В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Відповідь: Домашня економіка. в мене все навпаки, бісквіти і заварне тісто набагато краще ростуть з куплених яєць. для готування - оладки-млинці-омлети-яєшні-салати тільки домашні! смак не до порівняння з фермерськими.
Відповідь: Домашня економіка. Наглядний приклад дом економії, обідали минулих вихідних розрахунок:каша=1/2 пачки-це на 2 грн(варена звичайним способом, не на бульйоні і т д), гриби в сметано-гірчишному соусі(гриби 9 грн+трішки гірчиці та 2 ст л сепараторної сметани), салат з капусти-це 1/2 капусти(уся капуста була 5 грн)+1 малесенька морква та майонез. Реально вийшло десь 18-20 грн, пообідали 3 дорослих+половина каші залишилась ще на 1 раз ---------- Додано в 17:27 ---------- Попередній допис був написаний в 16:45 ---------- для тих хто питав, каша-це кукурудзянка(як каже Іван то така каша як сонечко)
Відповідь: Домашня економіка. не виходить в мене економити на їжі( Тратимо в місяць приблизно однакову суму. Цього місяця скоротила бюджет на 200 грн і вирішила вписатись в ту суму. Але сьогодні холодильник був пустий, а на завтра в нас запланована поїздка (треба з собою брати обід), отож знову вийшла практично на ту суму, що витрачаємо щомісяця(( На одні овочі стільки грошей йде. Бо я вдень мушу з"їсти велику миску салати. А ще без солодкого я не можу (а солодощі у мене або з Європи, або власноруч зроблені/спечені, що виходить недешево). Та й інші продукти низької якості я собі (точніше своєму організму) дозволити не можу, бо потім більше страчу грошей на лікування. Отож, вирішила економити на іншому (проїзді, розвагах, речах тощо), а статтю витрат - харчування - залишити без змін
Відповідь: Домашня економіка. так можна їсти якісно і дешево(деколи), ваш організм за кашку з салатом подякує, а ще салат заправити не майонезом а олійками( в мене з тим тяжко через чоловіка). І якщо раз в тиждень зекономити хоча б 50 грн то в місяць виходить нічо так
Відповідь: Домашня економіка. Я Вам по доброму заздрю), бо якби мій чоловік вздрів такий обід О_О - подякував би коротше В нас каші їм тільки я, малий рідко. На чому, на чому, а на їжі економити в нас не вийде)
Відповідь: Домашня економіка. то б запитав: "а що ще є?))" ми всі мясо-рибноїдні, тому економити щось ніяк не виходить на їжі(((
Відповідь: Домашня економіка. З каш їмо хіба гречку і рис. Рожевий рис дорогий як холера. Олійки мені теж виходять дорожчі за майонез. Зараз економія на домашньому солодкому пішла. Польське\німецьке через спеку біля нас не завозять, то печу трохи або купляю домашнє. Ну і овочі дешевшають тт. Що буде осінню навіть думати не хочу. Не знаю чи в цю тему- та де у Львові можна купити оптом біо-кульки для сміття? Бо їх або не продають, або такі ціни гнуть шо ну.
Відповідь: Домашня економіка. А мій би запитав "А є щось поїсти?" М*ясо через день маст бі, з круп тільки гречка і рис. І то тільки з підливками, так само і макарони мусять бути тільки з підливками, сухе їсть тільки Артемко. Рис ще можу зробити з морквою і фаршем, такі кульки, тушені в томаті, ну і у вигляді плову. На їжі в нас нема жодної економії. Чоловік не дозволяє. Так само і на солодощах і фруктах для мене і дітей, чоловік солодощів не любить. На чому економимо. На бензині. Чоловік машину залишає на стоянці і додому їде маршруткою. Економія 40 грн в день. На шмотках економимо. Багато чого купуємо на секонді.
Відповідь: Домашня економіка. у мене теж такі думки були. Бо малий не їсть капусти і грибів, чоловік- кукурудзяної каші ( зрештою, я теж ніяких каш не можу просто впхати у себе). аналогічно. І то нечасто у вигляді гарніру. А так- приходиться щось придумувати- то голубці, то гречаники, то пироги, то різотто то ще щось.. у нас чоловік дозволяє Але у мене хоч ти трісни, на продуктах економії не виходить. Бо все-таки звикли до щоденного харчування з овочами-фруктами- м я сом- сирами-соками- нормальною кисломолочкою... От пробую на солодощах економити Так зате в отмєстку йде збільшення витрат на фрукти-горіхи (тішу себе, що так хоч корисніше). А нє, зекономила на бульоні- замість домашньої курки купила перепілок. З однієї перепілочки нічим не гірший бульйончик виходить ( мнєса , правда, з неї...). Решта птічок пішла в морозилку. ---------- Додано в 19:56 ---------- Попередній допис був написаний в 19:55 ---------- от на цьому теж економлю.
Відповідь: Домашня економіка. така сама історія Але в нас ситуаціє складніша: картопля нє, свинина нє, майонез трутка, солодке нє, смажене нє, риба так собі (найкраще червона і сира, ну або якась інша, якщо дуже добре пахне), вареники нє,макарони нє, борщ нє, Олів"є і інші салати з майонезом (хіба собі зроблю Олів"є з власним майонезом, то ложечку спробує) нє, цукор нє, серце - печінка так собі і т.д., хліб нє Сніданок, з собою основна страва і якийсь фрукт і йогурт питний і вода з імбирем і м"ятою, вечеря, пізня вечеря (десь год 9) сир з сухофруктами або свіжими фруктами. Ага і більше 2 раз під ряд одне і те саме теж нє. Закрутки теж нє. На тиждень на продукти не більше 400 грн на двох собі планку поставила. Олії, сухофрукти, сири і мюслі-пластівці закупляю раз на місяць в Польщі,. Фантазія моя часом глючить
Відповідь: Домашня економіка. Ой-ой ..Чим же ви годуєте чоловіка? Мене б не вистачило (а може то просто мене розбалували з самого початку, (йду поцьомаю свого чоловіка в лобик за його неперебірливість в їжі. ) Щодо економіки. Там на початку дописів питали про записування витрат і аналіз. ОДного разу, після того, як я в черговий раз не змогла пригадати куди я вивалила таку купу грошей, я вирішила то все облікувати. В екселі зробила табличку і кожного дня записувала скільки грошей я поклала в гаманець, а скільки витратила (прихід-розхід).Всі витрати відносила до певної категорії, напр. продукти, одяг, побутова хімія, косметика, ліки і т.д.) А тоді ще свято Миколая підходило, то в мене грошей пішло дуже багато. Так ось коли я потім зробила аналіз і подивилася по списку без чого можна було обійтися, не купувати, зекономити, то вийшло,що на фоні загальних витрат (не памятаю - десь 2 тисячі грн. ) я могла б зекономити аж 130 грн (тобто те, що не було необхідним). Крім того, я ніяк не могла обєктивно проаналізувати, бо завжди вилазили якісь незаплановані витрати. Тому лишилася я того ровера і більше ніц не пишу. Просто завжди добре обдумую покупку (це не стосується продуктів). Ще пригадала - обдумую я ту покупку, економлю, а потім яя-я-к куплю джинси заширокі і одразу, поки до мене не дійшло, що вони заширокі, відріжу бірку і підігну довжину - до сьогоднішнього дня не можу пояснити що ж мені так розум відібрало. В результаті 300 грн лежить в хаті і нагадує мені про економію.
Відповідь: Домашня економіка. і нагадують мені, що джинси, які йдуть кльошем від бедра мені не пасують. А нащо купила? І чоловік відмовляв, і сама бачила, що все-таки щось не альо. В результаті одягнула їх єдиний раз на фестиваль, і їх так ніхто і не побачив, бо фестиваль був вночі. Теж цікаво. Мій все це вищеперечислене їсть з задоволенням. Але, як він каже - "я маю поїсти і то відчути, а не побачити пусту тарілку і сидіти думати чи я їв, чи радіо слухав". Ну і я готую так, щоб було поїсти рівно на два рази. Ненавиджу 10-літрових баняків їжі, яка стоїть там дняяями.
Відповідь: Домашня економіка. Стартану з економіки, щоб не оф-топити. Моя економіка полягає в тому (я вже раніше писала), щоб раціонально витрачати гроші на продукти. Овочі заготовляю завжди в сезон і дуже багато. Морозилка мій "найкращий друг" Минулого року запакувала по 10 кг. цвітної капусти і броколі, багато стручкової квасолі, нарізку з кабачків, баклажанів, болгарського перцю, люблю натерти багато моркви і потім тільки з пакета в страву треба додати, цілу моркву також морожу, помідори, перець на четверо розрізаний, гриби проварені, звичайну квасолю більше люблю не сушену, а заморожену, горошок, листя селери, корінь петрушки, пастернак, гарбуз нарізаний кубиками, ягоди всякі різні, минулого року диню собі на пробу заморозила порізану кусочками (трошки мякенька була, але дууууже добра). В мене потім ті овочі йдуть до всього: до зуп, до м"яса, овочевих запіканок. Якщо бачу хорошу ціну на м"ясо чи рибу, теж відправляю в морозилку. швидше, я розбалувала ми коли познайомилися, то пельмені і хліб з майонезом були основною стравою. Ніколи не було в нас пустих тарілок, бачили би ви ці порції які, які ним з"їдаються за раз Чим годую Сніданок в 90% однаковий: пластівці (такого плану як Геркулес, купую в Польші) вівсяні, пшеничні, рисові, ячмінні, житні з молоком і сухофруктами або ягодами. Чоловік п"є каву, я не можу. Склянка води як тільки очі відкрили. Вечірній перекус в чоловіка мусовий і це сир з якимись марципанами (родзинки, сушена журавлина, курага, кокосова стружка, морожені або свіжі ягоди, банан, абрикос, персик, коротше, що є). Може бути сирник (сир, яйця, ложка манки, родзинки, з цитрусових шкірок роблю цукати для сирника, замість цукру мід). Каші, які готую: гречка, рис, кукурудзяна, ячмінна, перлова, пшоняна (дуже любимо пшоняну з гарбузом на молоці запіканку), кус-кус, булгур. Як гарнір може бути нут, сочевиця і горох. Квасолею теж не гребуємо - відварюю, а потім в духовці дотушую з морквою-цибулькою засмаженою і помідорами (свіжими або мороженими). Лазанія робиться без макаронів - замість них шарами йдуть листки капусти. Плов добрий виходить і з телятиною і з куркою, часом може бути баранина (але дуже рідко, не люблю і не дуже вмію добре приготувати). Голубці класичні і з гречкою. М"яско: яловичина, телятина, курка, індик, качка. Собі можу зготувати свинину, але з часом теж вже відвикаю. Я не бачу в ній ніц поганого, ну але як не хоче, то не змушую, спокійно обходимося. М"яско відварюю (і маю ще бульйон), тушу, запікаю саме або порізане кусочками з овочами, роблю різні "хлібці", котлетки теж запікаю, різні крученики і рулети, по-французьки з сиром. З смаженого табу немає тільки на курячі відбивні Шашлик для мене тільки свинний, для інших за вибором. Риба (то моя стихія) в основному запечена (з травами; порційно в фользі з морквою. цибулькою, помідором; можна по принципу м"яса по-французьки з сиром ), люблю з вечора філе тріски замаринувати в травах (без солі!!!) а потім розрізати по хребту, посолити, викласти дольки помідора і скрутити в такі "розочки" і запекти , може бути варена, котлетки печені. Дуже рідко (може раз на пів року) смажена. Люблю зварити кальмар, порізати скибочками і в салат. Червона власного посолу просто скибочками або до салату. Печінка: паштет або відварена. Дуже рідко куряча чи індича смажена до салату. Язик, серце відварені, а далі, що в голову взбреде. Салати зелені овочеві, з рибою чи морепродуктами або печінкою , заправлені олійками (оливкова звичайна або з травами, з грецького горіха, мигдалева, арахісова, з виноградних кісточок, кукурудзяна, ріпакова, соняшникова). Кисла капуста, вінігрет (без бульби). Морква з коренем селери і яблучком. Бурякові варіації. Сирні (творожні) з зеленню і сетаною, йогуртом а може бути і з кефіром (як сметани нема). Зупки різні: овочева, варіації мінестроне, зелений борщ, гречана з грибами, грибна з плавленим сиром, фінська рибна, бульйон (після варки м"яса завжди він сам собою є), в сезон на ура гаспачо (але обов"язково мусить бути трошки кусочків, а не чисте пюре). Я дуууже люблю розсольник (особливо коли залишається шашлик, він такий смак дає) і капусняк. Запіканки овочеві з яйком, стручкова квасолька в вершках або в паніровці. Багато печених овочів (тих з морозилки). Сири різні: (купую в Польші) фета, моцарелла, камамбер, брі, різні тверді. Суууууууууші!!! Соки свіжі з сезонних фруктів, моркви, гарбуза. Замість цекру мед, або часом коричневий цукор. Десерти в фруктові, або печені яблука. Кефір, йогурти, компоти. Алкоголь: чоловік нічого вже 2 роки (оце економія!!!!), а я, що засмакує, але переважно це сухе біле вино Повірте ніхто не голодає, просто перелічені в попередньому пості продукти ми не вживаємо (це не значить, що як з"їм, то відразу вмру, як хочеться, то проблеми немає, просто з часом бажання відпадає). Як останній раз їздила в Перемишель на закупи, чоловік насмажив на вечерю (в 12 год ночі) картоплі.
Відповідь: Домашня економіка. Сьогоднішня економіка: купила в Ашані лососеві хвости по 69.99грн 980грам на 68 грн (4 хвостики). Вийшло мені в результаті 698грам чистого "філе", якщо порахувати, що філе коштує в середньому 250 грн, то економії десь 100 грн. Повозитися треба десь з пів години, поки почистиш і розбереш, але воно того варте. Буде на 2 рази смачно поїсти Поки розробляла рибу, розмовляла з коліжанкою, вона попросила фото, щоб подивитися на результат. Вирішила поставити і тут, може комусь пригодиться.Прошу вибачання за заляпані тарілки, на них до фото вже лежала риба і пацькала мокрими руками. так вийшло в кінці ці залишки підуть в морозилку і використаються для рибного бульйону, для заливної риби або докину до рибної зупки, щоб смак був інтенсивніший ну і вже на тарілці солене з рисовими пластівцями
Відповідь: Домашня економіка. Я, як пощастить(бо їх моментально розгрібають) теж завжди їх беру. І з одного можна 3 стейки нарізати)
Відповідь: Домашня економіка. А ми морозимо жмих моркви після витискання фрешів у соковитискачі. Виходить безвідходне виробництво - і свіжовичавлений сік і готова для додавання в різноманітні страви терта морква (якраз для таких лінивців, як я).