Школа: влаштування і наука (2)

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Myroslava82, 9 Листопад 2013.

  1. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    як визначається оцей розподіл предметів в межах однієї школи ? От на прикладі форумлянки, де 4 паралелі і в двох- додана мова, а в двох- ні. що гіпотетично можуть додати додатково в інших- додаткові уроки математики , української...? І чи може бути таке, що узагалі у межах звільнених годин не добавлятимуть нічого ( тобто навантаження у різних класах буде різне)?

    ---------- Додано в 11:39 ---------- Попередній допис був написаний в 11:17 ----------

    ось тут свіжі . Дві обов язкові залишені для спецшкіл, для гімназій, ліцеїв ,для двомовних загальних шкіл, для українських загальних шкіл, але де прийнято рішення вивчати 2 мови з 5

    http://mmkbryanka.ucoz.ua/_ld/0/90_nmon_664_290520.pdf
     
  2. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    у нас так і є - в тих класах, де немає другої іноземної менша кількість уроків на тиждень. А яким чином визначили в яких паралелях вводити другу іноземну, а в яких ні - наразі невідомо. Сьогодні відбудуться збори і тоді щось може буду знати. Хоча чула таке: в одному ввели тому, що класний керівник вчитель німецької мови, а в іншому скоріш за все через брак годин вчителя польської мови. А на наш і ще один вирішили, що зайвих годин вчителям не будуть виділяти.
     
  3. Princess

    Princess Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    напевно за побажаннями батьків та можливостями самої школи (наявність вчителів, приміщень, може ще якісь фактори). можливо в інших класах додано більше математики чи першої іноземної (тобто години до наявного предмету), чи етика, Львовознавство, чи ще щось введено.
    існує ймовірність, що не додано нічого, чи в меншій кількості, бо цей додатковий час - це варіативна складова. зараз цю варіативну складову максимально урізають, тому в принципі могли й нічого не додавати

    ---------- Додано в 15:08 ---------- Попередній допис був написаний в 15:07 ----------

    це цілком реальні фактори-підстави розподілу варіативної складової
     
  4. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Я знову в цю темку. Поясніть мені про підготовку до школи. Дуже багато водять дітей на підготовку. Я розумію - тих хто не ходить в садочок. А ті що ходять - для чого? І це не в школу записані, а в горішки, калинки-малинки. Що вони дають такого, що перед школою тре туди ходити. Я ніби візначилась - підемо в колишню 76. Уже навіть телефонувала - нічого не відомо, бо ситуація в країні така. І чи буде підготовка чи не буде не відомо. Ближче до зими зателефонувати. Шось боюся я провтикати.
    А підготовки в горішках-калинках з вересня-жовтня чи з лютого? Чи по всякому.
     
  5. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    і я не розумію)) Горішок для Сашка я навіть не розглядала, бо їхня програма саме для дітей, які не були в садку. Там є читання-письмо-математика, але і крім цього малювання, логіка, англійська... То зайва трата грошей.

    ну хіба війну оголосять, то не буде. Підготовки в звичайних школах починаються після зимових канікул. Раз в тиждень. Відніми ще суботи на свята і маєш загальну к-сть днів. То більше адаптаційні заняття, великих знань на них не дадуть.
    Ми після 14 вересня будемо ходити до вчительки приватно.
     
  6. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    та немає обов язку. Є бажання. Що дають? Дають можливість дитині адаптуватися до шкільних вимог і шкільного режиму. Заняття там йдуть уроками по 3,5 години. Заняття йдуть не адаптаційні, а власне навчальні ( програма першокласників зараз досить насичена). Якщо ваша дитина дуже добре сама підготовлена в домашніх умовах, то ніякої підготовки і не потрібно. А якщо дитина знає лише деякі букви, то багато дітей ідуть у школу уже вільно читаючи. Шкільна ж адаптаційна підготовка вона залежить від школи, бо в одних дають досить добру, а в інших- це раз на тиждень 2 години занять, серед яких те саме малювання і т.п. теж присутні. Крім того, пришкільна підготовка йде одразу у великому колективі, тому на особливі результати, якщо самому вдома з дитиною не займатися, розраховувати не доводиться. В підготовчих окремих школах заняття йдуть у вдвічі-втричі менших групах і там вчитель має змогу більше з кожною дитиною займатися.В ряді початкових шкіл, таких як Світанок, Джерельце і т.п. шкільної підготовки узагалі немає. Є навесні кілька адаптаційних занять, метою яких є не навчити дітей. а власне познайомити між собою, зі школою, з вчителем. Це скоріше психологічні тренінги.

    Тобто що дають підготовчі школи? В першу чергу- адаптацію до шкільних вимог: є урок, є перерва, є вчитель,слово якого- закон. На перших порах дітям дуже важко навіть тих 25-35 хвилин уроку висидіти. З садочком то не можна порівняти, бо все-таки заняття в садочку проходять дещо по іншому. Та навіть субординація дитина-вихователь є іншою ніж дитина-вчитель. По друге- власне саме навчання - те що є вимоги не лише робити щось у школі, а і те, що є домашні завдання. Бо на підготовчих шкодах дітям теж дають якісь домашні вправи. І це привчає до того, що доведеться робити в школі. З незвички це теж дуже важко. Ну і третє- це вже сам навчальний процес. Бо одні діти спокійно готуються до школи самостійно і дошкільної підготовки при школі достатньо, щоб отримати оцей "вектор" для самостійного навчання вдома, а іншим - вдома геть нецікаво самостійно навчатися ( тобто разом з мамою) і їм все куди простіше йде в умовах колективу і із стронньою людиною.

    Тобто обов язку ходити звісно, що немає. Це все уже індивідуально і дивиться по власній дитині. У нас в групі колись на підготовчій школі з 13 дітей "несадкових" було лише 4. А 9- це діти з садочку. У мене племінниця цьогоріч пішла в перший клас- садочкова. Але до того теж ходила і в підготовчу школу і потім пішли ще на пришкільну підготовку. То на пришкільній їй абсолютно не подобалося і , зрештою, на підготовчій школі вона отримала куди більше і у формі більш цікавих занять, ніж на пришкільній.

    ---------- Додано в 06:03 ---------- Попередній допис був написаний в 06:00 ----------

    стосовно Горішка та ін. таких шкіл- там програма розрахована не на несадкових. Туди якраз ходить і дуже багато садкових. З наших товаришів усі, хто ходили в Горішок- це садочкові. Малювання-музика в підготовчих школах є, тому що це є і в звичайних. Їх розклад максимально наближений до шкільних. Так само, цими предметами "розбавляється" навчальний день, бо діти легше сприймають інформацію так з "розвантаженням", ніж коли один за другим йде лише письмо-читання-математика. Стосовно предмету "логіка"- то це якраз досить цікавий і потрібний предмет на майбутнє ( розглядайте його не як урок, а як спосіб навчити дитину дивитися на речі з логічної точки зору, вміти робити аналіз і висновки)

    ---------- Додано в 06:08 ---------- Попередній допис був написаний в 06:03 ----------

    з осені. Там курс на навчальний рік розрахований. В Калинці навчання завжди в середині вересня починалося.
     
  7. ksjuha

    ksjuha Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Щодо підготовки, то дійсно потрібно дивитись по дитині. Моя дитина ніяк зі мною не хотіла вдома займатись і букви було проблематично вивчити не говорячи вже про щось інше, тому я для себе прийняла рішення віддати його на таку дошкільну підготовку.
    По першому тижню навчання в школі можу сказати, що не шкодую про це зовсім. Дитина абсолютно готова психологічно до школи. Для нас не виникає проблеми висидіти урок в 35 хвилин, він чітко розуміє вказівки вчителя на якій сторінці відкрити ту ж саму книжечку, швиденько все викласти та скласти у пенал чи портфелик - це щодо суто організаційних моментів. Так як нам деякі речі здаються зовсім елементарними, а для дитини це все може виглядати не так просто і є навіть в нашому класі такі дітки, які не можуть всидіти з 8.30 до 11.00, а починають плакати під час уроків, проситись щоб за ними прийшли швидше, відповідно вже нічого не бачать, не чують та не сприймають.
    Щодо навчальних навичок, то також зовсім не шкодую за витрачені кошти та час. Під час підготовки ми навчились читати, я не скажу що ми читаємо вільно, бо саме читання дається нам ой як не легко, але загалом по складах прочитати можемо. А так як "Буквар" тепер не такий як ми вчились, а відразу в перший день починаються тексти, то коли дитина знає декілька букв з алфавіту, то буде важкувато ...
    Навіть правильно тримати ручку, сидіти за партою, навчитись відповідати на поставлені запитання набагато легше навчити вчителю коли в класі 10 діточок, а не 30.
    Ну і ще багато моментів, які б в садочку я впевнена нас не навчили, а в школі з 30 дітками цей процес затягнувся б на місяці.

    Але тут дійсно потрібно дивитись по дитині. Якщо мама бачить, що і без підготовки дитина нормально пройде адаптацію, здобуде хоча б елементарні навички в читанні, виробить руку (бо писання починається відразу по декілька лінійок з математики та письма), то можна обійтись і без дошкільної підготовки.

    ---------- Додано в 07:10 ---------- Попередній допис був написаний в 07:06 ----------

    І ще б хотіла додати від себе ...якщо у фінансовому плані є можливість віддати дитину на дошкільну підготовку, то повірте не зашкодить вона це точно. А в першому класі Ви результат все ж таки відчуєте.
     
  8. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    ггг, сусідка вже відчула. Син-першокласник ниє, що йому дуже скучно на уроках бо вони в садочку (підготовка при церкві) і то складніші завдання робили :girl_crazy:.
     
  9. ksjuha

    ksjuha Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Ну бачите тут також діти різні, бо мо дитина навпаки зараз дуже тішиться що йому все виходить, що він все встигає і не витрачає надато багато часу на виконання завдань. І ми відповідно маємо більше часу, щоб підтягнути читання яке в нас храмає.
     
  10. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    в плані навчальної програми- можливо ( у нас було аналогічно, але то пішло в плюс, ну і вчитель просто зорієнтувалася і на уроці йому давала додаткові завдання, щоб не скучав). Але : в плані отої психологічної адаптації і адаптації до шкільних вимог- підготовка свою справу зробила. Бо от точно як каже ksjuha, в першому класі багатьом дітям навіть всидіти було катастрофічно важко . а коли ще починалися вже більші навантаження, ніж на початку вересня плюс домашні- вилізала уся психосоматика: то різко все боліти починало і істерики, що треба мамі подзвонити ( і то садочкові діти), а коли приходила мама- усе вдома раптом минало; то за уроки важко узятися . Та навіть банально отой урок сконцетровувати увагу на тому, що вчитель говорить. особливо, якщо дитинка досить активна в житті ( для гіперактивних дітей перший клас без адаптації- то особлива мука для всіх- і дитини, і батьків і вчителя)

    п.с. у мого чоловіка тітка власне вчитель молодших класів вже з майже 40-річним стажем. І вона каже, що різниця між дітьми, які десь готувалися і які не готувалися- є. Особисто її внучки хоч і садкові, на підготовку ходили.
     
  11. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Зі своїм молодшим не знаю, що робити. Зараз йому 5.5 років, впринципі, в школу на наступний рік планую ( хоч старшого віддавала в 7.5 - і правильно зробила). Але по Дем’яну бачу, що краще віддавати в 6.5. Але в нас такий якийсь розвиток однобічний - він швидко читає книжки, газети - сам навчився в 4 рочки, дуже добре запам’ятовує - ще рік тому знав всі столиці держав, навіть ті, що я запам’ятати не могла, якось сам вивчив числа 4-значні, запам’ятовує цілі слова на німецькій чи англ. мові
    А от малювати зовсім не хоче і абсолютно не цікаво йому. Взагалі ніякого бажання тримати ручку, олівець чи фломастер. Моторика в нас - відповідна. :sad: З соціалізацією так само не дуже - в садочку йому було тяжко, не хотів з дітками бавитись, дратувала кількість дітей. На заняттях англійської, яка проходила в ігровій формі і було 4-6 дітей - дуже добре себе почував.
    Якщо планую в школу на наступний рік, то потрібно йому вчитись тримати ручку, хоч щось пробувати писати і соціалізація - щоб звикав к кількості дітей, до завдань. А от що робити з читанням та математикою? Може відмовитись і ходити тільки на музику-письмо-малювання? Але, якщо йому це не подобається, то з плачами ходити ж не будемо....Я в роздумах....(
     
  12. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Я не придираюсь, але на перших порах і в школі буде важко. А тут фактично ту важкість пришвидчую на рік. Моїй буде в жовтні 5. І фактично я буду її віддавати в неповних 6. І я в сильних сумнівах, але дитина без сумнівів збирається до школи. Просто з тими всіма підготовками, нашою писанкою в мене постає питання доцільності ходіння в садочок.
    Мія букви знає, при бажанні не складні слова читає. В межах 10 додає, віднімає. Сидіти на місті не вміє, стояти теж. При небажанні розповідати говорить, що забула. Легкі завдання принципово не виконує, бо не цікаво, з складними мордується, денервується, пихтить, просить допомоги, але довше подумати не хоче, і з простіших починає, коли взагалі не іде. Але як починає з простіших, то так і закінчує на тому.
    Займатись я з нею не можу. Мої нерви не витримують 15 хв. Тому я з нею не займаюсь, тільки відповідаю, коли вона сама питається. Або коли бавимося, то можу щось пояснити, поки вона не второпає, що я намагаюсь їй щось пояснити.
    От такі фрикадельки і я в роздумах невідомо над чим.
    І на яких підставах в школу можуть не прийняти і як не приймуть в одну, то можна щастя спробувати в іншій?

    Цілий рік? Для чого? Щоб прийняли в школу?
    Шото я панікую.
     
  13. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    якщо школа територіально ваша і звичайна загальноосвітня ( не гімназія, не спецшкола), то у прийомі відмовити права не мають.Хіба дійсно вже заяв більше дозволених санітарними нормами місць, тоді мають право порекомендувати звернутися в іншу територіально близьку школу. Якщо школа не територіальна- мають за відсутністю місць і порекомендувати звернутися в іншу. Якщо гімназії-спецшколи- мають право відмовити на підставі "не пройшли вступні ".
    у школі в першому класі в будь-якому випадку йде адаптація. Але одні її легше "відбувають" ( у нас вона пройшла безболісно), а інші- важче. Підготовка дає можливість максимально м яко увійти в шкільний режим.А стосовно "важкості пришвидшеної на рік", повірте, що в підготовчих школах заняття так проводяться, що діти з радістю туди ходять ( на відміну від школи :). От навіть у наших дівчат-форумлянок Альони чи вчительки поцікавтеся, як проходять заняття у їх підготовчих школах.
     
  14. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    В нашому районі - Чупринки-Коновальця - 3 школи : 5 ( спецшкола, старший ходить), бувша 76 біля дому відразу, вона теж зараз чи то гімназія, чи спец , але зовсім не хочу малого туди віддавати , і 17 - російська . От про 17 гарні відгуки, кількість дітей в класі нормальна, велики класи, коридори, що теж важливо...але-але...російська. А які ще школи неподалік? На С.Бандери? Бо я ще, чесно, не в курсі.
    І коли подається заява в школу?

    Що зараз зі старшими класами? Старший в 9, і як я розумію, в 10-11 мало хто залишається - більшість йде в коледжи?
     
  15. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Був старший від деяких учнів на 1,5? Себе не відчував дядьком :) ?
    Іду моніторити підготовчі школи :)
    А порсто по суботах заняття є? Цього достанньо б було?
     
  16. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    так не може в одній людині бути всесторонній розвиток. Дорослий теж не є одночасно і однаково гуманітарієм, математиком і творчою особистістю. У мене малий в 5 класі. І усі ці роки для нього найнеулюбленішими предметами є саме творчі- малювання і праця :) Не любив ніколи цього ( навіть в маленькому віці) і не любить.
    а чому сюди молодшого не хочете? Тим більше, що це досить непоганий варіант.

    17 -російська , але там і побутові умови не дуже і чесно-зараз дуже слабенька старша школа ( теж у мене тут і в родині її закінчували , і є 2, чиї діти зараз навчаються в 6-8 класах)
    76- цьогоріч змінився директор. Цілком можливо, що підуть і інші кращі зміни.
    чому більшість йде? якраз більшість залишається. Хоча частина, звісно, що йде. В школах з 4 паралелями зазвичай на 10-11 клас формується три паралелі, у школах із 3 паралелями- дві.

    ---------- Додано в 08:32 ---------- Попередній допис був написаний в 08:30 ----------

    хлопчики може і так, а от дівчатка... У нас зараз в 5 класі є дівчата, як на півтори голови вищі за хлопців . У них і так фізичний розвиток іде швидше, от у 10-11 років ще вікова різниця йде в колосальний відрив.
     
  17. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Ще 55 школа. Там розділено молодша і старша
     
  18. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    щоб в першому класі мама не перетворилась на невротичку)))) я йшла до школи. то вміла читати вільно і трохи писала. Хоча б такого рівня хочу для Сашка. Зраз в школі дуже складна програма і мені хочеться щоб йому було легше хоча би спочатку. Тим більше, якщо ми все таки відважимось на 8 школу, то навантаження буде ще більшим і навіть ця мінімальна "фора" буде на користь.
    Якщо покласти руку на серце, то я би і сама могла готувати дитину до школи, але я розумію що цього не буде. Сашко не сприймає маму як вчителя, хоча деколи і висуває претензії що я його не вчу))) На даному етапі я розумію, що мені потрібна допомога зі сторони.
    Ще Сашко чує вдома німецьку і хоче теж її вчити, але коли ми починаємо займатись, то інтерес швидко зникає. Тому ще планую хоча би раз в тиждень заняття з німецької
     
  19. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    та ну)))
    Десь третина, чи навіть половина дітей в його класі пішли з 7 років. Він пішов в 7 років та 4 місяці. Не жалію зовсім, по моїм спостереженням за ним - готовий до школи він був в віці 6р.9 міс орієнтовно. Ну і радилась з виховательками - сказати то саме, що ще не готовий. Ну і зіграло роль те, що якраз в той рік їх брала дуже хорошо вчителька молодших класів, тому батьки навіть "готових" дітей притримали:)

    ---------- Додано в 09:31 ---------- Попередній допис був написаний в 09:26 ----------

    просто періодично бачу дітей ц цієї школи в нашому дворі і в шоці від них...

    Молодша школа добра була, а далі....Нюансів багато...
     
  20. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Скажу вам що я теж в душі трохи панікувала, бо ми ніякі підготовки не відвідували, репетиторів не наймали, дома особливо не займались - бо з меншою то просто нереально, то пішли ми в школу, я бачу, що в нас рівень знань такий як і в інших діток, в знайомих і т.д. Іринка почала читати сама по собі на початку серпня, тому йшли ми вже читаючи.