Відповідь: Малі німці Я зі своім "Малим німцем" також мала немалу проблему. У 4 роки його розуміла тільки я. Він знав купу віршів різного розміру, співав, ходив по сусідах колядувати, пішов у школу раннього розвитку. Але все одно його розуміли тільки баба,тато і я. Дитині рот не закривався, але то була якась нерозбірлива балаканина, ніби говорив з повним ротом. Мені взагалі здавалося, що правильно він вимовляэ лише голосні. На дитячих концертах батьки поглядали на мене співчутливо. Але я вичитала, що до 4,5 р., а то й до 5-ти йти до логопеда немаэ сенсу, бо дитина проблеми ще не усвідомлюе і результативно працювати над нею не зможе. А вирішення логопедичноі проблеми це власне праця дитини і мами. Потім моя дитина зрозуміла, що іі не завжди розуміють. Я йому так і говорила "Син, я цього слова не розумію, повтори,що ти сказав, але іншими словами". Десь у 4,5 ми звернулися до логопеда у поліклініці. Через 10 занять, за немалу винагороду нам "поставили" шиплячі. Але вимовляти не задумуючись ж,ч,ш,щ син почавдесь після 4-х місяців наших щоденних занять перед дзеркалом. Він хотів займатись і старанно це робив. Ще залишилось поставити р і л. Та й певна недбалість ипри вимові залишалась. Зараз мушу бігти, але якщо комусь цікаво, потім напишу як ми навчились вимовляти р і л. І ще маю записано вправи для зміцнення язичка, які треба було повторювати перед кожним заняттям.
Відповідь: Малі німці Дивно таке читати. Дитина чудово розуміє і швидше (аніж в 4 чи навіть в 5 років), коли до неї кажуть, що не розуміють, що дитина говорить. Чим довше ви чекаєте що дитина сама виговориться, тим потім важче дитині працювати з логопедом. Повірте, я знаю що пишу. Не змішуйте постановку цих двох звуків разом. Спершу л поставте, автоматизуйте, а потім, за тиждень твердої вимови "л", можете ставити "р". І допомога логопеда, саме для цього існує ця професія Нікого не закликаю до поголовного відвідування логопеда, але якщо в дитинки є наявні проблеми, то тягнути з їх вирішеннями не варто. Потрібно проконсультуватись в спеціаліста і тоді вже вирішувати чи посильна вам праця вдома, чи будете відвідувати логопеда.
Відповідь: Малі німці Позволю собі залишитися при думці, що маленька дитина, приблизно до 4 років, в кого як, не зважае на свою вимову. Може й розуміе, що іі не розуміють, але не зважае на це. Все одно мама завжди, все зробить і подасть на німо. До ретельноі щоденноі праці маленькі не готові. Звичайно затягувати з походом до логопеда не слід, але форсувати подіі і чекативід 3-річноі малявки хорошоі имови немае сенсу. І колись, не знаю як тепер, логопеди не погоджувались починати корекцію до певного віку. Це все звичайно я кажу не як спеціаліст, а як мама з певним особистим досвідом. Додам, що я говорю про випадки порушення звуковимови, а не про затримку розвитку мовлення чи загальну нерозвинутість мови (коли у дитини погано формуеться словниковий запас) чи заікання.
Відповідь: Малі німці а мене цікавить таке питання: Чому в спец.садок наприклад №1 беруть лише діток від 4 років? Хоча більшість тут в темці пише, що до логопеда потрібно водити дитину мало не з 2 років?
Відповідь: Малі німці Моїй дитині 3,2 . Розуміє і ще і як. Спочатку не хотів повторяти, коли я його поправляла. потім пішов в садок, стикнувся з тим що його діти не розуміють, тепер повторяє ще і як. якщо брати алфавіт то він не вимовляє хіба "р" і тверде "л". а коли починає говорити то половину букв ковтає і перекручує. і після кожного "неправильного " слова я зупиняю його і по- складах говоримо правильно. і воно по-тихеньку дає результат
Відповідь: Малі німці Якщо дитина не мовна, або з заїканням, тоді потрібно з двох, в інших випадках - з трьох. Про спец садок нічого не можу сказати, цього я не знаю. А чому мама має подавати на німо? Мама в такому випадку сама вповільнює мовний розвиток дитини. Власне, маю зараз приклад того, як мамочка чекала до 4,5 років, поки дитина виговориться. За рік часу перебування в садочку, хлопчик почав говорити аж три нових слова. За два місяці занять з логопедом малюк зараз успішно розмовляє короткими реченнями і сам вміє висловити свою думку. До чого веду. Для чого чекати до 4 чи 5 років? Якщо мама бачить, що в дитини наявні проблеми з мовленням, то надіятись на те, що може він сам дасть собі раду - марна справа.
Відповідь: Малі німці Наталю, а проблеми - це якщо дитину не розуміє чужий чи коли звуків не вимовляє ? Бо я ото начиталася про звуки і задумалась. Наш синок говорить дуже багато, такі складні речення витворює, що не завжди можу простежити, до чого він веде а от звуків багато не вимовляє, з того, що зараз згадаю, то шиплячі, "р" не говорить, "к" на початку слова (всередині нормально каже), "л". Але прогрес простежується. То треба хвилюватися?
Відповідь: Малі німці Поки не треба. До 4 років чекаєте з звуком "л", до 5,5 чекаєте з "р". Якщо самостійно не справляється, тоді йдете до логопеда. Ближче до 4 рочків можете артикуляційну гімнастику на постановку л робити. Стосовно шиплячих - теж вправи пошукайте. По кілька хвилин на день робіть перед дзеркалом. Думаю, з шиплячими дасьте собі раду, бо з л важче. Швидше, коли звуків не вимовляє )) Мій Данік всі звуки вимовляє чітко, але іноді так говорить, що чужі не розуміють.
Відповідь: Малі німці А чому з "к" так виходить? В середині слова легше вимовити? Бо "корова" - "тойова", а "тика" - з чітким "к".
Відповідь: Малі німці Є в нас одна проблема з вимовою (точніше їх більше, але одна дуже виражена) - дитина дуже часто замінює приголосні в середині або в кінці слова на літеру К, наприклад, не діти, а діки, не Злата, а Злака і т. ін. Вона вже більш-менш почала говорити, якщо порівнювати з кількома місяцями назад, але ота заміна літер мене добиває. Не можу нічого толкового знайти в неті про це, хіба якісь незрозумілі хвороби з такими симптомами. По складах слово без проблем вимовляє, а як просиш сказати разом, виходить абракадабра( Може, хтось з цим стикався, то знає, як допомогти дитині, може знає вправи якісь, або хоча б як це називається по-медичному, щоб я собі щось пошукала конкретніше. І ще, може, є якісь ігри для розуміння займенників, бо в нас з тим - тобі-мені, я-ти, завал якийсь.
Переросте. У нас до 5 років було свікло, хари (фари), свіклохор і т.д. Не робила з того проблеми, просто виправляла, але спокійно, не нав'язливо.
Відповідь: Малі німці Надіятися, що переросте, я не можу. Бо середовище іншомовне і за рік-два непогано було б, якби вона по трошки входила в англомовне середовище. А поки що я її стримую від того, щоб англійська не стала основною для неї, тому поки українська не буде звучати в неї добре, буду обмежувати від англійської. І зважаючи на те, що є й інші проблеми з вимою - мало хто розуміє, що вона говорить, я не можу пустити на самоплин, на те, що переросте. Крім того, що я її теж виправляю, постійно, хотілось би спробувати якісь вправи для такої проблеми.
Відповідь: Малі німці Тому що вона тоді починає говорити більше англійською, всі слова українською, які їй важкі, для вимови, вона говорить англійською. Англійську вона ще встигне вивчити, а українську, якщо зараз упустить, то потім складно наздогнати буде. Не хочу, щоб моя дитина мислила англійською насамперед. Українська є складнішою для вивчення, а англійська тут всюди - хоч не хоч, а вивчиш. Якби в неї з українською було б все ок, то я би ні в чому її не обмежувала, навпаки.
Відповідь: Малі німці Моя донечка теж почала пізно говорити. Хоча в рік як всі діти казала мама, тато, гам, няв, гав і т.п., а потім десь 1,3 як загальмувався розвиток мови, і почала тільки на незрозумілій мові щось белькотіти, хоча все розуміла, пазли складала... В 2,5 ми пішли в садок, прогрес трохи був, але не значний. В 3 роки ми вже звернулись до невролога і зробили ЕЕГ. По ЕЕГ в нас відхилень не було. Лікарка нам тільки приписала пантокальцин і енцефабол. Не знаю чи то співпадіння чи то ліки подіяли, але в 3,2 моя доця почала краще говорити, з кожним днем почали з'являтися нові слова, хоча й не всім зрозумілі. Нам вже на святі в садочку навіть віршик коротенький дали. Зараз їй 4, говорить реченнями, але не вимовляє г, л, р. Треба нам до логопеда, але я поки що в пошуках.
Відповідь: Малі німці Я конеш не спеціаліст, але в англомовному середовиші обмежувати від ангійської? Щось я не дотягую. З вимовою було свікло, альпельсин, жоптий, мехтаринка, і ще багато різних слів. Але з 2 років рот в неї закривається інколи. І в час з 2 до 3 вона і польських слів нахапалася і англійських, а суржик отой руско-украйонський добивав дуже. Зараз просто дуже цікаво спрстерігати як спілкується вона з російськомовниии дітьми. Їм мови це не перешкоди. А от після спілкування з глухою дитиною, досі мені любить на мігах пояснювати. Меня це не нра, але пояснюю, що вона може просто сказати. Але то таке.
Відповідь: Для мамусь і татусів (3) Дівчата, наш вік. У нас сьогодні з чоловіком трохи депресняк. Нам вже 1рік 7міс. А ми говоримо тільки - мама, тато, баба, дєда, Ден, ням, кака, коко ав-ав, мяу, люлю (трактор), а решта на все му-у-ууууууууууууу. Сьогодні чоловік пішов гуляти з малим, ми тільки повернулись з села. Він прийшов і ще мене нагрузив. Каже, що бавились з дітками нашого віку і дітки усе повторюють. А ми взагалі крім тих слів нічого. Ще букви вчимо, час-від-часу. Все решта ми мукаємо. Я розумію, що усі дітки різні і індивідуальні, але я починаю комплексувати.
Відповідь: Для мамусь і татусів (3) З нами знайомий хлопчик гуляв, так майже до 3-х років нічого внятного не говорив, а після 3-х як прорвало, говорить і говорить. Не переживайте всі дітки різні
Відповідь: Для мамусь і татусів (3) було колись, що його пробило і він сказав йогурт і кукурудза. Так мабуть хотів сильно))І все, таке враження , що мичати легше.