То просто приклад, що добрий спеціаліст собі раду завжди дасть. А що стосується центру зайнятості то там як мінімум 2/3 працівників треба скоротити. Ходять там один поза другого, а толку нуль. Я пропрацювала 11 років на приватній фірмі, і коли прийшла туди, то просто була в шоці. Якби я так працювала, то мене б у перший же тиждень звільнили. Я вже у відповідній темі писала як на біржу ставала. Розганяти ті всі фонди треба. Залишити кілька чоловік, а решту гнати. А іхні ргоші заплатити тим хто пряцює, тим самим лікарям, вчителям, двірникам.
Реалії такі, що комусь потрібно годувати сім"ю зараз, а мало хто задумується, що то з/п чорна, і коли то та пенсія..
Гарно, але як завжди ото АЛЕ... допустимо, каже чоловік - хочу офіційно, не хочу в конверті, а працедавець каже окей, маєш 1218, бо є в нас приватні маляри, слюсари, водії, архітектори..., які не оформлені ніде, зарплату хочуть в долЯрах, податки не сплачують, а ціни менші за свої послуги, тому підприємство з офіційними зарплатами не може конкурувати проти чорного ринку. Є таке? є. і багато всього, що залежить від реформ в державі. Щоб вивести зарплати з тіні, потрібна реформа. Важко людині влаштуватися на хорошу офіційну зарплату. Зараз важко. Я погоджуюсь, що можна, але далеко не всі спеціальності.
А що толку з офіційної роботи і білої з/пл? Ось маю з/пл 2500 грн в освіті, все життя працюю. І яка у мене буде пенсія? Майже така сама, як і у непрацюючого офіційно, по старості. То який тоді сенс працювати офіційно? Маю повно знайомих, які працюють неофіційно, багато чого собі можуть дозволити, та й на депозитах грошенят наскладали. При цьому заздрять, що от ти будеш захищена, але вони багато своїх фінансових проблем вже вирішили, не те що офіційний лікар-вчитель-секретарка-бібліотекар і т.д. І на чорну годину в них ой скільки понаскладено. Якщо неофіційна прибиральниця може собі квартиру купити, а офіційно працюючий вчитель-лікар - ні, то це така кваліфікована прибиральниця? І не секрет, що якби ІТ-спеціалісти з/пл не в конвертах отримували (а це від 1000 $ в місяць), то й вчитель-лікар, який тих супер-мудрих ІТ та іхніх діточок обслуговує, жили б дуже нормально. А то у нас суспільство так цікаво поділилося: ти багатий, не сплачуєш податків - значить, ти мудрий. А дурні вчителі, дурні ті медики, які порядні і т.д. Знаю хороших лікарів у поліклініці, і у лікарнях є світила (сама до них зверталася), і у золоті вони не купаються, бо порядні, а держави черех таких ІТ та їм подібних не в стані нормально оплатити їхню роботу. А спробуйте народити у роддомі безкоштовно! Тільки це не означає, що там такий висококваліфікований персонал, а просто жінка там незахищена, і про її дитину можуть "подбати" (соррі, недогледіти) так, щоби потім тая жіночка мала дитинку-каліку.
На форумі дуже не вистачає теми "Моя порція ненависті до ІТ-шника" Ви би хоч поцікавилися тим, про що пишете. "Від $1000" - то де? Піду попитаю, чи не хочуть вони мене з рівнем англійської intermediate і середніми знаннями програмування взяти на таку зарплату І про податки не треба ля-ля. Так, там не все гладко, але якщо ставку для фоп піднімуть, ніхто з роботи в підпілля не піде.
та навіщо вам те ІТ, йдіть в прибиральниці і обов"язково неофіційно, виявляється працівники тої сфери шалено заробляють і масово скуповують квартири, на відміну від бідних лікарів я теж піду мабуть
Взагалі-то Ви б поцікавились перед тим як писати такі нісенітниці. Всі ТАКІ айтішники сплічують податки. Всі вони оформлені як приватні підприємці, платять у пенсійний фонд та податок державі. Таке враження що Вас жаба давить що хтось може заробляти 1000 у.о. --- дописи об"єднано, Feb 17, 2015 --- І більше. І правильно, якщо можуть заробити, то нехай працюють на здоровя.
Старт - $300. Можна мати і 3000 (для Львова зараз приблизно такі розцінки для хороших спеціалістів, але їх не є багато). Говорити про "від 1000" - смішно, для того треба багато вчитися і набиратися досвіду. Я зараз трохи взялася відновлювати знання після 4 років нічогонероблення. Як нічого не вийде, піду в прибиральниці. Неофіційно, добре арушка радить
два моїх хороших знайомих мають з\п 2500 тисячі (правда обоє живуть в Одесі). Починали з 4-5 років тому з 500 доларів. Однокласник вже давно працює на себе, він дизайнер, має теж досить непогану з/п в євро. Ще один - вже давно працює в Лондоні, запросили, як кваліфікованого IT спеціаліста.Вважаю,що IT спеціалісти зараз дуже непогано можуть влаштуватися. Принаймні рівень зарплат в них пристойний.
Так, з/п там дійсно пристойні. Але там дійсно є за що платити ті гроші. Бо ІТ - це не знати Паскаль і Фортран і бути свідомим, що таке HTML, і написати свій сайт. Там має бути направду стільки знань і клею в голові, щоб бути хорошим айтішником, що ті гроші, що їм платять, то ще мало я вважаю. Це не раз вивчив в вузі і працюєш, це щодня тупо вчиш і думаєш, думаєш і вчишся. Тому і такі з/п. А люди пишуть іноді, бо до себе прирівнюють, думають що ІТ - це протирання штанів, і високі з/п в офісі, і ніц більше.
ІТ і у Львові заробляють більше 3 тис$. І так вони в більшості всі пп,і так вони сплачують всі податки. І так вони легко можуть емігрувати. Хто хочу може йти попрацювати айтішником, заробити свої 3 тис.баксів. ця робота не є якась секретна і туди легко влаштуватись. Головне знання
Оформлення працівників як ФОПів- то є така можна сказати легальна форма оптимізації податків. Трохи десь на грані. Тому що по факту то є звичайні трудові відносини, з зарплати за які працівник і підприємство платили би значно більшу суму податків. В цьому випадку держава недоотримує багато як податку з доходів, так і в пенсійний фонд. Але повторю, що виглядає все законно. На турфірмах теж так оформляють працівників. Та зрештою будь-якого працівника можна зробити фопом і платити менше державі. А зважаючи на сьогоднішній курс долара, то наведені зп в 3000 у.о. виглядають більш ніж привабливо! До речі, не обов'язково бути айтішником, можна пристроїтись просто на таку іноз. айтішну фірму офісним працівником - умови теж досить непогані, і зп в доларах, хоч і менша звісно, як в спеціалістів ІТ.
та така реакція на IT не тому, що з/п високі і не тому що хтось вважає, що там штани протирають, а бо є викривлене оцінення праці в суспільстві. IT не мудріше за інші речі, просто затребуване. Прикро мабуть знаючому лікарю, інженеру, науковому працівнику чи архітектору з "клеєм в голові" бути оціненим суспільством в неповні 200 дол. Це все зрозуміло, що айтішнику платить Америка, а нашому педагогу Україна, але це породжує суспільну нерівність - бо це, як не крути, несправедливо. До речі, коли вже ця тема про еміграцію - то в Європі звичайні IT заробляють на рівні з іншими "розумними" професіями, просто у нас така склалась ситуація. А взагалі зараз існують проекти по вирощуванню в Україні покоління ІТ (включно із значним перепрофілюванням інших спеціалістів) - читала, що деякі аналітики вважають це єдиним реальним шансом підняти нашу економіку, за ІТ подтягнеться все решта.
або "100 срособів згищення ІТ-галузі". Ну от чесно вже забембало, оте доколупування до програмістів. Погоджуюся, але чим тут завинив той ж програміст, не кидати ж йому роботу бо от така не справедливість. От через таких я перевелася на інші курси, тому що мали вони те навчання в д...пі., а ходити мусять щодня, ше й спеціально тести завалюють. Тому що чим нижчий рівень, тим більша соціалка. --- дописи об"єднано, Feb 17, 2015 --- і скажу ще одне, коли я 8 років тому починала зустрічатися зі своїм чоловіком, тоді і близько ІТ-галузь не була на слуху в л.дей як зараз. І скільки я його знаю він завжди вчиться і вчиится, щось читає по програмуванню
Щоб бути хорошим спеціалістом, в будь-якій сфері, потрібно завжди вчитися, незалежно від того чи ти програміст чи бухгалтер, чи медик. Єдиний великий плюс напевно в айті сфері, що ти навіть якщо і емігрував, то шанси знайти роботу кращі, а ніж в медика, бо наші дипломи потрібно там довго підтверджувати. Така в нас система освіти нажаль. Доречі, в Україні не тільки хороші зарплати в програмістів, забули про торгових представників мед.галузі і інших. Так що не сперечайтесь "всюди добре де нас нема"
при чім тут жаба. Знаю дружину одного такого власника фірми - там чорна бухгалтерія, і тая прибиральниця, про яку писала, також отримує у конверті, так що най би вони сплачували податки, як всі. Моя коліжанка-бухгалтер теж довгий час отримувала у конверті, і таких багато в країні.
То не треба писати що всі ті айтішники і їм подібні не платять податки. Смішно, тому що якраз айтішники майже всі офіційно працюють. Цікаво, коли вчителі займаються репетиторством, сплачують за це податки? Давайте не будемо з когось святих робити, а з когось таких сяких. Цікаво, якби Вам запропонували піти на неофіційну роботу вчителем з з/п 1000 у.о. по сьогоднішньому курсі, Ви б відмовились на користь державної офіційної зарплати розміром 2500 грн.? Питання риторичне.
Цікаво, що Ви так наполегливо захищаєте тих, хто не сплачує податки. Я, наприклад, часто бачу своїх друзів-знайомих, і багато хто отримує далеко не з/пл вчителя-лікаря, працює неофіційно. Саме цікаве, вони ще й заздрять, що я офіційно працюю! Самі не хочуть сплачувати податки (чому у нас і пенсіонери мають такі мізерні пенсії), заробляють в декілька разів більше з/пл, навіть субсидії мають!
Я нікого не захищаю, а намагаюсь донести що айтішники якраз сплачують податки, а те що є одиниці, які не платять - є у всіх сферах, серед вчителів в тому числі.