Вибираємо ім'я для дитинки (2)

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Virginia, 9 Квітень 2013.

  1. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Ага, це і є культурні Посиденьки - в нас навіть далеко-далеко відправляють через перепрошую і зі смайликом :)
    Аби доброю людиною виросла, бо інакше і найбільш вишукане ім"я не допоможе :)
     
  2. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Мабуть, тому що це для мене важливо. Мабуть, тому, що це ім'я, яке я дам своїй дитині, вона носитиме ціле життя, мабуть, тому, що таки хочу, щоб вона побачила світ, багато вивчала різні країни та культури, але жила в Україні, яку б любила, поважала і працювала на її благо.

    ніхто насправді нікого не має на меті образити. ви ж на мене не образились?:girl_flag_of_truce: я маю свою позицію, ви свою, от і добре, було би скучно, якби всі махали головами в такт)))
     
  3. agnechka

    agnechka New Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    звичайно що не образилась, просто була злегка здивована такою наполегливою "вашою правдою" я тут не дуже активний користувач, тому для мене це все в новинку:khomyak::khomyak::khomyak::khomyak::khomyak::khomyak:
     
  4. Котя

    Котя Оптимістка :-)

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Ми говоримо про те, що різні бувають у людей ситуації навіть по вибору імен.Я наприклад дуже вірю в те, що дитина (не завжди) але може сама собі принести ім"я, як звичне, так і не звичне.
    Вашого звязку між патріотичністю і іменем дитини теж до кінця не можу зрозуміти.
     
  5. Kvitneva

    Kvitneva Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    :d7: Можна, ще я вставлю свої 5 копійок в обговорення без конкретики? Але в трохи іншому руслі.
    Мені цікаво, як розділити поняття "колектиний розум" і "стадний інстинкт" в процесі вибору імені для дитини.
    Ну, бо часто таке буває, що ім"я довший час не використовується, а потім новоспечені батьки через одного називають ним своїх дітей. Я не кажу, що це погано, просто цікаво виходить. Самі попали в тренд.
    Коли з чоловіком обирали імена для майбутніх дітей ( на той момент ще навіть не буди одружені), вирішили, що не будемо ганятися за оригінальністю. чи традиційністю, чи давністю, чи ще чимось. Основним критерієм було, щоб подобалося звучання імені, подобалось його вимовляти. Марків на той момент не знали жодного( не те , щоб просто не знали, а навіть не чули, щоб так називали дітей), Романів знали - але всі вже дорослі були. Коли завагітніли старшим - Марком )) - в колектив прийшов новий правцівник, в якого був 5тирічний, правда, не Марко, а Марк. Коли народився вже наш Марко, частина колег подумала, що то ми зкопіювали, бо нове, цікаве і т.д. Ми не виправдовувалися, не пояснювали, але невеличкий осад від того звинувачення в "стадному інстинкті" був ).
    От після того стала спостерігати і аналізувати тенденції. Згадалося, що в моєму дитинстві З сусідскькі сім"ї майже одночасно назвали хлопчиків Юрчиками. Так собі думаю, то ж, напевно, не від браку фантазії.
    Пізніше настала хвиля Софій, Анастасій, Соломій і Веронік. Ну дійсно, цікаво виходить, бо раніше було так, що третина дівчат в класі Олі, ще третина Іри, і велика доля Наталь, часом зустрічалися Тані, Віки, Лілі і Галі ( кажу про своє оточення - паралельні класи. До слова, про теперішні "топові" імена теж кажу з власного досвіду - сусіди, родичі, друзі). Тепер вже інша група імен в фаворі.
    Так само з чоловічими іменами. Раніше переважали одні імена, тепер вимальвується нова домінантна група.
    Мені от цікаво - звідки беруться такі хвилі популярності? Ну, бо я не вірю в "назву свою дитину ось так, бо так назвали сусід-брат-сват". Люди ж не за 5 хвилин придумають ім"я своєму сину чи доньці.
    Доречі, в нашій сім"ї знов цікава картина складається )) Років з 8 тому чоловік " перечитував" українську класику (пишу в лапках, бо насправді слухав аудіокниги, поки їздив на роботу :girl_smile:). Після одного з творів сказав, що якби колись була дівчинка, то хотів би назвати так само, як звали одну з головних героїнь цього роману. Ім"я, для мене було ну зовсім незвичне, але сподобалось (вже раніше писала, що головне для нас з чоловіком, щоб ім"я мало приємне звучання). На той момент не знали-не чули-не зустрічали жодної дівчинки-дівчини-жінки-бабці з таким іменем. )) Тепер бачу, це ім"я набирає популярності. Ми, звичайно, не будемо шукати інше, бо це вже "зайняте" ), просто цікаво, як так виходить.
    Отже, хто що думає на тему "колективний розум чи стадний інстинкт?" ))
     
  6. agnechka

    agnechka New Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    я думаю, я думаю) ідентичні висновки вашим зробила вже давно) навіть маю реальний приклад: в мого чоловіка улюбленого дідуся звали Тимофієм, коли ми ще були неодружені, муж говорив що якщо народиться в нього син, то обов'язково буде зватись Тимофієм) я тішилась як ненормальна (так як вище писала, що обожнюю оригінальність...на той час не чула про жооооооодного Тимофія) пройшло купа років, чекаємо дівчинку) нарадуватись не можу, бо чоловік дальше хоче Тимофія, а за ті роки їх стало біля мене купа(на роботі, по сусідству, в друзів...) (кумедно, але мама сьогодні подзвонила і сказала, що двох хлопчиків,які недавно народились в моїх знайомих, як ви думаєте їх назвали?.....звичайно Тимофіями)))) зовсім нічого не маю проти, ім'я справді круте, але ж....
    до чого я веду, що справді хвилі модних імен реально існують, вважаю, що гарне ім'я не залишиться без уваги, просто все залежить від батьків (можна хотіти милозвучне, можна оригінальне, а можна щоб не виділялось)
    от чому я підійшла до вибору імені дуууууже давно, в мене в блокноті давно записуються імена, які мені подобаються, але декілька з них відпадають, тому що я розумію, що вони настільки хороші, що скоро стаенуть модними, а я так не хочу)) (ну маю я такий пунктик))) всьо, шось накрутила, думаю зрозумієте...:girl_blush2:
     
  7. Gabi

    Gabi Dum spiro spero

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    В мене була схожа ситуація. Коли була вже так добре вагітна, але ще не знала статті то приснився мені сон, що гуляю з своєю донечкою і всім кажу, що звати її Настя. Але свою дочку я назвала інакше, бо мені просто не подобається ім'я Анастасія, хоча чисто зовні їй би це ім'я пасувало.
    agnechka, а мені подобається ім'я Меліса, головне щоб було співзвучно з прізвищем та по-батькові. Тільки, як на мій смак, краще варіант Мелісса, через подвійне "с".
     
  8. agnechka

    agnechka New Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    це дууууже тішить) власне, а мені з однією с подобається, але це все дрібниці, якщо точно надумаю, то запитаю як правильно має бути в своєї хресної філолога)
     
  9. Olka Sherolka

    Olka Sherolka розпатлана посиденька

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Щодо хвиль популярних імен. Ім'я Лук'ян мені припало до душі ще, певно, в перші дні вагітності ( я , звісно, ще не знала що вагітна, але якраз тоді чомусь подумала про імена, навіть тут на форумі написала про імена-фаворити, а пізніше, коли вже була на останніх місяцях, глянула в свої дописи, звірила дати та терміни і дуже здивувалась:)). З таким іменем мала аж одного знайомого, тому багато хто вважає що ми назвали дитину на його честь. Це не так, але я віджартовуюсь що таки на його)) серед діток - жодного Лук'ясика тоді не було . А тепер, якщо вірити статистиці, Лук'янчиків все більшає й більшає)) але я тішусь - ім'я таке миле мені , що я б не проти його чути якомога частіше)) ну і за оригінальністю ми не гнались, просто серед звичніших імен нічого не тішило серце. Ну і синочкові це ім'я дуже підходить - він дійсно дуже світлий і відкритий хлопчик.

    Думаю, причиною таких хвиль може бути те, що кожне покоління вишукує імена, які ще не надто приїлись, тобто в їх поколінні, чи поколінні батьків таких імен мало, і, разом з тим є милозвучним, але й не занадто екзотичним . Насправді, пригадую з пошуків імен для дівчинки і альтернативних варіантів для сина, таких імен не так вже й багато. Тому звертають увагу на імена покоління бабусь- дідусів або на вже звичні для слуху імена з закордоння (здебільшого, завдяки книгам, телебаченню чи мігрантам) Ось така моя теорія чому трапляються такі хвилі))
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    А мені подобається пояснювати імена Дарко та МеланіЯ (бо вона в нас не Мелані, а саме Меланія), бо Меласю вічно називають Міленією, а за Дарка все питають, чи то не в честь фільму він так названий. І смішно мені, коли кажу Натуськове так, як чоловік офіційно записав, то зразу англомовні дуже тішаться, що то просто Нетеніел і ніц не треба гімнастикуватися.
    Я трохи недобра, що чоловік записав так, як записав, але плюс, що хоч гарно англійською звучить, і навіть м'якше вимовляється, ніж Натанаїл.

    Але мені простіше. Співзвучних імен із англійськими словами небагато. Між слов'янськими мовами буває різне. Та ж Таня, чи Дорота. Але то хіба єдине, на що варто вважати, а знайти українське, яке не будуть викривлювати, цілком реально.

    Щодо популярності, то коли ми Дарчика називали, такого імені серед знайомих не було. Кілька років пізніше Дарчиків стала досить багато. Схоже було з Лілями, коли мої батьки мене так назвали, я знала аж двох Ліль ще, і то одна вже була добряче старша, а потім Ліль побільшало. :) Якось воно так іде хвилями.
     
  11. sonyafortuna

    sonyafortuna Sonya Fortuna

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Нас три сестри- Ірина, Анюта і я Соня. Старшому сину не прийшлось вибирати ім'я, бо від діда-прадіда Віктори Сергійовичі і Сергії Вікторовичі-отже Віктор і ні в якому разі не Вітя:) , а меньшому вибирали. Чоловікові сподобалось ім'я Лука (коліжанка назвала свого малого), не хотілось повторюватись, з біблії згадалось від Луки і Матвія, вирішила назвати Матвій, бо на той час ніде того імені не чула. Анюта ще першу дитину хотіла назвати Злата, але я з мамою назвали Вікторія-Анастасія, а меньшу вже назвала Златка- це була її мрія з шкільних років:) В Ірини Адам з наголосом на перше А, а ще його кличуть Артуро, так як вони більше часу живуть за кордоном. Отак-то
     
  12. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Цікаво так, я думала, Адам - то якраз з тих інтернаціональних, могло би бути і тут, і там звичним :) І спільного з Артуро небагато ніби, але, зрештою, обидва на "А" )). В мене знайома за кордоном записала малого Леонардо, а кличуть вдома по-нашому - Левчик :)
    Дуже мені подобається, таке миле і водночас в повній формі серйозне ім"я.
     
  13. Kuma Zybulya

    Kuma Zybulya Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)


    Я собі ім'я принесла! І щиро в це вірю!
    Мама хотіла Христинку. А я на дух це ім'я не переношу! Народилася я 28 серпня то мусіли під натиском старших назвати мене Марією. Таааак сильно мені моє ім'я подобається! Люблю коли називають мене Марією,Марусичкою,Марічкою,Марусенькою
     
  14. Kvitneva

    Kvitneva Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    теж так собі думала.
    Навіть самі, коли міркували над варіантами імен, виписували всіх відомих нам родичів старших поколінь з обидвох сторін. Були цікаві варіанти - Ян, Савва, Корній, Пилип і навіть Полікарп (напевне це те ім"я, яке скорочено звучить Карпо), Мусій (а це, я так розумію, українізований варіант біблійного Мойсея), Казімір (гарно, але занадо польське для нас) і Карел. Але нічого такого, щоб сподобалось обидвом - і мені і чоловіку- не знайшли.
    В жіночих іменах таких цікавинок не було. Найбільш незвичним ім"ям було Євдокія.
    Одне жіноче ім"я - скорочену форму, не змогли ідентифікувати.)))) В сім"ї бабциної мами було три сестри - Яня (та, що прабаба), Маня і Франя. То бабця казала, що Яня - це від Яніна, Маня - від Марії, а Франя - вона не знала.
    Доречі, десь так рік тому дізналася, що молодший брат мого прапра(!)діда(того , що Мусій) був Марко - от так незнаючи вгадали ))
     
    Останнє редагування: 7 Жовтень 2014
  15. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    В нас був прапрадід Франко. з наголосом на а. то певне жіноче Франка.
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Скорочено би була Дося. :)
     
  17. Kvitneva

    Kvitneva Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    та я то знаю )) Мені ще й карму написали про Дусю і Дуню. Дякую )). Але вийшло непорозуміння. Це я неправильно акценти розставила )Хотіла сказати, що Євдокія - було незвичне, а речення після того було вже про наступне ім"я. Мала на увазі, що не змогли придумати, як буде повна форма від скорочення Франя.
    Сподіваюсь, тепер вже не дуже закручено написала.
     
  18. strochka

    strochka Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Це одне і те саме) Данило - розмов. варіант, я б сказала інкультурований;)
     
  19. Redvisitor

    Redvisitor Active Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Франя - то скоріше від польського Францішка.
     
  20. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    о, зацікавило
    то певно те ж імя, яке в англомовному Френні.. як хто думає?