В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування Саме таке теж знаю. Щоб кефір послаблював, треба пити щойно сквашений, домашній.
Відповідь: Педагогічне догодовування О, то в нас так зараз. Спробую ще з трубочки поїти, бо так нічого не п'є.
Відповідь: Педагогічне догодовування Ми також мало какаємо, ну і їмо лише декіль ложечок з моєї тарілки! Для пиття купила чашку непроливайку, але він не розуміє, що то треба смоктати ту пластику, то я її модифікувала, тепер вода спокійно виливається і дитина собі п'є. А ще, не пригадаю з якого віку можна йогурт ( домашній, не магазинний)!
Відповідь: Педагогічне догодовування чому так часто виникають питання чи щось ВЖЕ можна? ви ж на педприкормі? тоді можна ВСЕ і зразу, за вийнятком шкідливих продуктів, грибів, чистих соків і ще деякі інші продукти мають обмеження по кількості. що поганого-шкідливого в йогурті?
Відповідь: Педагогічне догодовування В нас теж какає два рази в тиждень, але іі то не турбує, то я й не напрягаюсь на разі. Пробую давати пити з пляшки з трубочкою, але на разі ще не доглупала як то тягнути, то пє з ложки.
Відповідь: Педагогічне догодовування Не сваріться, то в мене стереотипи! Мама завжди казала, що йогурт то хімія, от від того і танцюю! Дякую
Відповідь: Педагогічне догодовування Так все ж просто! Якщо хімія - краще не давати і собі не їсти))Якщо не хімія і їсте самі - можна давати. Педприкорм спонукає читати дрібний шрифт на етикетках ))))
Відповідь: Педагогічне догодовування Ггг, мій малий тепер, якщо йому щось не дають їсти каже "то хімія" )))
Відповідь: Педагогічне догодовування та моя мама теж таке каже. бо в Україні він справді такий (якщо не домашній). а ви ж можете нормальний купити, та ще і біо.
Відповідь: Педагогічне догодовування Прибавки в вазі півтора місяці немає. Десь тиждень тому проскочило щось схоже на інтерес і знову далі повне ігнорування їжі. То мені вже переживати?
Відповідь: Педагогічне догодовування Нє, в нас вага 3 міс. ніц не показувала, просто після 6 міс. сповільнюється обмін речовин, та й всі діти індивідуальні Правда ми росли по пару см в місяць.
Відповідь: Педагогічне догодовування Наталю, нам он скоро 10, а інтерес мінімальний! Ніби би і їв, але рот не відкриває, або лише язиком трохи облизує! Лише гризе сухарики, або даю кукурудзяні палички ( пісні)!
Відповідь: Педагогічне догодовування Нам вже 11 міс. буде, і тільки тепер почав відкривати рот і пробує їсти, а до того був інтерес, але їсти не хотів. Тішуся, бо в моєї Яни взагалі інтересу ніякого не було, вона на їжу взагалі не реагувала, ну звичайно, окрім грудей
Відповідь: Педагогічне догодовування А чи вартує починати прикорм, якщо синочка ще турбує животик щоночі (так-так, у нас в 6,5 міс. коліки з 0:00 до 2-3 год ночі, ніяк не пройдуть).
Відповідь: Педагогічне догодовування нам з пуканням - каканням кабачок поміг, бо до того з тим каканням-коліками 4 місяці такі коломийки мала