В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
подивилась їх сайт, овочі та крупи дуже дорого, на дещо хороші ціни... до прикладу цей рис в ашані брала по 35 грн http://vip.shuvar.com/produkty/vde-dlya-sushi/rys--1-kh а тут 53 грн Думаю якщо підходять ціни то все що паковане можна брати
Ми кілька разів замовляли. Там, здається мін. замовлення 150 грн зараз. По якості непогано здебільшого, але ціни не дешеві - в Рукавичці і маленьких кіосках в нас "на районі" часто значно менші ціни. Картопля непогана. Часу доставки ніколи не дотримуються, якщоо вказати з 12до15 - спокійно привозять і після 16 без жодних вибачень і попереднього дзвінка.
Знайомі працюють у туристичній сфері. Кажуть, що люди менше відпочивати не почали, просто якщо раніше їхали за кордон, то тепер відпочивають в Україні
Казали мені знайомі, що то один із варіантів хоч якогось збереження гривні. Курс і так росте- то хоч за ті гроші останні відпочинуть. Також багато зараз вкладають гроші в страхуваня життя(пенсія чи як там).
то шо я знаю про це типу страхування - "пенсія" то це спосіб заробляння непоганих грошей продаючи людям мрію - забезпечену старість, а насправді це розвод!!!!! Там свої ж гроші раньше терміну вказаного в угоді забрати без величезних втрат неможливо, правда про це не говорять .... І про те що якщо ти через якийсь час не можеш чи не хочеш "нокопичувати", то тобі ше кредит дадуть майже примусово... Тому не ведіться на ці страхування!!! ІМХО Мені просто вже це пропонували (МЕТЛАЙФ) і я трохи розібралася в тому.
Там не все так зле, як ви описуєте. І є можливість забрати гроші. Просто не зразу. І можна зробити перерву на рік-два якщо не можеш виплачувати певний час. Може то не всюди так. Та я і такі хороші компанії знаю. --- дописи об"єднано, Feb 10, 2015 --- Ну і щодо забезпеченої старості- за кордоном на ній одній теж далеко не заїдеш. Люди і так себе страхують, і вклади мають, і ще й інвестують троха. На одній ній точно раю на пенсії не видать.
це чудово.лиш вартість відпочинку в Україні зрівнялася з вартістю відпочинку за кордоном. А сервіс ще ой як кульгає.Мені страшно навіть уявити, по яким цінам бахнуть відпочинок в Карпатах і Закарпатті влітку при наявності попиту, ще з урахуванням безсніжної і не зовсім прибуткової для місцевих цьогорічної зими( бо на всеукраїнських форумах читаю, що дійсно багато людей з інших областей України пишуть, що цьогоріч поїдуть відпочивати саме за цим маршрутом " "Греція, Італія- дорого, Туреччина, Болгарія- набридла, в Одесу- страшно і море брудне. Поїдемо відкривати КАрпати і Закарпаття").Бо, як на мене, викласти за 10-денний відпочинок на двох в Карпатах чи Трускавці більше 1000 доларів ( якщо додати до проживання ще й харчування та проїзд- це астрономія.)Якщо ж їдете з дитиною, старше 6 років, то в номері за 1800 грн на добу треба ще 150 грн за добу "дитячих оплатити" ( маразм при такій вартості )
Ото давно я не гуглила ціни... 90-% у нас цвітуть і пахнуть уже. Що тоді мало хто міг поїхати, що тепер.
важко мені таке зрозуміти. То як "свято під час чуми". Ну і гроші явно не останні. Кума рахувала вартість тижневого відпочинку на 2 дорослих+2 (15 і 6 років) дітей в Буковелі, то з катанням і скромним харчуванням на день виходило 3500. То ще враховуючи, що все спорядження своє і на прокат нічого не беруть. Поїхали на 1 день і без ночівлі, бо діти дуже просилися. Казала, що Буковель"забитий" людьми.
мабуть не розраховують на такі ціни, говорячи про Карпати (це по звичці вважається бюджетним відпочинком), якщо вважають, що Італія і Греція - дорого, а коли до літа ті 1000 дол. ще можуть перетворитися в 30-35-40 тис. грн (???), то питання про відпочинок зніметься само собою. А те, що на курортах ціни підкрутили - то мабуть, щоб ще викачати по-максимуму з тих, хто ще при грошах, бо ясно, що в туризмі тяжкі часи грядуть. Простий люд туди і при старому курсі не їздив за 1000 дол. --- дописи об"єднано, Feb 10, 2015 --- та ми ще економічно війну у повній мірі не відчули, то ще попереду. Люди ще по інерції, по звичці живуть зі старим розмахом, мають заощадження, ну, або ті, в кого з/п не в гривнях - то мабуть основна клієнтура Буковелю.
Була на Південному в неділю, купляла дрібну побутову техніку, то продавець казав, що поки не відомо, що робиться з доларом, вони навіть ціни не змінюють, бо покупців зовсім не буде. то думаю,що поки ще можна дещо купити по старим цінам. Якщо щось треба то краще купити вже і зараз те, що планували купляти за кілька років
HOPIC, це невеличкий магазинчик, знаходиться орієнтовно як йти до продуктового ринку. Там найдешевше, і продавець дуже хороший, порадить реально те що хороше, я в нього вже не одну річ купляла
Ех, а я ні ноута ні мобільного купити не встигла. Все вічно грошей не було та й не було на них. А тепер- дивлюся на ті ціни і розумію, що пора дивитися на інші марки. Ех.
то напевно хто як. Ми регулярно дивимося на дитячі возики. Щойно на початку нового року дивилися - вже тоді казали ціну з орієнтацією на долар. Принаймі тих пару моделей, що я собі давніше приглянула - почали казати приблизно 300 дол і кожного разу множать на актуальний курс. Ще восени ті візки під 4500 грн стояли, а на початку січня вже 6000. Зараз вже навіть страшно подумати, якщо по 25 порахують, то це 7500 вийде за візок. Не знаю шо з тим всім робити...
б-у. однозначно. тим більше люльку на пів року всього. а прогулянку нормальну можна потім купити (теж б-у)
не знаю. Але думаю, що суттєво ціну вони не скинуть, бо то габаритний товар, то не є так, що в них склади з десятками тих візків куплених колись давно суттєво дешевше. Швидше будуть більше під замовлення возити.
В Буковель можна поїхати і без ночівлі (якщо недалеко живеш) туди, а ввечері назад. Або зупинитися в сусідніх селах і доїжджати. Катання по абонементу на 100 виїздів виходить не надто дорого. Але те, що живуть в дорожезних готелях біля підйомників - це факт.
Ми кожну зиму мус у Буковель з'іздити. То Абонементи на спуск найкраще купувати навесні. Ми купили картку на 100 спусків за 1300 грн. Як на мене - то на пару років))). Але однозначно, що вигідно. Завжди їздили автом, зупинялись в Микуличині. Платили минулого року за 3-х місний номер 350 грн. Зараз дивилась, що можна такий за 500 винайняти. А ще знайшли чудову пропозицію за 660 грн: дорога автобусом, проживання 2 ночі, трансфер допідйомників і назад.
Зовсім не до економіки, але На рази не продають вже даааавно. На 3 години - 455 грн, а на день 600. http://bukovel.com/media/docs/price...3b4.pdf?_ga=1.251558790.1876317066.1417710484 Так, скромненько, на двох мінімум 910 грн. Дорога - 500 км (туди і назад), тобто 1000 грн (беремо розхід 10 л. на 100 км). Поїсти (домашні канапки і чай в термосі на сніданок, потім треба щось нормально гризнути, бо катання витягує енергію) 2 рази по 100 грн - 200. Підсумок - 2110 на один день без ночівлі. Все спорядження власне, якщо рахувати прокат, то ще http://bukovel.com/media/docs/price...908.pdf?_ga=1.153980984.1876317066.1417710484 На тому що по 60 грн - кататися не можливо. мені - дорого. В "довоєнні" часи ми майже всі зимові вікенди проводили там. Чоловік лижі "пастував" вже разів зо 5, але після підрахунку витрат - відпадало автоматично. --- дописи об"єднано, Feb 10, 2015 --- як на мого мужа - на 2 дні катання