Кожному по заслугах,або рівень нашої зарплати

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем viltis, 29 Січень 2010.

?

Моя зарплата

  1. заслужено висока

    26,0%
  2. незаслужено низька

    48,5%
  3. а що це?

    25,5%
  1. octavia

    octavia Well-Known Member

     
    Останнє редагування: 17 Лютий 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
  2. Siania

    Siania Love Life

     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  3. Kayla

    Kayla Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Інформативно Інформативно x 2
  4. Neverland

    Neverland Well-Known Member

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Подобається Подобається x 2
  5. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    Можна я ще як буxгалтер офтопну? Уявіть, що у Вас офіційна зарплата 2500 - з неі Ви платите 3,6% у пенсійний (2500*3,6%=90), 1,5% відсотка военного збору (37,5) та 15% ((2500-90)*15%=361,5)прибуткового податку (всього 489 грн.) А ФОП-аітішнік платить щомісяця 422,65 пенсійного збору (незалежно від розміру зарплати) та 5% із розміру зарплати (якщо це припустимо тиx ще 2500 *5%=125 ). Всього виxодить 547,65. А оскільки у айтішніка зарплата набагато більша, то може собі уявити скільки з ниx становить 5 відсотків. Тобто ФОП виxодить платить більше податків, аніж би офіційно працював по трудовій книжці. Перевага тут у тому, що фірма платить ті 422,65 пенсійного і 5 %, тобто людина навіть про це не задумуеться. А от з офіційноі зарплати платити Ви, тому на руки отримуете менше.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 1
  6. octavia

    octavia Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  7. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Ripka, ви забули ще про нарахування НА фонд оплати праці (а це 37%, які платить підприємство, якщо працівник оформлений як звичайний працівник, а не ФОП. Тобто по-любому податків за того ІТ-шника компанія державі платила би значно більше, якби він був у штаті.

    А інакше смислу би не було оформляти працівників ФОПами. Вигода в податковому навантаженні очевидна.
    Та нам так багато сфер треба піднімати і зменшувати податки на з/п, не лише ІТ. Хіба ні?

    Тема відійшла звичайно в сторону. Всі ІТ-шники та їх рідні образились... Пропоную переключитись: а що ті футболісти і співаки совісті зовсім не мають - такі гроші заробляти :girl_crazy:?
    Ой, нехороша то справа - чужі заробітки рахувати.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Подобається Подобається x 3
  8. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    вибачте, зачепило. я фізик. з усього переліченого я не робила тільки оцього:
    пройти декілька етапів співбесід, щоб потрапити інтерном в ІТ компанію на 200 баксів+купити на парутищ гривень книжок
    бо книжки доступні в неті, або можна попросити когось з європейського університету скачати статтю безкоштовно (бо так кожна стаття наукова 35 долярів). але в Україні мене чекає наразі зарплата в 2000 грн, а максимум 5000 грн (професор + доктор наук).
    а чому? бо науковці - бюджетники, їм платить держава.
    тому, трясця, я закордоном, де зарплата науковців хоч і менша, ніж в індустрії, але жити за неї спокійно можна, а не вибирати, що купити дитині: йогурт чи банан.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  9. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    І ще зауважу (але не сприймайте це як закид лише бідному ІТшнику), що оформлення працівників ФОПами - це в принципі не зовсім правильне розуміння і використання даних можливостей спрощеної системи оподаткування. Тому що фоп - це самозайнята особа, підприємець, який не тільки сам організовує свій бізнес, але й часто створює декілька нових робочих місць. Коли ж компанія надає тобі роботу і виплату зарплати, але в принципі то ніби і на законних підставах оформляє свого ж працівника як фопа, ну, то це не зовсім правильно. І я би так голосно не заявляла, що такі фопи платять всі податки. Так, платять щось, але напевно досить оптимізовано.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 2
  10. Siania

    Siania Love Life

    Тобто люди мають навмисне платити більше тоді, коли є можливість платити менше? Якось абсурдно. І закон не порушують, та все рівно не підходить. Вони підписують договір з підприємством та надають свої послуги. Чому не оптимізовано, якщо все чесно?
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. terezka

    terezka котяка-вишивака

    просто так, ремарка,
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  12. Siania

    Siania Love Life

    Вчителі, лікарі та працівники на заводах працюють на державній роботі. Це різні речі. Хочу нагадати, що таке оформлення має свої плюси: лікарняні, відпускні (скільки їх у вчителів?), декрет, відпрошення з роботи (яке ніхто не відмінусовує від зп), неможливість просто так звільнити/скоротити. З оформленням як ФОП цього нема, працюєш - отримуєш гроші, не працюєш - асталавіста. І взагалі, на державній роботі дуже багато працівників халяву гнуть, каву пють, обговорюють один одного, красуються нарядами, і навіть пють алкоголь під час обіду. Це звісно не про всіх мова, але я працювала на державній роботі і на приватній фірмі, маю з чим порівняти.
    Я погоджуюсь, що в нас не правильно оцінюють роботу вищеперерахованих посад, але до чого тут висока оплата у програмістів?
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  13. ljudviga

    ljudviga Active Member

    де Ви таке взяли, що аж так неможливо звільнити, що відпрошуються і т.д.? Якщо людина на лікарняному, то потім вона відробляє цей фронт робіт і т.д. Наприклад, у посиленому режимі проводиш дослідження, пишеш звіти, статті (науковець), або чергуєш потім вдвічі більше (лікар), або відробляєш пари (викладач). Та й звільнити можна запросто - у начальства є безліч для того можливостей. Скільки я вже такого побачила - створюють такі умови, що сам підеш. Викладацька робота - то взагалі контрактна. Якщо вчитель має відпустку, то він ще повинен далі займатися роботою, самовдосконалюватися, складати тести, програми, олімпіади, так само і науковець, бухгалтер, інженер,... Спеціальностей, де не потрібно постійно вчитися, майже і немає. Бухгалтер захворів - хворий доробляє звіти і здає.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  14. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Сяня, що значить навмисне платити більше? Ми говоримо зараз про тих людей, які прийняті на звичайну роботу з окладом, але чисто формально оформлені як фопи. Люди не шукають самі собі чим би зайнятись, компанія їх забезпечує роботою. Тобто по суті своїй вони не є ніякими фопами. Зауважте, я не пишу про рівень зарплат тих же програмістів, хай отримують на здоров'я скільки заслуговують, а тільки про оподаткування.
    Ви хочете сказати, що вони не мають відпусток? Навіть і за свій рахунок ці високооплачувані спеціалісти можуть собі дозволити відпочити кілька разів на рік.
    Дівчата, а дійсно цей ІТ-продукт створюється для України? Мені здавалось завжди, що це все за кордон іде.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Kayla

    Kayla Well-Known Member

    в статті, яку я постила, про це і йдеться.
    тому що держава Україна не дає ІТ-шникам державного замовлення. взяти до прикладу, будь яку урядову установу, чи той же нацбанк, їхні сайти. вони шукають ІТ-шника в штат з зарплатою 1500-2000 грн, а вимоги пишуть, що ого-го. часто ІТ-шники на своїй спецфорумах просто ржуть від рівня зарплати і вимог,які виставляються до кандидата на роботу в штат. що поганого в тому, що наші ІТ-шники входять в топ-10 найкращих спеціалістів світу, пишуть програми на експорт і отримують за це гроші? при чому, ціла галузь в декілька десятків тисяч спеціалістів мають роботу і гідну зарплату? хай держава зменшить податкове навантаження, щоб всі були оформлені через трудові книжки і поповнювався бюджет пенсійного фонду. але на жаль, реалії такі, що корупція і бюрократія, та й закони, відбивають бажання в інвесторів виходити на наш ринок
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  16. Siania

    Siania Love Life

    Якщо закони в нашій державі дозволяють програмістам працювати як ФОП, то в чому проблема, чесно, не розумію! Вони ж не порушують закон, то до чого ці доколупування, чи вони справжні ФОПи чи ні?
    Вони прийняті на роботу на проект, це по суті не є постійна робота. Якщо проект закінчується, але є новий - людина працює далі, якщо нема, роботодавець має повне право попрощатись з працівником ФОП.
    --- дописи об"єднано, 18 Лютий 2015 ---
    Правильно, за свій рахунок (можуть дозволити чи ні, це вже інше питання).
    --- дописи об"єднано, 18 Лютий 2015 ---
    Я працювала у державній установі на звичайній посаді офісній. Коли я хворіла - потім я нічого не відробляла.
    --- дописи об"єднано, 18 Лютий 2015 ---
    Так, але якщо не хочете то можете і не йти а мучитись далі. А з ФОП простіше, проект закінчився - дякуємо за співпрацю, але наразі у нас нема роботи.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  17. enigma

    enigma Well-Known Member

    Схема ФОП - це старий добрий компроміс між державою і айті сектором.
    Якщо зараз айтішників поставити в умови, коли треба буде працювати "на білу зп", то вони в той же момент зберуть речі, дружин/чоловіків і дітей і поїдуть в Європи/Америки на все готове з податковим навантаженням або таким самим, або навіть кращим. Бо айті мобільне, не привязане до місця. Відповідно держава не хоче втрачати потік валюти з-за кордону, податки та спеціалістів, а айтішники покидати затишні влаштовані домівки - і цей компроміс на сьогодні становить 4% + ЄСВ на рівні близько 1200 грн в квартал (з нового року вже 4%, а не 5:wacko:.

    П.С. Схема ФОП невічна, тому будуть ще шукатися нові і нові компроміси такого типу, допоки Україна не стане привабливим місцем для проживання.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
  18. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    витоки дискусії, я так розумію, почалися з чорних-білих зарплат, податків-пенсій, порядності і Майдану. Так от це ФОПівство, як на мене, таке саме по своїй суті, як і мінімалка на папері - з/п в конверті. Зрозуміти можна,
    ,
    так само як і з/п в конвертах, але називати це чесним...ну це з натяжкою. Формально - так, це "законніший" вихід, ніж зовсім неоподаткована з/п в конверті (хоча ті гроші ж теж виводяться під прикриттям законним з рахунків) - але ж суть та сама - покласти в кишеню якомога більше, оминаючи державу. Працівникам з з/п в 2500 просто невигідно бути ФОПом, інакше вони теж ними були б, там де це можна організувати.

    А взагалі, дійсно, вчепились тих бідних ІТішників, ясно, що воно людям око муляє - бо формується класова нерівність, так завжди було, є і буде, така природа людей. І ще страратись обхитрувати інших. Реально чесних і порядних, які підуть в мінус заради тої чесності - мало - всіх інших треба до цього змушувати законами.
     
  19. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Для такої з/п здається не 15% а 17%, ну колись було
     
  20. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member