Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) і дивляться на реакцію мас:padonak: а ми, як завжди, тихо проковтнем Тепер питання, рішення приймає обласний відділ освіти? може то зробити їм форумівку:tanksmile:
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) А що, осінні і весняні канікули відміняються? А коли літні почнуться - в кінці травня чи червня? Я фігію з тих цирків нововведень...
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) В такому випадку осінніх та весняних канікул не було б, а літні мали б починатися десь в середині червня (приблизно).
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) ага- немає. І шестиденка буде тоді не лише в першому семесті, а і в другому. Перший семестр- робочі суботи за 13 днів . І в другому семестрі- робочі суботи за навчальний ( канікулярний уже)період з 12 січня по 2 лютого ---------- Додано в 19:04 ---------- Попередній допис був написаний в 19:01 ---------- та знайдеться і багато задоволених. Сьогодні одна мама, в якої є старша школярка і немовля на таку новину навіть вітшилася. Сказала, що мала ціле літо няньку, а тепер- ще і на цілу майже зиму нянькою забезпечена ( це про старшеньку)
Ага, і я одна з них Бачила по своїх хлопцях: Від Миколая вже навчання, як так такого не було...Почали знову втягуватись аж після св"ят, тому... Я розумію, що людям на роботу, а діти самі вдома, розумію... але мені було би дуже навіть зручно: зима, ночі довгі, не треба зранку вставати.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) згідно з проектом є, восени плаваючі, залежно від погоди, але приблизно кінець жовтня, як і мало бути (я розумію так, щоб ще тиждень опалення не вмикати), навесні прив'язані до Великодня. і так, прописані робочі суботи на весь навчальний рік - в результаті "пропадає" 1 навчальний тиждень, який рекомендують ущільнити. варіант навчатись у закладах без опалення подобається більше? рішення приймає обласне управління по області і міське по місту - згідно із законодавством саме вони визначають структуру навчального року, а МОН лише рекомендує (згадаймо додаткові травневі канікули цьогоріч у Львові). насправді проблем у такому варіанті море: це і ті, хто не вчиться/працює по суботах з релігійних міркувань, і ризик ушкодження матеріально-технічної бази при тривалій відсутності опалення, і методики "пливуть" куди хочуть, і олімпіади за компанію, це так те, що сходу подумалось. але якщо немає коштів на опалення - то треба приймати такі рішення...
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Нам на роботі директорка казала, що осінні і весняні канікули мають бути, але знову ж таки у зв'язку з економією, їх перенесуть на перший і останній тижні опалювального сезону.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) тобто на жовтень і квітень? а сенс тоді робити канікули і при цьому, щоб по 6 днів навчалися? Логічніше приєднати ці канікули до зимових і тоді вийде, що 6-денкою можна буде обійтися лише в 1 семестрі. а другий- робити вже 5-денкою. Чим далі в ліс, тим більше дров... Лишилося дочекатися офіційного наказу і роз яснення.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Капець. Уявляю як наша школа буде економити опалення в навчальний рік тепер. В нас і без того вічно скандали були що недотягувала температура до дозволеного мінімуму. А щодо шестиденки - я не буду пускати малу до школи по суботах. В неї за рік зір впав до -2,5. А тепер один єдиний вихідний і знов за домашкою сидіти? Виходить жодного вихідного.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Наскільки я зрозуміла, навчання по суботах планується до закінчення не навчального, а бюджетного року. Тобто до кінця 2014 року будуть економити шляхом навчання протягом шести днів, а з січня після прийняття нового бюджету все стане на свої місця почнуть економити на чомусь іншому.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) так ніби. Але я щось просто виходжу з того, що на перший семестр вони розкинули 13 робочих днів. Це якраз груденеві . А навчання має початися не 12 січня ( як би мал бути), а 2 лютого. Тобто "незакриті" залишаються 15 робочих днів у січні. "закрити" їх можуть або приєднавши в зимові канікули осінні і весняні, або ( якщо залишити весняні і осінні)- відробляючи 15 субот у 2 семестрі. Тобто чи не приймуть взимку тоді просто нове чергове розпрядження і 6-денка продовжиться? п.с.можу помилятися, але, здається за навчальний рік відвдиться 30 канікулярних календарних днів ( не рахуючи літніх). Тобто "без відробок" надають у межах цієї тривалості. Решта- треба відробляти
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) А скiльки ще дiтей самi не приходитимуть Клас 8-10, нiколи по суботах iх на навчаннi не було..
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) шкода, є така проблема у багатьох дітей, але тепер турботу про здоров"я нації держава проявляє тільки теоретично - вивченням предмета "основи здоров"я" добавлять ще по одному 6-му уроці ? А тепер уявіть що осінніх канікул не буде в нас вже в п"ятницю навчання було сяк-так через силу, і розклад уроків турботливо складали з урахуванням кінця тижня про суботу навіть думати боюся. Взагалі цей рік особливий по всіх аспектах, і бачу держава робить усе, аби і діти відчули який важкий зараз час:g.irl_impossible: не кажіть мені що нема варіантів для економії, наверху скористалися десятиліттями наїждженою схемою економії на певних галузях, от і все. мої хлопці 1.5 міс. сиділи днями самі в хаті, потім бабуся погодилася взяти їх на море, і тільки тепер мають повноцінні канікули - з друзями, цілоденним гулянням - та кілько тої відпустки
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) ніде у світі нема 3 міс. літніх канікул... чи я що не знаю? чому б не зменшити літні на той же місяць - вчитися принаймні до пів червня і з пів серпня або якось інакше? тоді спокійно канікули з пів грудня до пів січня... у Німеччині в кожній землі канікули у свої терміни, навіть студенти мають як мінімум три періоди канікул (різдвяні, великодні і літні) по два, а то й три тижні щонайменше... і відпочинеш, і підтягнеш, якщо відстав, і не надто довго, щоб ментально випасти з процесу... плюс зникає проблема буму на квитки і закоркованості трас, бо й починається навчальний рік усюди по-різному. мені така система дуже подобається
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) на даний момент (у проекті рішення) розписане навчання по суботах на весь навчальний рік, з канікулами восени та навесні. ущільнення означає вивчення двох тем на одному уроці, скорочення часу на повторення та узагальнення, та зрештою у всіх програмах передбачено 2-3 години резервного часу, тож 1 тиждень ущільниться без особливих втрат. у світі навчальний рік не триває 35 тижнів - в районі 40, а то й 45, і несинхронні канікули, але й тижневе навантаження на учня нижче, і предмети за вибором, і зазвичай є час на обідню перерву, і допускаються "вікна" в учнів - просто зкалькувати не виходить. якщо комусь цікава європейська статистика по освіті (шкода, України немає в аналізі) http://www.oecd.org/edu/eag2013 (eng)--FINAL 20 June 2013.pdf
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Буде офіційне підтвердження - це точно , мій чоловік працює в Києві в державній газовій структурі , газу буде обмаль , тому економити будуть всі , ми теж це повині розуміти -такі часи , я теж з острахом думаю , про навчання , бо в нашій гімназіі і так навантаження таке , що уроки робими відповідально і в суботу вже просто дитини шкода . А тут ще й субота ! Дівчата з звичайних шкіл бідкаються , а про гімназіі я вже мовчу .
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Я сказала своєму другокласнику, що напевно по суботах буде навчання тепер, а він так спокійно: я не буду ходити. Якщо чесно, то моя дитина має повноцінні канікули тільки в серпні, відколи я стала безробітною. До того бідну дитину геть не мали з ким залишити: то з чоловіком в машині по об"єктах катався, то я на роботу з собою брала. А зараз красота - цілими днями в дворі, і це справжнє дитинство. Так не хочу, щоб школа швидше за 01 вересня почалась! А з суботами - побачимо. Але однозначно то буде напряжно для всіх в сім"ї. В такій ситуації, як є в країні зараз, виступати проти цих вимушених нововведень - який зміст, ясно що треба буде той газ якось економити. Я тоді за те аби дітям на понеділок давали по мінімум домашніх завдань, щоб вони неділю могли дійсно відпочити повноцінно.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Як на мене краще додати по одному уроку протягом тижня, а суботи залишити вільними. А ще продовжити навчання до, скажімо, 10 червня. І почати з 20 серпня. А довгі зимові канікули - це класно, особливо в кінці зими, коли діти починають більше хворіти. Якщо ж все-таки буде навчання по суботах - ходити будемо однозначно. А ось на додаткових гуртках прийдеться економити і час, і кошти. А взагалі вважаю, що у скрутні часи ми маємо бути консолідовані. Можна і треба допомогти нашим діткам не втратити цей навчальний рік. майже увесь минулий навч.рік мій малий вчився так собі, бо мамі було не до нього))). Зараз ситуація м'яко кажучи не краще, треба буде себе перемикнути на науку.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) не всім так вийде, он мій старший цього року йде в другу зміну, як посунуться уроки першої зміни, то наші будуть закінчуватися після 19... що вже казати дружинам (і вдовам) наших захисників
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Дівчата, може не зовсім сюди питання: перед 2 класом якийсь медогляд треба проходити?