Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Суть ІМХО не в тому пишемо спершу чи читаємо, суть в тому, що спершу потрібно звикнути до мови на слух і набути елементарні розмовні навички. Українською ж ми спершу з дітьми розмовляємо, вони її спершу чують, ми читаємо їм казки, а вже потім все решта
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) А чого ви вважаєте, що діти спочатку вчаться писати, а потім читати англійські слова? У 2 класі це все вже йде паралельно. Але звичайно, що спочатку вони вчаться прочитати нові слова з певної теми, а потім вже засвоюють і написання. Багато слів потрібно справді таки завчити, бо пояснити другокласнику всі нюанси прочитання складних слів - то нереально. Ми у 1 класі не писали практично диктантів, але само собою, що постійно переписували слова і фрази англійською у робочому зошиті. Тобто це і був період, щоб дитина більше спілкувалась на уроці і звикала до іноземної мови.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) це не я так вважаю. Так вчителька сказала. Що вони мусять зазубрити і вивчити написання слів, а вже потім навчаться читати. Я вважаю, що діти спершу повинні звикнути до мови. І якщо їм уроки тієї мови будуть цікаві, то і зубрити не доведеться. Зубриловка нічого доброго не дає ІМХО. У молодшого в садку англійська - ігровий гурток, то він знає більше і може сказати більше, ніж старший з іхньою зубриловкою. А англійську ми в першу чергу вчимо, щоб хоча б мінімально спілкуватись ну і згодом розвивати надалі.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Я вже це 100 разів казала, але програма інша. І як висновок, діти 10 років вчать мову, а так і не вміють на ній розмовляти
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Вихід один - водити на додаткові заняття з англійської. Я зараз взагалі дивуюсь, бо здається, що навряд чи знайдеться дитина, яка би на англійську кудись не ходила. Така от нова мода, продиктована нашим сьогоденням, що поробиш. Ну і якщо порівнювати вже з вивченням рідної української, то тоді треба і вдома батькам з дитиною спілкуватись хоч деколи виключно на англійській, включати мультики і т.д., бо саме заговорити на іноземній - то є для дітей найважчий процес. Можна писати, читати, розуміти, а от самому говорити - то ще як в кого і коли піде.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Ото ж бо воно ж бо і є ж бо)) У нас в школі вчать власне писати, читати і перекладати. Купа граматики, заучування правил, правил читання. Тобто теорію дитина може знати на відмінно, але це мало допомагає власне говорінню. Підкреслюю - допомагає, але мало. Моя коліжанка, ще будучи студенткою (ми були одногрупницями на ф-ті іноземних мов) в кінці 4го курсу поїхала вчитися в Лондон. Розповідала, що викладачі були збентежені - граматику вона знала краще за всіх своїх нових одногрупників(англійців), а от розмовляти було складно. Зараз вивченння іноземних мов будується на комунікативному методі навчання.(назва говорить сама за себе). І його дуже чесно і завзято намагаються дотримуватися. Проблема в тому, що підручників та навчального матеріалу( та й що гріха таїти - методики) розроблено вкрай мало; але навіть те, що є вже складено - ким? - правильно! - нашими світилами педагогіки, аксакалами, яким все-таки ближчий, "рідніший" і зрозуміліший є граматико-перекладний метод навчання.(назва теж говорить сама за себе).
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Є такий етап, коли дитина вже знає всі букви, вміє читати прості слова і хоче рухатися далі, то писання слів, листів, таємних послань для мами, смс для тата на даному етапі є дуже важливим: дитина ще краще розвиває навички читання, і покращує та вдосконалює письмо. Це той етап, коли дитина починає ототожнювати себе з дорослим, бо вона може писати "як мама з татом". і дуже круто коли цей етап відбувається ще до того, як дитина піде в школу, бо в школі ті всі пориви обриваються рутинною і нудною писаниною не того, що дитина хоче, а того, що змушують писати.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) ну от тому і маємо те, що все більше батьків схиляються до думки про домашню освіту. Бо виникає елементарне запитання: навіщо дитині те, що її змушують робити щось їй зовсім не потрібне і що, їй зовсім не до вподоби, щоб після школи мати додаткові заняття, на який вона то все легко освоїть. Активне поширення такого явища як репетиторство зайвий раз доказує, що наша сучасна система освіти потребує кардинальних змін і явно не тих, котрі ми спостерігаємо останні роки. В нас не було такої інтенсивної програми, як в наших дітей зараз і ми не виросли придурками. А з сучасних дітей схоже намагаються зробити геніїв у всіх сферах одразу і то мало не з народження.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Юкола, і що там на рахунок гімназії? Ходили туди, що казали? Бо я теж туди планую віддавати малу і теж без прописки. Вже раз туди ходила то завуч відмовила.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Не чула про таке...можливо хіба в деяких школах, якщо вони собі так вирішили, але здається рішення про затяжні зимові місцеве і всі школи погодились.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) У першому класі у нас діти спочатку вчили говорити певні фрази і слова, потім додалося навчання читанню. Потім вчилися писати букви, слова, фрази. Але основне, вчителька казала, навчитися читати. Зараз дитина читає здебільшого правильно, не задумуючись. Відклалося. Зараз вчаться потроху розповідати щось про себе, якісь питання-відповіді один до одного. Трохи пишуть. Без диктантів. Це німецька. Англійську малий вчить сам, так би мовити, з інтернету. Бо дуже любить якісь ролики чи мультики на ютубі подивитись. І змушувати не треба.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Розповідати про себе у нас почали вчити в кінці першого місяця навчання в першому класі. Взагалі з англійської програму женуть, ледве встигаємо і писати в зошиті задають більше ніж з письма.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) я ото чекаю, з якого етапу то у нас почнеться. Бо у багатьох коліжанок діти з репетиторами мало не з 2 класу. Наразі 5- потреби ще не бачу. Може хоч до 7 класу вдасться дотягнути ? п.с. хоча, чесно кажучи, у 2- ох діти от закінчили зараз школи без жодного репетитора.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) у нашій школі англійську вчать по цих підручниках. мені дуже подобається, є клас бук, ворк бук, розроблені тестові завдання, диски для роботи вдома й на уроках. малій дуже подобається. гарні яскраві малюнки, потрібні фрази, нічого лишнього. як згадаю по яких підручниках ми то вчили - жуть і дікій ужОс
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) в нас теж. Але ще від вчителя залежить. В нас старша дама, хоч і досить сучасна, але все ж малому не дуже подобається англійська в школі. Не порівняти з динамічними заняттями і приємною молодою викладачкою на курсах. ---------- Додано в 21:07 ---------- Попередній допис був написаний в 20:55 ---------- А ще є таке, що класній керівничці в початкових класах батьки платять за те, щоб вона після уроків робила домашнє завдання з дітьми, додатково ще, напр., розв"язували приклади з математики, писали диктанти невеличкі тощо. Так вчителька займається з 5-6 дітками одночасно. Це є теж такий різновид репетиторства чи що? Я теж ЗА якесь реформування освіти, бо наслухавшись розповідей батьків (особливо про старші класи), як вчителі зовсім нічого не намагаються навчити, а тільки й чекають на репетиторство - то стаю зла! А можливо вихід був би і в підвищенні престижності професії вчителя, підвищенні зп, але разом з тим якийсь незалежний контроль викладання, заборона тих репетиторств і т.п. От в приватній школі в коліжанки як було: коли батьки на зборах більшістю вирішили, що вчителька з англійської дітей нічого не навчила за перший клас - пішли до директора з вимогою змінити вчительку, що і було зроблено. Думаєте, школі вигідно тримати такого вчителя? Звичайно, що ні.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Приватній школі не вигідно, бо від цього залежить цілий ряд факторів, які в результаті впливають на фінансове "здоров'я" школи. А в державній - трудно, не поталанило, і йдуть всі по репетиторах Згідна з Вами про престижність професії, але тут теж треба буде робити жорсткий відбір вчителів. Для мене обухом по голові була фраза однієї знайомої вчительки (старші класи, інформатика): кому треба, той собі найме репетитора! Тобто вона заздалегідь не має бажання чогось дітей навчити, а відсутність бажання мотивує малою ЗП. Але, з власного досвіду, вища ЗП для людини з таким світоглядом нічого не змінить. На власні небажання знайдеться тисяча інших причин та оправдань. Замкнене коло виходить.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) можливо хтось знає, якою є оплата вчителя при підготовці дитини до першого класу приватно.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) В державних теж таке буває. Я особисто проти репетиторства в школі. А особливо коли його проводить вчитель, який і викладає в дитини урок. І є різниця суттєва між гімназією (державною) і звичайною школою. Бо про який рівень знань припустимо з іноземних мов, можна говорити в першому класі звичайної школи, якщо вчитель один на цілий клас (34 учні) і має втиснути максимум матеріалу в один урок.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) в звичайній школі клас на урок англійської ділять на дві групи.