Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Оце чітко і ясно. Решту можна було не писати. Питання моє закриваємо, поради вже не потребую. Сніжна, Klen дякую за ваші дописи.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Йдеться про елементарне - для чого спішити поперед потяга? Все має відбуватися природньо і поступово - і засвоєння навчального матеріалу відповідно до вікових та психофізіологічних особливостей дитини, і адаптація дитини до школи та шкільного колективу (врахуйте, що, якщо ви все-таки наважитеся дати її в 2 клас - вона прийде у вже повністю сформований за рік дитячий колектив, де будуть дітки різного віку - окрім процесу адаптації до навчального процесу, їй ще потрібно буде соціально адаптовуватися, що подекуди для діток ще важче). Я би казала шукати першу вчительку, яка враховуватиме особливі задатки вашої дитини і даватиме їй можливість працювати самостійно, додатково. Той перший клас буде для неї знайомством зі школою та колективом.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Я то все чудово розумію. Але Як на мене гальмувати інтелектуальний розвиток за для підганяння під стандарт шкіл не є мудрим рішення. Відносини з різновіковими подружками у дворі дають набагато більше користі для психологічного-емоційного розвитку ніж "соціалізація" у класі загальної школи. І ще про брата. Він живе не в Україні і школи в них зовсім інакші. Але він свою дочку віддав у 5.10 до школи. Причому у приватну школу бо у загальну не хтіли брати до повних 6 років. Вже у 2 клас перевели у загальну. І перебуваючи у 2 классі матиматику вона наприклад вивчала за 4, бо так оцінили її рівень. Я не кажу що там ідеальна школа - марапзмів теж вистачає. Але то як приклад.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) не зрозуміли . Я не говорила про підгання розвитку дитини до шкільних стандартів. Ніщо не заважає розвивати дитину і поза межеми шкільних стандартів. Бо окрм школи дитина живе ще гуртками по здібностям, заняттями з батьками та навіть ( якщо вже дуже хочеться)- додатково з репетитором, який не лише займається тим, що "підтягує дітей", а і може займатися індивідуально з дитиною додатково поза межами шкільної програми. Я говорила проти того, щоб не спробувавши ні дня у загальній школі робити висновки про екстернат чи про те, що дитині буде комфортно одразу в 2-3 класі, а перший- їй абсолютно зайвий. У школі у першому класі є стільки нюансів, які виходять за межі лише "інтелектуальних знань. На екстернат чи "через клас" завжди буде можливість перейти ( якщо реально в подальшому дитина і далі дійсно себе проявлятиме і значно обганятиме своїх однолітків). Просто є така річ, що дитячий мозок, особливо якщо дитина дійсно схильна до наук, дуже легко "натаскується" у певному віці. Але це не гарантія, що дитина справлятиметься в подальшому у тому, що їй "не по віку". Я навіть знаю по своєму малому чи його ровесникам: у мене малий йшов у школу точно так само із "перейденою" фактично програмою першого класу,але перший клас все-рівно був адаптаційний . він усі 4 роки навчався чудово і без проблем поступив у старшу гімназію. Але я однозначно би не давала дитину " з перескакуванням". Це- діти. І вони мусять "дозріти" фізично і психологічно.Зрештою, у певному віці, при наявності дійсно природніх даних, підтягуються і ті, які йшли до школи не знаючи букв, не те, що таблички множення. І навпаки- " вигорають унікуми" ( теж наведу такий приклад: товариш мого сина, наш ровесник. З 1. 5 річного (!) віку мама з ним займалася англійською із залученням вчителів. В три роки дитина напам ять вільно декламувала великі тексти з англійської . Тоді ж почали займатися активно математикою. Мама з гордістю розповідала, скільки всього знає її малюк. Але вже з 8 років дитина стала "як всі" , хоч активно займатися нею не перестали. "Вигоріла". Зараз- це звичайний 10-річний хлопчик із середньостатистичними здібностями. ) Ніщо не завадить дитині закінчити екстерном школу в трішки старшому віці. Коли вже є досвід . Спочатку треба спробувати. Бо в молодшому віці- це не стільки потреби дитини, скільки бажання мами. На що дійсно здатна дитина- це лише час покаже. І якщо дійсно здібності є- їх можна розвивати і поза межами шкільної програми
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) проконсультуйтеся з шкільним психологом, в тій же Сихівській гімназії дуже хороший психолог. В нашому потоці цьогорічному є дівчинка, яка чудово читає, пише, рахує, але її батькам пропонували добре подумати чи віддавати її в школу, бо вона морально не готова, а були дітки , які букви заледве знають, і робили висновок готовий. Бо навчити читати простіше, ніж подолати емоційний бар"єр. Моя особиста думка, дитину варто віддавати в 2 клас, або в школу для обдарованих дітей. Щоб не зникла потреба саме в процесі вчитися. Бо як би то не було потрібно, щоб дитина вчилася. Знаю багатьох дітей, які отак легко проскочили молодшу школу, а потім ледь витягували в університеті, банально тому що не вміли вчитися. Тобто для сильної дитини сильна школа, але ні в якому випадку ненадмірні навантаження. Доречі мою добро подружку , яка прийшла з такими знаннями як ваша дитина в 2 тиждень навчання перевели в 2 клас. Може й вам так варто спробувати?
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) З планшету важко цитувати. Тому пишу так. Школа займає дуде бпгато часу. Якщо гурток то 2 рази на тиждень по годині, то школа то кожен день на пів дня. Це зовсім інший ритм життя. Тому казати що давайте розвивайте по за школою ніхто не заважає, то для першачків не коректно. Бо всі сили будуть ітти на те щоб до того призвичаїтись. Ні на який інакший розвиток просто психічних сил не вистачить. Про вигорання я знаю, і про те що якщо дитину з малку навчати то вона буде спершу попереду а потім скорше завше вирівняется. І навіть маю гіпотезу чому так. Бо у маленької дитини найголовніші бажання це провести час з батьками, щоб вони нею займалися, хвалили і тішилися, розповідали щось ціксаве і бавилися з нею. Власне так всіх малих дітей і навчають. У грі. А у трошки старших дітей з'являються інакші інтереси. Вони починають відстоювати власний простір, власну думку. Вже не так потребують постійного перебування з батьками. І мотивація до навчання і методи навчання мають змінюватися. І далі вже розмова про те як батьки вибудують відносини. Ну і про те що на екстернат завжди встигнете, хоумскулери дуже люблять говорити те саме але навпаки "Сесть я всегда успею" Дуже цікаво які у першому класі нюанси, без яких дитина не обійдется? Мені все це дуже цікаво, бо тако ж досі не маю чіткого уявлення як бути з моею донею. Планую діяти по обставинах.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) а підганяти? бо що би форумлянка не казала, половину того переліку знань простою допитливістю не здобудеш, їх дитині "показали". І, знаєте, табличку множення можна вивчити завжди і в 6 і в 26, а дитинство воно таке (коли додому тільки їсти приходиш, і то часом сусідськими зелепужними яблуками обходишся) ... дуже скоро минає. *тільки не кажіть що все можна встигнути - я не вірю (великими буквами)* а і ще одне. Так діти часом дуже цікавляться науками, і на них переключаються, хоча вік у них оптимальний для тілесного сприйняття. Так от - це назад потім відмотати неможливо. коряво написала ... але мені можна )))
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Консультувалися, все ок, дитина готова до навчання. Це абсурд, однозначно. Що ви називаєте натаскуванням???? Звісно, адже у нас усіх ставлять в один рядок, вирівнюють ; вчителі, як правило, дітей, які знають більше за інших, називають вискочками. Не люблять у нас таких, що виділяються. І на форумі теж Mira, я схиляюся до 1 класу, але не через вигорання, натягування, чи ще щось у цьому роді. А через колектив діток, який дуже важливий для моєї доні. Переживаю, щоб не зустріли як малу, щоб не вели себе зверхньо з нею. Вчительку, яка б уміло ввела її в колектив і допомогла у стосунках з однокласниками я не знайшла. Від учителя залежить атмосфера в класі на 90%, він може як зробити з когось лідера, так і забрати лідерство. ---------- Додано в 22:56 ---------- Попередній допис був написаний в 22:54 ---------- Ви це серйозно? Чи так просто написали? ---------- Додано в 23:04 ---------- Попередній допис був написаний в 22:56 ---------- Шкода. Моя мала призер по хіп-хопу ( 1 місце на всеукраїнських змаганнях естрадного танцю ), призер у плаванні. Чи щасливе дитинство це пісочниця і вулиця ? Тоді у нас різне бачення, я вам свого нав'язувати не буду. Будьмо коректними, ок?
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Знов без цитування. Що значить підганяти? Все залежить від того яку мету ставлять батьки. Навіщо вони вчать дитину, і перед усім від відношень між батьками і дитиною. Якщо на меті як найбільше і як найшвидше навчити дитину то одне, якщо цікаво і з радістю провести разом час то інше. Чесно небачу різниці між тим щоб вчити дитину гачкувати чи бавитись наприклад у настолку на засвоення таблички множення. Якщо і дитині і батькам це цікаво то чому ні? Я сама дуже люблю настільні ігри, і донька їх дуже любить( напевне саме тому шо мені подобається з нею так бавитися). А про дитинство коли до дому тіки їсти приходиш навіть я не знаю, бо жила у місті і мене саму гуляти не пускали. Цей період самостійності набагато пізніше почався, і тоді так було не до таблички множення. Я про то у попередньому пості і писала. У дошкільнят, особливо не садочкових, більшість часу проходить у спілкуванні з батьками. І я не розумію чому вчити пекти пироги то добре, а баитися у математику погано. Пироги я пекти не люблю і не дуже вмію, а от намалювати сонячну систему, чи розповісти про винахід телефона можу.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Готові розписатися за всіх вчителів? "Всі - не буває ніде і ніколи" (с). То вже залежить від бажання вчителя працювати з такими дітьми (особисто мені з такими дітьми працювати значно легше і дуже приємно).
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Ні-ні, у жодному разі. Я і на підготовці готую діткам різні завдання. Але у мене їх 10 ( а не 30! ) і нема рутинної роботи вчителя ( вічне писання і планування ), тому у мене є завжди натхнення і бажання індивідуально підійти до кожної дитини.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Малий заснув, сіла таки за комп і можу цитувати Що ви маєте на увазі під тілесним сприйняттям? те що засвоюють все краще у русі? Ну так то всім відомо. Сонячну систему файно малювати на асфальті і велику. Картки з відповідями шукати по всій квартирі. І в настолці на множення іі теж помацати і поперекладати можна. Ну і я маю таки "посидючу" дитину. Може малювати, писати, майструвати, чи підвиснути над книжкою на пару годин. Але гуляти і гасати на веліках, вона теж завжди згідна.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Цю розмову пора закінчувати. Я питала, як в коліжанок питають- не з точки зору фахівців, мудреців, педагогів. А як на посиденьках запитала. Замість простих відповідей- я б дала, а я б ні, і наведення якихось прикладів від знайомих, друзів- я отримала самі бачите що. Дивно, як нас не сварять за оффтоп .
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) а що такого страшного ви отримали? ви запитали - люди як уміли, так і відповіли.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) ви дали тему для роздумів . то і отримали- як звично на форумі різні думки. Просту відповідь я вам дала свою одразу- я би не дала ( і не дала . Бо на власному досвіді уже це пройшла- дитину, яка йшла у перший клас з фактично "пройденим першим класом". Не шкодую і вчинила би так само. У нашому випадку просио знайшла оптимальний варіант- індивідуального підходу у молодшій школі та вчителя, який готовий з цим працювати був. У загальну звичайну школу тим більше би не дала. Нічого не втратили від того, що пішли "нудитися" у перший клас . Лише набули додатково за роки навчання.Якщо в майбутньому побачу, що дитина у старшій школі реально здатна на більше- тоді буду думати. Але реально досвід старшої школи у нас лише попереду. Тому спочатку треба пробувати. Але кожен чинить так, як зручно стосовно своєї дитини. Якщо відчуваєте, що дитина геніальна і їй не місце у першому класі- давайте одразу у другий. Далі час покаже
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Теж вважаю, що нічого поганого не відповіли, просто обширно виразили свою думку. До речі, якщо йти в 2 клас, цілком можна було би йти в приватну школу, ту що "калинка", за умови, що фінансово можливо. Дітей там по 10 в класі, думаю, в такому випадку дитина і в колектив нормально увійде, і вчитель зможе трохи більше уваги приділити дитині, якщо треба. Школа ніби нормальна і територіально близько.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) там на перший клас зараз ніби хороша вчителька буде- ну ви у курсі. І вчитель цьогорічнго третього непогана. А другий та четвертий мають дуже хороші жіночки ( зрештою, вчитель теперішнього другого класу вела паралельну групу підготовки з вашою в той час), ну але я би тут подумала чи варто . Ну ви зрозуміли Тому тут ( в "Калинці")другий клас- не вихід з положення Наша ж геніальна вчителька тут вже не працює. Хоч якраз мала би брати перший клас.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) І я зрозуміла. Про Наталю Петрівну ( моя одногрупниця ) і про пані з паралелі- тут дуже треба задуматися чи давати. :shutup: