Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Як мама, я абсолютно не прикладала зусиль до такого високого рівня підготовки, я лише відповідала на питання, які дитина задавала ( що є педагогічно правильно ). Розумієте, є діти, які дуже налаштовані до навчання, які схоплюють просто усе і всьому стараються знайти практичне пояснення. Скажімо, звуковий аналіз. На рівні підготовки до школи, треба подати основу- голосний, приголосний- твердий, м'який; наголос. А є діти, які чують щ, я, ю, є, ї і питають, чому чуємо 2 звука. Тобто, хочу вам пояснити, що я не намагалася виділити малу, навчити чогось більшого, але й відповідати на питання дитини- це тобі зашвидко, або ти ще мала для цього- неправильно.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Ну в нас так з математикою - йому було цікаво, і знає вже певно і за 2 клас матеріал, але навіть не думаю пропускати перший клас - нема куди спішити. Ну і важко дитині вклинитися в сформований колектив.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Це з усіх предметів , які вивчаються у 1 класі: іноземна, читання, письмо , математика, природознавство, основи здоровя, малювання, трудове навчання, фізкультура, музика? Я б радила давати у перший клас, просто у спеціалізовану школу, де щось, наприклад іноземну, вивчають поглиблено з першого класу і крім цього попросила б вчительку додатково навантажувати дитину на тих предметах, де вона випередила однокласників. Щоб дитина не звикала байдикувати на уроках. Переважно вчителі так і роблять. Наприклад моя мала носила на уроки читання енциклопедії дитячі і читала з них уривки однокласникам на читанні, або переказувала на природознавстві. А з математики писала по 2 контрольні - тести на картках. А всі ці тести, контрольні, і ще творчі завдання, проекти, досліди, переказування улюблених книжок - хто що прочитав, вивчення віршів і декламація їх у класі перед однокласниками. Це теж досвід - який треба набути в 1 класі. Попри те, що мала знала всю програму першого класу ще до школи і вільно читала "в умі" ще в 5 років, я бачила, що вона зі школи після 5 уроків приходить втомлена і я дуже тішилася, що домашні нам забирають не більше пів години, і ми ще можемо погуляти, відпочити, сходити на хореографію, танці... Крім того, врахуйте, що діти в школі адаптовуються до великого колективу - адже їдальня, коридори і спортзал спільні для всіх учнів школи, і можливо дитина буде частіше хворіти в період вірусних захворювань. І якщо в 1 класі вона нічого суттєвого за час хвороби не пропустить, то в 2 класі - треба буде наздоганяти, попри те, що дитина хворобою ослаблена... Та й навантаження на хребет другокласника ... Чи не завелике як на 6-річну дитину? (Я про сидіння за партою 5 уроків і потім ще домашня робота...)
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Мені вчителька, постійно наголошує- що син має бездоганний фонетичний слух і єдиний в класі моментально розрізняв звуки...не бачу в тому нічого особливого). А наприклад математика, де в кінці першого класу діти розв"язують задачі вже на десятки і малюють до них схеми, схем є багато і різні, і до тих схем йшли помалу від початку року. І пояснюють ім ті схеми методично (зовсім не так як пояснила б я ). Ваша доня вміє розв"язувати ті задачі? Також є математичні правила, які діти вже вивчили певним алгоритмом і саме в такому вигляді вони мають бути засвоєні. Такі тлумачення як : доданок, зменшуване, різниця, шукане, обернена задача....то все знаєте? Задачі дуже складні , до них по 3 види різних схем- сама гублюсь. Якщо ваша доня то все знає бездоганно- значить ви з нею займались по програмі першого класу (свідомо!), бо допитливістю такі знання не здобувають))
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) зараз може й нормально, а як почуватиме себе дитина в підлітковому віці? Ви можете дати гарантію що вона буде фізично і психологічно достатньо розвинута, аби далі себе нормально почувати? Чи потім, коли стане студенткою? Для чого ставити дитину в умови виживання на довгий період часу?
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Я вже колись писала тут. Мого брата віддали до школи у 6 років і одразу перевели у 3 класс. Бо у 1 і 2 не мпав що робити. То було давно ще у радянські часи але школи з тих пір мало змінилися. То дуже важко для дитини. Психологічно важко. Брат має надзвичайні здібності. І в навчанні проблем немав, але ж школа то не тільки навчання. Я переконана що таких дітей треба навчати індивідуально. Наші школи не пристосовані до цього. До речі мене дивує оця модна тенденція коли батьки виправдовуються що забагато дитину навчили. Якщо дитині цікаво а батьки вміють розповвдати і цікаво пояснювати, то чуму не можна того робити? Щоб у школі не виділятися? А якщо батьки можуть навчити краше ніж у школі? Складне то питання, але у 2 класс я би дитину у загальну школу не давала. Хіба у другий клас на екстернат.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) повірте, що адаптація в першому класі зовсім інша, ніж рік на підготовці ( це зовсім інші речі). тепер враховуйте, що ваша мала проходила підготовку у дитячій зручній атмосфері на кілька діток, де до кожної віднесуться як до дитини, підкажуть-поможуть , позаймаються. В школі- ніхто нею займатися не буде. особливо у 2 класі- в 2 класі, згідно з шкільними вимогами дитина повинна домашні завдання робити сама, без нагляду. Якщо щось не буде ясно в школі на уроці- ніхто нею індивідуально не буде займатися з огляду на те, що вона менша. У школі- 30 дітей, які будуть старші за неї на 1- 2 роки. Які вже адаптовані умовами загальної школи . І тут малеча.Різниця в 6-8 років у дітей - це не те, що різниця у 15-17 а можна йти з гонором в 2 клас і до третього вигоріти. ( п.с. якщо згадаєте усіх відомих геніальних дітей , навіть тих же Нікітіних,з якими займалися особливо, які були в той ще час на особливих умовах навчання- на перескакуванні з класу в клас і т.п. до певного віку вони усі "вигоріли" і до повноліття стали звичайними середнячками) Зараз тут скоріше мамині амбіції , а не дитячі. а далі на екстернат у 3-4 ? Тоді вже повністю на екстернатну домашню систему навчання. Бо не бачу сенсу саме на 2 клас на екстернат давати. Дитині лише 6 років. Якщо вона реально має здібності, власні," не натаскані"- вони нікуди не дінуться.Ніхто не забороняє їх вдома мамі так само додатково розвивати, займаючись з дитиною ще додатково по нестандартним вправам та завданням- благо, зараз цього добра є навалом. І якраз у старших класах куди вже простіше і логічніше переходити на екстернат. ну але ж не на 2 клас, коли реально дитина тієї школи ще і не "пробувала" ( 3.5. години приватної підготовки в "стерильних" умовах, то не ті ж навіть 4 години в у мовах звичайної школи. А в 2 класі- це вже і не 4 години. ---------- Додано в 17:36 ---------- Попередній допис був написаний в 17:29 ---------- у мене чоловік пішов у школу у неповних 6. Це взагалі було нонсенсом у радянські 70- і роки. Його не хотіли брати, але врешті таки узяли. Школу він закінчив у неповних 16. Мушу сказати, що фізично він теж був досить розвинутим. Тобто навіть у 10-12 років виглядав значно старше своїх однолітків, які йому заледве по плече діставали. Тому фізично серед старших однокласників не виділявся. Школу закінчив теж чудово і став студентом Політехніки . Але він і зараз каже, що оця різниця в 1-1, 5 роки завжди йому відчувалася - і у школі і в інституті. Він завжди був молодшим. До речі. нашого малого він узагалі ще думав, чи варто навіть у 6 у школу давати. а не в 7.. Це при тому, що малий був дуже добре готовий. Але тато сам мав власний досвід раннього навчання
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Ще спитаю, Альона, ви знайшли вчительку, до якої хотіли б потрапити у 2-й клас?
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Так я мала на увазі екстернат принаймі на молодшу школу. Безумовно індивідуальне навчання у домашніх умовах, то не ті ж навіть 4 години в у мовах звичайної школи. І власне я не впевнена що оті 4 години в у мовах звичайної школи так вже конче необхідні дитині. Але то до обговорення в іншій темі. Брата закінчив школу у 14. Також був високим, але 6-ти річка серед 10 річок то різні вагові категорії. Власне у школі він займався чим завгодно крім навчання.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) А чи добре навчаються діти, що не ходили в Горішок чи на іншу річну платну підготовку, як успіхи в початкових класах? Порозпитувала ще знайомих, то їх діти переважно ходили на якісь підготовчі заняття просто в ту ж школу куди і в перший клас пішли, і все нормально. Ще одна вчителька з досвідом розказувала, що дуже підготовані діти часто спочатку випереджають однолітків, скучають на тих уроках, бо їм вже то не цікаво, а потім (в наступних класах) стають середнячками, в той час як інші стають відмінниками, тобто все змінюється, і що велике дошкільне навантаження дуже часто є батьківськими амбіціями (як є час, гроші і дитині то справді цікаво, то може і варто), хоча перед школою в любому випадку треба з дитиною позайматись.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Дійсно, нічого особливого. Я навела фонетичний аналіз як приклад у своєму дописі, що діти по різному схоплюють. Математика- рахунок до мільйона, нерівності, приклади в межах ста в умі з переходом через розряд, стовпчиком- в межах тисячі, табличка множення, ділення до 3, задачі із записом умови, питання і розв'язування, елементи геометрії рівень 2 класу; Іноземна- рівень 2 класу спеціалізованої школи; Письмо- диктант вільно, на 40-50 слів 1-2 незначні помилки, схеми речення, звуковий аналіз. Читання- 40 слів ( майже з інтонацією ). Доданок, зменшувальне, різниця.... знає, звичайно. У нас усі діти на підготовці це знають. І задачі теж. Це я розписала для того, щоб ви не дивували питаннями. Я за фахом вчитель початкових класів, педагог. Тому знаю, що мала елементарно по навчальній частині іде з другокласниками, може й фори дає. Проте моя думка збігається із форумумлянками- фізично важко. Вона у мене не садочкова ( хоча дома не сиділа ), дітки із садочку впевнені у собі, нагліші, чи що ( у хорошому розумінні ). Доця низенька, худенька, більшість при зустрічі здивовано " То мацьопство вже йде в школу???? " Дякую! Мені теж дивно. Я просила поради, а тепер пишу й виправдовуюсь з чого я вирішила що моя дитина може тягнути 2 клас :confused:
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) а Ви плануєте доньку давати у 2016 році?якщо так, то раджу Рудик Г.В.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Альона, це безперечно чудово бути мамою такою талановитої дитини, але в моєму дописі ключовим є цей аспект Ви самі пишите, що за фахом вчитель початкової школи, відповідно виходячи з інформаціі ваших дописів, ви сідомо вчили дитину опереждаючи програму звичайної школию .Навіщо дитині 6 років табличка множення, ділення і запис умов задач? Вона ж не знала про існування тої таблички, не знала про ті задачки). Ви не ображайтесь, чесно аж ніяк не хочу вас образити, просто ви самі свідомо зробили своїй доні незручності на рівному місція. а тепер переживаєте. Вона за літо трошки забуде свої навички, а в вересні буде мати нов емоціі від колективу та школи, матеріал будуть викладати інакше і скоріш за все навчання піде їй в радість. Вибір звістно ваш- бажаю вам його зробити вдало!
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Чи я дурна чи ровер не їде. У чому сенс школи взагалі? Навіщо дитині у 7(8,9,10) років табличка множення, ділення і запис умов задач? Чому у 6 років такі знвння то проблема а у 7 то конча необхідність для всіх? Одних дітей погані батьки занадто навчали - школі такі не підходять іншими дітьми замало займалися - теж не підходять Тре всіх підрівняти. Батьки винні що не підрівняли дитину під стандарт 6 років? І потім далі підрівнювати всі 10 років школи. Кумусь репетиторів. А комусь відбити бажання вчитися нецікавими завданнями. От і отрімуем що
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Так я не дома її вчила, а на підготовці, як і решту дітей. До речі, у мене є хлопчик, який на такому ж рівні ( крім таблички множення. Це татко дав ідею дитині як швидко порахувати к-ть цукерок в коробці- 4х5, а мала за це вхопилася. Вона табличку не знає завчено, а просто швидко рахує. Скажімо, 6х8 мала каже три рази 8 буде 24, і ще 24= 48. А коли мовчки, то з паузою в 5-6 секунд, в неї рахується уся табличка множення. Це мала не завчила ). Доні нема за що переживати, і вже точно у неї немає незручностей. Вона у мене розумниця. Піде у школу і буде себе впевнено почувати зі знаннями- чи в 1, чи в 2 класі. Переживаю я. Лише я. Дуууже багато друзів освітян радять іти саме в 2 клас, бо чого дитині не мати привілеї в якості екстернату. До речі, це приємні переживання, з гордістю за дитину. ---------- Додано в 23:26 ---------- Попередній допис був написаний в 23:24 ---------- Нє, певно я.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) І ще додам. 1)Я не кажу що як найшвидше вкласти в дитину шкільну программу то добре. Я взагалі не певна у потрібності усього того шо є у шкільній программи і у 10 і у 20 років. Але то інакша розмова. 2) Діти люблять вчитися(не сидіти за партою, а взнавати щось нове). Якщо в дитини міцний звьязок з батьками то вчитися у батьків дитина буде найбільш охоче. Діти завжди вчилися у батьків, на прикладі батьків. Чому не вчити дитину коли в неї є таке бажання? Щоб потім вписати в стандарт? Він так конче необхідний?
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Добрі в них успіхи, займаючись після уроків індивідуально ( я про тих дітей, які абсолютно не підготовлені- ні підготовкою, ні садочком, ні батьками ).
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Певно якщо в садку дитина готується як там це вже проводять, є старанною по характеру, то в принципі цього достатньо щоб нормально вчитись у 1 класі без всяких "додаткових занять"? Просто вже писала, як після приватних підготовок дехто далі в школі з репетитором з першого класу, і є пиклади коли просто після садка дитина пішла в школу і все ОК.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) та що порівнювати 6 і 10 річку? То більше ніж прірва . Бо у молодшій школі прірва у дітей з різницею в 1-2 роки. Не інтелектуально , а власне психологічно і фізично. У нас в класі отой наймолодший хлопчик мав різницю у 1,5 роки з однокласниками. І це з урахуванням того, що в нас в класі не було тих. хто йшов до школи у 7 років. З ними у нього була би різниця у 2,5 роки. І чесно- надзвичайно талановита інтелектуально дитина ( до речі, до школи йшов- не знаючи жодної букви і цифри практично, а в другому класі- перегнав навіть деяких дуже підготовлених дітей), але психологічно- дитина-дитиною . Не буду вдаватися у деталі, але навіть вчителі робили скидку у деяких моментах на те, що це власне ще мала дитина. У першому класі йому дозволяли навіть коли він втомлювався на уроці- трішки перепочити у сусідній ігровій кімнаті. І так поступово "втягувався" у процес. і якщо виникали певні нюанси вже у наступні роки.Повторююся- це було можливо, бо це була приватна школа з маленькими класами і індивідуальним підходом. В умовах загальної школи- це просто неможливо. Втомилася- не втомилася дитина- ніхто над нею особисто фукати не буде .Особливо з урахуванням того, що дитина йде в 2 клас, коли апріорі вже розуміється, що діти- адаптовані , як між собою, так і у співпраці з вчителем та вимогами навчального процесу школи . Ну і ще така чисто фізична деталь: наприклад сьогоднішні 10-річні дівчата ( а це 4 клас)- досить розвинуті фізично. Це- навіть не 10-річні хлопці. Дівчата природньо швидше йдуть, особливо в передпідлітковий період. І психологічно у них великий стрибок іде. Поряд з 10-річними дівчатами в класі 8-річка реально буде дитиною по багатьох аспектах. Це відчувається навіть по хлопцях з різницею у 2 роки, що вже говорити про дівчат.а відносини у школі- це не відносини різновікових обраних подружок на подвір ї. п.с. це все велося до того, що інтелектуальна підготовка дитини і психологічно-фізична- це абсолютно різні речі. Бо навіть на вищенаведеному прикладі: маленька 5-річна дитина, яка йшла до школи без будь-якої підготовки і не вміючи читати-рахувати за рік наздогнала і перегнала багатьох однокласників, які йшли до школи з рівнем "пройшли програму першого класу до". Але психологічно і фізично залишилася з тією ж різницею у віці між однокласниками і при закінченні 4 класу.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Альона, судячи з вашого підпису, ви готуєте дітей 6-7 років до вступу в перший клас. Тобто ви того всього вищенаписаного вчите і решту дітей? Чи як? Справді? Бо якщо так, то маєте направду геніальну дитину) Але... Якщо бачите, що дитина просто питає, ви їй просто відповідаєте на питання, а дитина раз-раз і шляхом просто питань засвоює ТАКУ програму, а потім то щось мені не дуже зрозуміло стає. А хто, як не мама-педагог, мав би на тому краще розумітися? І, можливо, ще раніше, бачачи, що дитина не просто питає, а відмінно засвоює програму, спрямувати дитячу цікавість у трошки інше русло... не пов"язане з шкільною програмою... зупинитися просто на знаннях, необхідних для вступу до 1-го класу, щоб і самій не переживати, і дитині було в 1-му класі нормально-пізнавально, а не нудно, і щоб не відбулося "вигорання"... ну якось так) Я просто хочу зрозуміти вашу ситуацію, але щось воно мені не виходить(