Школа: влаштування і наука (2)

Discussion in 'Діти-квіти' started by Myroslava82, Nov 9, 2013.

  1. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Ось із новенького-старенького:
    Як повідомила Галина Слічна, начальник управління освіти ЛМР, у зв'язку зі складною економічною, політичною та енергетичною ситуаціях в країні, виникла ініціатива про переведення учнів шкіл Львова на шестиденний навчальний тиждень, щоб потім, під час зими, діти пішли на канікули, що дасть можливість зекономити значні кошти на опаленні приміщень навчальних закладів, повідомляє прес-служба міської ради. Вчителі будуть отримувати зарплатню і під час зимових канікул.
    Були різні модельні структури навчального року, ми розглядали різні варіанти. Є оптимальна пропозиція яку ми винесли на обговорення для керівників навчальних закладів та педагогічних працівників. Ми провели засідання фокус- груп з числа керівників навчальних закладів, де обговорювали ці питання та модель структури, провели обговорення з головами профспілкових комітетів, зараз обговорюємо цей процес з представниками батьківських громад. Початок навчального року пропонується 1 вересня, його завершення, згідно з рекомендаціями Міністерства освіти, планується до 1 липня. Плануємо 5-ти денний навчальний тиждень з відпрацюванням по суботах за грудень, тобто вересень, жовтень, листопад ми будемо працювати за грудень і з 6 грудня плануємо провести зимові канікули, які триватимуть до 2 лютого. Окрім цього, плануємо з 18 до 26 жовтня провести осінні канікули, оскільки додається окреме навантаження на дітей. Педагогічні працівники будуть отримувати зарплатню згідно з тарифікацією. В грудні заробітну платню вчителі отримуватимуть, не відвідуючи шкіл, її виплачуватимуть за суботи, які вже були відпрацьовані впродовж осені. Гроші за січень отримають за те, що відпрацюють впродовж лютого-травня.
    Будемо рекомендувати працівникам навчальних закладів переглянути розклад занять на суботу, а також тривалість уроків для учнів початкової школи. Окрім цього, буде розглянуто рішення про обмеження кількості домашніх завдань для учнів основної та старшої школи, щоб хоч трохи розвантажити дітей», ( хотілося б вірити , але "свежо предание, но верится с трудом", бо в старшій школі кожен вчитель вважає свій предмет "найголовнішим" і не зважає на те, що вже задали на самостійне вивчення його колеги. Кожен задаватиме, як і було- з орієнтацією на свій предмет- прим).
    В залежності від погодних умов, будемо регулювати і канікули. Якщо ми пропонуємо канікули провести з 18 жовтня, а на ці дні буде наприклад +15С, їх не буде змісту робити і можна буде змістити далі, так само і в грудні зможемо їх посунути в залежності від погоди. ( а батькам , які працюють, треба буде в екстренному порядку регулювати, як свою роботу прилаштувати до екстренних канікул-прим.)
    Садочки у цей час будуть працювати в звичайному режимі
     
  2. Іспанка

    Іспанка Super_lovely Moderator Staff Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Сльози не дають говорити:) А то я вже думала якийсь термокостюм із термобілизною закуповувати, бо то ж нереально в холодній школі висидіти тих кілька годин під час канікул. Цікаво, чи в січні нас зобов"яжуть ходити.
     
  3. byzja

    byzja New Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    логіки ніякої, я іду до школи, де я маю залишити свою дитину?чоловік на роботі, саму? то вже б тоді і дошкільні заклади під ту програму підтасували, то маленькі діти не мерзнуть, а великі так...
     
  4. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Ну маленькі не зможуть самі залишитись вдома.
     
  5. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Вчора зустріла знайому, яка працює вчителькою, то вона казала, що по суботах будуть вчитись цілий навчальний рік. Я в шоці.
     
  6. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Якщо вже так вирішено, то не краще б було, якби навчальну програму розбили б на 6 днів, а не на 5? Розклад уроків можна скласти з урахуванням суботи і на цей день ставити неважкі предмети і робити 4 (максимум 5) уроків. Навіщо плутати дітей тим, що в одну суботу розклад за понеділок, в другу - за вівторок і т.д.
    Дніпропетровськ теж буде вчитись по суботах
    http://osvita.ua/school/42452/
     
  7. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    а 6-8 річки - це вже великі діти і їх можна самих на 2 місяці канікул вдома залишати?

    ---------- Додано в 11:06 ---------- Попередній допис був написаний в 11:05 ----------

    так. Про це вище на минулій сторінці і форумлянка писала і з усіх інтерв ю Слічної так є.

    До речі, а як тоді організовувати навчання у тих закладах, де і так була 6-денка ( наприклад, у фіз-мат ліцеї). Їм куди додавати відробки?
     
  8. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Вiдвiдувати не будуть вчителi тiльки вiдпрацьованi днi. Дико, взагалi, таке читати - депутати по суботах за ту саму плату, що в буднi, не будуть працювати, нi?
    А канiкули, напевно, як завжди. Сидиш в пуховику в крижаному примiщеннi i зуб на зуб не попадае.
     
  9. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    теж так думаю. От я ще вчилася при 6-денці. І то, незважаючи на те, що 10-11 клас у нас був фізико-математичного спрямування , на суботу у нас розклад був полегшений: 5 уроків і неважких- фізкультура ( стояла першим уроком і в 11 класі ніхто узагалі в суботу на неї уже не приходив), українська література, світова література, іноземна мова і ще один якийсь ( який- уже не пригадаю)

    ---------- Додано в 11:11 ---------- Попередній допис був написаний в 11:10 ----------

    Тернопіль, Франківськ теж
     
  10. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Тобто фактично два місяці школа не опалюватиметься, а потім треба ще зо два тижні, щоб приміщення прогрілось нормально... В нашому садку на вихідні скручували опалення, то в понеділок дітей не водили, дубар був страшний.
    А хто знає,як буде з навчанням у школах-садках? Садки ж не відмикатимуть від опалення, а в нашому НВК - початкова щкола і садок - це одне приміщення, чи будуть також вчитись в суботу?
     
  11. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    а у вас тільки початкова-школа садок чи має "продовження" і старшої школи ? Бо якщо це 11-річна школа, то початкова підлягає загальному графіку навчання закладу ( тобто як і старша школа). А якщо це окрема і старшої школи немає, то не підкажу.
     
  12. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Тільки 1-4 клас НВК Один-два-три
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Burberry

    Burberry Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Дівчатка, кому цікаво почитати про навчання по суботах:
    http://vgolos.com.ua/articles/navchannya_po_subotah_vymusheno_i_tymchasovo_154291.html

    ---------- Додано в 11:08 ---------- Попередній допис був написаний в 11:06 ----------

    В інтервю Слічної, яке я скинула, є відповідь: НВК працюватимуть у звиченому режимі, тобто 5 днів.
     
  14. sweet sun

    sweet sun New Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Знайшла на одному сайті, як учень звертається до нас: "Звертаюся до всіх батьків: а що кожен з Вас особисто зробив, щоб ми цього року (і, скоріше всього, наступні роки - бо все дуже швидко входить у звичку) не вчилися 6 днів в тиждень і мали нормальні канікули? Нам вистачає нашої "драконівської" програми, а тут ще одні фокуси. Скажіть нашим вчителям, директорам, працівникам в міністерстві освіти, що ми - живі істоти, і ми, як не дивно, - також люди! Економте на чомусь чи на комусь іншому!
    Фу. Противно. http://www.osvita.com.ua/ua/schools/lvov/sh-93/

    Дійсно, всі стогнуть тільки "а як то буде?... йой...".
    Мами і тати, зрозумійте, кожному місту, містечку і т. д. дали рекомендацію економити. І це ми не маєм приймати як належне, можна і відмовитись і економити на комусь іншому. А як будуть вчитися наші діти зараз залежить від нашої активності. Хто з вас щось для того зробив? Я вже де тільки можна дзвонила (до Слічної в тому числі, на гарячу лінію міста...), ходила на "збіговисько" в міську раду відстоювати дітей, вийшла на організацію "Пліч-о-пліч за майбутнє" та іт. Ще остаточно нічогоне вирішено. Це так нас заставляють сприйняти, що так має бути.
    Так що не сидіть не "йойкайте", а чи разом, чи поокремо робіть щось, дзвоніть, пишіть, хто на що здатний (в фесбуці знайдіть Ростислава Паранька - він написав мудрий лист, почитайте, що цей тато робить для своїх дітей). Зараз фактично все в наших руках.
    Звичайно, в даному випадку можна трохи поступитися, але це вже аж за дуже перебор - 6 днів з такою програмою!!! Але саме головне, що все у чиновників входить у звичку. Наш дорогий Березюк (хто не знає - погугліть) вже хоче наступний навч. рік починати з 15 серпня, щоб знову зимою економити. Ще трошки і дітям залишуть один липень, а зимою буде три місяці канікул - щоб догодити і зекономити гроші, які явно вернуться не дітям. Напевно, забули, який в нас клімат і літо - для оздоровлення дітей.
    Замість того, щоб спрощувати і взосконалювати програму, її тільки ускладнюють і ущільнюють. Вже, хто не знає, в планах знову 12 років навчання, починаючи з пяти років (на газ грошей немає, а щоб сформувати нові класи, робочі місця і все інше, що з тим повязане - є). Ось маєте ще один повід не мовчати, а контролювати їх дії.
    Дійте.
    Ми, батьки, також не багаті, але школам допомагаєм, солдатам допомагаєм, біженцям допомагаєм, хто не попросить - допомагаєм. Нехай місто допоможе дітям (не така вже в нас бідося, як нам співають, та й би і деякі мільйонери показали, як вони люблять Львів і львівських дітей).
     
  15. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    сподобалося ось це:
    "За її словами ( Слічної), 12 серпня відбулася зустріч з головами батьківських комітетів Сихівського району і майже усі погодилися, що це правильне рішення."

    І далі внизу :
    Що думають з цього приводу батьки? Своїми думками через соцмережі вони поділилися з «Вголосом»:з 12 "думок" лише 3 "за" ( одна від мами дитини з приватної школи, 2- від чоловіків, які не відомо, чи є батьками школярів, бо головний аргумент:"Я 9 років так вчився і нічого. Важко тільки зубрилкам і двієчникам" і " В КРАЇНІ ВІЙНА – а тут нюні розпускають. Нє, прийдуть москалі, і взагалі школи позакривають. Для чого їм мудрі українці, дебілами й неуками легше керувати".

    звідки тоді те, що "майже усі батьки "за"?

    колишньому психіатру видніше, що краще впливає на здоров я" неокріпших умів" :)


    теж цікаво, що на запитання: скільки ж Львівщина так зекономить, відповідають, що " не можуть прорахувати". До 10 мільйонів грн. Насправді, при бажанні, за участю львівських п-вств та наших місцевих мільйонерів+ за участю батьків ( які і так активно беруть участь у фінансуванні шкіл), це не така і непідйомна сила коштів. У нас один медіамагнат Садовий і п-ці Писарчук з Димінським чого варті.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Цікаво, хто взагалі був в курсі про те збіговисько? Все як завжди тишком-нишком.
    Дівчатка, поодинці ми нічого не зробимо. Треба побільше офіційних колективних листів, адресованих тій Слічній і копію - на міністра освіти. Якби ще пресу залучити - взагалі би було чудово. Особисто можу зібрати не так багато підписів, бо живу в основному серед пенсіонерів, але 5-10 напевне буде. Не думаю, що нас таких вже аж зовсім одиниці, може якраз чогось доб"ємося.
     
  17. Burberry

    Burberry Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Скажу так: батьків, якщо і збирають, то дійсно тишком-нишком, якісь батьківські комітети, чи офіційні батьківські спілки, якось так. То напевно якісь дуже соціально-активні батьки, лояльні до освіти. У такому випадку діяти лише через них. Рішення ще не ухвалено, але до 1 вересня його точно затвердять. Тому якщо діяти, то лише зараз.
     
  18. Жменька

    Жменька Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Так, там один клас вчиться за традиційною програмою, інший - по окремій, розробленій їхніми методистами, розвивальний. Але такий розділ є тільки у початковій школі, а в старшій всі вчаться по однаковій програмі. Ми йдем в традиційний клас. Вчителька - Марія Миколаївна, прізвища не пам'ятаю.

    ---------- Додано в 09:09 ---------- Попередній допис був написаний в 09:04 ----------

    Вчора розмовляла із нашим завучем. То вона сказала, що будуть дивитися по ситуації, може введуть якийсь плаваючий графік, щоб не кожну суботу вчитися, принаймні для молодшої школи. До 1-го вересня мають оприділитися, але отримали розпорядження про канікули з 6/12 по 02/02.
     
  19. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

     
  20. sweet sun

    sweet sun New Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Є інформація, що ще остаточно нічого не прийнято. Пішов трохи шумок, трошки попустилися - тільки треба ще сильніше діяти. Крім листів в управління освіти, можна вже починати діяти, не виходячи з дому - дзвонити всюди куди тільки можна і спокійно без істерик говорити їм все (вас за це не наб*ють, для того і є всюди телефони, щоб громадяни додзвонювалися до всіх чиновників, які мають працювати на тих же громадян, зарплата яких - з наших податків).
    Наприклад я вже дзвонила:
    - в мій районний відділ освіти
    - у міське управління освіти, Слічна Галина Миколаївна 254-60-48
    - на гарячу лінія міста 15-80
    - в редакція газети "Експрес" 297-47-01 (є ще купа інших видань)
    - в організація "Плч-о-пліч за майбутнє" 0935300055
    - директору нашої школи
    - може, ще кудись, вже не памятаю
    ще треба до Березюка додзвонитися (до речі, в нього немає педагогічної освіти); до вільної профспілки освітян (голова Соколов Андрій) - може хтось знає, як з профсп. зв*язатися, не можу їхнього телефона знайти, управління охорони здоров*я.... і ще треба думати кого підняти на вуха. Може хтось вже має досвід, чи ідеї - діліться, не чекайте, що все якось вирішиться, бо вони (упр. освіти) такого без нас наприймають. Сигналів від батьків має бути багато. Та і старшокласники могли б тоже своє слово сказати.
    І ще, звичайно, треба залишати коментарі-пропозиції на форумах сайтів, особливо освітянському, на сайті нашого міста, на сайтах ваших шкіл, на сайтах з новинами, в соц.мережаж - хто до чого додумається, але, головне, щоб це дійшло, в результаті, до управління освіти.
    Говорити всім батькам, знайомим чи не знайомим, учням, щоб ті своїм батькам передали - що як ми за це візьмемся, так і діти будуть вчитися. Треба зберегти п*ятиденку і літні канікули (якими вже хочуть також жертвувати). Можна пожертвувати деякими предметами (ну це ж тимчасово....така ситуація в країні.... як вони нам говорять про цей рік), на уступки мають іти не тільки діти.
    Та і взагалі, переглядаючи багато фрумів, коментарів, бачу, що батьки, в свою чергу, пропонують економити на інших установах міста (і не тільки у Львові, інші міста вже також шумлять), долучатися до допомоги школам мерів та інших "уважаємих" людей (батьки ж фактично утримують школи, лишилось з опаленням допомогти), та і взагалі, змінювати і спрощувати навчальну програму, удосконалювати її (а не розтягувати її знову на 12 років).
    Бажаю всім успіху.
    P.S. Хто є в фейсбуці, знайдіть Ростислава Паранька. Він написав листав управління і поспілкувався з журналістами. Почитайте.

    Може, не все написала. Трохи немає часу.

    ---------- Додано в 14:03 ---------- Попередній допис був написаний в 12:51 ----------

    Цитиата з одного сайту:

    Психолог против

    Известный детский психолог Наталья Валедова считает, что учеба шесть дней подряд отразится на детях пагубно. «Нагрузка на них и так велика и не сбалансирована. Детей без проблем со зрением, и без проблем с опорно-двигательным аппаратом, очень мало. Они и без шестидневки истощены, что проявляется уже к началу октября. Дети имеют тенденцию к истощению памяти и внимания. Если нагрузку увеличить, то эти процессы будут происходить более углубленно и более ярко выражено. Увеличение каникул этого не компенсирует», — рассказала «Вестям» Наталья Валедова.