Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) питання: як вчитель тоді оцінює. Раз всі по різному вміють, то я узагалі не розумію критеріїв оцінки творчих уроків. Не знаю, як на рахунок "начити малювати", коли геть не вмієш і не особливо душа лежить. Я вмію малювати, ходила в художню школу і це допомогло власне "поставити руку". Малий не вміє абсолютно - не уявляю, як його можна навчити, коли це не його тема. ТОму- малюю за нього ( як колись і за брата свого малювала). Малювання то як із музикою- співати вміють всі, але кожний по різному . Але якщо голосу геть немає, то його і не "поставиш". Мржете пробувати брати уроки малювання, якщо доні це подобається. Просто якщо їй і не до душі особливо малювання, то сенс викидати кошти на репетиторство по малюванню заради 10-ки в школі? А чи так важлива та оцінка з малювання насправді?Хіба як дитиі подобається власне для себе малювати і навчитися щось там- вийде то вийде, а ні- ну і добре, просто розвивалка
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Погодьтесь, що оцінювання малювання дуже суб'єктивне - комусь подобається, а іншому ні. Та й "Чорний квадрат" Малевича чи картини Ван Гога не всі однаково сприймають. Добре, що хоч по новій програмі малювання не оцінюється балами.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) і я про це. Тобто навіть якщо дитина буде ходити на заняття по малюванню, це не означає, що їй 11 чи 12 ставити будуть. Бо навіть як у нас- то вчителю не "дотягнулося" через те, що малюнок розмальований пастеллю, а не фарбами ( хоч умови тільки про фарбу не було), то вирішує, що все супер, але кольори могли бути би яскравіші і т.д. Я і не заморочуюся оцінкою.Хоч могла би малювати і на 12.
Чи хтось знає, чув, може у когось дітки знайомих вчаться, цікавлять відгуки про "гімназію братів Ізраілю" на Сихові. Ми впринципі записані в 45 школу, і туди будем поступати полюбому (як запасний варіант, або як основний варіант). Але мене смущає величезна кількість дітей в классі. Ну тобто я чудово знаю свою дитину і коли крім неї буде ще 30 дітей, то треба бути дуже уважним щоб запамьятати поясненя вчителя, зрозуміти все і т.д. А мала любить відволіктись, або часом неуважна, і одним словом шукаю варіант де би кількість учнів на 1 вчителя була поменьше, а відповідно увага вчителя на кожного учня побільше. Сьогодні їздити спілкувались з заучем в ту гімназію. З плюсів, а їх для мене наразі багато: - кількість учнів в классі до 10 ( зараз найбільше в одному із классів 7 учнів, а так 5-6) тобто це фактично виходить індивідуальне навчання, - дітей шкільний автобув вранці забирає, а після занять централізовано розвозить, - 3 разове харчування, мають свою пекарню. - стандартна программа як у всіх школах, англійська з першого класу + іврит з другого - діти за персональними 1-місними партами ( списування. і т.д. теоретично майже неможливі) - продльонка на якій їх же вчитель робить з дітьми домашнє завдання + можливіть відвідувати пришкільні гуртки - закрита охороняєма територія - я так розумію що специфіка школи такова що там не буде важких дітей, чи з проблемних неблагополучних сімей, діти всі виховані, з порядних сімей. І оце все за 1000 грн в місяць ( якщо дитина не має єврейське коріння, бо євреї вчаться безкоштовно), оплату підвищувати не планують. Тобто враховуючи все вище, то й не дорого зовсім. Додаткові збори типу на ремонт класу і т.д. вже на батьків не лягають. І все ніби непогано, але хотілось би почути більше відгуків хто в реальності знає ту гімназію. З мінусів - далеко від дому, ще не знаю наскільки сильно там розвинутий релігійний аспект єврейської школи, бо я би не хотіла того занадто, не дуже наразі прям шикарні побутові умови, але і в школах я не наблюдаю зараз прям незнати якої новизни. Але як непогану альтернативу школі, з классом в 30 учнів, я тепер ту гімназію розглядаю, то що може сказати по цьому питанню? Може ще на щось варто звернути увагу?
як конкретно саме зараз- не підкажу. ле ще декілька років тому там цей аспект був досить розвинутий ( зрештою гімназія і працює під патронатом дружини равина). Зараз там складна фінансова ситуація, мало учнів, тому і відкрили "загальний доступ" для всіх ( бо ще років 2 тому туди лише дітей з єврейських родин брали) + ще і дитячий садок відкрили. На що звернути увагу ( як на мене)? 1.Школа зараз дуже маленька по кількості учнів. Там були варіанти, що в класі міг бути взагалі 1 учень. Це ставить інколи під загрозу можливість існування школи в будь-який момент ( так, як це було з рядом інших приватних шкіл, які закрилися). Тобто, якщо на 11 класів є всього 40 учнів, то самі розумієте. І фінансовий аспект так само- якщо недостатнє фінансування буде, то вихід один у керівництва- або встановлювати оплату для єврейських сімей ( а це становить загрозу того, що батьки просто відмовляться і заберуть дітей в інші заклади) або піднімати оплату для "платних" дітей ( що більш ймовірно і логічно) 2.Контингент учнів у школі в основному все-таки дійсно з єврейським корінням . 3. Тут так само проводять і традиційні свята.Тобто ви віддаєте дитину не просто в приватну гімназію, а в заклад , де чтут і єврейські традиції. Колись ця гімназія , коли мала виключно відповідне спрямування, була досить непоганою. Але тоді там дійсно велику увагу приділяли вивченю традицій, англійської і івриту ( чи зараз його вичають- не знаю). Вона мала на меті на початку 2000-х власне гарно підготовувати і потім допомагати дітям з єврейських сімей продовжувати навчання в тому числі у вищих закладах Ізраїлю.Потім, у зв язку з фінансовими труднощами і малою кількістю дітей, вони були змушені міняти концепцію. п.с. тобто якщо ви шукаєте власне приватний заклад , то , можливо, пошукайте інший варіант ( тому що малу наповнюваність класів, вивчення англійської з 1, цілоденне перебування і харчування- мають усі приватні школи). Якщо вибирати між "Братами Ізраїлю" і 45 школою , то тут навіть немає чого порівнювати по рівню підготовки.
зараз кажуть що клас вікривають за умови набору хочаб 3-х дітей конкретноо про це теж питались. Завуч сказала однозначно підняття не буде, оскільки мали негативний досвід з підняттям оплати в садочку, через що втратили кількох дітей. Тому кращє 40 раз по разу, ніж ні разу 40 раз. Стосовно контингенту, мене не смущає коріння єврейське, мене більше смущає "різношерстність" дітей в звичайній школі. Маю на увазі частку тих дітей, які потім складають "погану компанію", і я би хотіла по можливості обмежити спілкування своїє дитини з такими потенційними " важкими" дітьми. Я стараюсь максимально мьяко зараз написати, але я думаю ви мене зрозуміли. В тій гімназії я думаю такого не буде, бо вони а там всі дуже правильні. А ще, я сама вчилась і в звичайній школі і в приватній, там нема що порівнювати бо це небо і земля. І власне в приватній ми всі вчились, вчитель мав вмогу приділити увагу кожному учню. А в звичайній школі якби і хотів, фізично за 30 дітьми не встигнеш подивитись, хтось почув, хтось не почув, хтось застидався перепитатись, і когось відволікли, і так щодня... Іврит вчать і досі, з 2 класу. як варіант, шукаю, але чи там є доставка дітей в/з школи, і яка вартість навчання в місяць? Ваш малий молодшу школу вчився в Радості? якщо так, я до вас в ПП прийду) Наразі і в 45 школі я бачу багато плюсів, і реально вагаємся.
доставку має лише "Ерудит" ще. Ну але вартість вища в два рази. В інших приватних школах ціна різна, залежно від закладу. Стосовно "Радості"- ні, ми не тут навчалися ( ми якраз були в приватній неподалік , тому плюси і мінуси приватної освіти вже розписувала. В "Радості" є свої нюанси по рівню викладання і з неї, по суті, один шлях потім - або "Надія"( куди випускників Радості беруть без вступних, бо вона , по суті, є своєрідним продовженням Радості) або 66 школа( це як кращий варіант) . Зрештою, якщо ви шукаєте власне клас з малою кількістю учнів, то в Радості- стандартна кількість державного закладу. З нашого класу колишньої школи була дитина, яка перейшла потім в "Радості" і батьки були задоволені, дитина там була відмінницею. Але коли ми разом вже стикнулися на вступних до старшої школи однієї з гімназій, то результати тестувань учнів з "Радості"- це аут ( для прикладу, відмінник з "Радості" на тестуванні з математики з 60 балів набирає лише...8, з української- теж не найкраще. В результаті- дитина йде продовжувати навчання в "Надію"
Там вчиться син моєї подруги. Одним словом упасі Боже від тої школи. Все те чого я так намагаюсь уникнути, там є, класна керівничка ложила на певні нюанси, які напряму під її повноваженнями, на дітей ноль уваги, ноль культури спілкування з дітьми і батьками. Директриса схоже про це все в курсі, але її все влаштовує. Але якщо і в Радості по 30 дітей, то у нас зі звичайних шкіл один варіант - 45. Але я вже зараз по підготовці бачу. Коли їх там 5-ро, дитина памьятає все що було, і все що пояснювали, і все зрозуміла, коли їх там 12 - ну половину/третину вона напевно прослухала повз вуха. Тому да, дуже хочу мало діток в класі.
тоді тільки варіант приватної школи. Бо меншої кількості в державній не найдеться. В російських 17 і 35 ще відносно мало учнів. Ну але туди хіба на початкову йти, а далі однозначно шукати іншу старшу ( з 35- то взагалі особлива розмова). п.с. до речі, не дізнавалися чи цьогоріч буде російський клас в 84 школі? Бо там його відкривають при певній кількості бажаючих ( тобто не кожен рік набирається власне перший російський клас), але в тих класах, що відкриті, дітей, звісно що не 10 ( клас можуть відкрити, коли не менше 15-16, здається, учнів), ну але ж не 30. --- дописи об"єднано, Jan 15, 2015 --- якщо вже порівнювати, то та третина, що дитина "схопить" в 45, буде в результаті більшою, ніж все, що вона охопить в Радості ( хоча самим процесом навчання і відношенням до дітей там задоволені. Питання лише у кінцевому рівні . "Щасливчики"- це 46 школа потім ."Середнячки" з 45 дадуть фору відмінникам "Радості". Зрештою, потім викладання багатьох предметів все рівно йде по підгрупах. Хіба ще як варіант, початкову школу- приватну, а далі- вже обрати старшу і ту ж 45 чи одну з гімназій
ні, ми не взнавали. Наразі або нікуди не возити далеко, щоб в пішій доступності від дому, а тут 45 нам ідеально по всім пунктам крім великих класів. Або щось приватне, з малою кількістю класів, але тоді щоб возили, привозили і т.д. Я напевно розбалувалась і багато хочу)) Але возити дитину щодня туда-сюда гром. транспортом в час пік- це виключено. А возити її щодня туда-сюда машиною не завжди вийде. Але дуже дякую за поради і інформацію
з приватних початкових, так щоб не возити- прям біля 45 школи - це "Калинка", де ми були ( в лівому крилі 165 садку). Вам недалеко- можете перейтися глянути. Правда, як там саме зараз з цього року ( оплата і нюанси- не підкажу, бо не цікавилася. Хіба можу поцікавитися в колишньої нашої вчительки. Єдине, що знаю, що там була дуже хороша викладач англійської, але вона нас випустила і пішла цьогріч в декрет. Тому хто там викладає зараз англійську- не знаю. Попередня була супер. Ну і яка оплата з цього року не дізнавалася. А в загальному- і рівнем і усім іншим я була задоволена.Звісно, що може вже і змінилося щось. Тому, якщо живете неподалік, то можете прогулятися і самі подивитися та поговорити з вчителями --- дописи об"єднано, Jan 15, 2015, дата оригіналу: Jan 15, 2015 --- таку умову поставили перед всіма приватними школами. А тепер така ситуація: клас з 3 чоловік набраний, діти навчаються. Але, скажімо, в 2 чи 3 класі хтось вимушений піти. Залишається 2 чоловіки, які уже вимушено мусять екстренно шукати іншу школу. ( можу вам сказати, що в приватних закладах теж діти змінюються: у нас за 4 роки була різна кількість учнів- спочатку 6, потім в одної дитини батьки розлучилися і вона змушена була виїхати з мамою в інше місто, потім ще у одного хлопчика у батьків втратилася можливість оплачувати приватну школу, потім- двоє інших діток навпаки прийшли, потім- в одної дитини знову змінилася фінансова ситуація і батьки перевели у державну школу, потім- ще додалася дитина і т.д.). В ряді інших приватних шклі ( наприклад в Шансі), там була власне ситуація, коли батьки забирали дітей і той, хто залишився- був змушений вже вимушено йти, бо класу як такого ( 3 і більше)- не ставало. Тобто, щоб мати хоч якусь гарантію існування класу, дивіться по тому, щоб в першому класі там було не менше 5-6 дітей. Бо , які свідчить практика, за перші 4 роки все рівно 1-3 дітей можуть змінитися. Особливо в сьогоднішніх нестабільних умовах ( сьогодні батьки маюь змогу оплачувати, завтра-ні)
В 45 вчаться багато діток наших друзів ( хвалять дуже молодшу школу, не зважаючи на кількість учнів), а от до старшої є притензії:rolleyes:, стосовно англійської - добрий фаховий підхід. --- дописи об"єднано, Jan 15, 2015 --- моя старша ходить в художню ( одразу скажу, що там має високі оцінки хоч не заради них туди літає, і її роботи практично завжди на виставці або у фонд забирають), але в школі на образотворчому 9 або 10, хоча вона то собі дуже переживає, робила вдома додатково (її особисте рішення) роботи на вільні теми , за які отримала 12-тки, за півріччя в табелі бачу 11, ну але... я не заморочуюсь оцінками, але кретерії оцінювання саме творчих робіт не пояснювали нам ні разу на зборах))).
Не зважайте на кількість учнів , 45 школу хвалять , у мене навчається похресниця -дуже задоволені . Як на мене не можна керуватися порадами при виборі школи , провірено на собі . Моі двоє дітей вчилися в "Джерельці" з різницею в часі , і в першому , і в другому випадку-лише позитивні враження . Подяка першій вчительці пані Богдані і низькій уклін , всі діти з класу є учнями львівських гімназій , діти дружать і збираються в рідній школі при кожній нагоді .Старшу малу віддала в класичну , нас з класу було багато , не скажу , що я супер задоволена , мала вчиться дуже добре , але як на мене , якщо дитина вчиться то з неі буде толк в будь-якій школі . А якщо не вчиться , без "батьківськоі" допомоги ні куди . У нас в класі є такі варіанти , обов"язкове репетиторство ітд . Цього року збираємося в фізмат-ліцей . З малим я вибрали гімназію біля дому лінгвістичну , наслухалася вуха в"яли , а попали в прекрасний клас , діти змішані з різних шкіл , бо є три клмаси іх рідних , які з іх молодшоі школи перейшли . Вчителі на паралелі -дуже хороші , класна бомбезна , зуміла вже згуртувати діток , були екскурсіі ,діти всі заняті у кожного є своі обов"язки в класі на день Валентина готують вечірку . Задають багато , англійська -потужна . Ніхто руки не викручує . А наслухалася , ооо . Так що керуйтеся зручністю 45 -не прогадаєте . А на рахунок маленьких колективів (3-6) дитини , це теж дуже особливо ,чи дитина зможе ппотім в старшій школі адаптуватися .На рахунок "Світанку" і "Школи радості"-теж не можна узагальнювати , що там всі діти слабо вчаться , бо це не правда . Не погані школи , вибирайте вчителя просто ,поговоріть з батьками(ті які зараз вчаться , випускаються з 4 класу) хто набирає цього року, іхні враження і зробіть вибір .
цього я якраз би і не боялася. Бо саме цим мене лякали, усі , хто не лінь , усі 4 роки навчання у приватній школі ( не зможе адаптуваися до великого колективу, не зможе навчатися у великому колективі і бла-бла-бла. А в мене малий ще і інтроверт по натурі , то "з соціалізацією в державній школі вам буде трудно"). Ні дня не мала проблем вже в старшій державній гімназії- елементарно влився у великий колектив і в умови навчання на 32, а не на 6 чоловік. Скоріше тут є один мінус- в державній школі у великому колективі у вчителя немає можливості щодня проконтролювати кожного учня. Тому, більше можливостей десь "схалявити", якщо дитина реально вирішила схалявити Але знову-таки- після приватної школи дитина просто не вміє "халявити", бо вона привчена вчитися сама , добре і щодня.То вже потім по ходу навчання у великому колективі може вчитися "халявити" .Між іншим, наш клас увесь розійшовся на старшу школу по державних різних школах. Оскільки зідзвонювалися з батьками, з колишньою вчителькою і обмінювалися враженнями як хто "влаштувався "і враженнями про заклади, у жодного з наших однокласників теж не виникло проблем із соціалізацією чи адаптацією у звичайній школі. ТОму- найчастіше "ужастями" соціалізаціями та адаптаціями реально лякають ті, хто самі не мають досвіду навчання у приватних закладах і малих колективах і то все зі сторони видається "анріал". Ще питання того, що "якщо дитина вчиться, то вона буде вчитися у будь-якому закладі". В принципі, це спрацьовує вже на старшій школі більше. Бо в 1-4 класі якраз вона лише вчиться вчитися.І від закладеної основи багато залежить.ТОбто саме в початковій школі закладається та основа, яка може або заохотити до подальшого навчання або назавжди його відбити. Це залежить і від колективу, в якому дитина вчиться ( коли всі вчаться, то вона просто не може не вчитися) і від вчителя, яка є не лише вчителем , а і вихователем та психологом. п.с. якби мені довелося віддавати до школи другу дитину, я би теж мала бажання ( при фінансовій можливості, бо задоволення це все-таки не з дешевих на сьогодні) на перші 4 роки віддати її до якогось приватного закладу, а вже на старшу- в якусь гімназію давати. п.с. серед початкових шкіл "Джерельця", "Малюка", "Світанку". "Радості", власне найслабший рівень дає "школа "Радості" ( насправді ці заклади, незважаючи на однакову концепцію навчання, дають різний рівень. Можете навіть серед знайомих в управлінні освіти поцікавитися . Джерельце і Світанок стоять на одному рівні, потім- Малюк, потім- Радості. Так що навіть між ними є велика різниця.
вот, це основне що мені подобається в приватній школі, і це є реально так, бо сама частину шкільних років провчилась в приватній школу і знаю весь процес ізнутрі.
я просто навіть на прикладі тих же д\з: в молодшій школі це все робилося в школі ( тобто дитину я забирала вже з повністю зробленими і перевіреними уроками. Ну хіба вдома інколи там вірш чи англійську вивчити, якщо не встигли). В старшій школі я не знаю, що таке робити уроки з дитиною чи заставляти робити те д\з. Він може підійти запитати, якщо щось незрозуміло, але сам знає порядок, що має вчитися ( причому знову-таки- у мене хлопець і далеко не з тих, хто цілий день би в книжках сидів . Але це вже як в звичку увійшло. Ну от якщо узагальнити, то в початковій школі заклалися оті основи, які робляться, навіть не задумуючись. Бо це є нормою.ТОбто вчитися- є нормою.І не просто вчитися, а вчитися добре. До речі, у знайомої дитина закінчила "Ерудит" і продовжила навчання теж в одній з державних гімназій. То от у неї точно такі самі враження- дитину навчили вчитися, проблем із іспитами і переходом в старшу вже державну гімназію- не виникло ніяких, з навчанням там- теж.
І я зараз перечитую тут всі дописи, знайомих допитую і обираю школу малому. Ніби визначилася, що піде в Сихівську гімназію. Обрала її, бо близько від хати і за результами ЗНО та іншими рейтингами непогані показники, першу вчительку хорошу порадили.... але чомусь не лежить в мене до цієї школи душа.... навіть не можу об"єктивно сказати у чому причина. А чомусь ще раніше придумала, що хотіла б, щоб малий вчився в іспанській 80-й школі (це на Новому Львові, теперт НВК Софія). Але відгуків про неї 0. Тут питала, ніхто не відповів, в мережі також глухо, окрім оф.сторінки ніякої інформації. Ну і пішки до неї ніяк, хоч машинаю нам пару хвилин, та все ж їхати.... Подруга радила ще на Сихові 93 школу, але вона від нас в іншому кінці, також пішки волочитися далеко, ну і чомусь також не лежить у мене до неї. І що то обрати? Напишіть щось про 8ту! пліз!
Ніколь, приватну можна розглядати ще Дивосвіт на Південному. нашої садкової групи в перший клас пішло 11 діток. розмовляла з батьками після 1 семестру - в основному зауважень немає, вчителькою задоволені, умовами, рівнем теж. По оплаті - здається до 2000 . Можу уточнити.
Моя рідна школа Хороший викладацький склад - там є багато вчителів зі "старої гвардії", які ще мене вчили, так і багато молодих. Рівень викладання пристойний, велика увага приділяється іноземним мовам. Якщо підете туди, то майте на увазі, що іспанська з першого класу викладається дуже інтенсивно, уроки практично кожного дня. Великий плюс - молодша школа відділена від старшої (діти вчаться в приміщенні дитсадка, яке поділене на 2 частини - власне садок і молодша школа. Недавно змінилося керівництво, думаю, що школі це піде тільки в плюс. Але й при попередній директрисі, Даць Ірині Васисилівні, в школі було зроблено дуже багато. Якби в мене були діти, то однозначно віддала б їх туди