у якому віці починають рости постійні зубки? сьогодні побачила що в малого зверху прорізався 6 зубчик( загалом виходить 21), як таке може бути? чи то якийсь молочний про який я не знаю? --- дописи об"єднано, Feb 11, 2015 --- і як тепер вберегти той зубчик ?
Цей зубчик вже постiйний,в нас отакий вже теж вирiс,але нижнiй.Як зберегти?- я планую його герметизувати найближчим часом.
просто очікувала на появу постійних зубчиків ближче до 6 років, в більшості наших однолітків ще навіть четвірки не вилізли, а в нас вже постійний росте.А герметизують на певний час, як фторування?
Ясько вже з пломбами. Чотири верхні зубчики. Вчора робили. Добре що зробили. Казала лікар ще трохи і на двійках вже б дійшло до нерва. Перелякана зі Златою, вважаю що ліпше швидше зробити ніж доводити до інфекції (
21-24 зубки починають рости після того, як вилазять усі молочні. А періоди їх зростання- індивідуальні ( як і з молочними) --- дописи об"єднано, Feb 14, 2015 --- ви плутаєте зміну молочних зубів на постійні і ріст постійних, які не змінюються. Зміна йде ближче до 5,5-6 років.Молочні зубчики вилітати починають тоді, коли розсмоктуються їх корені . От тоді вони вилітають. А от постійні, які ростуть одразу і не змінюються ( тобто 21-28), ростуть поступово, починаючи з 3 років- по мірі зростання і розсування щелепи дитини.ЇХ коріння не розсмоктується. Тому вони і не змінюються.
та тепер вже почитала трішки і зрозуміла це. Реально ніколи не задумувалась як з 20 молочних формується 32 постійних. Тепер чистити-чистити-чистити.
Ого. А що почали псуватись? Як ти це помітила? Було видно неозброєним оком? Чи проблему вже виявив лікар на місці?
я писала в темі, як тільки вилізли було видно що вони ніякі. чисто як в Златки. емаль в плямки одразу. на двієчках карієс вже був зверху, а на одиничках тільки починався з вн. боку. можна вже було їхати як тільки вони повилазили, але ми ще чекали щоб малюк трішки підріс. фото розмите, але видно як двійка зверху вже пошкоджена. а знизу все було коричневе(
без проблем дав полікувати? дівчата, а герметизація оцих нових постійних це коли вони під загрозою чи просто для профілактики?
як на мене то дав полікувати)) я коли свому пробую чистити то така істерика і вигинання дугою, двоє невтримають нє, ну якось втримають, але буде "психоз"
а в нас зубчики чистити то улюблене заняття) сидить, рот відкриває. думаю скоро почнемо навіть спльовувати)
От я за те боюся - бо Влад пручається не трохи, а так що вдвох треба тримати. В Рікоті ледве дав прсто подивитися, я коли зуби ввечері йому чищу то тримаю без перебільшення руками і ногами... А нарощувати - то ж хвилин 10-15 як мінімум?
нам на 4 зубчика пішло десь 35 хв +-. то хвилювався він в основному як слину відсмоктували. ну і там ще асистент допомагає. мама тримає дитину, а вона голову. в ротик ставлять типу капи боксерської.
Я теж не уявляю... Певно від дитини залежить, ну і мабуть чим менша дитина і чим менше розуміє, то легше. Наша теж одразу при вигляді стоматологічного крісла впадає в дику істерику (я вже мовчу про бормашину, бо вона панічно боїться усяких кавомолок-блендерів і тп.). Нам робили сумарно дві години 10 зубів.