В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Відповідь: Домашня економіка. І мені. Дуже надто вже запарюють. До пологів і після користуюсь тільки лібрес класік. Ціна демократична, економно і мені підходить. Там є на вибір з сіточкою типу олвейс і такі з простим покриттям. Беру другі. До недавна було 7.50 грн за 10 шт, тепер на гривню подорожчали.
Відповідь: Домашня економіка. ви праві, кожному підходить різне. Мені більш ніякі, крім отих. Різні випробовувала, після деяких конфузних ситуацій гран мерсі, краще перестрахуватись і купити звичні. Справа в іншому: були по 15 грн, тепер по 25((.
Відповідь: Домашня економіка. А ще їх чим раз в ставало меньше в упаковці: було 10 колись,тепер взагалі 7шт
Відповідь: Домашня економіка. Я "Олвейзи" стараюся купляти великими упаковками. Недавно купила по знижці в Ватсонсі 2 упаковки по 52 грн., тобто за 104грн. 86 штук (48+38).Також стараюся купляти по акціях 1+1=3 помади, підколінки, колготи, господарські засоби. Купляю якісні порошки з Польщі або Німеччини, щоб допомогли зберігати одяг в хорошому стані. Навчился сама робити собі якісно манікюр, педікюр і шугарінг, а це мінімум 500 грн. економії в місяць. Раніше відвідувала косметолого досить часто, а зараз купила собі хороші засоби з тої фірми, якою користується косметолог, і це допомагає підтримувати стан шкіри і скоротити кількість відвідувань. Стараюся готувати всякі солодкі вироби, в основному різні булочки, пиріжки. Виходить недорого, а смачно. А така то в мене економія
Відповідь: Домашня економіка. Сьогодні зайшла на екскурсію в Ельдорадо. Я була в шоці від тих цін. І ще стільки людей там щось обирає, купує, бере в розстрочку... Уже декілька років купую в українських інтернет-магазинах або за кордоном. Тільки зараз зрозуміла скільки я економлю
Відповідь: Домашня економіка. Стосовно обліпихи: на Іскрі по 10 грн. літра була. Я брала, але взагалі обліпиху краще зривати після першого заморозку, вона тоді краща.
Відповідь: Домашня економіка. Ще одна "економилка" - чиї діти не люблять газованих солодких напоїів типу фанти? А яка мама з спокійною душею дасть дитині ту хіматозу? (питання риторичні) Та і коштує та зараза зараз майже як сік. Так от, я мелю обліпиху на мясорубці і перемішую з цукром (на літру ягід грмам 650 цукру) і той сиропчик ставлю в холодильник - (може стояти навіть рік, ми якраз вчора допили минулорічні запаси), коли племінники приходять в гості розводжу той сироп слабогазованою Моршинською (3-4 столових ложки на склянку води) і вуаля - природня фанта готова (і смачно і колір як у хімічної води- яскраво помаранчевий) діти навіть гадки не мають що то не магазинна смакота
Відповідь: Домашня економіка. А я спочатку підварюю, не доводжу до кипіння, потім воду зливаю, а обліпиху на сито і макогоном перетираю в каструлю, тоді до готового соку додаю цукор і трохи підігріваю, щоб цукор перемішався і розтопився. Виходить чистеньке желе без шкірки, дочка теж п'є з задоволенням.
Відповідь: Домашня економіка. в нас росте обліпиха, а я не знала, що з неї робити, їли просто так. Дякую, дівчатка, за поради, будемо робити домашню "фанту". Але її обдирати так важко
Відповідь: Домашня економіка. Ножничками манікюрними. Ми завжди перетирали її з цукром і зимою по дві три ложки до чаю. Вітамінна бомба, і пахне божественно. Цього року знову хочу так зробити.
Відповідь: Домашня економіка. Вчора купувала цукор по 7,50 в магазині Соняшник на Городоцькій. Люди купують масово. Чи може десь є ще дешевше?
Відповідь: Домашня економіка. Найдешевше в Соняшнику. Таких магазинів по Львову є декілька, на шевченка, на левандівці.
Відповідь: Домашня економіка. взяла на заміточку Ваш рецепт . А в мене є рецепт виготовлення "домашньої фанти" з моркви та апельсинів, правда без бульбашок воно виходить.
Відповідь: Домашня економіка. Нам з сестрою мама колись таку робила. Але туди йшли шкірки мандаринок. Ще колись були сифони, в які в магазині наливали газовану воду. То ми ту мамину фанту розводили газованою водою, теж класно було ---------- Додано в 09:56 ---------- Попередній допис був написаний в 09:53 ---------- А щодо цукру, ми завжди мішок купуємо, цього року навіть два купили. Це ж вигідніше ніж по кілограму цикати.
Відповідь: Домашня економіка. Ну не завжди. Деколи можна і в магазині хорошу ціну зустріти))). З останнього: шукали клектросушарку, в магазині Фокстрот було на 200 грн дешевше від інтернет-магазинів. А я перед тим як купувати, завжди проводжу розгорнутий аналіз ринку))).
Відповідь: Домашня економіка. Вже десь писала, що з недавніх пір з метою економії часу стараюся в один з вихідних днів наготувати їдла на цілий робочий тиждень. Так от, помітила, що це не тільки звільняє дохвіга часу ввечері (встигаю краще відпочити після робочого дня) але й економить кошти. Раніше, з годинки 16:00 вже продумувала собі, що готуватиму ввечері, відповідно до широти фантазії ввечері в магазині залишала кругленьку суму. І так щовечора. А про вихідні дні, коли в хаті ніц нема і лінь готувати з самого ранку, а їсти то хочеться, взагалі мовчу (муж біг в магазин, де купував інгредієнти до якогось дорогущого салатику (бо ж швидко), щось солоденьке (бо ж калорійно, заспокоює почуття голоду на деякий час) і т.п. Тепер, плануючи меню на тиждень, виходжу з продуктів, які є в хаті. Докуповую лише ті продукти, які будуть задіяні у кількох запланованих стравах (сметана, яйця і т.п.). Оскільки готую одночасно кілька страв, той же пакет сметани використовується відразу весь (раніше не встигали використати, змушені були викидати половину, бо термін дії закінчився). Словом, зайнятим на роботі з пн по пт з 9 до 18 однозначно раджу спробувати.
Відповідь: Домашня економіка. може кому треба. в сільпо в "скрині" цукор на вагу-7.66 був. ніби нормальна ціна)
Відповідь: Домашня економіка. У мене схожа система, але я приблизно раз на три дні влаштовую собі "день готування", тобто вечір, і в той вечір намагаюся приготувати кілька страв на найближчі дні. З останнього, до чого додумалась і що мені підійшло, то варю ввечері каструлю супу чи борщу, і тоді маю готовий сніданок на наступні 3 дні, який лишається лише підігріти за 5 хв (бо зранку ой як не хочеться щось готувати і вставати для цього раніше). Тоді реально є більше вільного часу ввечері і зранку. Ну і завжди собі продумую, що ми будемо їсти завтра і післязавтра, і відповідно до того планую похід на базар чи в конкретні магазини. На вихідних не виходить більше наготувати, бо ми постійно кудись їдемо. Але ідея хороша. Може, колись теж так робитиму
Відповідь: Домашня економіка. дехто так може. а я не можу їсти страву, якій більше 2х діб. Для мене то вже мертва страва яка розкладається вже протягом двох днів і більше.