В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
у мене племіннику от якраз купили чудовий б\у візок. Якби не сказали, що він куплений, як вживаний, я навіть не повірила би- ідеальний ( п.с. новий в магазині такий коштує зараз 8.5 тис.). У мене колись перший візок був новий - і це була найбільша моя дурниця: вигатити купу грошей за те,що реально користувала 6 місяців. А далі- купила теж чудовий , але вже б\у візок за ціною, втричі дешевшою за новий. І той б\у відкатала 1,5 роки день в день.А той перший, куплений новим, просто родичам віддали.
от і ми тяжко переживаєм ті ціни, і буковель поки не по кишені, але так хочеться... мо на низький сезон буде лайтовіше
вони не скинуть навіть на те, що справді було куплене давніше і стоїть у них в торговому залі, все перераховують по курсу на сьогодні, в них візки як валюта, а не як товар виходить. Так що, або біжіть і купуйте вже, або, як дівчата радили б/у, і я приєднуюсь до цієї поради, а на решту - доларів якщо тверезо дивитись на цю всю ситуацію. А ще, майбутнім мамам вартує перечитати тему про найнепотрібніші речі для малюка, і з холодною головою підходити до тих дитячих закупів. Дитячі магазини створюють ілюзію, що дитині необхідний тааакий арсенал речей! Насправді то все просто маркетинг.
Я думала, що візочки переважно польського в-ва, то чогось думала, що розрахунки в злотих, а не в доларах.
та, оця думка - ніяк не можу її позбутися, і врешті усвідомити на 100%, що лайтовіше не буде. Це я не про Буковель, взагалі.
для любителів покататись і сезон не пропустити, та і зекономити знайшла таке http://sport-co.com.ua/news/7469.htm
бо наша економіка завжди була на ньому завязана, і переважно всі заощадження старалися тримати в доларах. Та і зараз так, хто піде зара скупляти злоті бо курс росте???
Чесно кажучи, я не розумію, переважно в нас починають скупляти, коли він росте в ціні. В мене всі заощадження в гривні, я їй не зраджую, а тримати в доларах- депозитні % низькі. Ну можна заробити хіба під час таких скачків. Це я розумію, але коли бабка продає молоко дорожче, бо долар виріс
а транспорт, щоб добратись до того ж базару, а корм худобі, а купити потім ж якісь продукти за ті гроші... в нас все пов"язано.
В мене бувають панічні атаки, хочеться бігти на базар і купити мішок цукру, борошна, консерв, круп побільше і олії з ящик....
Все ж так в моменті не дорожчає, нам жінка носить молоко, то ще до скачка долара ціна на молоко двічі піднімалася.
це просте безсовісне здирство, а не дорога, корм худобі і т.д. Дорога не здорожчала, заготівлі кормів робились за старим курсом, деякі люди і щось докупляють, але як можна прив'язати бур*як, який зібраний минулого року, до теперішнього курсу - це як "Василь бабці- сестра рідна". Так молочка з похолоданнями робить стрибок, бо скорочуються надої, а велика к-сть взагалі не доїться. Кожен хоче заробити, і та сільська праця дуже важка, але я не розумію як якщо це не підлягає економічним обрахункам, бо затратна частина залишилась та ж сама, а ціна за продукт піднімається залежно від думки продавця:"а що я сьогодні куплю до дому, бо все дороге, і я мушу підняти ціну".
Я б пішла, якби мала вільні гривні. В Польшу планую їздити, злоті-самое оно. Чого потакати банкірам, які кричать, що курс зашкалює через те, що доларів мало?
Так воно і є. Один підняв ціну, за ним другий. І через деякий час і ЗП під то підтягуються. Реально- тупе підняття цін ніц корисного економіці не дає. Все за деякий час стає таким самим.