Заробіток ціною роз'єднаних сімей

Discussion in 'Ти + Він' started by Hruska, Sep 2, 2009.

?

ви готові свою дитину покинути на довгі роки заради заробітку грошей?

  1. так, тільки так я зможу забезпечити їм гідне майбутнє

    1.8%
  2. так, якщо на це буде крайня необхідність

    13.2%
  3. ні, буття з дитиною для мене важливіше за гроші

    66.8%
  4. ні, боюся, що за кордоном мене обдурять

    0.9%
  5. навіть не уявляю, що би зробила

    17.4%
  1. Smorodynka

    Smorodynka Member

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    Я думаю, що тут малося на увазі, що жінка закордоном може отримувати таку зарплату за місяць, яку б вона тут не мала за півроку,виконуючи аналогічну роботу
     
  2. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    по-перше, не за повіроку, то значне перебільшення, там не такі страшні гроші заробляються! По-друге, ну і що? До чого слова-легкі гроші? Тобто жінка ніц не робить, не напрягається і має купу грошей, як тут думають? А те , що вони працюють без вихідних, часто цілодобово просто, а коли мають якийсь вільний обід, то ще йдуть на іншу роботу-хату комусь побрибирати, аби передати копійку невдячним дітям? Мені направду шкода тих жінок, котрих діти не здатні оцінити працю своєї мами.... Мовчу вже про те, що купа жінок з вищими освітами йдуть працювати на досить такі принизливі роботи і нічого, закривають на все очі, бо у них є своя мета-добробут дітей. Направду спілкувалася з багатьма і це єдине, що їх тримає на плаву, вони роблять це для дітей. А потім дитина виростає і заявляє, що то взагалі то легкі гроші....
    Я дівчата не за то, аби жінки їхали, але вже як у когось така сталася ситуація в житті, ну то хіба варто жити образами, ненавистю? Переминати по сто разів то минуле і себе шкодувати? Я не є в тій ситуації стороння людина, інакше би тут не писала. Я то все пройшла, але у мене просто в голові щось перекручується, коли читаю такі речі, бо за все своє життя, навіть коли була підлітком, я цінувала те, що робить моя мама. То не були легкі часи, але її любов я відчувала кожної хвилини, на відстані, чи ні. Завжди..
     
  3. kraplynka

    kraplynka реалістка

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    Дівчата напишу тільки одну річ. Он зараз тут багато ображених за те, що батьки покинули як тваринок. А я ще знаю ображених за те, що жили в злиднях, які в 99% теж не сприяють позитиву в сім'ї, а батьки не могли придумати як заробити. А 90-ті то були страшні роки, коли кожен шукав спосіб не те, щоб жити, а вижити. По правді кажучи і в 2000-их і дотепер для людей, котрим вже за 40-к, якщо вони не є супер спеціалістами, роботу в Україні з зп з якою реально жити знайти дуууже важко. До чого це все пишу - добре і легко когось осуджувати. Але як на мене проблема була, є і буде. Погляньте на те, що відбувається зараз в країні, і яке пасивне все-таки суспільство. Ми вже звикли до того, що ХТОСЬ має вирішити ті проблеми, або легше їх уникнути в інший спосіб. Практично з кожної ситуації є свій вихід. Можливо колись цим виходом було не ходити на роботу, на якій півроку не платять, а домагатися страйками змін. Я впевнена, що трудова еміграція наших жінок була тяжким вибором для них, та людина зазвичай адаптовується за будь-яких умов. Хочеться тільки одне написати - треба залишатися людьми, розуміти, що в житті не все біле і чорне, і запити мають бути адекватними, а батьки - за своє бажання допомогти сім'ї яким би то не було способом - варті поваги. Адже завдяки тій же ж матеріальній допомозі ви стали тут на ноги, мали за що жити в період навчання і тепер такі освічені роздумуєте в цій темі. А тепер питання на засипку (але то кожен хай хіба собі глибоко в душі відповість) - по великому рахунку - що кожен з вас робить зараз у цій країні, аби тут стало краще облаштовувати сімейне життя, чи гадаєте, що нових емігрантів цілими сім'ями з розпростертими обіймами стоїть і чекає Європа? Перш ніж кинути камінь тре добре подумати, чи ти сам не заслуговуєш того каменя.
     
  4. robik

    robik Member

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    Пильнуйте дітей. Ніякий будинок, жодні статки не замінять часу, коли ви гостро необхідні дітям, поки вони малі.
    Не маю звичайно права так говорити, в кожного свій розум, але то є моя історія.

    Я їздила закордон, залишивши на маму двох дітей. Тоді їм було 9 і 7р. Вісім місяців мене не було поруч ними і до нині неможу собі цього простити. Чесно. Я не хочу осуджувати тих, хто їде на заробітки на роки - то є життя і буває по-різному. Те, що сьогодні гірке і недобре, завтра так-сяк і з"їсиш.
    Ні, там мені ніхто ніякої кривди не робив, але ото постійне думання "як там мої діти"- можна здуріти. Важка ця історія - якщо цікаво, можу написати детальніше. Бо і не заробите багато (будете компенсовувати свою відсутність дітям-родичам), і мамою себе не будете відчувати.

    Зараз я часто повторюю, коли хтось питає, як там, чи коли кличуть назад, на підміни, чи роботодавці - "Хочу халву їм, а хочу пряники", бо я вдома. І не їжі звичайно справа. Думаю ви зрозуміли.
     
  5. kraplynka

    kraplynka реалістка

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    Золоті слова, тому вирішила їх зацитувати. Дівчатка, звідки ж у вас стільки зла. Можливо тому, що саме завдяки вашим мамусям-заробітчанкам ви не відчули в тому житті, що таке біда, безнадія, що таке не мати на шмат хліба, на ліки і тп. Дуже вас прошу уважно перечитати цілий допис Vittoriya.
     
  6. Kohaju

    Kohaju Well-Known Member

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    Не розумію, з чого ви взяли, що форумлянка аж така зла на маму? Не можу не заступитися..Просто коли така відстань, роками, то тяжко чисто природньо вже відновити той зв`язок. Він може бути, до нього можна прагнути, але все одно це не те саме, коли це поруч, коли батьки виховують. В мене майже у всіх однокласників батьки виїхали свого часу закордон, і минуло скільки років, а вони все там, тепер вже діти приїжджають до них, хтось і з онуками..Хтось з цього не дуже тішиться, але ж це життя. В мене батьки нікуди не виїжджали, бо здоров`я не те було (власне тата вже давно немає), працювали двірниками і сторожами (бо через роки - звільнили, а моя мама до речі - вчитель і з не малим стажем була). Я сама вивчилась на бюджеті, ми не маєм змоги ні будувати будинка, і ремонт в нас в хаті ще 70-х років - але так воно є. Хоча мене підлітком ніколи не вдовольняло, що хтось має те, хтось - те..Але сталось як сталося. Кожен сам для себе обирає. Ми ж можем хіба що вже зі своїми дітьми не вчиняти так, як нам колись не подобалось, і не повторювати помилок.
     
  7. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    знаєте, не знала би як то, коли мами поруч нема, не писала би. Але я то все пережила, тому я не знаю, що має відчувати людина до своєї мами, аби так зневажливо написати про ті гроші, які насправді дуже важко зароблялися!
     
  8. Bulbashka

    Bulbashka Active Member

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    Чого Ви так агресивно реагуєте?))
    Сказала без перебільшень процитувавши слово в слово свою маму. Вона постійно говорить це легкі гроші порівняно з тим, що пропонують у нас за ці ж гроші. Вона любить свою роботу, тому, що получає "чисті" гроші. Радила їй може відкрити свій якийсь маленький магазинчик, або якийсь бізнес, щоб мати як вона говорить на пенсію. Але це не її. Прихід, росхід, залишки...Колись займались трішки бізнесом, тому до того повертатись не хоче. І повірте я говорю не зі зла, і дуже люблю свою маму. Я тільки висловила позицію своєї мами. Зараз вона заробляє на себе, тобто знаходить не таку важку роботу з максимальним відпочинком. Ходить на 4 години на прибирання вдень, та на ніч приглядає за хворим. Майже весь день проводить на морі, або гуляє з коліжанками. І я рада, що саме так, а не інакше. Колись було важко, а зараз змирилась, що таке життя їй більш комфортне. Була тут 8 місяців, коли народився внук. Але їй нудно. Всі коліжанки по роботах, та й коліжанок залишилось мало, як не як 15 років закордоном це чимало. А крім того щоб приходити до нас та гуляти з малим зайнятись їй нема чим. От так і проходили в неї дні. Я її розумію тепер, і дитячі образи вже давно пройшли.
    Постійні нарікання чого їдеш туди, якщо не потрібно вже грошей ми пропускаємо тепер. Говоримо роби, що для тебе краще. Тому коли все життя ти прожив в іншій країні, то і вертаєшся туди, де твій дім, навіть якщо він не з твоєю сім"єю.
    Що саме я маю на увазі.. Коли ти їдеш за кордон то потрібно розглядати і такий варіант, що вернутися назад тобі вже не захочеться.
    Вітторіє, повірте я не говорила зі злістю, я бажаю тільки добра своїй мамі, і вибір який вона робить теж поважаю.
     
  9. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    ваш перший допис і другий написаний ніби різними людьми. Зрештою, я не здивована, то так завжди є після різкого допису. Ви писали жахливі речі-про непотрібних дітей, яких порівняли з тваринками, про невідомо які гроші, хоча то не правда, бо не є то такі великі гроші і ніколи не були. І те, що зараз ваша мама живе для себе і не повертається до вас-ну і правильно, а що вона має сісти біля вас і вас пильнувати? Так, це було потрібно колись і її не було. Але ви маєте зрозуміти, що їй точно було дуже нелегко, і розлука з вами, і робота, чужа країна. а в першому дописі вашому я навіть натяку на це не побачила. Дивно трохи...
     
  10. blakytnooka

    blakytnooka Member

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    саме нещодавно думала трохи на цю тему. Моя мама виховувала одна мене і брата. Грошей багато ніколи не було, але вистачало. Мама мусіла дууууже важко працювати, триматись однієї роботи з принизливим ставленням до працівників (і до неї в тому числі), працювала у пральні - не одну зиму без опалення, прали холодною водою і таскали важезні коври , крім того працювала на машині з чистки подушок - робила роботу сумлінно, відповідно це завжди багато пилу, дихати тим щодень шкідливо для здоровя шалено. Мама постійно себе обмежувала у всьому, зїсти шматочок торту - чи принести його нам, те ж про якийсь цукерок чи просто шматок мяса -сардельку. Допомагало і село, де живе бабуся - постійно город-сад. Коли була меншою - одяг часто давали знайомі, доводилось доношувати. Але ті доходи, що були мама вміла так спланувати, що коли потрібно було на щось кошти (чи школа, чи лікування якесь чи ін. витрати), то завжди було. Вдавалось і вміло зекономити, і відкласти, і ми завжди були добре нагодовані і доглянуті. Зараз, коли я стала мамою, я особливо ціную, що тоді моя мама не залишила нас і не поїхала, бо було скрутно. Вона вибрала складний шлях, ніколи про це не нарікає і не згадує нам але я безмежно щаслива і вдячна їй!!! І завдяки цьому я навчилась, що є такі речі, які потрібно робити, що є "я мушу допомогти" (хочу я чи не хочу), навчилась трохи обмежуватись у певних речах, які не є вже й такі необхідні. І зараз я вже й призабула, як воно все було , зате в памяті закарбоване те, що мама завжди поруч, її опіка і любов.
    Я щиро вірю, що нема нічого неможливого і моя думка така, що варто бути з дітьми.
     
  11. Bulbashka

    Bulbashka Active Member

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    Перечитала свій перший допис біля 5 разів)))
    Може Вам так здалось. Але писала по відношенню до ситуації форумлянки, яка думає чи будувати хату чи їхати закордон на заробітки. Для мене це трохи дивно.
    Є пріорітети, які потрібно правильно розставляти. Якщо людина відмовляє собі у всьому, не може найти роботу довгий час, живе у злиднях то ТАК вона їде за кордон і шукає кращого життя для себе та своїх дітей. Але коли людина їде за кордон коли не має нагальної потреби ручаючись це тим, що он Люся, Зося з сусіднього під"їзду поїхала..І во вже мають нову таку ладну машину...і ше вони прикупили собі квартиру, а минулого року їздили в Турцію на ол інклюзів...то Ви мене вибачте. Ніколи не зрозумію і не збираюсь розуміти такої поведінки.
     
  12. Kohaju

    Kohaju Well-Known Member

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    Vittoriya, по-моєму, ви просто зрозуміли допис так, як вам було зручно. І якщо вже так, то одні переживають це так, ви - по-іншому..Всі люди різні. В мене і зараз інколи бувають думки, щоб краще хтось поїхав з батьків, зате я мала б те і те. Хоча це вже в минулому. Але я знаю, як ставляться, наприклад, підлітки ,до тих, хто бідніший, бо мала таких друзів. Знаю, як дітям важко живеться, коли підсміюються "що ти лахміття носиш" і "ти бомжиха"..Але коли це переростаєш, всі стають дорослими, ніби вже адекватними людьми, це все здається смішним..Але осад деякий залишається..Як і у тих, в кого не було батьків поруч, зате мали CD плеєр або Нінтендо приставку..Це все відносне, і порівнюється тільки з роками..Я і зараз живу матеріально аж ніяк не забезпечено, але чоловіка не хочу бачити лише по скайпу, бо для мене то вже не сім`я..До грошей більших вже звикаєш, "а може я ще тут побуду" і т.д., так можна і щось цінніше втратити..Хоч я жаліюсь на брак суттєвий коштів, але не на чоловіка, а на державу, яка не може забезпечити достойною роботою кваліфікованих молодих хлопців.
     
  13. kraplynka

    kraplynka реалістка

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    Є й інший бік медалі. Хіба мало таких випадків, коли дитина наче й живе з батьками, але її вихованням займаються інші рідні/няні, оскільки батьки поглинуті кар'єрою, власними розвагами і тп? А хіба не буває так - навіть випадково почуєш спілкування дітей з батьками - і думаєш, краще б ту дитину хтось інший виховував?

    Ваш випадок є яскравим прикладом того, що в людей є різні пріоритети і бачення щодо облаштування життя. Маємо зрозуміти, що є люди, для яких просто мати що поїсти (хліб з маслом) є цілком достатніми для того, аби людина собі не робила з певного недостатку проблему. А є категорія людей, що відчуває, прагне в матеріальному плані жити краще + усвідомлює, що цього можна досягти таким-то шляхом. Ще одне - беремо, до прикладу, вчителя - виїхала на заробітки, заробляє 1000 євро в місяць. Вже наче й квартиру купила, дітей вивчила. І тут альтернатива - повернутися в Україну, і заробляти вчителем 2000 грн. Що вибере для себе 90% людей? До достатку швидко звикається, і якщо певний рівень матеріального забезпечення стає психологічною залежністю і обов'язковою умовою хорошого самопочуття і відчуття комфорту - вибір буде зрозумілим. Всі ми різні і живемо по-різному. Тому 100% то справа кожного, тому
    Зроблю одну ремарку - як на мене то велику шкоду нашій державі під час становлення завдала ота можливість поїхати на заробітки. Можливо якби у нас як свого часу в США не було куди їхати, і їм довелося самим наводити порядок в своїй державі, добиватися від роботодавців належних умов праці, оплати, аби там можна було достойно жити кожному, хто хоче працювати - не було б зараз цієї теми, і жили б в іншій державі. Можливо...
     
  14. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    Про що ви говорите??? Ви думаєте я мала крутий одяг, забавки невідомо які і ще всяке??? То все така дурня і брехня, бо нема, ну нема там таких шалених заробітків, аби розкошувати. Я ходила в старій куртці, в одних штанах, а на конкурсі пісенному я співала в сірій сукні з Хмельницька, яку мені купив тато певно зі своєю якоюсь.... , а в першому турі то взагалі співала в сукні сестри, яка потім стала моєю і в ній я була ще в третьому класі, але вона такого крою , що налізла на мене. На ній була застаріла пляма, тому мені туди причепили картку учасника, щоб закрити ту пляму. При тому я мала однокласників, батьки яких були вдома і вони мали усяке різне. А раз в перерві ми з однокласницею пішли додому до неї, а вона зробила канапку і запхнула в мікрохвильову піч-то для мене тоді це був космос!! Чому всі вважають, що як мама поїхала за-кордон, то одразу все стає в шоколаді і діти купаються в забавках... Бо моя мама працювала аби спочатку віддати борги, які брали на поїздку і заради нашоі мети і я можу сто разів казати, що якби не моя мама, ми би певно зараз жили в Сокалі, бо в житті ніколи б не дожились до свого житла у Львові, до свого інструменту, на якому я і зараз граю. Ось така була мета моєї мами. Вона хотіла, аби ми жили у Львові і аби ми з сестрою були музикантами. І моя мама свого добилася нелегкою працею і великими стражданнями.
     
  15. NutkaNezabudka

    NutkaNezabudka Well-Known Member

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    Мої батьки не їздили на довго за кордон на заробітки, але ці ж таки 90-ті були не легкими і для нашої родини, батьки постійно були в роз"їздах по Україні, а ми могли бути тижнями вдома з братом самі, постійно з нами то родичі ночували, то сусіди.... але образи жодної не мали, навпаки, відчуваю гордість за них, бо вже зараз розумію чого то їм коштувало, скільки переживань, коли діти самі вдома, чи вони нагодовані, чи живі, здорові....і засобів зв"язку не було, а в нашому випадку і домашнього телефону, до за містом жили). Вважаю, що такі ситуації заслуговують на повагу..... бо зараз знаю не мало прикладів, коли молоденька мама покинула дитя на бабусю, а сама на навчання в інший кінець країни, а там і навчання не на думці, одні гулянки в голові...ото вже проблема((
     
  16. lesya s

    lesya s New Member

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    Дівчатка,допоможіть і мені.Моя свекраху допомагає нам будувати будинок, вона сама в Іспанії,то хоче щоб я їхала до неї, бо мені робота є.А вдома чоловік і двоє діток залишати, чоловік каже їхати,але бажання нема ніякого.Незнаю що робити.
     
  17. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    Відмовитися?
    Їхати всім разом?
    Піти в тему про Веди і попитати?
     
  18. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

     
  19. Маруся Іванова

    Маруся Іванова сонечко сяє...

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    одного бажання на жаль замало. Зараз з чоловіком також розглядаємо варіант сезонного заробітку, але вдвох. Дітей будемо лишати бабусі.
     
  20. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Відповідь: Заробіток ціною роз'єднаних сімей

    Говорити і радити можна багато, але тільки ви самі повинні прийняти рішення. Скільки людей-стільки і поглядів на ситуацію, стільки думок. Ви з чоловіком не працюєте, але живете ж за щось, чи допомагають батьки? Будинок можна і пізніше добудувати. Ну і залежить скільки діткам років. Бо одна справа коли маленькі, інша коли їм вже по років 16-17, тоді вони вже легше переживають розлуку з батьками. Але якщо вже так тяжко то напевне все ж краще чоловікові зібратись, тим більш що там його мама. Зараз насправді важко знайти роботу в Іспанії для мужчин, але при бажанні це можна зробити, почнуться сезонні роботи.