так власне щоб усвідомити потрібно довести людину до межі розуміння . а сумно , бо люди необізнані такі б науки повинні проходити всі ,ще в навчальних закладах на 1 курсі скажімо універу, бо сумно , що приходячи в церкву доходять до такого висновку, чи ви думаєте що вийшовши з церкви люди веселяться? Думаю у кожного це залишає травму ...раз приходить розуміння що ще не час..
@Gorbywka травму? я думаю травму залишає невдале одруження, а не науки передшлюбні. що страшного у "ще не час"? як після наук така думка приходить, то знач науки дуууже добрі і ті люди щасливі, бо мають шанс не зіпсувати своє життя поспішним шлюбом. І то не є проявом слабкості, то або не відповідний час, або ще не та людина. Ніхто ж не каже не йти їм до шлюбу. Може за якийсь час в тих пар дозріває готовність до шлюбу, а мож навпаки перегорає захоплення.
маю іншу точку зору .Я бачу що ця дискусія без результатна . Тому пропуную завершити це обговорення . Свою думку я висловила , при ній і залишусь.
А хто їм в цьому винен? Люди, які не можуть бути підтримкою один одному рано чи пізно не зможуть і бути разом. На передшлюбних науках не доводять, що шлюб - це складно. Так, про це кажуть, але толерантно і м"яко. А так щоб тиснути на пари, страшити, такого нема. Але це нормально, що кажуть про відповідальність, бо люди повинні її розуміти. Значно гірше було б, якби казали, що в шлюбі все є просто і легко, а потім пари стикалися б з складністю.
Ми з майбутнім чоловіком ходили на науки цілком добровільно, хоча вінчались в православній церкві, де вони не є обов"язковими.Це була моя ідея, а він її підтримав. На перше заняття йшли з ваганням, але з кожним наступним хотілося приходити ще і ще. Дійсно було цікаво, доступно розказано і як про духовні речі, так і про прості житейські, з якими пара стикається кожен день після одруження. Після кожного заняття було з милим що обговорити, побачити як він реагує на теми, про які мало говориш на побаченнях (церква, Бог в твоєму житті, в житті сім"ї, побутові питання, сварки, гроші, планування дітей, аборти і т.д.). Це зближує обох, ви ще більше пізнаєте одне-одного з різних сторін і вам легше буде потім). А щодо комерційності, то на ЖОДНОМУ занятті нам не казали ні про які пожертви. На останньому всім давали книжечки про плідність і материнство і просто сказали, що на їх друк пішли гроші, хто може, то пожертвувати пару гривень. От і все. Так що рекомендую всім, то не пошкодить, як казала моя бабця
Ми вінчалися в православній церкві. Але якби вінчалися в греко-католицькій, то тільки в Храмі святих апостолів Петра й Павла (колишній Костел ордену єзуїтів ). Від недавнього часу я відвідую їх недільні служби. Надзвичайна атмосфера в цьому храмі - особливо хочу відмітити священиків - молоді, дуже доброзичливі. Питання грошей там взагалі не стоїть, здається - це найменш комерційно орієнтований храм Львова. Там навіть свічки не продають, ти можеш брати скільки потрібно - поруч стоїть скирнька "пожертва на свічки" - люди кладуть хто скільки може. Минулої зими там вінчалась подруга - жодних грошей в них не просили, ще й подарували молитовник після вінчання.
Привіт. Дівчата, поділіться досвідом, будь ласка, у яких православних храмах вінчалися ви або ваші друзі, і вам сподобалась атмосфера таїнства. Чи знаєте православних священників, у яких можна пройти навчання і дізнатися про вінчання? Ми з коханим були виховані в не дуже релігійних сім"ях, на жаль, і обряди церкви нам не дуже знайомі. Але дуже хочеться вінчатися і розуміти, відчувати саме таїнство, а не просто "бо так всі роблять". Буду дуже вдячна за будь-які поради.
нам на науках в ц. Св.Арх. Михаїла казав отець, щоб запрошували ходити пари, які ще не прийняли рішення про одруження і навіть тих, хто не в парі. Через те, що науки багатьма, навіть більшістю, сприймаються як просто обов'язковий пункт у череді всіх передвесільних приготувань, випадки, що пара вдімінила своє рішення після наук, і сприймаються Вами, як щось сумне. А насправді ці люди просто не побоялись визнати правду, якою вона була в їхньому випадку, і вони молодці. А готуватись до шлюбу звичайно що треба якнайраніше, з юності, і зі всією відповідальністю.
так у цьому ви праві! Нам теж про це говорив священик, про те більшість пар починають готуватись за рік до весілля , зал, музика ..завдатки( я про гроші) за все наперід хочуть, батьки теж щасливі від такої події, підготування йде повним ходом , а на навчання до церкви йдуть за 1-3 місяці( бо так треба ) а пройшовши і зрозумівши що не час , і гроші пропали ,бо більшість попереджують що завдатки не повертають , ну і батьків мабуть не тішить хід таких подій. Знаю ситуацію де батьки кридитів набрали і половину потратили, за місяць до весілля все розвалилось , правда не попричині наук церковних, а просто не поладили і вирішили все скасувати. Шкода було дивитись на батьків , бо були дуже щасливі...а тоді купа проблем , і ще кредити..тому й написала, що в цьому не лише є позитив , але й сум коли все летить шкереберть.
О, я так і знала що ви це напишете! я хотіла сказати ,що ми несемо відповідальність не тільки за себе , бо до цього задіяні ще рідні люди, яких це стосується на пряму. А про важливість настрою , грошей , чи життя (доля)я нічого не писала, і взагалі мала наувазі зовсім інше.
Провокуєте, чи що? Одружуватись треба не тому, що вже батьки знають-раді будуть-що люди скажуть-а вже гроші за зал дали, а тільки тому, що любиш і хочеш своє життя провести з тою людиною. Якщо науки допомагають зрозуміти, що того відчуття, тоі любові нема, то батьки переживуть, а гроші нині йдуть, завтра приходять...
я не провокую , і взагалі вас не зачіпала, бо відповіла на цитату в якій мене відмітили , лише написала свою думку з цього приводу . В темі вище ми звами вже спілкувались , і вияснили що вони не збігаються, тож не розумію що ще обговорювати. Де ви прочитали що треба одружуватись через батьків ,чи гроші. Я написала що приймаючи рішення ми несемо за все відповідальність.
Я розумію що Ви хотіли написати, це справді для всіх довкола сумно чомусь. З власного досвіду скажу - у відміні весілля більше позитиву ніж негативу. Та й церква там зовсім ні до чого Тому не варто жаліти людей з цього приводу. Вони прийняли рішення - і це чудово. Не завжди розійтись це погано, це шанс для двох бути щасливими.
І по темі З огляду освітлення для гарних фотографій, серед "найпопулярніших" церков для вінчання - мені найнайбільше подобається у церкві Михайла. Найгірше світло у церкві Андрія. Гарно, але багато туристів у Домініканському Соборі, у церкві Юри - дуже жовта побілка.
Ми плануємо вінчання на кінець серпня-вересень. Підкажіть, будь-ласка, коли потрібно іти на науки, щоб потім не було запізно? Після Паски у квітні? Науки потрібно проходити лише у тій церкві, де плануєш брати шлюб? З церквою ми ще не оприділилися, розглядаємо храм св. Петра і Павла (колишній Костел ордену єзуітів), костел Ельжбети на Привокзальній, ще на Знесінні дуже подобається церква. Мене цікавить де найкраще/найдоступніше/цікаво проводять науки? Буду дуже вдячна усім за допомогуПідкажіть, бо переживаю, щоб не пропустити той час , коли проводяться науки, і хочеться, щоб майбутній чоловік почерпнув для себе щось корисне з них, бо він в мене такий не дуже релігійний, і як буде йому нецікаво з самого початку, то потім буде ходити тільки тому, що так треба...
@orange girl, ви спершу визначтеся з храмом, і вже безпосередньо в конкретній церкві запитайте отця про науки, вам скажуть де і коли можна пройти. я би радила не відкладати науки на потім, бо потім буде клопотів (якщо робитимете весілля) багато в нас шлюб був у вересні, а науки проходили в березні