Записала малявку до Тараса в Ріікоту, сподіваюсь, йому зубки покаже ) Дуже тим переймаюсь, бо сама постійний клієнт стоматологічних клінік
Ми лікували зубчики під загальним наркозом в Персоні за рекомендацією знайомої, яка там також лікувала донці. Тривало все 2 год, поставили 13 пломб,хоча реально і половини не було видно. Також довго думала і сумнівалась чи треба, але мучити дитину і то не один раз не ризикнула. Хоч зубчики і пофторували, але наліт на нашій слабкій емалі назбирується за 1 день, тому чистимо ретельно щодня і тус-мусом мастимо. --- дописи об"єднано, Jan 15, 2015 --- і ціни там досить демократичні (950 грн наркоз і пломби по 140)
А вам на передніх також щось робили? Нарощували? Тримається досі? --- дописи об"єднано, Jan 16, 2015 --- Дівчата, я знов за порадою. Як я вже писала, в КАС нам радять лікувати зубки вже, беруться нарощувати передні. Були нині в Тараса в Рікоті. Його тактика зовсім інша. Каже, що не береться робити передні, бо нема на чому нарощувати і воно не буде довго триматися (у нас пеньки полишалися). Радить зачекати, поки вилізуть пятірки, щоб подивитися, чи будуть і вони псуватися, а тоді вже робити (теж під наркозом, ставити пломби на жувальних, підчищати передні). Реально голова кругом. Розумію логіку його тактики, але з іншого боку пятірок ще і близько не видно, то так можна ще півроку чекати. Плюс невідомо, чи зійде сам по собі той флюс. Робити в КАС зараз - а якщо дійсно потім пятірки попсуються? І якщо дійсно нарощені довго не протримаються?
Писала про своїх хлопців пару сторінок назад. Лікували в КАСі. Особисто я результатом задоволена на всі 100.
А в якому стані були передні, чи було ще на чому нарощувати? Бо в нас зверху так пеньочки, не знаю як там щось наростити... Читала, що ви після лікування далі годували груддю. А ви в Юлі робили? Бо в нашому випадку Юля наполягає на припиненні ГВ після лікування.
це важко отак сказати, чи буде триматися чи ні. У старшого були пеньки - тримається добре до тепер. У меншого виглядало ніби трохи краще, але - три з чотирьох тримаються без ексцесів, а один пару разів відламувався. Чесно кажучи, вже трохи кремпуюся писати про КАС - боюся. щоб не сприйняли за рекламу. Але я б лікувала вже. Якщо чекати, поки вилізуть п"ятірки, то дійсно можна дочекатися, що не буде що лікувати й триматися не залишиться на чому. Крім того, п"ятірки простіше зберегти. Ми, як тільки вони прорізувалися повністю, робили герметизацію. Все чудово з тими п"ятірками.Старшому зараз 7р і 8 міс, меншому майже 5 років. --- дописи об"єднано, Jan 16, 2015 --- не бачила. що Ви вже написали щось. У старшого було навіть не знаю, як правильно сказати. Не те щоб пеньки (бо я уявляю пеньки, це коли ще хоч щось видніється над(під?? -якщо верхні) яснами. У нього ж було стесано в рівнь з яснами. --- дописи об"єднано, Jan 16, 2015 --- Так, робили в Юлі. Так, теж наполягала на припиненні. Зі старшим у нас і так все йшло до припинення. І саме припинилося, коли пролікували зуби - йому стало цікаво їсти ВСЕ, бо до того просто не міг - було видно, що боляче.(ГВ завершилось в 2 роки і майже 2 міс) З молодшим після лікування були на ГВ ще пів року. (до 1 року і 9 міс)
Вибачте, що мучу вас питаннями. А як відбувалася зміна на постійні? Нарощені самі випали? Чи довелося виривати?
Нічого страшного )) Рада, якщо мій досвід комусь стане в пригоді. У нас зміна тільки починається. Точніше як - нижні вже змінилися (але їх не лікували), верхні 2 центральні різці хитаються. Один вже досить сильно. І видно, що він якось посунувся вперед - тобто постійний вже підпирає. Тутешня стоматолог каже, що виглядає так, що сам випаде, коли прийде час.
Нам Тарас казав те ж, але я досі в сумнівах. Боюся загального наркозу і все. В Дми верхні одинички і двійки теж стали пеньками, двійки такі вилізли, а одинички він зламав у півтора роки. Решту зуби з жовтим нальотом, на 2-ох четвірках є вже чорні плямки. Чистимо щодня і мажемо тус-мусом, тож карієс не прогресує, 2 п'ятірки вилізли в вересні, білесенькі, ще 2 на підході, то казав Тарас чекати, а потім видаляти 4 верхні зубки під наркозом, а решту почистити-запломбувати. Але я не хочу видаляти, може і нам в КАС на консультацію піти.. А яка повна назва?
Якщо маєте бажання, порийтесь в цій темці. Я виставляла фото до нарощення і після, поруч дві знимки. Там чітко видно що зубів нема. Пеньків практично теж. Робили то все в 2 рочки. Зараз вони напертво тримаються, нічого за 3,5 роки не відкололось, не відщербилось. 3 зуби вже проходять заміну на постійні. --- дописи об"єднано, Jan 16, 2015 --- Ми лікували в неї. Після операції ГВ ще тривало рік. Просто була посилена гігієна і постійний контроль в стоматолога. --- дописи об"єднано, Jan 16, 2015 --- ОО. Це в нас зараз актуальне питання, бо ми якраз в активній фазі заміни. В нас все ліковане-переліковане і нарощені передні. Верхній один нарощений довелось вирвати, бо постійний виліз повністю, а молочний вперто не збирався випадати. Поруч двійка - не нарощена, її теж довелось видалити. Зате нижня одиничка випала сама і зараз виріс постійний.
А можете мені пояснити, чому необхідно припиняти ГВ, це наносить шкоду зубкам малюка?Ніколи такого не чула,тому для мене це звучить якось зовсім дико.Перепрошую, може хтось вважатиме моє питання дурним, але мені дійсно цікаво
стоматологи це аргументують тим, що в ротику дитини тоді постійно перебуває та флора, яка "бродить" в ротовій порожнині ,руйнує ніжну емаль і призводить до карієсу
Та насправді я в це теж не вірю. Але якщо зубки апріорі здорові. Конкретно в нашому випадку на багатьох зубках відсутня емаль, і всі кажуть, що нічні годування на незахищені зуби впливають не найкращим чином. Нам треба на ніч почистити, помазати тусмусом і вночі не їсти. Підозрюю, що доля правди в цьому є. У мене ситцуація погіршується тим, що дитина дуже цицяна. Прикладатися може кожних півгодини-годину. У майже два роки денний сон виключно з цицею в роті, на ніч також смокче годину-півтори.
та то пройшло всього лиш 2 місяці, ставили пломбу на одному передньому, ситуація в нас не була така страшна були дірки в четвірках верхніх і передній наполовину стерся, і карієс на решті такий майже не замітний. Я не чекала поки буде капець, бо в нашій ситуації дойшло вже до нерва і син відмовлявся їсти тверду їжу.
Я просто десь читала, що тривале ГВ навпаки сприяє кращому розвитку і росту зубчиків. Але я вважаю, що це перш за все генетика, які зубки закладені природою.
Вони не конкретно на гв списують, а будь-яке нічне годування - кашки-малашки, солодкі компоти з пляшки. Або, як каже наща стоматолог, після годування дати води дитині попити. До речі, ттт, але останній рік з Дімулькіними зубами все в нормі, хоча гв ми ще не закінчили.
Власне тому тактика Тараса для мене не зовсім зрозуміла. Вже тиждень мордуюся, думаю. Він пропонує лікування під наркрзом, коли вилізуть 5-ки. Але за цих півроку наші четвірки можуть зіпсутися до кореня. Верхні четвірки буквально за 2 міс. зіпсулися, в кожному по дві дірки. Це ж саме може статися на нижніх. Це раз. Друге, він пропонує не рухати наразі зіпсовані передні. Але ж ррбити наркоз і водночас залишити в роті попсовані 8 зубів, які будуть постійним джерелом інфекцїі? Наразі один з них уже дав флюс, який скоро тиждень як не сходить. Де гарантія, що ці флюси не утворюватимуться знову? Або де гарантія, що він через пару місяців не скаже, що передні треба видаляти? Видалити 4 зубки в два роки і до 6 ходити беззубою? Ще й з постійними тоді проблеми гарантовані. Чим більше думаю, тим менше розумію. В КАС підхід мені зрозуміліший: вже пролікувати і наростити всі зубки, нижні четвірки, якщо вони ще здорові, загерметизувати. Так само загерметизувати потім 5-ки, вже без наркозу. Але от єдине що турбує, чи дійсно є така потреба вже і зараз, і чому вони так наполегливо прям з порогу агітують за наркоз. Як же то зважитися добровільно віддати дитя під наркоз? Хто б мені сказав з гарантією, що більше нашкодить: наркоз, постійна інфекція в роті чи стрес від лікування без наркозу....
у старшої ще п’ятірки не всі вилізли. тому може і не півроку, а рік. я би лікувала вже, якщо маєте достатньо коштів на то, бо хто його знає, що в нашій Україні потім буде і які ціни((