Педагогічне догодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Suzi, 5 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Останнє редагування: 3 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    іграшки геть, в руки сухар. нам після року помогло крісло для годування зі столиком, бо присунуте до стола не пройшло.
    крісло не дає дістати небезпечного. якщо дуже бушує - він не їсть. і все. їсти - це поводитись нормально, а не дригатися і перевертати.
    мій не сприймає тарілку, висипає все на столик. з рук не їсть - витягне з рота, розгляне і тоді знов запхає. тільки ложка-вилка, яку дає аби набрати ще. якщо пацькається - значить не голодний)))))))) і нічого більше не даю.
    зараз літо. їсти буде ще менше. обовязково годувати?

    по темі. шоколад. не відстане поки не дам. їсти буде навіть гіркезний. відбиваюся горішками, які виколупала. сісти на безшоколадну дієту?
     
  3. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    проблема не в тому, проблема в тому, що з того, що дитина активна мама робить проблему )))))
    Давайте з початку.
    Думки про нагодувати і кількість з*їдженого дитиною мама виганяє зі своєї голови.
    Тоді мама йде їсти (3 основні прийоми їжі+пару перекусів за столом), дитина вже як мінімум повзуча, значить може сама прийти за стіл. І от КОЛИ дитина приходить, мама бере на ручки і дає їжу (на вимогу дитини). Як тільки дитина починає капризувати, більше не хоче їсти - мама тут же спускає на підлогу і тут же повертається до своєї їжі.

    ---------- Додано в 16:47 ---------- Попередній допис був написаний в 16:45 ----------

    Або даєте, або їсте коли не бачить, або не їсте, або їсте, але не даєте ніколи (як алкоголь, наприклад).
     
  4. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    до речі так, мій коли голодний, намагається сам залізти на крісло і мотлошить холодильник. правда, він у мене саморежимний, не їсть коли попало, на відміну від мене)
     
  5. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ви прямо описали мого Сашка і його їдження))
    Я переважно саджаю в крісло для годування, бо інакше діла не буде, бо зі столу тягнеться все. Саджаю, в руки кусок хліба і так їмо.
    Їмо то голосно сказано, бо напихати не збираюсь, а просить він зовсім небагато. От сьогодні на сніданок з'їв може 2 чайні ложки каші. В обід вийняв собі з борщу картоплю і колечко морквинки, але в прикуску з хлібом))
    Далі я їла сир з бананом, то спробував на кінчику ложки і не хотів більше. Ще бублика пів втоптав. До ночі ще вечерятимемо, незнаю навіть чи спробує.
    А буває і таке, що за весь день тільки сніданок спробує, а може взагалі лише цицею жити.
    Бачу навіть, що малий схуд зараз, але так як він гонить цілими днями, ще й зараз відточує майстерність ходіння, то не дивно))
    Я й сама не маю зараз апетиту сильного, жара, тільки воду пила б.
    От сама себе заставляю не паритись з приводу його харчування. Десь зустрічала інформацію, що бажання поїсти може з'явитись до півтора року дитини. Значить маємо ще час. Поки є циця, голодним не буде.
     
  6. Tempernice

    Tempernice Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ех,я теж таке читала, але наразі без змін:girl_cray: Але теж не парюсь, бо вже звикла - циця то циця, ну і нехай:girl_smile:
     
  7. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування


    Це я собі вже як мантру повторюю, коли дивлюся як моє дитя навіть голови не піднімає, коли хтось стукає ложкою.
    Не снідає ніколи. Після першого сну може попробувати що я ім, як подобається, то простть ще. Як правило - молочні каші не йдуть. Смакує зупка. Отак. А як приходимо з вулиці - то спати з цицьою. Вечеряти не хоче. Бубликів-сухариків не любить гризти, ні в руках тримати. Все. Таке наше меню. Вже навіть не хочу важити його, в такий момент згадую дп і розслабляюсь.
     
  8. mamasha

    mamasha New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Мене не хвилює кількість з"їденого, а сам процес. Кожного разу, коли ми сідаємо їсти - в хаті плач. Все так, як ви і описали, але коли я беру його на руки - він вимагає не їжу, а мамину вилку чи ложку, чи горнятко, чи запхати руку в мамину тарілку. Коли спускаю на підлогу плаче і знову проситься на руки - і так по колу. Спасає циця під час того коли я їм. по-іншому спокійним за столом він не буває.
     
  9. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А має бути чітко - не хочеш їсти, йдеш з-за столу.
     
  10. mamasha

    mamasha New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    І ще цікавить один момент стосовно отих кусків в руку. Малюк любить кидати печиво на підлогу. Коли вже не хоче або з"являється щось цікаве в полі зору - кусок летить на землю. Що тоді робити? Десь читала, що треба ті кусочки піднімати і самому з"їдати так, щоб дитина це бачила. Але я боюсь, що моя дитина потім все, що знайде десь на землі (на вулиці) буде тягнути до рота... мама ж так робить.

    ---------- Додано в 20:52 ---------- Попередній допис був написаний в 20:50 ----------

    Ну от я це розумію, але мені кусок в горло не лізе, коли моя дитина стоїть під столом, тримає мене за ногу і ридає навзрид. Так в нас закінчується кожен прийом їжі....
     
  11. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    в нас така ж ситуація..Мама поїсти спокійно немає права взагалі((. Так виходить, що або годувати з "бубнами і танцями", щоб хоть щось з"їв або не їсти з ним, хіба ради того, щоб попробував собі щось з моєї тарілки, а потім ховатись для того, щоб спокійно поїсти..
     
  12. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    ну, я даю своєму ще одну можливість поїсти, якщо він і далі товчеться, то їм сама під його крик-а де киця - зробити тосі тосі, лишень цицю дозволяю їсти, коли мені лишилася ложка-дві.
     
  13. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ну то поясніть спокійно , що мама тебе любить, але за столом в нас так не роблять. Я поїм і візьму тебе. А поки йди повзай. Підготуйте якусь забавку йому на той час. В мене лежать під рукою якісь іграшки, деревяні лопатки кухонні, пластмасові мисочки-баночки з крупою, щоб зайняти дитину поки я їм.
    То ви пояснюйте , що їжу не викидають - не хочеш - дай мамі ( і так багато раз, років до 1,5). А на вулиці пояснюйте, що там не їжа. Розмовляйте, розмовляйте з дитиною ))))
     
  14. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Станом на 7 міс і 5 днів харчового інтересу - нема. щось новеньке для мене :) Хлопці теж їли зовсім небагато, та Віруся просто не розуміє для чого їжа. Посуд зі столу - хапала би, а що там лежить і для чого воно - їй нецікаво.
    Так що наразі продовжую брати її з собою за стіл, хай дивиться :)
     
  15. mamasha

    mamasha New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    В нас новий прикол - малюк просить за столом їжу. Даю, він спочатку бере в рот, а потім випихає язика з тою їжею, бере все руками виймає, розглядає, пацькає, викидає на підлогу... Капець. До тепер він ще не знав, що їжу з рота можна назад вийняти або виплюнути..
     
  16. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Питання:
    1. Що можна дати гризти дитині зараз? Бублики не признаю, на яблука не сезон, морква ще теж недобра.
    2. Кукурудзяну кашу взагалі не давати пробувати? Трохи печалька, бо ми зі старшою її на сніданок через день їсти любимо.
    3. Обмеження на рибку стосуються тільки морської? Оту форель форумну можна пробувати?
     
  17. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А чому не давати?

    Обмеження - означає, що треба бути обережною - слідкувати. Про зовсім не давати - я не пам*ятаю, щоб десь писало.
    Виберіть, що признаєте. Мій і моркву, і яблука, і кабачки, й сиру картоплю часом погризує. Ще грісіні. І горбушку хлібчика. Огірок в руку. Шматок капусти.
     
    Останнє редагування: 4 Червень 2014
  18. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Точно, про огірок забула. Ще йду пошукаю, що таке грісіні:)
    Про кукурудзяну кашу я в тих статтях на початку вичитала, що важка вона для малят. І про рибу там само, пізніше радять давати мікродози.
    Не дивуйтеся, я трохи перелякана можливими алергіями, бо зі старшою біда була конкретна (хоча їжа то лиш фактор).
     
  19. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Давайте мікродози і слідкуйте за реакцією. Без крайнощів ))
     
  20. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Маю питання. Ми на педприкормі десь з 6,5 міс. Зараз малий почав просто скандали влаштовувати за картоплею – я коли їм суп, чи просто варену картоплю то даю йому 3 мікродози ( хоч зараз то вже не такі і мікро – десь чайна ложка без вершечка вкупі виходить). Потім як просить ще то даю моркву, буряк, м'ясо чи що там ще є в тарілці. Він то все з'їдає, а потім починає скандал бо хоче ще конкретно картоплі. Пробувала навіть пустити на підлогу щоб дав мені доїсти – стоїть, тримається руками за стіл, тупає ногами і кричить. Якщо вже розпробував що в тарілці є картопля ( у будь-якому вигляді) то ладен її їсти і їсти. Що з тим робити? Від чого така шалена любов до картоплі? Я ж не можу давати йому її набагато більше як інших продуктів? Бо все інше Влад їсть спокійно і "добавки" не вимагає – каші, овочі, фрукти.
     
  21. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ні. Не варто.
    Нічого ))) Тримати свою лінію.