В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
По першому питанню вже нічого не скажу, бо раніше такого не було, а зараз мала може і з татком поїсти, і взагалі сама... По-другому питанню: ми виходили з голоду зовсім недавно. 5 днів Аня крім циці не мала нічого в роті. Я давала дуже маленькими дозами те, що вона хотіла, крім їжі, яку забороняла дієта. Печенько - так, картопля з салом (чоловік їв) - ні, хлібчик - так, оливка - ні (не в перший день, на третій день вже давала і свіженьке трохи). До речі, "нормальну" їжу вона захотіла сама, як їй трохи полегшало. Супчик їла - аж за вухами лящало. І КАШІ - яких вона раніше взагалі не їла - то з*їдала свою маленьку порцію і просила ще з моєї тарілки (Аня їсть з окремого посуду окремими приборами)
Донечці 6 міс хочемо пед прикорм але маю такі питання: От як дізнатись чи пора вже дитинці щось давати, вона завжди зі мною коли я їм слідкує, але я не знаю чи давати вже щось Діанка за ост місяць набрала лише 250 гр сказали давати в день по дві каплі яблучного соку і поступово збільшувати дозу, я так зрозуміла це не пед прикорм? Яка їжа є найкращою зараз? Що виколупувати зі своєї тарілки? Зубчиків вона ще не має... Я хочу подовше зберегти гв і зовсім не хочу заміняти їжею тому і обрала пед прикорм
От коли почне з рук виривати, облизуватися чи в тарілку лізти - точно пора, а поки виглядає що інтересу ще немає... Сік в чистому вигляді таким маленьким дітям геть не бажаний, як вже так сильно хочеться то хоч водою розбавляйте 1:3
Це навіть не педіатричний і не класичний. І з таким способом Ваше маля точно не почне більше ваги набирати... Ну про "корисність" вже Вам написали..
В нас інтерес почався після 7 міс. Синок не ліз в тарілку, а слідкував за моєю ложкою, відкривав ротик і кузав "у-у", типу дай і мені, при цьому ложки, чашки його вже не цікавили. Сочок я б казала не давати, не бачу звязку між вагою дитини і даванням сочку! Багато тут писали, що сік до трьох років не рекомендується давати, бо висока кислотність, а нирки ще не сформовані. Поки чекайте харчового інтересу. Давайте зі своєї тарілки найкращий шматочок будь-чого (тут звісно про здорову їжу, а не ковбаси, майонези і з того плану.) Я давала картопельку, морквочку з супу, гречку, рис, яйце, ну і інше, що їла. Почитайте статті на початку темки, багато корисного є в них. І головне, не майте на меті нагодувати цим дитину, на Педприкормі ви лише знайомите її з новими продуктами, консистенціями, смаками. А годуєте грудним молочком.
Не раніше 6 міс. Коли з"явиться харчовий інтерес - в 6,5міс, 7 міс - у всіх по різному. Прикорм для ознайомлення з їжею, а не для того щоб наїстися чи поправитися - дитина до 1 року і на "чистому" ГВ голодна не буде
Ми он тільки приглядаємось,тобто як вже малий щось там в рот затяне,то не так страшно,бо до 6 міс я щось того панічно боялась...а так то чекаємо інтерес,тільки все ніяк не можу зрозуміти як себе вести-беру сина з собою за стіл,на коліна не вдається посадити,бо не може він всидіти,то ставлю збоку автокрісло-переноску і туди його,він уважно дивиться,але відволікається на ложки,вилки і т.д.,тобто їжа йому нецікава...чи давати йому ту ложку,як він до неї тягнеться,але він нею бавиться,облизує?і чи спускати на землю,чи хай так сидить,дивиться???
А що поганого в тому що він ложкою побавиться, пооблизує? Дайте нехай ознайомться з цими предметами )))
Я просто думала,що може не треба,бо буде сприймати то як іграшки,а не як столові прибори...але сама розумію що по іншому певно ніяк)
Сьогодні вже таке щось було,дала як зазвичай ложку,а він на неї без реакції,тільки мені в рот заглядав і провожав мою ложку,правда в тарілку не ліз,їжу не виривав...буду спостерігати!
У педприкормі немає віку, є лиш готовність дитини до їжі. Дитина сидить, має зуб, виявляє інтерес до їжі. Ви задаєте базові питання, читайте матчасть у першому дописі.
А чи можна давати дитині насіння льону. Почала собі у вівсянку додавати. Як даю дитині кашку, то насінинки попадаються.
Я часто їм вівсяне з насінням різним(льон, соняшник, кунжут). Мала теж вже давненько облизувала той вершечок з насінням. Все добре. Просто воно не травиться, а так дискомфорту не має.
Маю декілька питань. До якого віку дитини мама їсть абсолютно все те, що і дитина їсть для підтримки травлення грудним молочком? І ще - яку порцію гарніру (гречка, рис, картопля і т.д.) повинна з'їдати мама, 1-2 ложки столові буде достатньо?