Відповідь: в школу можна не ходити Я і мої ближчі друзі такі "приземлені", що капець )) Я от філософ і мрійник ще той, "у хмарах літаю", читаю різну літературу, явно не "приземлену" і думаю про високе і вічне е характеристики особистості і характеру особистосі, а не школи чи ще чогось ))
Відповідь: в школу можна не ходити А якщо дитина діє не по системі? Поставлять нижчий бал чи взагалі завалять? Ну яка вигода з отих ком-крапок? ---------- Додано в 23:06 ---------- Попередній допис був написаний в 23:04 ---------- Обожнюю Писарик. Я багато часу провела на її блозі і на сайті. І навіть мала з нею скайп-сесію. ---------- Додано в 23:07 ---------- Попередній допис був написаний в 23:06 ---------- А як ви оці свої якості використовуєте в житті? Ви знайшли їм файне застосування? Я- так. Тільки я для цього працювала над собою. А воно має бути само по собі, якщо не глушити змалечку.
Відповідь: в школу можна не ходити У школі це допомагало дуже в гуманітарних науках, любила писати твори, і з української, і з англійської, свого часу виграла олімпіаду з зарубіжної літератури, ще обожнювала урокм музики, після занять співала в шкільному хорі (полюбляю мистецтво), сама в дитинстві навчилась грати на муз інструментах і тепер можу на слух зіграти мелодії, просто для душі (нот не знаю, бо в муз. школу не ходила). Зараз постійно використовую, я ж тим живу, для релаксу, у роботі допомагає, у вільний час можу щось таке послухати чи почитати і відпочити, цікавлюсь різними речами, словом, це як якась направленість особистості, а хтось має нахил до математики, до техніки, та ін. Не думаю що нормальна школа "вбиває" високі пориви душі
Відповідь: в школу можна не ходити при оцінюванні береться до уваги все. Навіть правопис на математиці. ---------- Додано в 21:59 ---------- Попередній допис був написаний в 21:52 ---------- Я- особа творча і гуманітарна навчалася у фізико -математичному класі ( чому я там навчалася- можна навіть не питати. Бо мене теж ніхто не питав . Зрештою, як і ряд інших однокласників: створили профільний клас у школі і зігнали туди усіх найкращих учнів). Вижила. І так без єдиної четвірки у атестаті. Правда, фізику на дух досі не виношу, а особлиивої дотичності до математики вже 20 років як не маю ( ну бо в подальшому освіту і життя пов язала не з технічною сферою). По правді кажучи, своєму малому би такого не бажала- якщо душа "не лежить", немає чого її мучити ще зі шкільних років. Краще розвивати те, що вдається і бажається. Чоловік у мене- теж гуманітарій по натурі, хоч навчався у технічному вузі і область роботи- теж технічна. Отак у сім ї гуманітаріїв "по натурі" росте абсолютно технічна і логічна дитина , яка на дух не виносить творчість і все гуманітарне, окрім іноземних мов. Тому з домашньою освітою було би туго. Школа ( вірніше, технічний профіль класу) у мені "високі пориви душі" не вбила, але так нерви потріпала добряче
Відповідь: в школу можна не ходити Мене цікавить чим то чревато. Двійку поставлять? ---------- Додано в 10:22 ---------- Попередній допис був написаний в 09:52 ---------- Допомагає. А мало би бути основою роботи. То важко пояснити в двох словах))).
Відповідь: в школу можна не ходити є певна система оцінювання. Наприклад, стільки то "витирань"- мінус півбала. непроставлена кома, орфографічна помилка- теж мають свою "бальність". Відповідно, потім все сумується і знімається з максимального балу, на яку виконана робота.
Відповідь: в школу можна не ходити Знайдіть собі творчу роботу і буде вам щастя Або творіть і мрійте у своїй професії, якщо любите свою роботу ))
Відповідь: в школу можна не ходити мені теж цікаво. Не в тому плані, як і за що оцінюють, а в тому чим чрєвата ота двійка)). Зараз часто спілкуюся з мамами, котрі сильно переймаються незадовільною оцінкою виставленою вчителем ( причому мотиви зниження оцінки можуть бути дуже примітивні і прості). От питаю маму: " і шо??" У відповідь якісь мені незрозумілі пояснення типу: дитина має бути не гірша від всіх, буде погана оцінка за рік ( це в початковій школі).
Відповідь: в школу можна не ходити Ну мені воно буде чревато вічними переатестаціями. Бо ж на ДО ходити треба тільки на них, наскільки я знаю. Тому прагнутимемо трійок)))). А отак за поточні двійки я б точно не парилася. Так я ж не скаржуся))). А пояснюю))).
Відповідь: в школу можна не ходити Я вернуся до теми домашнього навчання. Зараз постійно шукаю, які мінуси, труднощі, з чим треба буде зіткнутися, тоді починаю думати, чи зможу я, чи подужаю то все тягнути. Тому дуже вдячна за всі дописи, бо мені важливо розглянути всі ризики, які можу не бачити сама. А потім дивлюся на своїх малят і розумію, що дати їх до школи - це розділити їх на цілий день, розірвати той зв'язок, який у них є зараз. Вони такі близькі. Завжди разом. Разом бавляться, разом їдять, разом ідуть на другий поверх, разом ідуть на подвір'я. Якщо хтось один затримується, другий кличе за собою. Коли я сідаю щось робити з Натусиком, Мелася завжди приєднується. Один падає, другий подає руку й жаліє. Коли один встає зі сну пізніше й терпеливо чекає, поки встане другий, бачити ту радість, коли вони обнімаються потім і йдуть разом бавитися, - це такий дар. Я щодня спостерігаю за цими моментами й не уявляю, як би я мала забрати Натусика від Меласі, віддати його до школи, а її лишити саму. Вони кілька місяців після літа не могли пережити того, що Дарка вже не було вдома. Це одна з моїх причин, чому я не хочу давати їх до школи. Я не хочу розривати цей зв'язок і не хочу втратити можливість бачити, як вони ростуть кожен день, кожну хвилину. Я хочу бачити, як вони вчаться нового, як пізнають світ, як розвиваються. Отакі егоїстичні причини, але для мене вони одні з основних.
Відповідь: в школу можна не ходити Я чому питаю. Спеціально малу нічого не вчу, але багато їй читаю, часом бавимося в якісь складалки і т.п. Десь в процесі вона вивчила цифри і кілька букв. Тобто така цікава в дітей пам'ять в цьому віці, казала мені коліжанка (вчителька молодших класів в приватній школі), що то до п'яти років діти можуть на ходу засвоювати базову інформацію в великих об'ємах. Стало мені цікаво, чи закордоном спеціально використовують той час для навчання малюків, чи то просто так склалося, що діти так рано починають навчання. Як отримаєте, поділитеся?
Відповідь: в школу можна не ходити А мене доводить до розпачу зведення 10 років в школі до здачі ЗНО. Не отримання знань і навичок (що в світі де є інтернет як на мене значно важливіше, ніж енциклопедичні знання), а здача зно.
Відповідь: в школу можна не ходити Щиро кажучи, то така грубезна книженція, що не зовсім знаю, як то ділитися. Може, як вивчу-прочитаю, то якось зумію скоротити, але от чим більше читаю про Шарлотту Мейсон, тим її метод мені ближчий й стає, а класичний схожий більше до традиційної школи. Он чоловік мені теж той метод забракував. Каже, нащо дітям грека й латина. ))) Я не знаю причин, але схильна думати, що то просто практичний аспект зіграв свою роль. Декретна відпустка лише рік, і ще можна взяти рік за свій рахунок, а далі - на роботу виходять. Тобто з року чи двох дитина є в садку, а то дуже коштовно. Школа безплатна, тому відправити дитину на весь день до школи дешевше, для держави також, ніж виплачувати батькам субсидії скажімо. Ну, і держава тоді теж має контроль над розвитком дитини від раннього віку. А таке навчання, як у вас із малечею є найкращим. Особливо, якщо то з мамою чи татом дитина так читає.
Відповідь: в школу можна не ходити Якби я з такої сторони підходила до домашнього навчання- в малого було б мало шансів не піти до школи. Як там кажуть- шлях осилить ідучий? Ото в мене так і буде. Імхо абалденні причини. ---------- Додано в 19:34 ---------- Попередній допис був написаний в 19:31 ---------- А які мови в інших програмах? Хіба то не можна під себе коригувати?
Це моя така особливість. Із чоловіком був такий самий підхід. Коли ми зустрічалися, то я не думала про те, за що його люблю, а чи зможу полюбити те, що не так і просто любити, - мінуси. Так і з іншими речами. Мені допомагає бути готовою до мінусів, бо плюси сприймаються легко та з приємністю. Мені найбільше щастя приносить усвідомлення, що мій чоловік розділяє зі мною ті причини. Часто ловимо себе на тому, що разом задивляємося на тих двох малюків і їхню любов і прив'язаність один до одного. Грека й латина лише в класичному методі. Можна. Можна щороку міняти програму, поки не знайдеш те, що дитині пасує. Кожна дитина може бути також на іншій програмі. І таке буває. Але ми двоє перестрашених наразі, тому шукаємо щось, що підійде, аби триматися того постійно. Поки то мало бути все на мені, то я ніби знала, що хоче. А зараз чоловік сказав, що теж буде активно брати участь, то мусимо разом рішення прийняти. Особливо щодо Дарка, бо він взагалі відмовляється від домашнього навчання наступного року, а ми не бачимо причин, які би спонукали прийняти інше рішення. Якщо нагрузити його грекою й латиною, то точно буде нарікати. )))
Відповідь: в школу можна не ходити Лілю, а чому саме грецька і латина? Чого питаю: у програмі нашої Львівської Класичної гімназії- ці мови теж обов язкові до вивчення (як і англійська та німецька). От мені там ніби все подобається, але я не розумію сенсу навантажувати поза межами програми, ще обов язковим вивченням латини з 5 класу. а потім ще і грецької. Тобто для загального розвитку- добре, але практичне застосування далі не таке і поширене, щоб цими предмерами навантажувати у такій кількості. Я вивчала латину в Університеті ( це було зумовлено вимогами курсу Римського права). Але далі отого періоду вивчення латини в Університеті не було ніякої потреби до її застосування у практичному житті ( за вийнятком окремих спеціальностей). Аналогічно з грецькою. Ну от які причини саме до вивчення цих класичних мов, а не, скажімо , іспанської чи китайської? ---------- Додано в 18:22 ---------- Попередній допис був написаний в 18:16 ---------- як поточна оцінка, то хіба в тому сенсі, що якщо на неї не звертати уваги дитини, то деякі індивідууми ( особливо хлопці), будуть то сприймати в "порядку речей".Ну і далі не особливо напрягатися у навчанні. Не за оцінку, а власне і для себе ( бо особливо у молодшому віці відповідальність за отримання знань для розвитку і "на майбутнє" ще важко пов язується причинно-наслідковим зв язком . Ну а в загальному- те, що уся наша система освіти пов язана на оцінюванні: закінчила дитина 4 клас? Загальне оцінювання. Йде дитина до 5 класу спец. школи чи гімназії? Вступні ( де враховується і бальність табеля за 4 клас із підсумковим оцінюванням і бальність, отримана на вступних). І так далі по накатаній- 9-11-ЗНО-вуз...
Відповідь: в школу можна не ходити У тій книжці, на яку я чекаю, цілий розділ про це. Прочитаю, то поясню. Я чомусь думаю, що тому, що ніхто не вчить англійської граматики в школі, а латина дає чітку структуру й допомагає зрозуміти англійську. Я можу помилятися, звичайно. Почитаю й напишу тут. Ні, я до такого висновку ніколи не дійду. Я мінуси не для того вивчаю, аби чогось лишитися, а для того, щоби не мати сюрпризів по дорозі. Не люблю я неприємних сюрпризів. ))) Я також, на філології.
Відповідь: в школу можна не ходити Чисто так, з досвіду. Оці "неприємні" сюрпризи, як ти їх називаєш дуже багато корисного дають. Я собі троха їх залишаю. ---------- Додано в 23:56 ---------- Попередній допис був написаний в 23:47 ---------- Я хочу китайську і якусь європейську. Ну окрім англійської. Наразі ще не вирішила, яку саме. Можливо іспанську.
Відповідь: в школу можна не ходити Я англійською буду вчити, тому серед додаткових у нас буде українська. І французька. ))) Ну та геть усі й не передбачиш. Але мені то життя полегшує. Ще й помагає відповідати на питання: а що якщо? Щодо особистого життя, то бачачи мінуси особи й навчившись їх любити, не отримуєш після одруження "кота в мішку". Якось так. )))