Школа: влаштування і наука (2)

Discussion in 'Діти-квіти' started by Myroslava82, Nov 9, 2013.

  1. Kvitneva

    Kvitneva Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Дівчат, ви чого? :girl_flag_of_truce: Я ж нікого не переконую, що то класно. Просто висловила своє припущення. Тим більше, самі ж кажете - то тільки розмови. Затверджених рішень немає.
     
  2. Arctica

    Arctica Енергійна жіночка

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Сьогодні знайомий (в якого дружина працює вчителем у школі) говорив, що директор школи збирав педнараду і говорив, що є ймовірність, що навчання цього року розпочнеться 18 серпня, в зв"язку із подорощанням тарифів на електрику і газ (в цілях економії), хочуть зробити зимові канікули якомога довшими. Хто ще про таке чув?
     
  3. Іспанка

    Іспанка Super_lovely Moderator Staff Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Знов ОБС:) Якби таке було, то б мене вже давно з відпустки викликали кабінет до навчального року готувати.
     
  4. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Хочете ще одне ОБС? Кажуть люди, що мінімально допустима температура в навчальних приміщеннях тепер буде 16 градусів. Воно й минулої зими не спекотно було, а тепер буде холоднувато, однако. Сподіваюся, таки ОБС.
     
  5. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Можна "перескочити" у старшому вiцi. Наприклад, екстерном закiнчити 4 клас i перейти в гiмназiю. Таким чином, буде видно, чи дитина готова до екстрiму:girl_wink: i питання влиття в сформований колектив теж пропаде.
     
  6. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    ніби і розумію, що не на часі, однак мала надію що шкільну програму переглянуть... або повернуть до колишньої, хоча б частково. Але, видать, поки активісти мовчать ніхто зайві рухи не робити не буде:girl_nea:
     
  7. Жменька

    Жменька Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Щодо навчання по суботам - то вчора бачила в новинах, що в Тернополі це таки прийняли. Тепер розглядають у Львові. І схоже, що теж приймуть. І ніби вже є наказ на тривалість зимових канікул з 10/12 по 02/02
     
  8. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    а посилання можна? Та і коли приймуть? До 18 серпня- 12 днів. За цей час в такому випадку мали би підготувати віс навчальні кабінети ( значить усі вчителі мали би вже бути викликані на роботу) та і діти зараз "по відпустках". Принаймні спитала нашу тітку ( зауча однієї з наших шкіл), то ніякого наказу вони не отримували.

    Поки керуються рекомендаційним листом МОН від 11.06.2014 , де вказано:
    Міністерство освіти і науки України рекомендує навчальні заняття організувати за семестровою системою (лист МОН від 11.06.2014 р. № 1/9-303):

    - І семестр – з 1 вересня до 26 ( і до 27 для шкіл, які працюють за шестиденним робочим тижнем) грудня;

    - ІІ семестр – з 12 січня до 29 (30) травня.

    Канікули рекомендуємо провести в такі терміни:

    - осінні з 27 жовтня до 2 листопада;

    - зимові з 29 грудня до 11 січня;

    - весняні з 23 до 29 березня.
     
  9. inka

    inka і.Неrb-то до мене)

  10. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    ще є маленька надія, що може вистачить розуму і не вводитимуть? Поки на стадії ще "хочуть" :). Хоча... У Франківську вже прийнято рішення про шестиденку :"є прийняте рішення про шестиденне навчання, що виправляє ситуацію.За рахунок цього дня ми вирішуємо питання економії. Залежно від кількості зекономлених на суботах днів будуть пролонговані зимові канікули. Тож на Прикарпатті діти підуть до школи 1 вересня та навчатимуться шість днів на тиждень." (заступник голови ОДА з гуманітарних питань Сергій Адамович.)

    Стосовного ще того. що планується 13 робочих субот, то це якраз весь перший семестр- шестиденка, а другий тоді буде як звично- п ятиденкою? Чи теж буде шестиденкою "про запас" в рахунок майбутнього 2015-2016 вже року? Чи 13 робочих субот буде розкидано на весь навчальний рік? І як тоді 2 місяці зимових канікул, коли все рівно виходить півтора ( неробочий грудень плюс 11 днів січня) ? А ще півтора місяці зими вже економити газ-світло не збираються? Чи сподіваються на те, що зазвичай у лютому приходить якась чергова епідемія грипу і ще щось придумається ( вийде розпорядження про перенесення лютого на суботи другого семестру)? То так- "мислі вслух" , бо ці всі "грандіозні ідеї" щось не впєчатляють.
    До речі, з цього тижня держслужбовці цілих відділень-інспекцій нашої облради переведені до Нового Року на триденний робочий тиждень ( це так теж в цілях економії вже бюджетних коштів)
     
  11. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Тобто, якщо платити вчителям у подвiйному розмiрi за роботу у вихiдний день, все одно економiя вийде?
    Чи вони просто цього робити не збираються :girl_nea:
     
  12. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Класно виходить: та нещасна дитина буде відбувати суботу в школі замість того, щоб побути з батьками, а потім кукати сама два місяці в хаті! Моя взагалі з тою дурнуватою шкільною програмою під час навчального року зелена ходить, ми її бачимо між школою і гуртками по 3-4 години на день. Єдина радість - ті вихідні, щоб відіспатися-відпочити, то й того позбавлять?
    Знайшли на чому заощаджувати, економісти х-нові!
     
  13. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    суботні відробки планується проводити як будні дні ( бо суботи розбиватимуться по розкладу будніх днів: одна субота- це навчання за понеділок, друга- за вівторок і т.п. Власне окремого суботнього розкладу не буде). Тобто це проведуть не як робочі суботи, а як "перенесення" буденних ( тобто не вихідних днів, за які передбачена інша оплата)
    врахвуючи наявність одного вихідного- неділі, вона вихідним перестане теж бути вихідним для дитини ( бо домашні завдання ніхто не відміняв). В суботу після 6-денки уже не заставиш дитину сісти за уроки ( бо субтнє навчання не має бути скороченим, а щодня на тиждень у дітей , особливо старшої школи по 6-7 уроків), відповідно, неділя має перетворитися на день самоосвіти. Крім того, тривалі канікули теж не на користь навчальному процесу. Вчителі підтвердять, що після літніх канікул поки ті діти увійдуть в робочий процес... А після тривалих зимових канікул- знову по новій- "збирай тих дітей до купки" і налаштовуй на навчальний лад. Ну і випускники в такому випадку вже точн "заб ють" на відвідини школи- вони за тими репетиторами і підготовкою до ЗНО і так ходили в 11 класі в школу п яте через десяте, а зараз тим більше ( бо у багатьох заняття з репетиторами були і по суботах)
     
  14. Kynegynda

    Kynegynda New Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Будемо вчитися по суботах , кожна субота відробіток за грудень , таких субот буде 13 . І взимку будемо мати майже 2 місяці канікул , це вже точно не обс , ця інформація з відділу освіти від Ірини Слічноі . Зараз це подається , як інформація для обговорення , але реально вона затверджена , бо коштів на обігрів виділяють вкрай мало , а газу буде ще менше .
     
  15. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

     
  16. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    А робочим суботам як всі "втішаться" - і діти, і батьки, і вчителі! Тим більше, що зимові канікули при нашій погоді - суцільна муть.
    Пам"ятаю, минулого року в якійсь з сусідніх областей вже піднімався бунт, коли дітей хотіли позбавити осінніх канікул, щоб продовжити зимові - на пікет вийшли не тільки батьки, а й самі діти, підозрюю, цього року таке буде і у нас.
    Я все розумію, криза кризою, але виїжджати за рахунок дітей - остання справа, краще вже ми на своїх підприємствах трохи померзнемо, якось переживемо. Працюючим мамам, у яких нема бабусь-дідусів на підхваті, взагалі роботу кидати?
     
  17. мамочка

    мамочка Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    мої діти зимою в школу-садок ходять через день бо часто хворіють.
    в країні повний капец буде з газом зимою, відповідно замість +20-22 в класах буде +10
    особисто мені - краще хай сидять вдома зимою і суботи робочі
     
  18. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

     
  19. injan

    injan миється в бані

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    хто знає чи приватні школи зможуть самі приймати графік і вчитись як раніше 5 днів? я би заради цього перевела дитину...
     
  20. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Треба цікавитися у конкретній вашій ( чи іншій приватній) школі. Бо законодавством про освіту дозволено усім навчальним закладам самостійно встановлювати 5 чи 6-ти денний робочий тиждень. Єдине, що приватні школи : 1. Підпорядковані все-рівно міськвно і облвно. тому у загальному керуються і їх наказами також . 2. У фінансуванні приватні школи на самоокупності , а в умовах цін на газ та електрику цьогоріч приватним школам також вигідно на 2 місяці просто припинити опалення своїх приміщень і зекономити кошти.

    ---------- Додано в 16:36 ---------- Попередній допис був написаний в 16:30 ----------

    але ж зима не почнеться 10 грудня і не закінчиться 2 лютого. А пік вірусних захворювань іде двома хвилями: листопад ( коли йде перше серйозне похолодання і організм має перебудуватися) і лютий-березень ( основний пік грипу та віруски), коли організм підходить до весни з мінімальним запасом вітамінів. Півтора місяці канікул взимку не є панацеєю. Скоріше навпаки: у лютому прийдуть до школи діти- і понесеться. А припиняти навчання через епідеміологічні показники вже ніхто не буде, як раніше. Бо треба буде наганяти програму. Крім того, холодний період та опалювальний сезон в лютому та березні ще не закінчується . І будуть такі ж холодні класи.

    Тепер ще такий аспект щодо здоров я: дитина 6 днів на тиждень цілий день у школі і єдиний вихідний- тепер буде витрачатися повністю на вивчення уроків. Якщо є ще навіть один-два гуртки, то весь осінній період, коли ще можна вільний час проводити на вулиці, уже випадає- бо вільного часу не буде. Тобто якщо раніше була можливість годинку-дві провести на вулиці плюс на вихідних десь з батьками на пікнік у вересні- жовтні з їздити ( навіть в ті ж Карапти на вихдні), то тепер- зась. Та до весни імунна система дітей ще більше виснажиться, ніж раніше, незважаючи на 2 місяці зимових канікул .

    В садочках же не влаштовують зимових канікул тривалістю в 2 місяці, б батькам не буде де діти малюків. І при цьому чомусь вважається, що 6-7-8 річна дитина може 2 місяці сама цілий день в хаті побути. Та навіть старші діти- поки батьки на роботі будуть, це 8-9 годин за комп ютером. А коли батьки прийдуть- на вулиці вже темінь і теж не випустиш гуляти ( зима- не літо,на вулиці багато не вигуляєшся)