В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування Я думаю, не потрібно важити-переважувати дитину, а відпустити ситуацію з їжею, тобто сніданок-обід-вечеря і перекуси, звісно, це має бути, але не впихувати і не намагатись нагодувати, дитина з'їсть стільки, скільки її організм потребує, голодною не залишиться.
Відповідь: Педагогічне догодовування В мене є питання про пиття. Ми почали як педприкорм, пити було тільки циця. Інтерес до пиття страшний, кілька разів давала зі стакана, то ледь вдавалось її відірвати від тої справи. Але я не про те. Коротше, почала мала дуже часто какуляти і так якби на вигляд їй мало рідини. Таке може бути чи я щось видумую?! Може давати, коли просить пити і що давати (те, що й я кава/чай з лимоном не катить,ще п"ю домашні компоти не дуже солодкі - можна їх розбавляти?)
Відповідь: Педагогічне догодовування 1. ГВ на вимогу. 2. 3. Цитати з статтей, посилання на які є в першому дописі теми. конкретніше - дуже часто це скільки разів на день і що означає
Відповідь: Педагогічне догодовування зазвичай раз, а то й через день. А останні дні 3-5 разів , при цьому консистенція не м"якшає, досить тверда. Закрепом це не дуже назву, оскільки випорожнення часті і норм. виходять:confused: . тому і почала так думати, що . Нічого нового не їли, все як завжди, рисом не зловживаю, банани не їмо взагалі.
Відповідь: Педагогічне догодовування А мій масік банани страшно любить. Як побачить банан, то хватає ручкою так зі шкіркою зразу в ротік, ледве встигаю витягнути, почистити і дати гризнути. Деколи може і третину-половину з'їсти... (Нам 1 рік)
Відповідь: Педагогічне догодовування Є якісь особливості педдогодовування для двійні? Хочу кумі якісь цікаві статті про таке. Мальки на тиждень молодші від моєї, повне ГВ на вимогу,але дууже цицяні, мама хіба то робить, що годує ну і от ніби хочеться педприкорму, але з іншого боку хочеться замінити хоча б частину годувань іншою їжею, бо скоро буде сама з дітьми вдень. Що скажете?
Відповідь: Педагогічне догодовування Я вже змирилася з тим, що моя дитина і досі на 90% на ГВ як іла у 8 місяців так і через рік порціі не змінились - 1-2 чайні ложки зупи на обід, 1-2 чайні ложки картоплі або гречки на вечерю і між тим кілька шт. печева або кексик невеличкий. Сніданок ігнорує завжди, фрукти, свіжі овочі, кисломолочні продукти ще ніразу не пробувала- не хоче. До лікарів не ходимо, оскільки дитина на щастя ще не хворіла, вага вже майже рік в районі 10-11 кг. Не можу сказати, що я не переживаю і не переймаюся цим, але всі поради зводяться тільки до завершення ГВ, які я ігнорую. Якось так склалось, що зразу перейшли на педприкорм, бо в іншому випадку доня би взагалі нічого не іла. Завжди беру до себе на коліна, коли сідаю за стіл, окремо за столиком або на окремому стільці і ложки не візьме до рота, а так хоч трохи. Я вже і не вірю, що вона колись попросить ГАМ (такого слова вона і не знає зараз і не вживає) а не цицю.
Відповідь: Педагогічне догодовування Якщо це запитання мені, то ні, я з дитиною цілодобово, якщо і лишала доню на бабцю, то раз на три місяці і не більше години
Відповідь: Педагогічне догодовування от і мені здається що малий їсть тільки пару мікродоз бо я з ним постійно і циця завжди доступна.. ну і не знаю, в нас так і нема активного інтересу до їжі але коли сама пропоную то активно відкриває ротик і зі смаком розпробує, жує
Відповідь: Педагогічне догодовування Ми теж постійно разом, але їсть періодами краще, періодами гірше. На все свій час дівчата.
Відповідь: Педагогічне догодовування 9місячна дитина і майже 2-на це велииика різниця)))) Зрештою, і в 9 місяців вже можна (варто) відлучатись потрохи. А дитина їсть з дорослим, з яким залишається. Ще варто звернути увагу на фізичний стан здоров*я - чи нічого не турбує, і психологічний - стреси, переїзди, мамині стосунки з батьком дитини, з власними батьками , з батьками чоловіка і т.д. Є досить чутливі діти, які реагують значно на такі речі. А можливо мамі варто трохи більше відлучатись з дому. Але проблеми робити і годувати силою чи з танцями-бубнами - не варто ))))
Відповідь: Педагогічне догодовування Ну, але ж двохрічна дитина була і дев`ятимісячною))) Не у всіх є можливість відлучатись.
Відповідь: Педагогічне догодовування Власне, Аня дуже до мене прив'язана, тата свого вона не знає, ми розійшлися ще під час моєі вагітності. Сварок у нас не буває, в мене з батьками чудові відносини, вони мене дуже підтримують і розуміють останнім часом. Доня охоче бавиться з моіми батьками і моім братом, з сусідками, але недовго, а ще краще коли я при цьому поруч. Тому я і не спішу іі з кимось залишати часто і довше години, мені здається вона до цього ще не готова (та і я видно теж, бо переживаю). Можливо ця ситуація з харчуванням і є наслідком якоісь психологічноі проблеми, але я чесно іі не бачу. Доня зараз цілком врівноважена і спокійна, з встановленням границь ми справилися більш менш нормально, плачі і вимагання дуже рідкі. Зробила аналізи для власного самозаспокоєння крові і сечі, все в межах норми, гемоглобін правда на критичній межі, але все ж не є приводом для переживання. Груди даю на вимогу, мені якось ГВ дуже навіть в задоволення, тому питання відлучення і близько в думках не виникає. Силою не годую, видовищ під час іжі (типу мультиків і інших танців з бубнами) не влаштовую. Пропоную завжди, коли ім сама, часто бачить і коли батьки ідять і гості в нас теж часто бувають з дітьми старшими. Але на апетит це ніяк не впливає. Я вже писала, що просто змирилася з ситуацією і пустила на самотік. Інколи мене тільки мучать сумніви щодо іі здоровя, буду вдячна за поради, що варто ще обстежити при нашій ситуаціі. Маю ще ідею фікс - обстежити на наявність паразитів але не знаю, де можна це якісно зробити. А загалом на мою думку, дитина активна, весела, добре розвивається, не хворіє і не дає приводів для занепокоєння, окрім повноі відсутності апетиту.
Відповідь: Педагогічне догодовування Останнім часом малий коли їсть, то напихає повний рот їжею за дві хвилини, а тоді починає бавитись тарілкою, перевертати її, кидати на підлогу. Потім то що напхав за щоки помало їсть, може і півгодини, і годину. Пробує то запивати молоком, але в нього не виходить, закінчується фонтанами. Їсть сидячи за столом, з власної тарілки. Наскільки то нормально? Чому він зразу не жує?
Відповідь: Педагогічне догодовування я би обмежувала кількість їжі в роті. мабуть, його мета - добратись до тарілки, щоб погратися, от і запихає все якомогашвидше.
Відповідь: Педагогічне догодовування Можливо, мій допис буде оффтопом. Але прошу допомоги в такому питанні. Ми на звичайному прикормі(каші,супи і т.д). Моя дитина не жаліється абсолютно, з радістю жує. Но має також великий інтерес до їжі, яку їм я. тобто тут також з радістю жує. Для доні, приємно їсти суп в кріслі для годування. Но коли, їм я, вона просить посадити її до себе на коліна і годувати. А тут я гублюсь, що можу давати що ні. Гв у нас на вимогу. Вдень більше на мою. Вночі, на сон доні. Нам дорога в педприкорм? Якщо так, то з чого починати? Бо досить багато продуктів вже пробувати, їжу жуємо нормально шматками, відкусуємо. Буду вдячна за допомогу.
Відповідь: Педагогічне догодовування Шось в нас ніяк не складається з пед прикормом(( Малюку вже майже рік, а їмо ще досі на рівні мікродоз. Дитина дуже імпульсивна, всидіти на місці ні хвилини не може. Для того, щоб більш-менш спокійно сидів він мусить бути чимось зайнятий, або якоюсь іграшкою, або щось колупати, гризти. Коли сідаємо їсти - його спокій закінчується після першої ложки. Спочатку кричить дяй-дяй-дяй. Даю йому трошки скуштувати і все... поки він жує то вже мусить чимось зайнятись - тягне на себе все що може дістати, тягнеться до посуду і приборів, і оскільки все відсовую подалі від нього, - то починає капризувати. Коли я виймаю його з-за столу - відразу починає плакати. Пробувала дати йому свою тарілку і ложку. Клала туди трошки їжі. Але я не можу спокійно дивитись на те, що відбувається далі... Він то все так пацькає, що потім не можемо відмитись)) Поясніть мені, то так має бути? Бо я реально не уявляю, як річна дитина може вміти користуватись приборами і робити то акуратно. І щось дуже слабо уявляю, як дитина має чемно сидіти і просити їжу. Для мене це щось з області фантастики. В нас їжа всюди, де тільки може бути, але не в роті. Получається з"їсти кілька ложок тільки в такому випадку, ящо дати малюку щось в руки колупати і в цей момент пропонувати їжу - але це вже ніякий не пед прикорм, і мене такий сценарій не влаштовує. Що я роблю не так?
Відповідь: Педагогічне догодовування Я дочитала до Почитайте статті за лінками з першого допису цієї теми.
Відповідь: Педагогічне догодовування Я вже все перечитала по кілька разів. Я не даю дитині за столом іграшок. Взагалі забираю з його поля зору все, до чого він може дотягнутись. Просто пояснюю, що мій синочок дуже імпульсивний і непосидючий, і просто так не може сидіти без нічого. В тому і полягає моя проблема, що він капризує за столом, бо йому не цікаво.