Школа: влаштування і наука (2)

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Myroslava82, 9 Листопад 2013.

  1. exmargarytka

    exmargarytka мрійниця зі стажем

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    15грн/місяць
     
  2. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    в 36 школі є одна паралель в молодшій школі- розвиваючий клас. Проблема в тому, що з 5 класу вони стають "звичайним". І діти і вчителі після того розвиваючого класу- "раді" стають. Так само в 48 школі одна паралель молодшої школи вчиться по авторській харківській розвиваючій методичці.

    ---------- Додано в 12:32 ---------- Попередній допис був написаний в 12:21 ----------

    а що вам дають на світовій? У нас поки були наступні завдання: теорія, підготувати письмову доповідь про улюбленого зарубіжного письменника і про його улюблену книгу , і от свіже- то вивчити 4 сторінки теорії- про види казок ( соціально-побутові, про тварин і т.д.)
    праця- то щось :). Але почну з того, що в мене дитина з народженя- зовсім не творча Він ніколи не любив розмальовок, ліплення і т.п. Тому навіть в молодшій школі праця та малювання, то були його неулюблені предмети. ну але там було простіше- він старався ( через нехочу), то оцінювали. а вже що виходило то виходило :). В них вчителі оцінювали старання на творчих предметах,а не сам шедевр. І тут, в старшій школі, найнеулюбленішими предметами у ньогго є.. малювання і праця. Минулу працю їм було завдання- зробити якісь там пелюсточких гофрованого кольорового паперу, а потім- з них зробити квітку. Найцікавіше те, що ті пелюсточки аж ніяк не хотіли клеїтися на основу( бо об ємні знизу). Недільний вечір я провела за тим, щоб присобачити якимось чином ті пелюстки на основу- в хід пішли усі різновиди клею. Згорем-пополам приклеїла- малому сказала маму не позорити, не признаватися, що "той шедевр" я доклеїла як змогла ( ну бо він дуже вже чесний) і поки ту квіточку до школи донесе- навіть не дмухати на неї :). Доніс- приніс нове завдання: тепер треба зробити другий ряд пелюсточок і... приклеїти їх до першого:girl_crazy:

    ---------- Додано в 12:35 ---------- Попередній допис був написаний в 12:32 ----------

     
  3. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Ми платимо 15 грн/міс. В нас сидить охоронець в формі.
    Сьогодні хотіла меншому дещо занести під час уроків, охоронець не впустив мене. Школа була закрита. Він взяв у мене річ і сказав, що передасть. Передав.
     
  4. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    все те саме, крім письмової доповіді - нам замість того треба було переписати всі означення з теорії про фольклор в зошит, але половина дітей не зрозуміли, за що отримали зауваження в щоденник. Я з цікавості аж знайшла офіційний документ з вимогами для 5-класників, то там і близько такого нема - просто в загальному розказати про твір і якесь мінімальне речення з теорії типу про частини казки. Просто мала розпитувалася дітей з 43 школи, то там таких маразмів і близько нема - або за старою програмою вчаться, або вчителі не такі фанатичні.
    Стосовно тої вашої нещасливої квіточки - роздобудьте клеючий пістолет, він що хочеш намертво приліпить.
     
  5. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Праця це все, у нас також так було. Пішла до класного керівника, директора - не допомогло. Скачала програму з трудового навчання, для п'ятого - шостого класів, пішла вже з тим комплектом знову до директора, і вчителя трудового навчання. Культурно все пояснила, включно з тим куди звернусь з тою програмою, і підписами батьків. І о чудо - допомогло. Аналогічно з правилами оцінювання учнів з предмету "Географія", а то після чергового "оцінювання" і пояснення "бачиш як воно повинно бути" - моя дитина злягла з жахливим панкреатитом, хоча жодних передумов, крім істерики вдома не було.
     
  6. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    у нас діти лише вчать і переписують в зошит теорію про види казок. Але на днях задали домашнє завдання, яке немає жодного відношення до світової літератури: придумати три загадки про сучасні побутові прилади.
    Щодо охорони: платимо 10 грн./міс., охоронець перебуває в школі до 20 год вечора. В школу не то що зайти, з неї вийти важко: була свідком сьогодні, як охоронець не випускав старшокласників зі школи після 6-ого уроку, мотивуючи що в них ще мають бути уроки і нехай прийде вчителька і дасть дозвіл на те, щоб їх випустити.
    Декілька сторінок назад Сніжна писала про вагу шкільного рюкзака. Сьогодні я зважила ранець своєї малої - майже 7 кг. І незважаючи на те, що нам до школи близенько - 8-10 хв нешвидким темпом - я сьогодні її заводила до школи і забирала, бо нести такий тягар дитині неможливо. Скільки має важити рюкзак за нормами, 10% ваги дитини?
     
  7. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)



    У нас інша фігня: це уроки, який мій 5-класник вдома робить ну дуже довго. І не тому, що щось складне чи незрозуміле-тут все в нормі і все сам робить. Але- він одночасно займається стонадцяти справами. Тому то все розтягується на невизначену к-ть годин і 100 моїх " не відволікайся і зроби нарешті уроки". От реально- найважчим виявляється не процес, а організація. Тільки сяде- через 5 хвилин вже в іншій кімнаті, тільки знову сяде- вже на кухні, тільки сяде- через 5 хвилин йому треба терміново подискутувати по "дуже важливому питанню" ( і ясно, що не по д\з). А задають то по об ємам достатньо. І він той об єм розтягує на невизначенний час. "Йому ся неспішить". А мені вже гавкати -" не відволікайся" задовбує.

    ---------- Додано в 15:31 ---------- Попередній допис був написаний в 15:21 ----------

    вага портфелів регламентована Наказом Міністерства охорони здоров’я. Затверджені також державні санітарні норми і правила «Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей». Згідно із ними загальна вага підручників у комплекті зі шкільним приладдям (без ваги ранця або портфеля) така:

    I–II класи — 1,5–2 кг;
    III–IV класи — 2–2,3 кг;
    V–VI класи — 2,3–3,0 кг;
    VII–VIII класи — 3–3,5 кг;
    IX–XI (XII) класи — 3,5–4,5 кг.

    Вага фізкультурної форми, змінного взуття чи термосу у вказані показники ваги не входить. Цифри встановлені із розрахунку на один навчальний день. Учні переносять вагу на відстань до трьох кілометрів.

    допускається відхилення в межах 700 г :)
     
  8. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Моя якраз шпарить все миттєво, якщо не враховувати тих всіх теорій, які треба зубрити, раніше такого просто не задавали. Мабуть ще з молодших класів звикла зі своїми щоденними гуртками, але любить все відкладати і час від часу страждає припадками склерозу, коли вже треба йти спати, а тут "ой, а я ще малювання не зробила!".
    Якщо чесно, щось я тих вчителів з їх вимогами не розумію. Ну якби ще я сама у них не вчилася - так були ж колись зовсім іншими! Пам"ятаю, як у свій час з вчителькою праці душевно вишивали-куховарили-шили, а часто просто говорили про своє-дівчаче, і хто би там тої світової у мій час панічно боявся, що ж з ними сталося?

    Ще хотіла спитатися, як у ваших школах організовують харчування для дітей 5-х класів? Бо нам сказали, щоб зголосилися, хто буде їсти, потім щоденно казати кухарям, що кому готувати, а там на якійсь перерві їм мають накрити на стіл, тоді ж і будуть розраховуватись. Все це, звичайно, гарно, тільки на практиці все так і стало на місці, бо невідомо, до кого, куди і коли підходити, а головне - кому, бо зі старости поки що користі мало. Думаю, треба буде батькам йти самим з"ясовувати що і до чого.
     
    Останнє редагування: 17 Вересень 2014
  9. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    аналогічно, я вже не маю сили.
    Гавкала, гавкала, вчора вирішила змінити стратегію. Пробую по хорошому.
    Але є одне "але". Коли сиджу поруч, все робиться, коли відволічусь чи відійду, рахує мух.
    Завантажила на днях книжку вумну на ту тему, буду читати. Може щось хороше та дієве порадять ;)

    Тут тішусь тим, що наші портфелі та книжки зберігаються в школі. Забираємо додому на вихідні та коли не доробив домашку в школі. Але порфелик реально важкий і явно не 2 кг.
     
  10. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    то так добре- я 4 роки тим тішилася.
    у нас теж так. Лиш не мух рахує, а одразу чимось іншим займається. Потім каже, що коли я просто візуально присутня, то його "консолідує". ТОму тепер просто працюємо разом в одній кімнаті- я над своїми проектами, він- над своїм д\з. Я , в принципі, це "списую" на те, що він раніше усі уроки робив у школі. І сам говорив, що в школі йому було легше- бо там менше відволікаючих факторів і роблять усі. Причому там навіть вчителя над ними не треба було- діти по класам самостійно сиділи і без вчителя ( вийняток- 1 клас) робили уроки, потім- підходили до вчителя і він кожного перевіряв та вказував, що ще підівчити чи де виправити. І режим теж був , бо, скажімо, якщо на 17.00 в школі вже починався гурток танців, то він знав, що до цього часу треба все зробити, бо по іншому- буде пізно ввечері ще вдома вчитися. Зараз же виходить так, що тут в школі на продовжену групу залишати не хочу- тут уроки робиться не в класі на 7-8 чоловік, а в збірній солянці на 30 і більше дітей. То науки 100% ніякої не буде в нього. Додому після уроків приходить вбіля 15 год ( якщо 6 уроків) і 16-16.30 ( якщо 7 уроків, а по понеділках 2 рази на місяць після 7 уроків- ще і загальногімназійна лінійка майже до 16 год). Відповідно, поки пообідає, поки сяде за уроки- це вже біля 16.30-17 год. І от щоб зробив їх без відволікань, то треба бути присутньою фізично і своєю присутністю нагадувати, щоб не відволікався :). Бо по іншому, то затягується на 3-4 години. А коли "нагадуєш" і не відволікається, то справляється вдвічі скоріше.

    ---------- Додано в 08:05 ---------- Попередній допис був написаний в 08:03 ----------

    наш сьогодні заважив на 8 кг :). Малий навіть зауважив: " а пам ятаєш, як в аеропорту наші чемодани важили, то мій важив 6 кг, а твій- 7,5 кг. . Може мені в школу книжки в чемодані на колесах возити?
     
  11. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    ну от і вмене основна підозра на те, що таке шалабайство бо немає чітко окреслених рамок (я про дім). В школі було добре, останній тиждень щось зле. Хворів і видно занадто розслабився, бо вчителька каже, що як ніби "заблудився" (хто я, де я і що тут роблю).

    Питали мене в карму за книжку.
    Є ось така (http://e-book.in.ua/books/dokumenta...otsya-s-detskimi-kaprizami-bez-skandalov.html), а мені попалась друга її частина. Ніби те саме, але чітко про школярів. Тобто не дитячі капризи, а про домашні завдання (http://www.e5.ru/product/perestante...hnee-zadanie-bez-slez-i-nervotrepki_10492489/)
    Другу маю в електронному варіанті (спецом купила в інет магазині). Якщо когось зацікавило, свисніть. Поділюсь. Будемо потім досвідом обмінюватись ))
     
  12. maUra

    maUra New Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Дитина в 5 класі.Рюкзак сьогодні важив 6 кг-7 уроків.А розклад складають явно не для дітей,а вчителі роблять.що б їм зручно було.завтра в нас 7 уроків і всі такі важкі.А в понеділок 5-це 2 праці малювання,фізкултура ,анг..Ну хіба не можна якось рівномірно зробити цей розклад
     
  13. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    після 3 уроку діти йдуть у їдальню і купують з меню те, що хочуть: салати ( з моркви чи капусти- по 2 грн, м ясна відбивна- 8, котлетки по 6, гарніри ( макарони, гречка, картопля- щось одне в день є)- 4 грн, перша страва- 4 грн, випічка- в середньому 3 грн, чай - 2 грн. Якщо підбити вкупі, то виходить така нехила вартість комплексного обіду. В центрі в кафе можна за таку ціну комплексно пообідати.


     
  14. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Намалюйте в неонових оранжевих і салатових, їй би мало сподобатися. ;)
    На щастя, у нас хоч вчителька малювання адекватна, та й мала малювати любить.
    Також не розумію оцінок з малювання, музики і фізкультури. На музику 5-й рік купую нотні зошити, і 5-й рік вони там малюють картинки, але то таке, ми також у свій час з нотної грамоти хіба що скрипічний ключ вчили, а погані оцінки отримували ті, хто не хотів вчити тексти пісень. Всім Моцартами не бути, а кому треба, той собі піде вчитися окремо.
    Сьогодні черговий раз заспокоювала свою дитину: я вже раніше писала, що у них клас досить буйний, і от сьогодні вони мали писати якусь контрольну, але декілька дітей не могли ніяк заспокоїтися, вчителька впала в нерви, подерла всі контрольні і заявила, що ставить всім одиниці. Що то сліз було! Я їй кажу, що плакати було б чого хіба коли ту нещасну одиницю вліпили їй єдиній, а так не треба собі голову дурним забивати, а та все хлипає і хлипає, насилу якось заспокоїла.
    Ой, пора мені якою-небудь валер"янкою заливатися, бо поки мала адаптується, я сама з розуму тихо зійду!
     
  15. Uganka

    Uganka Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Вчительці лікуватись треба,а не вам валеріанкою заливатися. Я б ще виправдала таку реакцію в травні (втома),або в 11 класі (підлітки),і то чисто по-людськи. Яке виправдання тут може бути, або можеш працювати з дітьми,або шукай іншу роботу.
     
  16. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    На Тернопільщині під час занять померло двоє школярів. Як повідомили УНІАН у секторі громадських зв’язків обласного управління міліції, зокрема 16 вересня в одній із шкіл Борщівського району під час уроку сильно погіршилося самопочуття в учениці 4-класу. Дитина померла. Крім того, сьогодні під час занять у Тернополі у ЗОШ №21 помер школяр 1998 року народження. Слідчі зафіксували, що хлопець помер ненасильницькою смертю. За попередніми даними, дівчинка померла під час уроку фізкультури, а щодо хлопця відомо лише те, що фізкультуру він не відвідував через хворобу серця. За фактами смертей обох учнів відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України. Проводиться розслідування, експерти з’ясовують причину смерті дітей.
    Детальніше читайте на УНІАН: http://health.unian.ua/regnews/986041-na-ternopilschini-pid-chas-zanyat-pomerlo-dvoe-shkolyariv.html
     
  17. Kvitneva

    Kvitneva Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    нема слів.
    Нас на педагогіці колись "вчили" - Якщо в журналі одиниці рядком, значить учень поганий. Якщо одиниці стовпчиком - значить поганий вчитель.
     
  18. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Сказала мала, що вчителька потім перевела все в жарт. Так чи інакше, вчора ще довго хлюпала носом при кожній згадці про той урок.
    Клас у них насправді неадекватний, є така дитина, що спецшкола за нею плаче і навіть у найтерплячіших вчителів за якийсь час нерви здають, і так, особисто я не знаю, що з такими би робила, бо не мають 5-класники під час контрольної скакати по класі і верещати на повний голос, але ж постраждали якраз нормальні спокійні діти. Тим більше, що тих буйних все-одно нічим не проймеш.


    ---------- Додано в 10:28 ---------- Попередній допис був написаний в 10:07 ----------

    Мороз по шкірі. Коли я ходила на спецгрупу в Політесі, у нас жодне заняття не починали без тесту Руф"є (там, до речі, і не ганяли особливо - коротка пробіжка, розминка, далі - гра в теніс, скільки хто хоче), мабуть, варто поширювати таку практику і для шкіл, особливо корисно там, де викладають фанатики, які вважають всіх симулянтами.
     
  19. Uganka

    Uganka Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    А вам і не треба знати,бо ви не вчитель. А вчитель мав би знати. Даю 100 % що так відбувається не на кожному уроці і є вчителі,які можуть дати раду всім і адекватним і не зовсім.А діти зараз скрізь такі є,і головне,що інших не буде,що кожне наступне покоління учнів стає іншим,може менш керованим.А біда в тому ,що деякі вчителі ніяк змінюватися не бажають і йти в ногу з сучасними дітьми,вони як динозаври,якими їх з інституту випустили такими і залишились.В мене малий в п'ятому класі вирішів про Плутон подискутувати,що то не планета ,а супутник чи щось таке,що це останні сучасні погляди вчених,коротше кажучи Діскавері надивився,так вчителька сказала,що їй все одно що там з тим Плутоном,вони будуть вчити,як в підручнику написано. А я б на її місці дала б дітям тему для доповіді,хто бажає розкрити це питання,таким чином спонукаючи їх до пошуку інформації.Як ви думаєте,буде моя дитина та інші себе вести нормально на уроках,якщо йому вже все зрозуміло про вчительку і про її знання. Довелось мені потім читати про той Плутон,щоб прогалини ці заповнити,при цьому пояснювати дитині,що в неї інструкції,програми і вона не може(хоч впевнна ,що може,тільки не хоче того геморою) вийти за рамки і т.д. Сучасних дітей важко вчити,важко тримати увагу дітей,але ж іншого шляху немає,треба за ними встигати.Це моя думка,не хочу нікого з вчителів образити.
     
    Останнє редагування: 18 Вересень 2014
  20. Uganka

    Uganka Member