Кожному по заслугах,або рівень нашої зарплати

Discussion in 'Бізнес-леді' started by viltis, Jan 29, 2010.

?

Моя зарплата

  1. заслужено висока

    26.0%
  2. незаслужено низька

    48.5%
  3. а що це?

    25.5%
  1. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Там ще такий нюанс, що єдиний соцвнесок платиться не з усієї суми, а з максимально встановленого розміру. На сьогодні це 20 000 грн. Все решта не оподатковується єсв. А от по податку з доходу до цієї суми - 15%, а все що вище - 17%.
    Та при таких податках на зп любому керівнику з білої зарплатою вигідно бути фопом. В нас в компанії правда до такого не додумались. А зп були дуже високі. Платили всі податки до копійки державі як положено. В результаті все одно впаяли штраф за порушення ціноутворення і компанія закрилась.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  2. OlkaBarabolka

    OlkaBarabolka Member

    і не кажіть...

    тадам, я працюю в ІТ, 7 років вже :girl_crazy:
    заробляю дуже високу по теперішнім міркам, зп і вважаю це заслужено)
    кожного року я мушу вчити шось нове, читати купу профільної літератури, інколи ходити на роботу по вихідних... а про англійську я мовчу, я її постійно вчу...
    і так, я оформлена як пп, сплачуюю 5% податку!
    ніяку зп в конверті ні я, ні друзі які працюють на інших ІТ фірмах не отримують!!!
    так є зп і 2000$ і 3000$ є, але нема зп ВІД 1000$, є зп від 200-300$ і навіть щоб отримувати їх треба докласти багато зусиль!

     
    Last edited: Feb 18, 2015
    • Подобається Подобається x 11
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  3. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Дівчата, та не справа в тому, що спеціалісти в сфері ІТ постійно читають спеціальну літературу, вдосконалюють англійську і деколи працюють по вихідних. Ну та більшість хороших спеціалістів в будь-якій сфері це постійно робить. До прикладу, в бухгалтерії і фінансах також добрий спеціаліст робить те саме. ІТ-шники попали саме в ту потрібну хвилю і по-всьому. Ринок диктує свої умови. І в ІТ сфері навіть молоді випускники вузів мають хороші шанси влаштуватись в іноземну компанію (ставши фопами само собою :)) і отримувати на сьогоднішній день дуже конкурентну зарплату.
    Викладач англійської, так само недавня випускниця вузу, в іноземній ІТ компанії отримує 1000 доларів. Сьогодні це 25 000 гривень. Більше ніж депутати і міністри наші. Ну бо заслужила...
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. OlkaBarabolka

    OlkaBarabolka Member

    більшість хороших спеціалістів і отримують хорошу зп в будь-якій сфері

    а її одногрупниця працює в школі і отримує 10 частину того)
    але ж проблема не в тому що вчителі/лікарі/науковці отримують мало, проблема в тому що іт-шники отримують багато :girl_claping:
     
    Last edited: Feb 18, 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 3
  5. Siania

    Siania Love Life

     
    • Смішно Смішно x 2
  6. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Зрештою, ну а хто заважає вчителям, бухгалтерам та іншим 'недооціненим фінансово' пробувати влаштуватися в ІТ компанію на такі посади? Чи може не такі вже і хороші ті спеціалісти, раз не можуть пройти конкурсну основу в ІТ? Ну тоді хто винен? Ну і можна завжди знайти роботу з високою з/п. Але таких робіт мало. Тому лише найкращі можуть туди влаштуватися. Зрештою нічого такого особливого, так будо завжди, хтось може заробити, а хтось не годен.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
  7. Zvizda

    Zvizda Well-Known Member

    От так і мій чоловік, в той самий період, поступав на прикладну. Де того ж часто був недобір в групи, тому що професія була не популярна.
    Моєї сестри чоловік менеджер по продажах чогось там)) Так і нього ЗП в долярах і то поза 1000 зелених.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Haidee

    Haidee Well-Known Member Staff Member

    І тим не менше - в ІТ-компаніях у Львові часто є брак(!) кваліфікованих спеціалістів! Бо вчорашньому випускнику влом працювати і постійно вчитися. Бо легше піти на ненапряжну роботу, а як мама кудись запхає - ще краще, а потім жалітися, як тяжко вижити на 2500 гривень зарплати.
    Зовсім зараз накличу на себе злість певних осіб: в колі моїх близьких друзів - юрист (ас своєї справи, клієнтів шукає сам), аналітик в міжнародній компанії (теж ФОП, не ІТ), провідний менеджер в рекламному відділі великої компанії, науковець (працює закордоном, бо наука - її все, а зарплата 1500 на кафедрі не влаштовує) - всі отримують більш ніж достойно. Просто людина завжди має вибір.
    Щодо оподаткування ІТ - я на 100% погоджуюся, що треба щось змінювати, і майже певна, що так воно і буде.
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Та не можуть всі піти працювати в ІТ. Дівчата, комусь же і наших дітей вчити треба буде в школах і т.п. Чи то там мають полишатися всі невдахи, які не потрапили в ІТ? Ну чесне слово.
    Порівнювати зарплати в ІТ сфері, яка зараз є дуже затребуваною і динамічно розвивається, і зарплати в якій в Україні встановлені в основному іноземними компаніями, із зарплатами в будь-якій іншій сфері, а особливо державній - то взагалі не коректно. І крапка.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  10. Siania

    Siania Love Life

    Та власне, тоді про що мова? Ніхто ж не казав що вчителі заслуговують на свої 2500 грн. Але яксь обурює коли пишуть що от ТІ АЙТІШНИКИ так багато заробляють і з них замало грошей здирають на податки, хоча при тому всьому вони працюють законно і не отримують зп в конвертах.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  11. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Щодо оподаткування ІТ. Якщо зробити так, що айтішнік буде платити податки по "повній", то айтішніку перестане бути цікаво працювати в Украіні, айтішник просто емігрує закордон, або піда в тіньову зарплату. Бо зарплати там такі, які диктує ринок, і якщо раптом фірма буде платити за айтішника в два рази більше, то працювати в Украіні стане нецікаво, бо навіщо, якщо закордоном платять в 3 рази більше. А зараз по суті, приток коштів в Украіну іде за рахунок ІТ найбільше. Згрубша це так: айтішник іде і купує одяг в магазині, наймає дитині репетитора, вкладає гроші в бізнес, кафе припустім. З тих грошей продавець отримує з/п, викладач додаткові пртбутки і ще люди робочі місця в кафе. А тепер якби того айтішника не було, то економіка за сучасних умов була б вже в глибокому ауті, бо грошових надходжень з-за кордону б не було стільки. Тому дуже навіть правильно робить держава з тим ФОП, бо інакше айтішників би здуло з Украіни геть. І взагалі, ну скільки ще у нас народ буде заглядати в чужу кишеню, замість щось робити?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 12
  12. Kayla

    Kayla Well-Known Member

    брак якщо і є, то виключно через те, що галузь розвивається шаленими темпами, щодня по Україні відкриваються нові і нові ІТ компанії і невеликі фірми, а не тому що
    той хто не хотів вчитися і працювати - не буде вчитися і працювати, а отакі
    завжди є, були і будуть, бо легше рахувати чужі гроші, ніж пахати самому. про що тут половина форумі так ревно доводить.
    до речі, хто мені пару сторінок назад кричав про те, "де ви бачили зарплату офіс-менеджера 4000?"? буквально щойно переглядала вакансії, є купа вакансій віж 3500 до 5000 грн станом на зараз. чесне слово, вже дратують ті розсололювання про то, що комусь повезло, якщо людина елементарно не вміє користуватися ресурсами для пошуку роботи і взагалі без руля про рівень оплати праці в тій чи іншій сфері. "та де, та більше 1500-2000 нічого нема..."
    --- дописи об"єднано, Feb 18, 2015 ---
    щодо оцього
    - то просто аут. бо
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Не можуть всі працювати в ІТ. Але в природі людини закладено рухати до ліпшого. Тому, якщо вчителю не подобається з/п 2500, він шукає іншу роботу, іншу краіну, перекваліфіковується. А раз він сидить і думає, що айтішники недоплачують податки, значить в нього дуже багато вільного часу, і його все влаштовує на роботі Бо якби люди масово не ішли в школи, бо не хочуть мати 2500, і вчителів би раптом не стало, я думаю держава б почіхалась і почала заохочувати роботу вчителя фінансово. А нащо платити більше, якщо люди не те що ідуть, біжать нпввипередки на 2500.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 1
  14. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    По-перше, я не писала з негативом про те, що ІТшники попали в хвилю. Це є констатація факту. Ця галузь дуже стрімко розвивається і є затребуваною, тому й зарплати відповідні. Це ж цілком нормально. Чому аут - не поясните?
    По-друге, напишу особисто за себе - ні разу я не писала, що на ці зарплати програмісти не заслуговують чи що вони зависокі. Саме такий рівень зарплат диктує ринок.

    У мене (чисто професійно як у фінансиста) сумніви тільки щодо оподаткування -от і все. Поки їх не розвіяв ніхто.
    Таке враження, що люди оправдовуються за заслужені зарплати у пару тисяч доларів свої чи своїх рідних. Для чого?
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Та люди просто хочуть жити достойно, все професии важны, все професии нужны, той же вчитель, менеджер, інженер. Так є фірми які платять достойно, але це одиниці. То виходить так, якщо не можеш попасти на таку, то ти дурний, постійно не вчишся і шукаєш легких шляхів, то сиди і працюй за 1500грн. Повірте ким би те не був і на якій би посаді не працював, людина завжди освоює щось нове. Я дивуюся якщо чесно, тут на кожному кроці дівчата плачуть як зараз тяжко і з роботами і з зарплатами і не знають на чому зекономити, а з цієї теми постійно звучить: хто заробляє мало, той нічого не робить, просиджує на роботі просто так, не прагне до чогось кращого.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  16. Haidee

    Haidee Well-Known Member Staff Member

    Кайла, я не буду говорити про всі фірми, але про брак кадрів говорив мені чоловік ще десь рік тому. Я сама була здивована. Казав, що приходить багато людей, але реально навчити виходить небагатьох, навіть після профільного факультету. Зрештою, в нього дуже вузька спеціалізація, за всі напрямки не може знати.
     
  17. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Спробую зайняти нейтрально-пояснювальну позицію (бо чомусь кожне слово в бік ІТ сприймається як дика заздрість від тупих нездар і нероб):
    отож, якщо це перефразувати - хочеш бути успішним - іди в ІТ, не можеш - тупий, не хочеш - лінивий. Не видається трохи зверхньо-обмеженим? Треба ж враховувати не лише матеріальний аспект.
    А щодо прикладів, що:
    які багато хто наводить, нагадаю, що ця розмова почалась в темі про еміграцію, і йшлося про загальну ситуацію на ринку праці (а не про якогось одного хорошого лікаря, в якого, до прикладу, родить пів Львова, і так, він теж заробляє, як ІТ).
    Ну, і насамкінець ремарка: я дуже за розвиток ІТ в Україні, вважаю цю сферу реальним шансом для України, кожен айтішник має сім'ю, яка живе, їсть, вчиться і лікується в Україні, і, надіюсь, це забезпечить гідну оплату праці цих інших спеціалістів.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  18. Kayla

    Kayla Well-Known Member

    @Haidee_так, бо жоден університет в Україні і у Львові, зокрема, не готує програміста. це просто бекграунд освітній. чого може навчити викладач, якому 50-60 років, якщо зараз нема навіть покоління 40-річних програмістів?
    --- дописи об"єднано, Feb 18, 2015 ---
    трохи не так. писалося про те, що якщо ти хороший спец - то неважливо, чи ти ІТ-шник, чи бухгалтер, чи лікар, чи юрист. ясно,що не всі можуть бути ІТ-шниками. але дівчата, давайте ми не будемо, сидячи на диванах, розводити демагогію про оподаткування і спосіб виплати зарплати в ІТ галузі.
    то питання до держави.

    реальний приклад: хлоп, 32 роки, диплом економіста. жодного дня не працював за фахом, працює водієм в банку. зп 3000 грн. питаю: чому ти працюєш водієм? відповідь: ну бо розумієш, не беруть мене спеціалістом в той самий банк, чи якусь фірму, бо ситуація в країні важка.
    я: що ти зробив, щоб тебе взяли?
    хлоп: я казав своєму боссу, що маю диплом економіста
    я: і?
    хлоп: він послухав і все. ну розумієш, все по блату, всюди пхають своїх (кум, брат,сват), він знає, що в мене диплом, я більше просити не буду, я не буду йому лізти в ср@ку.
    я: ти чекаєш, що ВІН прийде і тобі запропонує місце з кабінетом?
    хлоп: ай, карочє, таке життя, гроші - то ше не всьо.

    і що? ще 10 років і йому 42....
     
    Last edited: Feb 18, 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Материнка, є тимчасові труднощі в людей, а є загальна тенденція. Зараз важко всім, але є нюанси. Ну от ви мені поясніть, в чому проявляється прагнення до кращого в людей з зарплатою 1500, які роками там працюють, плачуть що зле і нічого не змінюють?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  20. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Ну я просто заради інтересу зайшла на сайт з пошуку роботи. Знайшла наприклад найвищу з запропонованих зарплат для головного бухгалтера - 7000 гривень, і аж одну вакансію фінансового директора, але без вказання зарплати. А це керівні посади з досить немаленькою відповідальністю і постійним вивченням змін законодавства і триманням руки на пульсі. Печалька. Про рядових бухгалтерів - мовчу.
    Про офіс-менеджерів - є і 5000 гривень зі знанням німецької. А так - від 2000 до 3500.
    А от в розділі ІТ вже око тішиться сумами і 20 000 гривень і 50 000, і 90 000. А вакансій - море, дівчата!
     
    • Подобається Подобається x 1