В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Відповідь: Домашня економіка. Я щось геть з тою економією не даю собі раду. Чи то ціни ростуть швидше, ніж я встигаю зорієнтуватися?
Відповідь: Домашня економіка. економіст зайде в магазин і спочатку запитає скільки коштує капуста, а людина з не матиматичним складом розуму зайде і скаже "дайте капусту"(принаймі сестра так і робить, і то нічого що та капуста буде по 50 грн,кг))
Відповідь: Домашня економіка. Я не економіст(хоч спроби були), розум точно математичний. Певне просто я так мало і рідко купляю, що не дуже в курсі отих цін. Ну і вони ж точно ростуть. Єдиний плюс наразі з моєї екомомії- хочу зробити троха закруток. І посушити все, що вийде. Не знаю, чи вийде економніше. Та хоч корисніше буде.
Відповідь: Домашня економіка. Я мала на увазі суто по ціні дешевша. Якщо магазинну можна купити за 9-12 грн за 400 грам, то сепарторна виходть аж цілих 18 грн за пів літри. ---------- Додано в 05:56 ---------- Попередній допис був написаний в 05:48 ---------- Та то не обов"язково економіст мусить бути. Ну, я економіст, але було б у мене більше грошей, малабим в носі гонити з коляскою по цілому районі в пошуках чогось на пару коп дешевшого. В мене вже мозг на виворіть інколи від тих цін вивертається. Моя свекруха далеко не економіст, але прорахунки щодо цін і економії проводить такі, що ого-го.)) Тут вже швидше від платоспроможності залежить, я би сказала. Ну, і мабуть бажання зекономити значення також має. Я вже то на пам"ять знаю, в тому магазинчику цукор дешевший, але масло дорожче, за мукою і яйцями тільки в "Рукавичку" іду, за молоком в "Арсен" і того, якщо закупилась на 100 грн, для прикладу, то можу зекономити 5-8 грн спокійно. Хоча від того виграє гаманець, але однозначно не ноги. Деколи вже ті погоні доходять до абсурду, але як не скрутиш, то не виживеш, от і бігаєм.))
Відповідь: Домашня економіка. Я економіст)), можете посміятись Була на привокзальному, купила все в одної пані : сир домашній по 20 грн (зверху ідеальна грудка- а в середині кислуватий...), домашні яйка по 1грн, молоко 1.5 л- 8 грн (а ййого і забула в тої жінки- так вона себе боялась обрахувати як решту давала мені) . А результат- з сиром надула, а молоко я забула)). Це причому, що яєць хотіла 10, а вона не мала 8 грн решти, то мусил ще 8 добрати А сметан сепараторну бачил по 28 грн, дуже файну, а так всюди по 30.
Відповідь: Домашня економіка. Я вкрай рідко ходжу на закупи, але вже знаю, що на Левіандівці краще ( дешевше) купляти на базарчику під лісом і то в одному магазинчику ( продуктові товари + овочі разом). Коли півтора-два тижні тому всюди було по 27-28грн за кг помідори, то в них по 21грн, огірки тоді були по 12-13грн. а в них по 9грн. Майонех салатний по 3грн, в сільпо по 3.70грн, "пісний" по 3.20грн - в сільпо вже по 3.70грн( був колись по 3.50грн).
Відповідь: Домашня економіка. А взагалі варто брати домашні яйця? Вони ж завжди дорожчі, і чула що теж невідомо що ті кури їдять, в декого алергія на такі яйця. Я чогось все беру просто фермерські і не заморочуюсь, а багато чую тільки домашні шукають.
Відповідь: Домашня економіка. Мені якраз з варениками більше магазинна сметана подобається: вона не топиться. А домашня і раніше видавалася зажирною, щоб так просто їсти, а зараз, коли я після операції, тим більше. Зате для тушкування вона просто ідеальна, ну і маскарпоне для тірамісу з неї можна зробити, сироватки відділиться досить мало. До вершків вливають лимонний сік (здається, 1 лимон на 1 л вершків) і кип"ятять на малому вогні хвилин 5 - на вигляд вони не зміняться, грудочок не буде, так має бути, далі виливають на друшляк, застелений вафельним (обов"язково) рушником і залишають на ніч. Вершки у нас дорогущі, тому я просто до свіжої сепараторної сметани вливаю трошки молока - десь 1/5 частину, далі все те саме. На смак від купованого маскарпоне абсолютно не відрізняється. А оскільки тепер я хіба тільки мріяти можу про маскарпоне і жирний сметанковий крем, то замінюю його в пляцках 15%-ю сметаною, збитою з яким-небудь "сметанфіксом", останній раз перекладала таким медівник, то аж якоїсь особливої різниці не помітила. Не знаю тільки, чи це до "економії", чи більше до дієтичного харчування, але може комусь пригодиться.
Відповідь: Домашня економіка. Я купую і домашні, і фермерські Домашні люблю всмятку на сніданок і в домашній майонез даю Для решти випадків використовую фермерські
Відповідь: Домашня економіка. я теж раніше не замороувалася. Допоки фермерські стали із просто неприродньо оранжевими жовтками плюс останнім часом з них ні бізе, ні бісквіт так як треба не виходить ну наскільки вони дорожчі? я останнім часом по грн купувала у двох продавців, у яких весь час беру. алергія йде узагалі на курячі яйця ( білок), незалежно- фермерські, селянські І по темі економії: сьогодні на Шуварі було просто море полуниці по 10-12 грн
Відповідь: Домашня економіка. На гуртовому? Я на верхньому сьогодні купувала по 22грн. Ціни 18-24грн.
Відповідь: Домашня економіка. так, на гуртовому. Народ правда в черзі за нею стояв. Але ящиків понавозили море.А біля Іскри по 18 продавали
Відповідь: Домашня економіка. я теж не заморочуюсь просто зараз дууже сильно несуться кури- то просто грых не скористатись нагодою, бо власне точно багато домашніх, і смачніше вони точно
Відповідь: Домашня економіка. ех... добре тим, хто живе біля нижнього шувару))) щойно проходила через Левандівський базар, то цінники на полуницю були 20-23грн..
Відповідь: Домашня економіка. Зранку йшла через Привокзальний базар, в основному полуниця по 15 грн., є по 18. Але з того сегменту за 15 грн., можна було вибрати файну ягоду. І величенька, ціленька, гарна.
Відповідь: Домашня економіка. сьогодні кожен другий ішов з Шувару з клубнікою теж була по 10-12, але такий не кондит, як на мене більшість нормальної 14-18 черешня 15-20. взяла, бо дуже хотілося, але смак ще зовсім не той.
Відповідь: Домашня економіка. Дівчата, а які середньостатистичні ціни на кабачки та цвітну капусту? ( ще не купляла), але цікавялть ціни не гуртового шувару, а міських ринків))))