Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Перший тиждень у СЗШ№ 83 минув чарівно і казково. До Дмитрика придивлялись, звісно, через вік. протягом цього літа мені все хотілось замовити собі футболку з написом типу: "ТАК!!! Я ДОБРЕ ПОДУМАЛА, коли віддала дитину до школи в неповні 6", або Дмитрові: "так, моя мама забрала у мене рік дитинства, я біднесенький" Але сьогодні вчителька сказала, що "напевно, ви з ним багато займаєтесь вдома". Тобто, все ОК я небагато займаюсь з ним вдома На уроках у перші тижні присутній шкільний психолог, який стежить за адаптацією дітей до школи, колективу, навантажень. Вчителька подобається, з однокласниками поступово знайомимось, у ритм входимо. З Божою поміччю сподіваємось на хороше і позитивне навчання! ну і з приводу бабла - друковані зошити обійшлись у 107 грн (6 предметів), і ще з англ. мови маємо придбати книжки і робочі зошити, 141 грн. Наразі - все...
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Я таке маю з малою Зараз перейшла в другий клас - читає, в думках додає-віднімає, а писати-малювати - повний капець Щодня літом старались з нею сидіти, трохи по каліграфічних прописах, трохи розмальовки, трошки сама писала (твори на 3 реечення як пройшов день) але пішла в школу і знов те саме: букви "дзеркальні" (особливо Я і З), цифри теж; не концентрує увагу на письмі- воно їй нудне і нецікаве. Скоро почнуться погані оцінки - бо роботи брудні і неакуратні Брати репетитора в 2 класі?????? Я категорично проти такого, бо вважаю репетиторство допустиме з 11 класу а не з 2-го Але яким чином мені навчити її писати? Розвивати моторику вона не любить (нанизувати бісер, робити аплікації, пластилін)
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) І ще - помітила по знайомих. Хто нив ще з минулого року, що школа - то важко, дорого, погано, бідні діточки, ааа... - ті вже і ниють, що важко і їм і дітям, і героїчно справляються з важкими буднями. А ми якось налаштувались, що все буде добре - і так воно і є. Загалом, мотивація і налаштування - рулять.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) моя мала так само дзеркалила букви, а враховуючи, що школа англійська, і в 2 класі вони писали більше по анг, то букви так дзеркалили і путались мови, але...десь з другого семестру, коли з мови почались більше писанини - все виправилось. Так що не переживайте, це пройде.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) мотивація- це супер. Але є ще один нюанс: залежить в яку школу йде дитина. Напишу про нашій парафії : якщо дитина йде в "Джерельце", 31, 66, 83. 17 - можна запросто йти "без" і не знаючи особливо навіть букв . Більш спеціалізовані школи чи гімназії- тут вже треба дивитися по своїй дитині. Навантаження там одразу йде більше, вимоги відповідно теж. Тому одним дітям просто адаптуватися, іншим- складніше.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Я свою віддала до школи у 6 років і 9 місяців, то порівняно з однокласниками різниця була суттєва (і справа зовсім навіть не у тому, що вона мало того, що сама по собі висока, то ще й старша за більшість з них) - їй було легше всидіти на місці. Не знаю, чи то у нас клас такий підібрався, але той перший рік - то було щось: одне в коридорі на підлозі качається, друге навкарачки під партами лазить, третє машинками бавиться, четверте пісяється. Букви вона вивчила ще як двох років не мала, але читати не хотіла, хоч ти трісни, в школі пішов такий прогрес, що до кінця першого класу стала ковтати книжки, зараз ось всього Поттера і Часодіїв прочитала, малювати також не особливо любила, писала страшненько, от рахувала добре, якось сама навчилася на пальцях. Думала, що за перший клас зійду з нею і її уроками з розуму, бо щоб пояснити, чого від неї хочуть, треба було ще самій зрозуміти, і бувало, що ти вже сама захрипнеш, а до неї ніяк не доходить, ніби знущається. Підозрюю, що вчителька просто не встигала викласти матеріал, бо більшість часу просто намагалася дати раду з буйними дітьми. А несамостійна була - капці! На підготовці і катехизації ніби адекватна, а у школу перших два тижні йшла з таким ревом, аж соромно. Нічого, пережили, і слава Богу, ніякого клопоту з нею не маємо. До речі, між однокласниками вона не так вже і виділяється, на старшу сестру у своєму 5 класі не виглядає.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) У Львові визначили 20 найуспішніших шкіл. 5-ка лідерів, в принципі , незмінна: 1. Фіз-мат. ліцей. 2. академічна. 3 Класична. 4. Перша приватна. 5. Гімназія Симоненка. Повна Інфографіка лідерів по р-нам тут - See more at: http://tvoemisto.tv/news/u_lvovi_vy...l_infografika_65942.html#sthash.W1jOqCeT.dpuf
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) та так, але навіть задачі з математики треба правильно оформляти, а неохота Отак глянув на умову або на приклади, миттєво щось собі там в голові поскладав, а записати охайно не вважає обов"язковим. Чи є в 3 класі предмети які не оцінюються?
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) У нас спеціалізована школа, плюс Сашко з хопців наймолодший, після нього є ще тільки одна дівчинка (він з серпня). Ніде не водила його, вистачило занять в садочку. Ну але в мене ще й синок розумний сам по собі. То ми без проблем здали вступні іспити.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) то випускники цих шкіл вже до репетиторів не звертаються перед складанням ЗНО чи як?
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Я про Горішок взнавала - там з вересня вже підготовка (буває 2 чи 1 раз в тиждень), оплата 400 або 500 грн. в місяць відповідно. Та ми вирішили не ходити туди. Думаю, треба дивитись по дитині, чи вона ходить в садок, має певні знання і навики. Я вище вже писала, що знайомі туди ходили, але особливого толку не було (практично все те що і в садку, але сидять за партами, мають вже уроки, зошити). Та й вчителі в школах кажуть що то скоріше бажання батьків або якщо дитина не садкова то може корисно бути, та й ціна не маленька. І це 5-річні діти майже весь передшкільний рік вже сидять на уроках, я думаю що то не є так дуже добре, бо як в школу з 6 років дитина йде, то навіть це вважається досить швидко, з'являється нове навантаження.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) хто як. але багато таки звертаються. Хоча двоє хлопців моєї знайомої от тільки зараз після фіз-мат ліцею самі на бюджет прикладної математики Універу запросто поступили. Жоден з них не займався з репетиторами. Ще в однієї - малий сам в Мед пройшов після фіз-мат ліцею ( профільного класу). Після класичної маю не одних знайомих чиї діти без репетиторів йшли, але йшли власне на гуманітарні дисципліни ( психологія, іняз, історія). Якщо обирали би природничий факультет, то без репетитора навряд чи би пройшли. Після спец. 45 школи ( яко\ узагалі немає в списку лідерів 20-ки) у моїх друзів діти без репетиторів йшли на журналістику, іняз, зате ті, хто в Мед- брали додатково біологію.Зрештою, все залежить ще від дітей .Ну а навчальні заклади, які є у списку лідерів, просто ще досить посилено по своїх напрямках готують ( ясно, що якщо, наприклад, дитина 7 років підряд старшої школи має по 5 англійських на тиждень, то потреби в репетиторі по цьому предмету у неї будуть менші, ніж у тої, яка має 2-3 уроки. Так само і з іншими дисциплінами залежно від закладу, залежно від подальшого обраного профілю дитини та її власних можливостей -бажань.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Ага космічна. Завтра підем на підготовку в Ляля до (щось таке). Район підходить, графік теж - щосуботи, ціна - 300 грн. (трохи жеть, але спробуємо). Розкажу про враження завтра.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) 2 рази на тиждень . Так за рік вона змушена без підготовки одразу по 5 разів на тиждень так висиджувати. Тим більше, що заняття в підготовчих школах йде максимально м яко. Дітям подобається. У мене малий ходив з радістю, племінниця теж ( ходили у різні заклади) ---------- Додано в 22:23 ---------- Попередній допис був написаний в 22:19 ---------- ляля до ляля після? Якщо так, то вона більше підходить як розвивалка, а не як підготовка до школи.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) У мене є знайомі що в 1 класі мають вже репетиторів, деякі до того в ще Горішок ще ходили (і дітям там подобалось, але толку тоді?) Теж вважаю що то трохи занадто (та може зараз така складна програма, а я просто не в курсі і нема чого дивуватись? Проясніть хтось ситуацію, бо одні кажуть що все треба вміти вже в 1 класі, дуже складна програма, таблицю множення в 2 класі вчать, основи інформатики теж з 1 чи 2 класу (точно не знаю), інші - що все норм, дитина вчиться і без всяких підготовок - репетиторів У мене теж певно передшкільна паніка починається
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) програма як для 6-річок досить непроста. Зовсім інша, ніж колись вчилися ми. Що потрібно знати-вміти для першого класу, он добре тут написали А все решта- дивитися виключно по своїй дитині і по тому навчальному закладу, який обиратимете для навчання. Одні діти залюбки вдома з мамою займаються і йдучи до школи точно так само хоч якось. але по складах вже вміють читати. Вдома навчилися "виробляти руку" ( не на малюнках-розмальовках), а власне на написанні дрібних деталей закарлючок ( ті самі букви дитина йдучи до школи повинна вміти перемальовувати із зразка.Тобто важливе вміння не писати ( цього навчать), а уміння відтворити те, що бачить ( грубо кажучи- уміти чітко перемалювати букви-склади-слова. Не сонечок-будиночків уміти перемальовувати, а загогульки). З математики теж є певні вимоги ( ті хто вчилися по підручнику Рівкінда знають, що там мало не з перших сторінок вчителю треба пояснювати 6-річкам, що таке числовий промінь). Плюс враховуйте темперамент власної дитини. Якщо вона досить активна, то без звички одразу висидіти для неї кілька уроків- це буде дуже важко. І в школі до того вчитель не буде уже відноситися поблажливо так, як це може бути на підготовці. Тобто в школі дитина повинна уміти з першого дня "включатися" в процес: висиджувати, слухати і основне-чути вчителя. Плюс домашні завдання ( бо це на папері гарно розписано, що першокласникам домашніх не дають. Насправді дають, лиш це іде під соусом "доробити те, що не встигли у школі". А оскільки програма досить насичена, то на домашнє опрацювання дають матеріал. Чому давала на підготовку я? Моєю основною ціллю було власне привчити дитину до вимог і до систематичності. Він вже до підготовки знав усі букви і спокійно розв язував приклади. Але в той же час- зі мною вдома абсолютно не хотів вчитися читати. На підготовці при вчительці він вже за 2 місяці добре читав( бо вона ввела знання букв у схему, як побудувати склади-слова і власне дала той поштовх, який йому до лампочки був зі мною). Плюс власне вироблення отої моторики рук на написанні. Це теж потім дуже полегшило роботу в першому класі, бо йому не представляли труднощі ніякі завдання. він до того часу просто уже "виписав руку". Третє- це систематичність. Оскільки на підготовці вже були домашні завдання, в школі це теж не вибивало з колії. Він знав, що після уроків треба сісти і щодня просто зробити д\з. Ну і четверте- це власне уміння висидіти , почути. виконати. Бо він у мене років до 7 був досить гіперактивний і спочатку навіть 35 хвилин уроку на підготовці висидіти, то була просто мука.За певний час втягнувся. Я собі не уявляю, як би він йшов у школу зі своїм "пропелером" на той час і це все освоював в системі вже першого класу. Моя племінниця- навпаки дуже спокійна дівчинка. Але вдома займатися не хотіла категорично. букви-цифри- то без проблем. Але все, що більше- то навідріз відмовлялася. Їй , наприклад, було легко висидіти на місці, але при цьому, якщо вона не хотіла чогось робити- це просто нереально її було вмовити. А на підготовчій школі- за милу душу, ще і з радістю туди бігла.Навчилася власне чути і виконувати те, що просить вчитель. Плюс теж і вільно читати навчили і руку поставили власне на письмо. Одним словом- все індивідуально. Дивіться по своїй дитині треба вам того чи ні. Ну і по майбутній школі орієнтуйтеся. п.с. у мене племінник наступного року до школи йде. Але на підготовку цьогріч будуть ходити звичайну, при школі. Спеціально в підготовчу школу не йде. Але він дитина розвинута не по рокам- і фізично, і психологічно, і інтелектуально ( років на 2 вперед йде від свого віку) . ---------- Додано в 23:44 ---------- Попередній допис був написаний в 23:27 ---------- ось вимоги для учнів 1 класу з математики згідно теперішньої програми: Учень/учениця: орієнтується на площині та у просторі (на аркуші паперу, на парті, на робочому столі, у класній кімнаті, на подвір’ї тощо); визначає розміщення об’єктів у просторі і на площині; встановлює відношення між предметами, розміщеними на площині та у просторі (ліві- ше, правіше, вище, нижче тощо); розміщує предмети на площині аркуша па- перу, парти тощо, переміщує їх у заданих напрямках; вживає у мовленні відповідні словесні кон- струкції; визначає взаємне розміщення навколишніх об’єктів; розпізнає форму навколишніх предметів; розрізняє геометричні фігури — пряму, кри- ву, промінь, відрізок; куб, кулю, циліндр; сприймає вершину многокутника як точку розпізнає та описує предмети за їх формою; зображує точку, пряму, криву, промінь, від- різок, ламану; будує відрізок, многокутники із підручного матеріалу; позначає точки й відрізки буквами; описує геометричні фігури, називає їх ознаки; класифікує геометричні фігури за певними ознаками Учень/учениця: розуміє множину як сукупність предметів; знає назви чисел у межах 10; називає числа у прямому і зворотному по- рядку в межах 10; позначає числа цифрами; виконує практичні дії для об’єднання пред- метів (множин) і вилучення частини пред- метів (підмножини); лічить за правилами лічби предмети у про- сторі (розташовані послідовно, хаотично, по колу); виділяє із множини її частину (підмножину) за певною ознакою; порівнює предметні множини за кількістю елементів способом складання пар; розуміє сутність кількісної і порядкової лічби; визначає кількість елементів сукупності (множини); визначає розташування предметів, чисел відносно вказаного («стоїть перед», «сто- їть після», «стоїть між»; «попереду», «по- заду»); встановлює порядковий номер об’єкта при заданому напрямку лічби; вживає у мовленні відповідні кількісні й по- рядкові числівники; пише цифри в зошитах у клітинку; розуміє, що цифри — це знаки для запису чисел; розуміє сутність натурального числа як кількісної характеристики скінченої непо- рожньої множини; розуміє відмінність між числом і цифрою; утворює число додаванням одиниці до по- переднього і відніманням одиниці від на- ступного до нього числа; знає табличні випадки додавання та відні- мання у межах 10; розуміє залежність суми від збільшення (зменшення) одного з доданків при сталому другому, різниці від збільшення (зменшен- ня) зменшуваного при сталому від’ємнику; застосовує прийоми додавання та відні- мання числа на основі порядку слідування у натуральному ряді, частинами, на основі переставного закону додавання, на основі взаємозв’язку дій додавання і віднімання; обирає прийом додавання залежно від ви- падку обчислення; прогнозує результат додавання і відніман- ня з огляду на те, що при додаванні нату- ральних чисел дістанемо більше число, а при відніманні — менше; Ну і так далі. а це- стандарт з читання у т.зв. "добукварний" ще період ( це початок навчання, перші 1, 5- 2 місяці навчання): Учень/учениця: має уявлення про номінативну роль слова; розрізнює назви істот і неживих предметів; розпізнає слова — назви ознак, дій, ста- вить до них питання; позначає слова умов- ними значками; виокремлює речення з мовного потоку; аналізує їх за кількістю слів; будує графічні схеми речень; складає речення за поданою графічною схемою; вимовляє слова по складах; визначає на слух склад, який вимовляється з більшою силою голосу; має уявлення про мовні і немовні звуки; розрізнює голосні і приголосні звуки, твер- ді і м’які приголосні; умовно позначає їх на письмі; робить звуковий аналіз простих за звуко- вою будовою слів; будує їх звукову схему, використовуючи умовні позначення звуків впізнає і розрізнює букви на позначення го- лосних і приголосних звуків; читає прямі склади типу «ПГ», «ПГ»; читає склади і слова з буквами і, я, ю, є, ь у різних позиціях: на початку слова, складу, після букв на позначення приголосних звуків; читає слова з апострофом; читає слова з буквами українського алфа- віту і буквосполученнями — ґ, щ, дж, дз; читає слова складами (окремі слова не- складної структури — цілком); читає букварні тексти цілими словами (окремі слова ускладненої структури — за одиницями читання), правильно інтонуючи речення, різні за метою висловлювання та інтонацією — розповідні, питальні, спо- нукальні, окличні (без уживання термінів) з орієнтацією на відповідні розділові знаки І теж і так далі ---------- Додано в 23:52 ---------- Попередній допис був написаний в 23:44 ---------- стандарт з письма у добукварний період : свідомо приймає правильну позу перед по- чатком письма; показує правильне положення ручки в руці, тримає її великим, середнім і вказівним пальцями; кладе правильно зошит на парту перед по- чатком письма і зберігає таке його поло- ження у процесі письма; правильно рухає пальцями під час зобра- ження невеликих фігур, розфарбовування; рухає знаряддя письма уздовж рядка за до- помогою кисті і передпліччя на мізинному пальці; показує верхню, нижню, ліву, праву сторони сторінки; початок, середину, кінець рядка; проводить лінії: вертикальні, горизонталь- ні, похилі (ліворуч, праворуч) ; зображує прямі, ламані, хвилясті, петель- ні лінії перервними і неперервними (у міру можливого) рухами руки; правильно пише прямі з верхнім і нижнім заокругленнями, верхні та нижні петлі, ова- ли, півовали; знаходить і показує всі лінії графічної сітки зошита (верхня і нижня рядкові лінії, між- рядкова, похила....
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) В нас Данило цього року пішов до школи, ішов до першого класу в повних 7 років. До того, з 5 років ми його водили у Вундеркіндик, заняття відвідував 2 рази на тиждень з 16.00год. до 18.30год. Чому ходив на підготовку з 5 років а в школу пішов з 7? Пояснюю, на підготовку дала, щоб причився до сидіння на місці (в нас з тим було вдома трохи складно), а як виявилося в школі з тим проблем не було, та й я не відразу була переконана, що дам його до школи з 7років. Отже, що нам дав перший рік заннять: дитина стала більш дисциплінованою, знала, що має вдома виконати домашні завдання, що в сумці (в котрій носив зошити, книжки) має бути порядок, що під час уроків не можна розмовляти, бавитися, ходити, англ. мова, читання, математика, логічне мислення розвинув досить добре, ну і головне, він в нас пише лівою рукою, навчився правильно тримати ручку в руці і акуратно писати не розмащуючи в зошиті. Тобто, до школи по знаннях він був готовий на 100%, але зважаючи на складність програми 1-го класу я таки прийняла рішення залишити його ще на 1 рік в садочку, тому весь цей рік він і надалі продовжував відвідувати вундеркіндик (щоб не забути вивчене) та і програма там трохи змінилися (стала складнішою), я зовсім не жалкую, що він ще на один рік залишився садочковою дитиною, за цей час відбулися зміни і у фізичному і у емоційному стані дитини, котрі були помітні всім. Він став більш самостійним, уважним, відповідальним. Дитина після підготовки вільно читає, математика також добре вдавалася йому, логічне мислення працює на ура, знає, який має мати вигляд підручник і зошит (тобто акуратний, в ньому ми не малюємо що завгодно, для того є чорновик )і т.д. Стосовно того, що якщо дитина відвідує дошкільний заклад і з ними там займаються то для чого тоді приватна підготовка? Коротко, не в кожному садочку, а правильніше буде відмітити не кожний вихователь підготує дитину до школи. В групі, яку ми відвідували 3 роки вихователь батькам казала, ми вчимося малювати, слухати казки і т.д., а готувати до школи справа кожної мами/тата і підготовки в школі, ось так. Давати дитину чи ні на приватну підготовку перед школою, справа кожного особиста, в нас на зборах в школі вчителька відмітила, що в першому класі дитина тільки має починати вивчати букви і т.д., тобто про читання мова не йде, але в нас більша половина класу вміє читати і вони читають на уроці навчання грамоти.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Там суботня школа позиціонує себе як підготовка. Зараз подивимося
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) при наявності "читаючих" і нечитаючих дітей клас мали би на урок ділити на 2 групи ( принаймні так є в деяких школах). По теперішнім стандартам освіти, які діють з минулого року, дитина за перші півтора місяці навчання повинна навчитися :читає прямі склади типу «ПГ», «ПГ»;читає склади і слова з буквами і, я, ю, є, ь у різних позиціях: на початку слова, складу, після букв на позначення приголосних звуків; читає слова з апострофом;читає слова з буквами українського алфавіту і буквосполученнями — ґ, щ, дж, дз;читає слова складами (окремі слова не- складної структури — цілком);читає букварні тексти цілими словами (окремі слова ускладненої структури — за одиницями читання), правильно інтонуючи речення... Тобто якщо вона йде у школу і узагалі не читає навіть по складам, то за перший місяць їй це все осягнути буде досить важко, враховуючи те, що вчитель не зможе індивідуально їй приділити увагу. Якщо весь клас не читає- то одне. А якщо багато читають, то осягнути дитині той об єм за місяць-два, який його однокласники уже осягнули до школи- це інше. Підготовка потрібна не вчителю, підготовка потрібна, щоб полегшити життя дитині і зберегти час та нерви мами у перший рік навчання у школі