В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Відповідь: Домашня економіка. Хоч зараз часи і не найкращі, але економити так і не навчилась. Моя проблема, точніше проблема моєї сім"ї: ми ніколи не рахуємо гроші. Ніколи! Прибуток в нас не постійний, і гроші приходять різними сумами та в різний час. Не знаю по сьогоднішній день скільки витрачаємо грошей. Навіть уявлення немаю. Просто йду і купую те до чого лежить душа. Більш великі покупки можемо узгодити, чи потрібно нам це цього місяця чи відтермінуємо на наступний. Вже напевно рік говоримо з чоловіком, що заведемо бухгалтерію, щоб якось впорядковано вести фінанси, та це тільки думки. Дальше транжиримо, ніколи не звертаючи на ціни. Щодо купівлі продуктів. Ми купляємо вже другий рік поспіль весною половину телятка на селах в знайомих(18грн/кг живої ваги), хватає на довго. На пів року точно. І восени купляємо половину свиньки. Ягоди та овочі(горох, цвітна капуста, броколі і т.д) морозимо, не в планах економії, а тому, що своє з городу. Закручуємо томатний сік, яблучний, варимо сушку при цьому не вживаємо газованих напоїв взагалі. А також в холодну пору року вживаємо різноманітні консервації. Всі овочі в нас зі сіл. Такі як морква, буряк, картопля. А ще отримуємо час від часу домашню курочку та кролика. Яйця купуємо в селі по 1 грн/яйце. Тому теж в цьому плані дуже не витрачаємось. Тому впринципі може і не так дуже тратимось, але це велика заслуга села. Ще маємо город, який нас дуже виручає, і всю зелень, салатки, руколу, огірочки вирощуємо свої органічні, для себе, нічим не кроплячи. На балконі вирощуємо домашні помідорки чері, руколу, салат, базилік. Це на всяк випадок, якщо комусь ліньки поїхати на город зібрати урожай. А так все під рукою. Проснувся зранку вийшов на балкон і літній салатик готовий. Чесно читаючи Вас заставляю себе організовуватися та раціонально витрачати гроші. У Вас, дівчата, є чого повчитись. Велика заслуга того, як живемо зараз це мій чоловік, який не зважаючи на те, що звільнився з роботи, працює зараз в посиленому режимі, задіяний на трьох роботах, та весь свій вільний час присвячує постійному навчанню та здобутті нових навиків. Постійно в русі та ще й знаходить час на нас. За що йому безмежно вдячна.
Відповідь: Домашня економіка. Ну та, на олійці ( соняшник, оливка) пасерую ( не люблю то слово " смажити", то вже до коричневого, а пасерувати, то просто щоб грілося до прозорої м"якості) але багато одразу, бо таку пасеровку використовую в багатьох стравах. А потім кладу в пакет, роблю великий плаский млинець, і як треба, то відламую шматок ( розрізати грубу заморозку тяжко) і в суп, вуаля- не треба зайвий раз то все терти, різати, смажити\пасерувати..олії йде менше, часу так само як на порцію супу, газу менше..
Відповідь: Домашня економіка. У мене газ до 20 грн стабільно. А от ЩО робити з рахунками на гарячу воду?
Відповідь: Домашня економіка. Сера, купити бойлер. Так не лише економія, але й нема проблем з мережевими ремонтами, літніми профілактиками і просто загадковими відключеннями.
Відповідь: Домашня економіка. дівчата, що вигідніше купувати в плані економії світла - мультиварку чи скороварку? (але ще треба, щоб можна було готувати всяке-різне, бо будемо жити без кухні-плити 2 тижні)
Відповідь: Домашня економіка. А як Вам 500 грн/місяць в зимовий сезон? Але в нас індивідуальне опалення, тому підігрів підлоги, батареї, тепла вода, та готування їжі підпадає під газ. Мене такі цифри шокували. І коли на наступний місяць прийшло 300 грн, то щастю не було меж. Зимою скручували батареї в одній кімнаті і закривали туди двері, бо реально використовуємо 2 кімнати, третя нам поки лишня. То за рахунок того трішки вдалось зекономити, але це всерівно суми захмарні.
А як вам 600 грн.? А по теперішніх тарифах то вже тисяча буде. Теж робимо так як ви, закриваємо батареї в 2 кімнатах, і товчемося в двох, одна з яких велика кухня. Трохи економніше виходить, бо якби опалювати всі, то було би більше 1000грн. Але воно мене так нервує, бо альтернативи як такої нема, а ціни на газ ростимуть і далі. І то в нас зимою не Ташкент в хаті, більше 19 градусів не буває. Ось так. І як тут зекономити - поняття не маю.
Відповідь: Домашня економіка. А як вам хто живе на сихові, отримавувати рахунки на 500-600грн за опалення стабільно, а дома не є яж дуже тепло , а навіть ніяк не зекономиш.
Відповідь: Домашня економіка. В мене мама в особняку платить 300 зимою. Хата велика, погано утеплена, але на 300 грн в хаті тепло. Може то котел якийсь економніший шукати? Бо 500-600 то дуууже багато
Відповідь: Домашня економіка. Там де є центральне опалення, не можна собі відєднатися, та щось інше поставити. А як підвищать на насттупний рік газ, то взагалі, хоть тільки за опалення плати.
Відповідь: Домашня економіка. Щодо газу. Ми теж економимо (завжди!), бо в нас є ліміт для дешевшого тарифу. Є прості доступні методи кожному - позатикувати всі шви від вікон (хто чим любить), скручувати батареї і т.д. Дуже дієве - підбираємо штори і кладемо їх на підвіконня. 1. Тепло від батарей йде в кімнату, а не на вулицю, 2. штори самі ж ізолюють кімнату від вулиці. Утеплення. Для перших і останніх поверхів (якщо є технічний, то можна утеплити його) важливо утеплити підлогу і стелю відповідно. Отже, для 1 поверху - робимо підлогу, для останнього - підлогу технічного поверху. Далі - утеплення фасадів. Основні тепловтрати є саме через огороджувальні конструкції (близько 30-40. Слідкуємо за товщиною утеплювача і товщиною стін. Так, для нашого регіону (за новим стандартом в нас тепер інша кліматична зона) товщина утеплювача для цегляної стіни 380мм має бути не менше 10см для пінополістеролу та не менше 5см для мінеральної вати. Не менше!!!! Якщо пропонують менше - шукайте толкових мастрів Під час утеплення мають застосовуватися спеціальні "теплі" штукатурки. Це підсилює ефект теплоізоляції. При правильному виконанні (в ідеалі має бути проведений розрахунок таких параметрів як теплопровідність, витрата кг умовного палива, точка роси і т.д) утеплене приміщення буде теплим взимку, комфортним літом і не буде проблеми сирості. Щодо окупності утеплення. Теплоізоляція зовнішніх стін окуповується приблизно 3,5роки, даху мінеральної ватою 200мм - 2 роки. От. Це якщо коротко. Те, що у нас прийнято називати теплоізоляцією - сміх та й годі.
Відповідь: Домашня економіка. також так робимо, штори за колонки відсуваємо. А ще купили в епіцентрі рулон плівки для термоізоляції. Вона з одного боку має клейку основу, вирізали по формі батерей і наклеїли на шпалери, щоб стіну не дуже гріти. Щодо котла, то без терморегулятора нам також виходило по 500-600 грн на місяць. Тепер стало на десь 200 грн дешевше.
Відповідь: Домашня економіка. Ми десь так само платимо (250-350 грн), але хата у нас добре утеплена. Індивідуальне опалення. Зараз, бо є дитина, живемо на першому поверсі, де підтримуємо температуру в межах 18-20 градусів (це 2 кімнати, кухня, душова). А на другому поверсі практично скручені батареї, там стараємось підтримувати температуру в межах 12-13 градусів. Взагалі опалення не перекриваємо на 2 поверсі, тому що перекривши повністю, витрати на газ зростають, так як сама хата стає холоднішою. Якось так.. Опалення, гаряча вода, підігрів підлоги у нас йде через газ. Через річний ліміт ніколи не переходили, для наших сусідів це загадка))) Зате на електрику йде до 100 грн/міс.
Відповідь: Домашня економіка. це жарт? тут точно треба щось міняти. зі всіх. кого я знаю, таку суму платять за 2поверховий будинок щось на 7кімнат, так само підігрів підлоги і води. найхолодніше у вітальні, яку рідко використовують (ненавиджу слово зал, яким називають мацьопі кімнати, для мене зал - це так квадратів 100, все таки тронний зал, це не кімнатка 20кв), решта ніби нормально, без тапочок ходять)
Відповідь: Домашня економіка. 280м2 холодна зима 1000 -1100, така як цього року 750 - 800. І то в економному режимі, щоб не перейти ліміт в 6000 і не попасти на наступний рік в підвищення тарифу і перерахунку за минулий. Поставили камін 3 роки тому, відчутно тепліше (гріє 2 кімнати і коридор, загальною площею 70м), возні з тим досить багато, тай економія не дуже, але не переходимо ліміт по газу. З тим підняттям ціни на газ взагалі капець буде.
Відповідь: Домашня економіка. 2 в 1. У "Скарлет, наприклад є моделі 2 в 1. Потужність 900 ВТ. У звичайних мульти ( без функцій скоро-) потужність +- така ж
Відповідь: Домашня економіка. Та ні, так і виходить. Не знаю в чому проблема. Можливо в тому, що живемо в новому будинку, і ні з одного боку не заселені люди. Знизу теж ніхто не живе. Мали ще дискусії з нижнім поверхом. Повідкривали вікна наростіж, і запевняли нас, що вони провітрюють хату, це при мінусовій температурі. Підлога була така зимнюща, що ходити босим було нереально. Після тижневих дзвінків все таки прийшли і позакривали вікна. В нас не така велика площа. Але десь біля 90 квадратів є і ну тепло ще трішки мабуть забирають високі стелі(3 м). Котел працював в посиленому режимі і це при тому, що в хаті не так вже й тепло було. І це ще цього року зима тепла, а що буде дальше не знаю.
Відповідь: Домашня економіка. дякую, гляну, бо власне шукаю щось оптимальне, яке після монтажу кухні не буде перекидатись по антресолях
Відповідь: Домашня економіка. Ми платимо 600 і батьки теж. Тобто рахунок за газ зимою при несильних морозах в районі 1000грн. Коли тисне мороз сильніше, то і цифри більші. Хата 277квадратів, а зимою опалюємо 100. Котел економний, штори закидаєм на підвіконня. Теплої підлоги нема. Хата на окраїні, обдувається вітрами. Вікна вже поміняли, от фасад - знаю, що треба утеплювати, але площа така, що застрілитись. Реально неможливо викласти таку суму. Утеплили стелю, ніби трохи краще, але висота кімнат таки краде тепло. то відколи живу в тому домі - відтоді просто ненавиджу зиму. Тепер думаю, що то цієї зими буде - тариф підскочив на 63 проценти, я в декреті, в чоловіка робота йде теж не ахті..