Юридична консультація

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Taras N, 7 Липень 2011.

  1. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація


    Так, розумію. Знаю. Начальниця вголос каже, що злопамятна. Але навіть як наступниця піде в декрет (вона і планує його), то всерівно ні життя, ні роботи мені не буде.
    Ну наразі не парюсь, бо виходити до 3 років я не планувала.
    Спитала тут, бо знаю, що людина захоче позбутись навіть моїх документів, "щоб духу мого не було", тому і хотіла знати свої права.
     
  2. Marigold

    Marigold Мама дівчинки-перлинки

    Відповідь: Юридична консультація

    Поясніть, будь лака, які дні в нас по законодавству вважаються неробочими, якщо розглядати оце положення з Закону
    "9. У приміщеннях житлових будинків заборонено:
    проводити у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні цілодобово ремонтні роботи, що супроводжуються шумом"
     
  3. uaWife

    uaWife New Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Ні, не можна. Це можна робити лише в суді 1-ї інстанції. В апеляційному суді можна лише відмовитися від позову, а не змінити його. Просіть апеляційний суд винести рішення по суті апеляційної скарги в першому засіданні з тих мотивів, що дозвіл діє лише до 30.09.
     
  4. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Святкові -
    1 січня – Новий рік;
    7 січня – Різдво Христове;
    8 березня – Міжнародний жіночий день;
    20 квітня – Пасха (Великдень);
    1 і 2 травня – День міжнародної солідарності трудящих;
    9 травня – День Перемоги;
    8 червня – Трійця;
    28 червня – День Конституції України;
    24 серпня – День незалежності України.

    Згідно з ч. 3 ст. 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день (ст. 73) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.
    Не робочі- субота, неділя.
     
    Останнє редагування: 17 Серпень 2014
  5. Bulavka

    Bulavka Можу приколотись, вколоти, підколоти...

    Відповідь: Юридична консультація

    І не партеся. )) Хтозна, як життя повернеться, може, поки вам виходити на роботу, то тої начальниці вже не буде. ;-) Головне - зараз не піддавайтеся ні на які провокації, вас зараз не мають права рухати.
    І все-одно, якщо приймете рішення йти і вас скорочуватимуть, то і вимагайте такого запису в трудовій. За згодою сторін - то подарунок для них. Мені колись не підписали "за власним бажанням", бо ж його можна оскаржити протягом місяця.))


    Я чому питаю - профпридатність виміряти дуже тяжко в багатьох професіях, якщо, звісно, форумлянка не "токар шостого розряду".))
    Знаю одну жінку, яку вже рік хочуть звільнити, а не можуть, бо заяву не пише і добре знає свої права. Так, морально їй тяжко, але вона там має файну зарплату і сама утримує дитину, терпить поки, бо альтернативи не має.
     
  6. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація


    Тут не все так просто. Вона не просто начальниця, а ще й власник. Тому такий варіант не прокатить)
     
  7. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Порадьте, будь ласка. Звільнилася 31 серпня минулого року у зв"язку з закінченням дії строкового трудового договору, ст. 36 п. 2. Чи можу я зараз стати на біржу праці і отримувати якусь допомогу по безробіттю і чи мене там не обматюкають, де я цілий рік була?
     
  8. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    То певне треба в тему про ЦЗ !
    Щодо згаданої ст. звільнення обмежень нема. Часові обмеження стосуються військовослужбовців (за певними умовами), осіб пенсійного віку + чорнобильці (теж є умови) таке. А п. 2 ст. 36 КЗпПУ не стосується, там різниця (між ст. звільнення) в тому, що при призначенні допомоги (якщо така вам належить і яка належить - для застрах. чи не застрах. ??? до випадку !!!) її скоротять з 271 дня перебування особи на обліку в ЦЗ.
     
  9. Marigold

    Marigold Мама дівчинки-перлинки

    Відповідь: Юридична консультація

    ну от вже пару разів викликала міліцію в суботу і вони мені доказують що то є цілком робочий день (сумніваюсь в їхній компетенції то стверджувати). Хотіла якийсь конкретний закон чи положення де то прописано, бо надоїло з ними сперечатись.
     
  10. Gemmy

    Gemmy Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Порадьте, будь ласка, хорошого юриста по сімейних справах. Бо треба дуже, а я і не знаю, до кого звернутися :girl_sad:
     
  11. dasha

    dasha Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Подала нотаріусу акт на землю. На основі нього вона мені видала свідоцтво про спадщину та витяг з Держреєстру речових прав на нерухоме майно. А що з старими актом на землю? Вона його знищує чи повинна була віддати?
     
  12. Відповідь: Юридична консультація

    Нотаріус забирає старий акт. Інакше, по світу гуляло б 2 правовстановлюючі документи на ім"я різних осіб на одну і ту ж ділянку.
     
  13. KrystynaM

    KrystynaM Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    підкажіть хто стикався з таким. Як оформити скаргу в інспекцію захисту прав споживачів? Потрібно поскаржитися на один дуже непорядний салон весільних суконь.
    Дзвоню в інспекцію, по всіх телефонах не відповідають.
     
  14. Відповідь: Юридична консультація

    По-перше, зверніть увагу, що до кінця цього року заборонені перевірки суб'єктів господарювання контролюючими органами. Тобто, інспекція захисту прав споживачів, навіть отримавши вашу скаргу не зможе вийти на перевірку. Можливо, варто вжити якихось інших заходів. Щодо самого процесу написання скарги - вона має відповідати ст. 5 Закону "Про звернення громадян", тобто там має бути вказане ваше імя, адреса, дата подання, підпис. Також потрібно вказати точну назву субєкта господарювання, а не лише весільний салон за такою-то адресою. Інакше пришлють відписку.
     
  15. KrystynaM

    KrystynaM Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    наскільки знаю планові, а позапланові? за скаргами?
    тоді може написати в податкову на здійснення перевірки? наскільки знаю на даний момент ще повинні реагувати навіть на анонімні заяви. Хоча хочу написати конкретну скаргу, щоб перевірили походження товару, сертифікати відповідності, ліцензії, якщо передбачені. Бо афішується, що сукні французькі.
    А як сказали дати ліцензію і документи на сукню власниці після її хамських відповідей, вона принишкла. Хотілося б цей момент ще врахувати при написанні скарги.
     
  16. Відповідь: Юридична консультація

    Позапланові теж заборонені, окрім перевірок податкової. Але шанси, що податкова перевірятиме салон весільних суконь через відсутність сертифіката відповідності (ще й швидше за все не платника ПДВ) близькі до нуля. Швидше вони перевірятимуть наприклад за скаргою про те, що продавці працюють не за трудовою. Щодо анонімності: закон "Про звернення громадян": Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.
     
  17. KrystynaM

    KrystynaM Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    я в принципі і не хочу анонімно звертатися, хочу, щоб та "пані" з салону знала хто написав.
    А як стосовно відсутності первинних документів на товар, який позиціонують як іноземний? мали б бути ВМД? всі супроводжуючі документи, які підтверджують походження товару, його вартість і т.д.
    Навіть якщо це ФОП, неплатник ПДВ, він зобов"язаний мати прихідні документи, інакше може виникнути питання безтоварності операції?
    І ще цікавит питання, та жінка приймала кошти в іноземній валюті, хоча вартість сукні була в гривнях, відповідно завдаток отримала в доларах, решту вимагала заплатити також в доларах? як це пояснити, якщо розрахунки на території України між резидентами відбуваються виключно в нац. валюті. Чи єж винятки при взаємовідносинах з фізичними особами?
     
  18. Відповідь: Юридична консультація

    При відсутності прихідних документів має місце не безтоварність операції, а реалізація необлікованого товару. Про таке можна скаржитися. Хоча накладних могло не бути лише для вас, для податківців можуть знайтися. Щодо розрахунків, то вони повинні здійснюватися в національній валюті. Але вам потрібно довести, що в вас вимагали долари (якщо на цінниках в салоні гривні).
     
  19. KrystynaM

    KrystynaM Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    ну зато нерви їй потріпають.
    Вона заслуговує, заодно напишу про перевірку оформлення найманих працівників.
    А ще цікавить питання, як можна в неї витребувати документи на сукню.
    відмовляється надавати, хоча, якщо це імпортний товар, я маю право на отримання сертифікату походження і сертифікату відповідності або довідки про те, що товар не підлягає сертифікації.
    Чи то писати офіційний запит на отримання документів?
    І якщо та пані переконує, що сукні французькі, і дає назву тої сукні і типу виробник. Ми пошукали в інтерені такого виробника у Франції нема, є в німеччині. При тому на сайті не вказано, що він представлений в Україні, є в Польщі, москові, туреччині, а в нас нема.
    Має право та пані використовувати їхнімоделі для продажу в нас, без згоди виробника?
    Напишем ще запит на ту фірму в Німеччині.
     
  20. Відповідь: Юридична консультація

    Витребувати - ніяк, хіба що в теорії через суд, але це довго і дорого. Запит їй писати можете. Щодо використання суконь для продажу без згоди виробника. Якби вона їх сама шила за ескізом виробника (правовласника права інтелектуальної власності) і без його дозволу - це було б порушенням. Якщо ж вона купила готові сукні і лише продає їх - порушення немає.