Педагогічне догодовування

Discussion in 'Харчування малюків' started by Suzi, May 5, 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Last edited: Jan 3, 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. EgoMusicus

    EgoMusicus Мамуля синульки

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А коли можна лимон дитині дати, хоча б лизнути? Бо мандаринку вже давала трошки (нам 8 міс)?
    І ще цікавить чи вартує давати дитині квашену капусту?
     
  3. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ось тут про все написано, а в першому дописі теми є посилання на цю статтю ))))
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Isa

    Isa Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    дівчата, вже морально і теоретично готуюсь до догудовування)маю такі питання:
    1. на рахунок пиття, наприклад в перший день прикорму, дала три мікродози чогось і вже в цей день треба давати пити чи обходимось грудним молочком? і скільки? і взагалі скільки давати дитині пити, як знати?
    2. в синулі страшенний інтерес, він в тарілку лізе тільки так...так от, якщо з*ість він свою норму, і далі буде хотіти, то я собі доїдаю, а його чимось зацікавлюю...так от пишете про кусок яблука, бублик...це з якого віку? одразу, чи вже з часом???
    3. як взагалі виглядає догодовування, вже як почали, то кожного дня, системно, чи можна спочатку день щось спробували, на наступний день нічого, далі знову і т.д...чи так вже не піде?

    щось зовсім я з тим розгублена, тільки повністю призвичаїлась до ГВ, а тут на тобі...вже від зараз починаю себе готувати))
     
  5. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Даєте тоді, коли мама сідає за стіл їсти і дитина просить. Якщо дитина не просить - не даєте. Якщо бачите, що є негативні реакції - розлади шкт, алергічна виспка - робите паузу на кілька днів.
    Про все решта почитайте за посиланнями з першого допису цієї теми.
     
  6. EgoMusicus

    EgoMusicus Мамуля синульки

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Я вас розумію, сама недавно проходила, мала купу питань і сумнівів. Не знаю, чи строго по правилах роблю, але в нас так: починала з одного продукту по 3 мікродози на день, потім з часом більше і різноманітніше, зараз вже 3 мікродози 3 продуктів.
    1. Пити інколи даю, не завжди, не рахую пиття як окремий 3 продукт, тобто якщо рахувати, то виходить четвертим. Даю пити свій чай, кампот з сушки розбавлений 1:3, наливаю в чашку на дно як на 1-2 ковтка. Багато пити не даю, щоб не вплинуло на кількість ГМ, так лиш для ознайомлення і навчання пити з чашки.
    2. Якщо з'їдає свою норму і просить ще, то даю бублик жувати, рідше яблуко, бо яблуко товче на раз і великі шматки відгризає, тому пильно треба дивитись за тим процесом. Яблуко даю вже як сама остаточно поїм і можу йому приділити увагу. Давала не з початку самого, а вже як вийшли на 3 різні продукти, щоб могла бачити реакцію і знати на що.
    3. Спочатку теж важко було виробити якись режим з тим їдженням, то виходило інколи раз на день, інколи 2 рази, а інколи жодного. Зараз вже 3 рази стабільно, інколи ще 4 виходить щось перекусити, але 5 ще ніколи (часу в добі нам не вистачає☺). Як пише, давати на вимогу дитині, тому якщо дитина спить, то ви можете їсти без неї.
     
  7. Virna

    Virna Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    ох, мій малюк теж такий інтерес проявляє, а я розумію що так мало знаю про педприкорм, і чого я коли була вагітна цим не цікавилася?!:connie_pull-pigtail
     
  8. EgoMusicus

    EgoMusicus Мамуля синульки

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Я взагалі як вагітна була, то крім вагітності і родів нічим іншим не цікавилась☺
    Стосовно інтересу, то мій синок рідко коли пхає руки в тарілку, а випрошує їжу поглядом і звуком: як я підношу ложку до свого рота, то він уважно проводить її поглядом і видає звук "у-у".
    А взагалі не так усе і складно. На практиці все проявляється ясніше, то теорія дуже складна, начиталася і зробилась каша в голові, а попрактикувалась і пішло.
     
  9. Amilada

    Amilada Well-Known Member

    Дівчатка, то теорія в догодовувані складна. Тут головне, не нагодувати, а ознайомити з їжею. Я хіба нові продукти рахую. Все інше, як малий хоче. Нині йогурту ложки три столових втоптав, вчора омлет на душу пішов.
    Що мене найбільше тішить в педприкормі- шо би я не їла, їстиме малий. Не треба товктись з усілякими кашками, пюрешками, і навмисно напихати тим дитину.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  10. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Я вже і нові не рахую. Запуталась. Але маєм червону щічку. Десь прогавила (((
     
  11. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Я почала цікавитись ПП, коли дві спроби звичайного прикорму в Романа провалились. ШКТ не сприймав.
    Почитала теорію і стартанула в майже 9 місяців. То настільки просто і комфортно для обох, що з Даринкою про звичайне догодовування я і не думала.
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. EgoMusicus

    EgoMusicus Мамуля синульки

    І мене це дуже тішить, з жахом чекала часу, коли потрібно буде вводити прикорм дитині, бо то все йому варити-виварювати-блендерити, а де ж то того часу знайти. А ознайомилась з ПП і зрозуміла - моє:rolleyes:
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Amilada

    Amilada Well-Known Member

    У мене технічне питання. Переважно в раціоні їжа оноскладово. Та нині свята і всяке таке готується. Наприклад, голобці або котлети овочеві то рахувати як один продукт? То я вчора сир з сметаною іла, та не розуміла, маломо за один продукт порахувати( бо кисломолочне) чи за два.
     
  14. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Почали догодовуватися і змінилися каки. Вони не так, щоб рідші стали, але доня тепер не може іх зовсім тримати. Раніше каки були стабільно на тазочок, ну може лише трошки пускала в штани, а тепер все стабільно в штани і то побагато. Але каки як були рідкі, то такими і залишились. Це вважати розладом ШКТ?

    Надіслано від мого HTC Desire C, використовуючи Tapatalk
     
  15. Raven

    Raven Мама малятка

    скоріше адаптація до нової їжі
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. EgoMusicus

    EgoMusicus Мамуля синульки

    Не знаю як правильно, та я рахую за 1 продукт: сир зі сметаною, яйце з печінкою в фаршированому яйці і все в тому роді.
     
  17. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    суб*єктивна думка: якщо на початку прикорму борщ не рахується одним продуктом, то і голубець навряд
    я спочатку максимально "розчленовувала" страву, бо в нас було загострення АД, щоб мати можливість відслідковувати реакцію дитячого організму
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    А яке значення це має? Ви ж, мабуть, сир з сметаною поїли та й все?
    Щодо голубців і т.д. - рахуйте окремо складники. Якщо в котлету намішано 5 овочів, можна не вибирати тільки три овоча )))) Хіба би в дитини була схильність до алергії на щось тоді краще простішу їжу даватию
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Інформативно Інформативно x 1
  19. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    вже 1,5 місяці, як ми прикормлюємось, а в мене досі каша в голові. От, прийшла сюди. Не знаю, може я занадто заглиблююсь, але хочу зрозуміти про ферменти у грудному молоці - порадите якусь літературу про ПП сурйозну почитати? І питання з ходу, якщо я вважаю, що деякі продукти моїй дитині до певного віку їсти не варто (молоко, глютен, яйця напр.) - то мені не по дорозі з ПП?
     
  20. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    З яких причин?
     
  21. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    ви вже пробували і бачите що алергія є?