Домашня економіка.

Discussion in 'Хатні клопоти' started by AilataN, Oct 16, 2011.

  1. AilataN

    AilataN жива

    В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід.
    Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо).
    Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п?
    В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає!


    Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
     
    Last edited by a moderator: Feb 23, 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Та люди в селах мають специфічне почуття гумору, а хтось сприймає за чисту монету і таке от получається))))
    То Ви теперкай можете знову абсолютно обгрунтовано вимагати підняття з/п -з того часу ситуація змінилась круто.
    --- дописи об"єднано, Feb 11, 2015 ---
    Ага, так краще)))
     
  3. Bulavka

    Bulavka Можу приколотись, вколоти, підколоти...

    Ви неуважно мене прочитали, або не зрозуміли.))
    Я писала, що
    Тобто я тоді розказала керівництву що я доброго вже зробила для фірми і що ще планую зробити.
    Нажаль, з досягненнями зараз туго. Ну і так фірма багато на чому економить, не час.((
     
  4. poetka

    poetka Well-Known Member

    Нині була в Метро. То люди скупляються мішками.... Я не знаю,що буде далі. Доречі олія їхня Аро здається там найдешевша, але мало залишилось 15.90грн 900грм. Борошно 6.90 грн. за 1 кг, я купила 10 кг, всеодно не накупишся всього, вже що буде то буде,треба затягувати паски.... Хто знає,де можна купити пасту Італійську ще по старих цінах. Бо нині як побачила 40 грн. за 1 кг, то прозріла чесне слово....А ми її їмо, а наші макарони то гидота ще та.....
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  5. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

     
  6. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 10
    • Подобається Подобається x 4
  7. Bulavka

    Bulavka Можу приколотись, вколоти, підколоти...

    Говорили-балакали - сіли й заплакали...
    Я всі аргументи до наведених вами написала вище декілька разів. Ще раз не писатиму.
     
  8. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    ну чи довго вдасця втримати ціни не знаю( але розумію, що інколи краще заробити 20-30 грн/день а ніж сидіти без роботи тижнями.
    Я особисто переконана що ніхто не має права вказувати мені яка в мене має бути ціна(грубо кажучи не подабається=не замовляємо). Це не фирки до дівчат, а образно....Так само ніхто не має права вказувати тим же бабулькам-дідулькам в яку ціну у них сир, молоко і т д.....Це їх право,їх справа. Я купую зараз сир по 40 грн/кг, якщо є по 35 грн/кг то я мегащаслива, зла бо це зменшує мені заробіток. Але зла швидше на те що замало заробляємо, тому мусимо рахувати і торгуватись..
    Дорого комусь,значить не купуємо. Я от вже рік відмовилась від цукерок в Марічки Артеміди, перестали їсти йогурти кожен день, перестала замовляти одяг у більшості дівчат, лише реально потрібне.
    --- дописи об"єднано, Feb 11, 2015 ---
     
    • Подобається Подобається x 10
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  9. poetka

    poetka Well-Known Member

    Аналогічно!!! В мене майже весь товар ( крім наших продуктів) ззакордону переважно Англія, то я навіть боюсь щось замовляти,але тре..... фарба закінчується швидко, а я купую тільки Англійську,ціни теж не піднімаю, ліпше менше,ніж нічого :) Але насправді все не так зле....Головне не панікувати, триматись разом і одна одну підбадьорювати,бо як інакше????
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  10. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    в сільпо беремо Богумилу 2 кг за 12 грн з копійками. На неї ціна поки тримається, то підкупили, бо реально швидко йде.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Оптимістично Оптимістично x 2
  11. Купую 3л 25гр-сусід тримає корови. В літку було по 20гр
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  12. Вчора гречку в Сільпо на БХмельн брала за 15.30
     
  13. А це все діло привезти з поля. Не в кожного є чим. Думаю пляшкою тепер не обходиться.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  14. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    А чому ніхто не обурюється,що заготівельники беруть в селян молоко по 2 грн,знаю точно,літом така ціна була,а продають нам по 10 грн,грубо кажучи?Та й узагалі хотіли заборонити то все продавати на базарах,без відповідних документів,але щось передумали,і перенесли то діло на потім.

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  15. Ari

    Ari Well-Known Member

    Сільська праця важка і затратна, можна вести обрахунки і вийти на ціну просто золотого молока, але суть полягає в іншому, чому одна людина продає 3 л. молока за 25 грн., інша за 30 і все. Так я розумію комерція, потрібно виживати, але ж виживає людина яка отримує 25/3л., а ще краще
    ще вже відверте здирство з простої сільської людини.
    Ще є така штука як "скупщики" кисло-молочної продукції, теж скуповують у селян за копійки і ставлять ціни на ринку захмарні. Ти купляєш сир за ціною Сметанкового, а в середині :negative:, і ще такі чудеса творять, з тим сиром чи сметаною :wacko:.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  16. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    ви спечіть раз і побачите.
    для хліба треба мінімум - мука, дріжджі, вода, олія, дрібка солі. все що далі - житня мука чи цільнозернова, яйця, сухофрукти-зернятка здорожчуюють хліб. ну і він не виходить точно такий як в магазині, на заводах це все механізовано, а з хлібопічки виходить булочка, а не хліб (як на мене), та і додаткові витрати.

    я вже давно не рахую, бо більше 2 років печу сама, і купляємо тільки багет на новий рік. решту хлібобулочної продукції заводської мене не спокушає, бо мій хліб - і як хліб і до варення і до сала. ще ніхто не відмовлявся. а кайф який, поки місиш тісто - не передати)
     
    • Подобається Подобається x 4
  17. AilataN

    AilataN жива

    на молочку ціни зараз дуже адекватні.
    не в три рази піднялися, нє?
    і м"ясо зараз вигідно купляти.
    і припиняйте офтопити.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  18. Маруся Іванова

    Маруся Іванова сонечко сяє...

    Мені вигідніше пекти. Борошно беру на млині в селі в чоловікових родичів.))
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Ну, та 25 і 30- то ж не критично. Буває одні хочуть продати і втікти (спізнюються на електричку, мають ще якісь справи т.д.), а в інших трохи по-іншому складаються обставини, от вони і тримають ціну. Ну, або в якості залежить. Домашнє молоко тоже може бути різної якості. Та навіть дві різні корови одинаково доглянуті можуть давати різне молоко (менш жирне/більш, з запашком, є такі корови, яких як не мий, всерівно молочка тхне і т.п.)

    Я влітку часто ловила халяву, знаючи в яких годинах жіночки з нашого ринку спішуть на електричку, в такій годині старалась попасти на базар і мені вдавалось купити щось значно дешевше, інколи майже за безцінь віддавали "лиш би додому то не везла...":)

    І ще таке, біля нас на ринку макарони, які я діткам купую по 9,50 грн, на Краківському (гуртовому)) по 13, і це стосується багато чого, що ціна на одинакову продукцію може різнитися. Масло "Ферма" в одному-єдиному магазині по 15, 90, в інших і до 18-и грн може дотягувати. От як на мене побут. хімія в супермаркетах дорожча, в магазинчиках дешевша. Ціни можуть бути різними скрізь.
    Знаєте як я купую продукти, ну і не тільки...)) Я знаю чітко в нас в районі в якому магазині що дешевше, в одному беру хліб, в іншому крупи, ще в іншому масло, а ще є магазинчик в якому все дороге як чорт, зато яйця по 1, 40 і такі великі як гусячі.:girl_crazy:. Правда інколи перепровіряю, чи часом сама себе не намахую і десь нема того, чи іншого продукту дешевше. Як хтось мені складає компанію на закупи, то мені трохи дивується, часто кажуть типу я мала в носі так літати, та я ще й майже постійно з дітьми. Ну, але не викрутиш, не політаєш- не виживеш.:)
    Доречі-доречі, хто користується дитячим порошком для прання. Брала я в Ватсоні порошок babylove по 46, чи 48 грн (здається) грн за 2 кг. Купила, бо злакомилась на ціну, а він виявляється відмінно пере, просто марка якась не розкручена. Пише на основі натурального мила, виробник Укаїна, Київ. Є до 4-х місяців і від 4-х.
     
    Last edited: Feb 12, 2015
    • Подобається Подобається x 11
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Інформативно Інформативно x 2
  20. I Love Ukraine

    I Love Ukraine Well-Known Member

    І я все таки розкажу:
    у нас в магазині, Коперніка біля комісійного мілка з нугою і горішками коштує 55 грн., а в ашані 39грн.
    Знаєте, після того як двічі купувала той шоколад по 55грн, ну, бо поруч, та і, типу, зараз всюди "такі" ціни, побачила в ашані ціну 39, то мені і досі не хочеться того шоколаду...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  21. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Під Ашанівським брендом є нормальні італійські макарони. Доволі дешеві, і виготовлені в Італії
     
    • Подобається Подобається x 2