В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Відповідь: Домашня економіка. так, практично вдвічі то вже взагалі хіба по святах їсти розкажіть мені про кокосову олію покажіть мені якісне вітчизняне,будь ласка
Відповідь: Домашня економіка. з того всього переліченого, мої домашні ідять лише борщ, голубці і налисники ( причому один- лише з м ясом, а другий- лише пусті , з медом чи цукром . І не тому, що балувані, а просто такі смакові вподобання ( зрештою, я не зможу нікого заставити їсти капусняк, який сама з дитинства не люблю. Так само з варениками чи кашами чи запіканками). Не можу сказати, що їмо делікатеси- ніхто в нас не любить ні ікри, ні червоної риби і т.п. Ну але в раціоні є свої вподобання і свої продукти. Як , наприклад, і з тою ж свининою, яка в нас "не прижилася" чи магазинні печенька-цукерки ( вийняток, чорний шоколад "брют"- його купую). Навіть тушена капуста ( якраз робила вчора), то готувала вчора її в комплексі із помідорами у власному соці ( маю свої закручені), індичим м яском і квасолькою. Таку з їдять, а просто тушену капусту з морковчкою і цибулькою їсти не схочуть.Тому я виходжу з того, що можу заготовити влітку ( ту ж сушку на компот чи ягоди, овочі наморозити на супові набори, якісь закрутки зробити)- роблю запаси. Те, що не можна "запасти" то купую, як і купувала. Просто шукаю варіанти, у кого це можна зробити "з гарантією" якості ( бо вже якщо і платити недешево, то хоч щоб це було відповідної свіжості чи якості).На фруктах теж маю на базарі жіночку, в якої купую вже багато років . І вона завжди скаже, що сьогодні варто брати, а що ні. З м ясом- перепілок і яєчка замовляю, телятину і кроликів теж беру в одному і тому ж місці. Наразі собі в пріорітет по економії поставила що завгодно, але не їжу. Тому поки тут стараюся не економити. ---------- Додано в 17:58 ---------- Попередній допис був написаний в 17:57 ---------- по темі економії щодо хурми : вчора в Сільпо на Південному була гарна "Шарон" по 29 грн. Лиш величенька вся ( одна хурма в середньому заважувала майже півкіля)
Відповідь: Домашня економіка. я люблю хурму, яка добре стигла (дуже смакує іспанська) на жаль, у супермаркетах зустрічаю переважно нестиглу (жовта та тверда) Але то зрозуміло...не вигідно продавати їм продукти, які за декілька днів зіпсуються
Відповідь: Домашня економіка. Багато різного. Не хочу займатися саморекламою, але рівненські та волинські солодощі дуже хорошої якості, продукція йде на експорт, розбирають на "ура". Терміни зберігання короткотривалі (колись в мене цукерки влітку згіркли без холодильника за кільк днів). Печиво у деяких вітчизняних виробників також хороше. І зрештою, чим поганий Рошен? Хоча найкраща випічка - домашня. Не маєте можливості купувати іноземні солодощі - печіть домашні)
Відповідь: Домашня економіка. Ооо, мене так потішили минулого тиждня- передали з Італії хурму таку, що я ложкою її виїдала (добре, що в мене більше ніхто не любить)
Відповідь: Домашня економіка. практично не готую. У мене нема часу та натхнення по пів дня стояти біля плити Та й їжу любимо свіжоприготовану, а майже всі ті страви, що Ви перерахували, господині готують на декілька днів Та ще й багато залежить від смакових вподобань: чоловік може раз-два на місяць з"їсти борщ, вареники, голубці, ну і налисники (мама чи свекруха інколи пригощають нас такими стравами), а до розсольника, капусняка та тушеної капусти не дотронеться навіть якщо в хаті більше не буде що їсти Про себе я вже мовчу... то окрема тема)) ---------- Додано в 20:29 ---------- Попередній допис був написаний в 20:21 ---------- наприклад? Мама колись дуже хвалила мені цукорки "Мідний вершник". Маленька упаковка та й коштує недешево. Придбала, з"їли, не сподобалось(( Важливим при виборі солодощів є не лише смак, але й склад... Стільки там різного додають (а ще, думаю, не все зазначають), що почитавши склад кладу на поличку погоджуюсь, печу по можливості шоколаду ще не навчилась робити, отож купую європейський (наш мені не до вподоби) Чоловік ще любив шоколад Несквік, але зараз не купуємо, бо москальський
Відповідь: Домашня економіка. так, не все, але склад того шоколаду, що обираю, мені майже подобається
Відповідь: Домашня економіка. СКЛАДОМ. То вам краще піти в тему Натуральні матусі і там по пошуку знайти. Якщо в двох словах- то це єдина олія, на якій можна смажити без шкоди для здоровя. Ото і ми так. ))). Субівартість недалеко втекла. Я ото замовила на подарунки інги до шоколадних цукерок. Склад хороший. Субівартість виходить 130 грн за кілограм цукерок. І це я беру дуже дешево ці інги. Якби такий склад продавався в магазині- ціна була б від 200 грн. Тому геть не варіант. По темі- зацінила оливкову олію з цих 5 літрових банок. Певне перейдемо наразі на неї.
Відповідь: Домашня економіка. з тих жовтих, що я колись показувала? Вона зараз теж добряче в ціні піднялася, здається вже 290, замість 195. Де купуєту?
Відповідь: Домашня економіка. Дівчата, не обіжайтеся, але якшо ше вибираємо між видами ОЛИВКОВОЇ олії, то не така вже і біда. Ну чесне слово. Так, приходиться трошки затянути пояси, але то далеко не біда. І я вважаю шо якшо я на цьому тижні не зїм хурму то не вмру. І тушена капуста з квасолькою смакує не гірше ніж з мясом. Салати теж зараз стараюся робити з наших овочів, буряк і морква не дорогі. Квашена капуста, капуста з морквою і перцем болгарським. НІхто не говорить економити на харчуванні, але часто прості страви є кориснішими, ніж заморські всякі. Чесно, ціни піднялися, але всі знали шо прийдеться перетерпіти, ше не так зле і не так довго терпимо. Дісйно зле- це уоли війна за вікном, або коли в 90-х люди їли одні макарони на воді, оце біда. А вибір дешевшої оливкової олії і ікри, ну не смішіть мене.
Відповідь: Домашня економіка. нагадали мені - тато мій часто каже, що треба їсти найперше те, що природньо росте на тій території, де живе людина, раз воно їй Богом дане в легкому доступі, то воно і найбільш корисне для неї.
Відповідь: Домашня економіка. А мій завжди казав і каже, що раз ви (тобто ми)))) ще перебираєте - те їм, а те не їм, значит біди ви ще не бачили. Погоджуюсь з ним абсолютно.
Відповідь: Домашня економіка. Воно то так... але ж хочеться мати повноцінне й збалансоване харчування та ще й щоб на інші потреби грошей вистачало
Відповідь: Домашня економіка. зараз на базарі появилась лляна олія ,купляю в перевіреної жіночки, дуже багато корисних речовин і вітамінів в олії.Грудень ,січень тільки ця олія до простих салатів
Відповідь: Домашня економіка. мені чоловік теж купив баночку, щоб вітаміни споживала. Але таку маленьку скляну, вона досить дорога. Та і на смак мені насправді якась вона специфічна. А на базарі в якому пакуванні берете і по скільки?