біль! Я у тих справах зовсім зелена, вже й сама забула коли у зубного була. Куди піти з дитиною, щоб перший візит до зубного пройшов вдало? Порадьте клініку! Дякую.
А що Ви думаєте про зміцнення емалі за допомогою вітамінів, щось типу Кальцій Д3? знайома дає шкарлупу перемелену донці з яєць.
Ой то все дуже спірне питання, все залежить від дуже багатьох факторів, таких як спадковість, хвороби, засвоєння організмом того ж кальцію чи певних вітамінів, якось так. Звичайно, коли виникають певні проблеми, тоді відповідно потрібно приймати відповідні рішення, а от як для профілактики-маю сумніви.
один синтетичний кальцій добре не засвоюється. його треба разом з магнієм, цинком, марганцем приймати. Ще колись стоматолог рекомендував дієвий засіб- узяти скумбрію ( або іншу рибку) і протушити кілька годин до того стану, коли кісточки стануть м якими і жувальними( як на консерви). Їсти ту рибу обо вязково з тими кісточками.
Ми Дмитрику в півтора роки буквально 5 хв бормашиною обламаний кінчик зубчика підрівняли, бо різав язик. До того спокійно відкривав ротик на кріслі, після істерить при вигляді стоматолога одразу, хоч до інших лікарів ставлення спокійне. Навіть не знаю, як він відрізняє
Дівчата, натрапила на інформацію у англомовному інтернет-просторі, що нібито навіть глибокий карієс можна вилікувати змінивши раціон... Автор книги на цю тему, каже у свому відео, що основна причина карієсу це нестача жиророзчинних вітамінів А D E і K, і кальцію, магнію і фосфору. Рекомендує їсти, жир печінки тріски, жирну рибу,печінку, бульйони, вершкове масло. Ще одна блогер казала про якомога сиріші яйця тобто жовток обов"язково рідкий, субпродукти, і якесь як вона казала жовте масло, тобто масло з непастеризованого молока і сире молоко - ну але як на мене, небезпека непастеризованого молока від незнайомої корови вище можливої користі для зубів. Відео Хто його знає чи правда... але принаймі може ці продукти можуть допомогти зміцнити ті зуби до яких карієс не добрався... Про цинк і марганець я не чула, треба взяти на замітку, а от за магній чула, що він має бути у співвідношенні до кальцію 1 до 2. Інакше кальцій не тільки не засвоїться ще й біди може наробити у вигляді каменів у нирках - коротше випадатиме в осад і відкладатиметься там де не треба. І ще пишуть що магній найкраще вживати у вигляді магнію цитрату.
Просто водою покищо. В нас 6 зубчиків. Тільки от зараз подумую купити пасту. Схиляюсь до веледи. Треба помоніторити ціни.
Я купила в ватсоні набір 3-х щіточок, для немовлят. Там одна міняється на іншу по черзі, залежно від віку. Перша - повністю гумова, заодно слугує прорізувачем. Даринка від них тащиться.
зуб-п"ятірка вам ще надовго знадобиться, я б лікувала вже, просто треба знайти лікаря, котрий би мав підхід до дитини, ми поміняли трьох лікарів, поки знайшли "свого", тепер моя перестрашена колись дитина йде лікувати зуби як на свято. З трирічною дитиною вже цілком можна домовитися і не чекати півроку, фторування не завжди є ефективним.