В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Відповідь: Домашня економіка. пробувала такий в Яремче. Подавали окремо в тарілочці і можна було додавати до чанахів або бринзи. В чанахах дуже добре розтанув, така смакота була. Згадала і слюночки аж покапали Теж хочу ікри. Я ще минулого року запитувала, але в іншій темі і ніхто не відповів. Бачила, що колись Каті (здається) писала, що є магазин на Чайковського, де продають американську і німецьку ікру. Російську принципово купувати не хочу. Буду їсти заморську - баклажанну, але не москальську.
Відповідь: Домашня економіка. продають гуцули чоловік і дружина, біля входу в базар з вул. Федьковича (та сторона де колись були нитки для вишивання) мають навіть такий щоб намащувати на хліб замість масла, правда я його не брала, але завжди беру такий щоб різався як голандський, є менш солений, а є і дуже солений, то на любителя, але як встигаю з роботи вибігти до 13,00 то вибір величенький, а вже після 15,00 то мало що залишається ціна 65 грн./кг
Відповідь: Домашня економіка. я до піцци звичайний твердий сир даю, тому не знаю точно але на гарячій картоплі та бринза тане. ---------- Додано в 12:31 ---------- Попередній допис був написаний в 12:30 ---------- Базар на Мазепи, середа і субота.
Відповідь: Домашня економіка. Не хочу нікого образити, але мені здається, що дехто вже занадто драматизує. На мою думку нема ще такої чорної біди, щоб аж прямо "виживати". Так, ціни зросли, ну але ж ми не їмо гречку щодня кілограмами, олію літрами не п"ємо (навіть про ікру задумуємось, значить не так все зле). Тому погоджуюсь з Юлею-Кандя - давайте дивитися на ситуацію оптимістичніше)
Відповідь: Домашня економіка. П.С. Для любителів соєвого соусу - в "Метро" акція на соус "Наваро" -8,75 грн (будь-який смак). На Іскрі останній раз брала по 11,50 грн. Також там зараз є хороші пропозиції по спиртному (ми вже трохи скупилися на свята)
Відповідь: Домашня економіка. Це ще дууууже залежить від раціону. На наш раціон ціни зросли практично в 2 рази. А зарплата в чоловіка ні на гривню. А щодо ікри- канапки з ікрою+піца на Новий рік мені вийде дешевше ніж сироїдний тортик+фруктовий стіл. Хтоб подумав, ага. Тому це дуже важке і спірне питання.
Відповідь: Домашня економіка. Насправді фрукти і овочі не набагато зросли порівняно із минулим роком, ну принаймі мені так здається. Найбліьше зараз бє по кишені молочні продукти, типу молоко, масло, сметана, сири тверді, ну і мясо, риба. Хоча я поки виходжу з положення простіше, шоб весь наш дохід не тратився на саму їжу то купує менше. Дитині більше, а нам менше, без хурми ,наприклад, можемо обійтися.
Відповідь: Домашня економіка. Нам на овочі\фрукти йде набагато більше. Хурма і гранати вдвічі піднялися, так? Бо я чесно не дуже по цінах. Муж так каже. За горіхи і сухофрукти я взагалі мовчу. Солодке іноземне піднялося в ціні вдвічі. Думала знову собі цукерки робити. Взнала ціни на то, що я для них брала- спасібо, наразі не надо. Ну і то я ще не дуже то й знаю все по цінах в останні дні, бо ще від мами не переїхали. А там все, що купляємо- це фрукти і солодощі. Ну і ліки)))). Масло польське теж в ціні виросло огого як. Ціну на кокосову олію не повірите- боюся дивитися. Бо смажимо тільки на ній. Короч певно піду на троха з теми, бо ще розстроюся ще більше. Шкода, дуже шкода, що практично весь дохід тепер має йти на їжу...
Відповідь: Домашня економіка. 100% Принаймні в нас теж так. У мене вдома не їдять молочного, практично не їдять каш ( хіба рис і то у складі якихось страв на кшалт різотто.За гречкою я навіть не слідкую , бо нам пачки певно на три місяці вистачає , макарони теж не в повазі ( хіба листи лазаньї у страві). Не їдять вареників . Але обидвоє моїх чоловіків дуже великі м ясоїди ( та і я надам перевагу м ясному перед солодким), люблять твердий сир і фрукти теж ідуть ( а тепер сезонні нормальні мандарини чи та ж хурма коштують недешево). Ті ж сухофрукти. Перші страви також люблять на домашньому бульоні з домашньої курочки чи зараз замовляю собі перепілок для цього. На канапки теж запікаю м ясо, а не купуємо ковбас.Оскільки села немає, то овочі теж усі куповані ( хоч вони поки не є дорогими) . Люблять домашню випічку.Тобто по нашому раціону якраз витрати зросли суттєво. Вихід для себе наразі знайшла лише в тому, щоб більше працювати і більше заробляти. Ну але ж усьому теж є межа і я не безсмертний поні
Відповідь: Домашня економіка. хтось питав про Олейну - вчора в Євротеку брала за 23.43, але таку, що пише - соняшникова з оливковою. Ікру мій чоловік також принципово оминає, бо кацапська. Колись на шуварі в терміналі з рибою брали розважну, писало, що США, але не знаю чи так воно.
Відповідь: Домашня економіка. Нашої взагалі немає? Та яка типу від "Премії" то теж російська? Бо я не великий фант ікри і дійсно рідко її їм.
Відповідь: Домашня економіка. нашою вона не може бути в принципі. Ну може бути в нас фасована, то максимум!!! Ікра походить звідти, звідки риба, яка її "продукує". А в нас таких водойм нема просто де би лосось водився масово, щоб ту ікру пакувати.
Відповідь: Домашня економіка. Свинина зовсім не подорожчала. Телятина так, курятина просто ненормально коштує. Я люблю індичку, то філе на 18 гривень дорожче за свинну шинку.
Відповідь: Домашня економіка. але користі з такої ікри мінімум. Бо вона фасується із замороженої ікри. Справжню цінність має лише ікра, яка фасується безпосередньо на місці вилову. На жаль, у нас вона лише російською представлена. Бо розважна ікра- це теж із замороженої. ---------- Додано в 15:55 ---------- Попередній допис був написаний в 15:54 ---------- свинини майже не вживаємо. А теляча вирізка зараз вже понад 100 грн
Відповідь: Домашня економіка. В світлі цієї теми хочу спитати такі банальні речі: а що, ніхто вже не готує наших рідних українських страв? Борщ (кілограм буряка - 4 гривні, чверть капустини - до 1 гривні, кілька картоплин, пів моркви, пів кореня петрушки, 400 грам гуляшу, нехай телячого (я беру свинний) - 25 гривень, кілька ложок сметани). Розсольник - приблизно так ж ціна. Капусняк - ще дешевше і дуже вітамінно. Вареники - на кілограм сиру можна наліпити і закинути в морозилку на місяць, щоб варити двічі в тиждень. Капуста тушена - капуста взагалі дешева цього року Налисники - можна з м'ясом чи куркою, а я люблю ще й просто з гречкою. Голубці. Рисова каша з яблуками. Компоти з сушених яблук, груш, слив, вишень. А ще хто зробив запаси з літа і насушив у сушках, то воно смачно просто погризти. В нашій рідній кухні стільки корисних, вітамінних, смачних, різноманітних і недорогих страв. Особисто я абсолютно не парюся здорожчанням пармезану і ікри, от коли борщ стане не по кишені, тоді так, питання виживання буде актуальне.
Відповідь: Домашня економіка. Їжте вітчизняне) Що в ньому поганого? Навіть не знаю що воно таке, мені легше)))) Напевно в тому випадку, якщо раціон міняти не хочете\не можете, то доведеться таки виживати. А не хочете виживати - шукайте варіанти як просто жити (до прикладу - попередній допис))) Нам простіше - ми не маємо таких продуктів, без яких конче не проживемо. Червону рибу нормально замінила скумбрія (мої діти спокійно наїдаються однією штукою, яка коштує близько 20 грн - думаю раз в тиждень купити не є проблемою), м"ясо купуємо у знайомого, який працює на фермі, тому виходить дешевше. Так само з молочкою - ще літом з сусідками знайшли жінку, яка привозить нам молоко, сметану, сир, городину. Забираємо все, що привозить, тому ціни для нас дешевші, порівняно з базарними. Кисломолочка лише домашня, на магазинну навіть не дивлюсь. Твердий сир раніше брали італійський, тепер - у мережі "Твій сир" беру польський (до речі зразу прошу нарізати, так виходить економніше, бо вдома мої хлопці рубають шматами))) Овочі зараз недорогі, наші рідні фрукти також. Заморські фрукти купуємо через раз. Сухофрукти любимо, але в принципі можемо обійтися (хоч на днях в магазинчику біля садочка знайшла родзинки, інжир, цукати та чорнослив за старими цінами. Скупили з подругою всі запаси, тепер не пропадемо). Грецькими горіхами з власного саду поділився брат - начистимо та будемо мати, без інших горіхів можемо обійтися. Ковбаси, сосиски, магазинна випічка, майонези-кетчупи у нас нечасті гості, тому їх подорожчання нас дуже не зачіпає. Загалом, до харчування мої хлопці не вибагливі, тому, можливо, аж такої паніки у мене подорожчання не викликає. В інших сферах те саме - побутову хімію тепер беру дешевшу (в Метро чи Космо), слідкую за акціями в супермаркетах. Як не маю гострої необхідності їхати машиною - йду пішки або їду маршруткою (дивлюсь на це з позитивом - здоровіша буду). І так далі.... Коротше кажучи, маю тверде переконання, що до всього можна пристосуватися, головне - не нагнітати, бо всі ми знаємо, що негатив тягне за собою той же негатив і навпаки.
Відповідь: Домашня економіка. борщ не люблю я, готую лише питний, звичайний варю 1 раз на 3-4 місяці. Росольник та капусняк взагалі не їсть чоловік, а я люблю, але варити лише для себе не хочу, їм його в тата. Тут залежить від вподобань сім"ї. З перших страв їмо -гречану зупку -бульйон(він не такий дешевий виходить, хоча не жаліюсь) -зупу з фрикадельками -щавлевий борщ, минулого року зимою купувала щавель по 3 грн/пачка на Ашані, сьогодні вже 7 грн/пачка на тому ж Ашані -гарбозовий крем-суп -помідорова зупка -солянка(справжня, зовсім не дешева, але у мене її люблю всі) Особисто я не жаліюсь що помираю, але яйця комфортніше купувати до 1грн/шт а не по 1,6. Молоко по 7-8 грн/пакет а не по 11 грн/пакет. Брали індика по 30 грн/кг, класно=економно=але вже нема, наступні будуть в лютому. Тато взяв домашню свинку=зробили тушонки. Єдине, напевне найбільше виснажує саме оце постійне пильнування ціни та економія. Вона виснажує морально! От до прикладу колись коли твердий сир можна було взяти по 40-60 грн/кг сир у холодильнику був постійно,тепер коли по 60-90грн/кг у нас сир рідко.Економимо По темі: мандарини в ашані по 15 грн/кг=очі вилазять,кислі, по 18 грн/кг=просто кислі по 22-25 добрі