В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Відповідь: Домашня економіка. Яким чином? Підігріті позавчорашні макарони, сьогодні я їсти не зможу. Так само і з супами. Зміст такої їжі, якщо там вже нічого корисного немає? Напхати шлунок?
Відповідь: Домашня економіка. Я хотіла те саме написати. Суп їмо два дні максимум. Гарнір готую щодня свіжий. Мої хлопці навіть котлет та відбивних не другий день не хочуть гріти. Стараюсь готувати на один день. Салати теж щодня готую свіжі. Не знаю, як можна їсти тиждень.
Відповідь: Домашня економіка. Тиджень може і забагато, але повірте, що працюючій жінці готувати щодня немає як. Нас тільки двоє і я практично кожного дня щось готую. Сьогодні припустимо гарнір, завтра зупу, після завтра щось солодке і все з розрахунку, щоб вистачило на 2-3 дні.
Відповідь: Домашня економіка. то скоріше не від роботи залежить, а від того, як прийнято в сім ї. Я теж із тих, хто не може їсти на два дні приготовлену і гріту їжу ( вийнятки- лише суп чи борщ, який варю на 2 дні). Всі інші страви- тільки щоденні свіжі. Просто коли мало часу, то не буду легуміни виготовлювати, а зроблю щось простіше- закину той же плов у мультю варитися. Або запечу картоплю шматочками і одночасно- рибу у фользі. В морозилку закидую для таких цілей вже готові "напівфабрикати": порізане на відбивні м ясо чи порційні котлетки, чи тефтельки накурчені. ТОбто щоб вийняти і готувати. У моїй сім ї теж так було прийнято- мама працювала завжди, але тим не менше- все мало бути "сьогоднішнє". А у сім ї свекрухи- навпаки. У них прийнято готувати раз на кілька днів. І так було завжди- чи коли вона працювала, чи коли ні.. Тобто це культура та звички харчування в конкретній сім ї
Відповідь: Домашня економіка. Так отож, в мене теж приблизно так. Інакше кожного дня готувати 3-4 страви, прийшовши додому з роботи в 19-21 год (як коли) - я б не змогла. Та як яким - при підігріванні (високій температурі) гинуть шкідливі бактерії, тому вважаю, що їжа через 2-3 дні ще цілком придатна до вживання. Так, при терм. обробці руйнуються і вітаміни, знаю. І погоджуюсь, що свіжо приготовлена їжа смачніша і здоровіша. Але готувати багато щодня не маю змоги. Поки що такий варіант нас влаштовує. Звичайно, як буду в декреті, готуватиму про запас не буду, мабуть (ну, це я зараз так думаю))) П.С. МХП не маю, підігріваю все на плиті. Ось що знайшла в неті: ---------- Додано в 13:15 ---------- Попередній допис був написаний в 13:12 ---------- Саме так, я звикла, що мама готує з запасом, то й сама так роблю.
Відповідь: Домашня економіка. мені якось легше прийти з роботи і за 20хв зготувати пасту (21грн ашанівських помідорів в власному соку вистарчає на 2-3 рази+ пачка спагетті гривень 15). З помідорів і трав зробила соус, до спагетті додала. Ще якийсь простий дешевий салат якщо є бажання можна зробити і все. Недорога вечеря є. І свіже.ІМХО, на будній день без проблем можна за 40хв максимум щось приготувати таке, що не втомлюватиме (каша вариться. паралельно робиться салат, чи наперед замаринувати стегеньця і запекти).
Відповідь: Домашня економіка. Я теж готую трохи із запасом, зокрема, перші страви. Перше можемо їсти і цілий тиждень. Мясних чи рибних страв (відбивні, котлети, тушене) вистарчає на 2-3 дні, гарніри готую майже щодня. Каші на сніданок готую звечора задля економії часу вранці. Така схема для мене є економною, оскільки "в холодильнику завжди щось є" а я в процесі підготовлюю щось (салат, наприклад). Крім того є час спланувати страви з продуктів, які є вже вдома, щоб зайво не витрачатися. Муку, цукор, цибулю закупляємо мішками в сезон на опт. Крупи, каші, макарони закупляємо періодично (раз в місяць) в супермаркетах. Планую перейти на купівлю великих пляшок олії (3-5 л), але ще в процесі пошуку низьких цін (чи тепер є таке поняття?!). ---------- Додано в 14:32 ---------- Попередній допис був написаний в 14:28 ---------- То ще різні роботи є. Мені наприклад дорога займає 1,5 год в одну сторону. І коли вже приходиш змучений з роботи, то ще готування часом "добиває". Але куди діватися.
Відповідь: Домашня економіка. Якби я чоловікові давали 3 дні поспіль на сніданок борщ то потім могла б його не готувати рік. Я одного разу зварила 1 кг гороху(ще були не одружені), з цибулькою та шкварками як чоловік любить....їли 3 дні. Потім пів року горох не варила! Я теж працююча, коли працюю то паралельно собі майже ніколи не варю, вийняток коли роблю голубці чи зрази то роблю більше і одразу є для себе. А так закінчила роботу, стала готувати вечерю та щось на обід в термос для чоловіка на роботу. Сніданок по факту: яєшня, сирники, млинці....діти кашу
Відповідь: Домашня економіка. ми взагалі дуже "економна сім"я"-ми не снідаємо...але то нереально важко фізично і морально щодня варити 1,2,3,4...для такої сім"ї,як наша,коли працюєш,школи/садочки,гуртки/дисер...хлопці мої люблять всяке різне і багато,але щодня я не варю...суп 2/3 рази на тиждень...гарніри щодня, мясо/риба-4/6 варіацій на тиждень...салати свіжі,хіба "майонезні"-ні, компоти щодня,бо випивають..десерти-2 рази на тиждень в кращому випадку,або купую...ну і заморозку(вареники/пельмені) ніхто не відміняв
Відповідь: Домашня економіка. Вав, яка дискусія розгорілася... Не знаю, хто як зрозумів мій допис, тому поясню наступне: 1. Під робочим тижнем розумію проміжок пн-пт; 2. Супчику я варю 2 л., вистачає його нам на 2-3 рази (до середи, як правило, з"їдається); 3. Вареники/пельмені/котлети/фаршировані перець, кабачок/голубці і т.п. в неділю готую у вигляді напівфабрикату, морожу, на тижні треба тільки зварити. 4. Гарніри (в основному каші) підварюю протягом тижня, це не потребує багато часу, і нічим не заправлена гречка зберігається в моєму холодильнику 2 і навіть деколи ТРИ!!! :eek: дні спокійно і навіть не перетворюється на місиво з хробаками, як бачу, багато хто тут подумав. 5. Вчора, до прикладу, почистила, потерла і зробила салат з бурячка, який був зварений ще в неділю, сьогодні його їла на обід, і о-диво, я ще жива. 5. Салати, заправлені домашнім майонезом, або приготовані на сметані соуси чи страви з"їдаємо в першу чергу. (Деколи половину тефтельок в соусі муж ще в ту ж неділю і спакує). Додам, що маю проблеми із шлунком, який на неякісну їжу реагує дуже гостро. Я захоплююсь жінками, котрі вибігаючи з хати вранці перед 8-ою, повертаючись далеко після 19-тої, встигають і діток припильнувати, і підтримувати чистоту в квартирі та одязі, готувати різноманітне комплексне свіженьке щоденне меню та ще й про себе не забути після виконання усіх хатніх справ. А я, ще не маючи діток, лінива і люблю багато спати Тому намагаюся спростити собі життя, і один із заходів, спрямованих на це, описаний вище. І коханий чоловік мене повністю в цьому підтримує і допомагає в моїх експериментах.
Відповідь: Домашня економіка. Мій чоловік вже на 3 день зупу б не їв, як він каже - Я шо СВИНЯ! Тому мушу готувати кожен день друге, зупа на 2 дні, сніданок - канапки, йогурти, печенька або деколи просто чай/кава)
Відповідь: Домашня економіка. а я вже знаю, що мій любить борщ, чанахи, капусняк, то варю ці страви на тиждень, а борщ червоний може їсти і два тижні, а от зупи різні то теж 3-4 дня максимум, бо вже потім не хоче їсти, а другі страви, то готую кожен раз щось інше, на 2 дні максимум. Ну а сніданки в нас готує чоловік.
Відповідь: Домашня економіка. Мушу уточнити - під "два тижні" маєте на увазі, що варите кілька раз протягом двох тижнів чи один раз зварили і на два тижні?)
Відповідь: Домашня економіка. варю великий баняк і знаю, що два тижні обідаємо ним, бо чоловік його любить і задоволенням їсть. Я правда потім місяць борщу не варю, аж поки чоловік знову не попросить. ))) Але це тільки червоний борщ так.)))
Відповідь: Домашня економіка. Ще забула додати: дехто пише, що чоловік не хотів би їсти 2-3 дні одне й те саме (зупу, наприклад). А мій муж може їсти 2-3 дні підряд, але те, що він любить. А любить всякі штуки, які довго готувати (голубці, пельмені (за них взагалі зірку з неба мені дістане), всякі м"ясні і рибні приколи - рулетики, фаршироване, подане з соусами і т.п.). Я пробувала скласти таке меню на тиждень, щоб приготування страви займало мінімум часу і готувала щовечора. Варила каші, робила свіжі салати (актуально влітку), ну і далі моя фантазія не простягалася (макаронів не їмо, готових ковбасних виробів типу сосисок не їмо, смаженої картоплі і яєць не їмо (взагалі дуже рідко собі дозволяємо смажене), бутерброди стараюся, щоб не входили у звичку - мені для фігури шкідливо, чоловіку - для шлунка). На такому харчуванні муж швидко худ (а я чось не худла ггг ), не мав сили, просив чогось такенького, в результаті все одно цілий вечір займала готовка. Пи.Си. Нікого не агітую, розумію, те, що прийнятно для однієї сім"ї, в іншій часто не застосуєш. Просто поділилася досвідом. Пи.пи.си Певно, тре просити модерів перенести дискусію у відповідну тему, бо зара заробимо штрафних . Ну і про свиню - це було негарно і явно лишнє. Дискутувати варто, а от когось ображати натяками - ні
Відповідь: Домашня економіка. вареники, пельмені мій муж може їсти і два тижні підряд, бо дуже любить, тільки я ці страви рідко готую ні, ще жодного разу не зіпсувався, правда він в холодильнику стоїть. Мені після 2-3 днів, він ще смачніший стає.
Відповідь: Домашня економіка. Читаю тут ваші дописи і складається враження що я чоловіка голодом морю Чоловік може і розігріту їжу їсти, а я лише свіжоприготовану. Меню наше не таке різноманітне як у більшості з вас. Я, в основному, овочі, фрукти та кашки їм Чоловіку готую щось м"ясне на 2 дня + гарнір на кожен раз (засипала, наприклад, в пароварку гречку чи рис і через 20 хв готово). Процес активного готування їжі займає до 15 хв часу. Так, це десь вдвічі довше ніж розігрівати їжу, але зате я пів вихідного дня не стою біля плити, а займаюсь улюбленими справами + маємо свіжу та здорову їжу
Відповідь: Домашня економіка. Я не люблю проводити на кухні багато часу. Звісно, субота-неділя, в нас завжди якісь улюблені смаколики і обов'язково домашня випічка. В будні дні готую прості у приготуванні страви. Головне для мене гарно розподілити м,ясо. От сьогодні купила м,ясо. Купуємо завжди більше, до 5 кг. Одразу фасую його на порції. Що на відбивні (по 5-6 шт і не більше) так щоб на одній сковороді посмажити або запекти в духовці. Мелю у фарш і теж порційно заморожую. Це значно пришвидшує процес готування, бо малий шматок м,яса досить швидко розморожується. Тому на приготування вечері мені йде до години часу щодня. Переважно значно менше. Першу страву вару на два дні. Борщ, суп, капусняк.... Уявлення не маю, як то їсти тиждень, а два, то капець для мене. Вибачте...